2019 rugsėjo 17 d. antradienis, 2:13
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pasvalio modernizavimas – statybos specialistai buvo bausti, o rangovui paskelbtas bankrotas  4

2014-07-09 10:19
Aplinkos ministerijos pavedimu atlikusi skubų patikrinimą dėl galimai nekokybiškai atliktų Pasvalio daugiabučio atnaujinimo darbų, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) pateikė išvadas.
nuotrauka
Pasvalys. Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Pasvalio r. savivaldybė,
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,
„Jau turime preliminarias specialistų išvadas. Dėl galimai nekokybiškai atliktų darbų situaciją toliau aiškinsimės ne tik su daugiabučio atnaujinimą įgyvendinusiais statybos vadovais ir šių statybų techniniu prižiūrėtoju, bet ir su Taikos gatvės aplinkos tvarkymo darbų vadovais ir prižiūrėtoju. Statybos defektai turės būti pašalinti“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Rūsyje laikėsi vanduo

Pasvalio daugiabučio Taikos g. gyventojai priekaištų namo atnaujinimą vykdžiusiems subjektams turėjo dėl rūsyje atsirandančio vandens ir kitų defektų. Apžiūrėję namą vietoje, VTPSI specialistai nelinkę šios situacijos sieti tik su atliktais statinio paprastojo remonto darbais. Labiau tikėtina, kad vanduo po gausaus lietaus nuo aukštesniojo žemės reljefo į rūsį patenka dėl grunto, nukasto prie pamato.

2012 m. pagal Pasvalio rajono savivaldybės administracijos projektą užbaigti Taikos gatvės dalies kvartalo aplinkos (įvažiavimų į kiemus, pėsčiųjų takų, aikštelių) tvarkymo darbai. Statybos darbų žurnale nurodyta, kad pėsčiųjų takų tvarkymas pradėtas 2012 m. birželio 12 d. Kaip pasakoja Taikos g. 27 namo gyventojai, šiaurinėje namo pusėje apie 70 cm pažemintas žemės paviršiaus lygis, o dedant grindinį prie pamato neįrengta hidroizoliacija.

Namo modernizavimo projekte hidroizoliacija buvo numatyta 60 cm nuo projekto rengimo metu buvusio žemės paviršiaus ir, pagal įrašus statybos darbų žurnale, ji padaryta 2012 m. gegužės 25 d. Taigi galimai apie 10 cm pamato juosta liko neizoliuota, per ją ir sunkiasi vanduo.

Neaiškumai – dėl vėdinimo sistemos

Namo modernizavimo projekte taip pat numatyta, kad apšiltinus cokolį pratęsiami esami vėdinimo kanalai ir uždedamos metalinės grotelės su tinkleliais. Apžiūrėję objektą, minėtų detalių VTPSI specialistai nerado. Statybos darbų žurnale žymos apie tinklelių įrengimą nėra.

Sprendinių dėl vėdinimo kanalo pirminiame projekte nebuvo. Jais projektas papildytas vėliau, numatant kanalo paaukštinimą 2 plytomis ir pratęsimą skarda, įrengiant šiluminę izoliaciją. Tai ir atlikta. Skundų dėl nekokybiškai įrengtos vėdinimo sistemos pagrįstumą būtų galima įrodyti tik atlikus ekspertizę.

Piliastrai apšiltinti pagal pakoreguotą projektą.

Rangovas bankrutavo

Pateikusi preliminarias išvadas, VTPSI toliau nagrinės situaciją. Siekdama tiksliai nustatyti padarytus pažeidimus ir juos padariusius asmenis, inspekcija pakvietė atvykti abu minėtus projektus įgyvendinusius statybos vadovus ir šių statybų techninius prižiūrėtojus.

Daugiabučio namo Taikos g. 27, Pasvalyje, modernizavimo projekto vadovė, statybos vadovas ir techninis prižiūrėtojas VTPSI 2013 m. liepos 25 d. prašymu jau yra nubausti. Projekto vadovei ir techniniam prižiūrėtojui veikla sustabdyta 6 mėnesiams, o darbų vadovui pareikštas įspėjimas.

Kadangi modernizuoto namo statybos rangovo įmonei paskelbtas bankrotas, statytojas turėtų savo lėšomis pašalinti statybos defektus ir kreiptis į bankroto administratorių dėl kompensacijos.

„Ir toliau tikrinsime daugiabučių atnaujinimo darbų kokybę. Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus pavedimu bus sudaryta komisija, kuri patikrins daugiabučius namus, kurių atnaujinimas buvo finansuojamas pagal ankstesnes programas. Nustatę pažeidimus imsimės griežtų priemonių, taikysime nuobaudas“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

dukle
2014-07-11 11:33
tai ką, dar ir dabar valdininkai prašo duoklių??
dora
2014-07-11 07:30
kol vyriausybė nepriims normalių įstatymų tol bus betvarkė,kaip galima laimėjus konkursą už mažiausią kainą -nupirkti geras kokybiškas medžiagas, gerai atlikti darbą (mokant mažą atlyginimą darbininkui), kai blogai suprojektuota ( o projektuotojas kartais ir negali įvertinti pastato būklės ,kol statybininkai neatidengia mazgų) ir kai nereikės valdininkams atidavinėti duoklių.
Petras
2014-07-09 17:00
Tai ta pati Matonienė kuri atsistatydino, bet ir vėl pretenduoja į viceministres. Kai tokio lygio valdžios atstovai, tai tokio lygio ir pastatų modernizavimas.
baisu
2014-07-09 15:17
tai kaip atsirinkti teisingą įmonę, kuri renovuojant mūsų namą nebankrutuotų ? Baisu !

Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2019-08-08 15:36
Sienas griauti galima. Tačiau reikia žinoti, kokias ir kaip. Apie tai – Statybos inspekcija.
nuotrauka
2019-08-05 16:05
Paprastai, kai vieno sklypo savininkai imasi reljefo pertvarkymų, kitiems kyla problemų. Ką daryti?
nuotrauka
2019-08-02 11:49
Portalo skaitytojas iš Kanados nusipirko angarą ir pastatė jį broliui priklausančiame sklype. Jis teiraujasi, kokių dokumentų reikia, kad statyba būtų teisėta.
nuotrauka
2019-06-27 09:18
Šeima planuoja statyti 2 grupės nesudėtingą statinį – namą, kurio plotas sieks iki 80 kv. metrų. Tačiau būsimieji namo savininkai suabejojo, ar jiems privaloma aukšta energinio naudingumo klasė.
nuotrauka
2019-06-14 14:45
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) atkreipia gyventojų dėmesį, kad pastebėjus pastato išorinių ar vidinių sienų įtrūkius ar skilimus jokiu būdu nereikėtų numoti ranka. Inspekcijos specialistai pažymi, kad bet kokios pastato deformacijos turi būti skubiai ištirtos įvertina...
nuotrauka
2019-06-12 10:40
Ar galima prie savo nuosavo namo, esančio kaimo vietovėje, pristatyti 8 kv. metrų priestatą, kuris būtų sujungtas su namu? Kokių dokumentų reikia tokiai statybai?
nuotrauka
2019-06-10 14:32
Kaip teisėtai pasistatyti pirtelę, kurios plotas – iki 80 kv. metrų, žemės ūkio paskirties sklype?
nuotrauka
2019-06-06 15:59
Septynių savivaldybių administracijų atstovai dalyvavo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (VTPSI) surengtame pasitarime, kuriame diskutavo probleminiais statybą leidžiančių dokumentų išdavimo klausimais. VTPSI pažymi, kad aktyvesnis bendradarbiavimas su savivaldybių administr...
nuotrauka
2019-05-31 10:34
Kokių dokumentų reikia, norint statyti iki 50 kv. m garažą, jeigu jis planuojamas namų valdos sklype arba prie namo kaimo vietovėje?
nuotrauka
2019-05-30 15:20
Bendras pastato plotas lemia, kokiai pastatų grupei jis priskirtinas ir kokių dokumentų reikia jį statant, renovuojant. Tačiau ar į bendrą plotą skaičiuojamas ir rūsys?
nuotrauka
2019-05-09 16:12
Ką daryti, kai statybų leidimas išduotas 2008 metais, namo projekto nėra – yra tik techninis projektas. Ar reikalingas darbo projektas, ar jį turi rengti tas pats architektas, kuris rengė visą namo projektą rengė?
nuotrauka
2019-05-09 15:13
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) pradėjo tyrimą dėl pastato K. Petrausko g. 38, Kaune, deformacijų ir šiame pastate vykdytų galimai savavališkos statybos darbų.
nuotrauka
2019-04-11 10:41
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) informuoja, kad nuo birželio 1 d. kartu su prašymu išduoti statybos užbaigimo aktą ar patvirtinti deklaraciją apie statinio statybos užbaigimą bus privaloma pateikti ir statinio techninį pasą (techninę apskaitos kortelę) ar pastato techn...
nuotrauka
2019-03-27 09:42
Siekdama didinti visuomenės įsitraukimą į aplinkos formavimo procesus bei sudaryti palankesnes galimybes gyventojams ginti teisę gyventi sveikatai bei gerovei tinkamoje aplinkoje, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) informacinėje sistemoje „Infostatyba“ viešai skelbia savi...
nuotrauka
2019-03-13 08:11
Statydami šeimos namus daugelis net nesusimąsto, kad langų stiklams taip pat keliami tam tikri reikalavimai.
nuotrauka
2019-03-06 08:11
Neretai norėdami pradėti statybos ar rekonstravimo darbus, žmonės susiduria su klausimu – nuo ko pradėti, kokie yra pirmieji žingsniai?
nuotrauka
2019-03-04 08:03,      papildyta 2019-05-08 16:35, Papildyta aktualia informacija
Ką daryti, kai be jokių leidimų 2008 m. prie namo buvo pristatytas 25 kv. m priestatas? Eugenijus klausia, kokiu būdu reikėtų įregistruoti priestatą ir ar negresia bauda? O Daivos šeima dar tik mąsto, kaip prie 30 kv. m namo pristatyti vonios kambario patalpas. Ji klausia, ar reikia tokiam priestatu...
nuotrauka
2019-03-01 09:10
Neretai kyla ne tik klausimų, bet ir įvairių nesutarimų, kai žemės sklypą valdo keli savininkai. Ką galima daryti pačiam, dėl ko reikia atsiklausti bendrasavininkų, kada būtinas savivaldybės įsikišimas, aiškina Statybos inspekcija.
nuotrauka
2019-02-28 12:44
Žemės sklypas yra žemės ūkio paskirties, tačiau dokumentuose beveik visa žemė yra įrašyta kaip kitos paskirties žemė. Ar kitos paskirties žemės sklype galima statyba nepakeitus paskirties, teiraujasi portalo Statybunaujienos.lt skaitytojas Petras.
nuotrauka
2019-02-26 19:11
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (toliau – VTPSI), atlikusi reidą Melkio kaime, Vilniaus rajone, nustatė itin šiurkščius statybos pažeidimus UAB „Greenvesta“ ir fizinio asmens nuosavybės teise valdomuose žemės sklypuose.

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...