2020 rugsėjo 20 d. sekmadienis, 14:54
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pasvalio modernizavimas – statybos specialistai buvo bausti, o rangovui paskelbtas bankrotas  4

2014-07-09 10:19
Aplinkos ministerijos pavedimu atlikusi skubų patikrinimą dėl galimai nekokybiškai atliktų Pasvalio daugiabučio atnaujinimo darbų, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) pateikė išvadas.
nuotrauka
Pasvalys. Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Pasvalio r. savivaldybė,
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,
„Jau turime preliminarias specialistų išvadas. Dėl galimai nekokybiškai atliktų darbų situaciją toliau aiškinsimės ne tik su daugiabučio atnaujinimą įgyvendinusiais statybos vadovais ir šių statybų techniniu prižiūrėtoju, bet ir su Taikos gatvės aplinkos tvarkymo darbų vadovais ir prižiūrėtoju. Statybos defektai turės būti pašalinti“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Rūsyje laikėsi vanduo

Pasvalio daugiabučio Taikos g. gyventojai priekaištų namo atnaujinimą vykdžiusiems subjektams turėjo dėl rūsyje atsirandančio vandens ir kitų defektų. Apžiūrėję namą vietoje, VTPSI specialistai nelinkę šios situacijos sieti tik su atliktais statinio paprastojo remonto darbais. Labiau tikėtina, kad vanduo po gausaus lietaus nuo aukštesniojo žemės reljefo į rūsį patenka dėl grunto, nukasto prie pamato.

2012 m. pagal Pasvalio rajono savivaldybės administracijos projektą užbaigti Taikos gatvės dalies kvartalo aplinkos (įvažiavimų į kiemus, pėsčiųjų takų, aikštelių) tvarkymo darbai. Statybos darbų žurnale nurodyta, kad pėsčiųjų takų tvarkymas pradėtas 2012 m. birželio 12 d. Kaip pasakoja Taikos g. 27 namo gyventojai, šiaurinėje namo pusėje apie 70 cm pažemintas žemės paviršiaus lygis, o dedant grindinį prie pamato neįrengta hidroizoliacija.

Namo modernizavimo projekte hidroizoliacija buvo numatyta 60 cm nuo projekto rengimo metu buvusio žemės paviršiaus ir, pagal įrašus statybos darbų žurnale, ji padaryta 2012 m. gegužės 25 d. Taigi galimai apie 10 cm pamato juosta liko neizoliuota, per ją ir sunkiasi vanduo.

Neaiškumai – dėl vėdinimo sistemos

Namo modernizavimo projekte taip pat numatyta, kad apšiltinus cokolį pratęsiami esami vėdinimo kanalai ir uždedamos metalinės grotelės su tinkleliais. Apžiūrėję objektą, minėtų detalių VTPSI specialistai nerado. Statybos darbų žurnale žymos apie tinklelių įrengimą nėra.

Sprendinių dėl vėdinimo kanalo pirminiame projekte nebuvo. Jais projektas papildytas vėliau, numatant kanalo paaukštinimą 2 plytomis ir pratęsimą skarda, įrengiant šiluminę izoliaciją. Tai ir atlikta. Skundų dėl nekokybiškai įrengtos vėdinimo sistemos pagrįstumą būtų galima įrodyti tik atlikus ekspertizę.

Piliastrai apšiltinti pagal pakoreguotą projektą.

Rangovas bankrutavo

Pateikusi preliminarias išvadas, VTPSI toliau nagrinės situaciją. Siekdama tiksliai nustatyti padarytus pažeidimus ir juos padariusius asmenis, inspekcija pakvietė atvykti abu minėtus projektus įgyvendinusius statybos vadovus ir šių statybų techninius prižiūrėtojus.

Daugiabučio namo Taikos g. 27, Pasvalyje, modernizavimo projekto vadovė, statybos vadovas ir techninis prižiūrėtojas VTPSI 2013 m. liepos 25 d. prašymu jau yra nubausti. Projekto vadovei ir techniniam prižiūrėtojui veikla sustabdyta 6 mėnesiams, o darbų vadovui pareikštas įspėjimas.

Kadangi modernizuoto namo statybos rangovo įmonei paskelbtas bankrotas, statytojas turėtų savo lėšomis pašalinti statybos defektus ir kreiptis į bankroto administratorių dėl kompensacijos.

„Ir toliau tikrinsime daugiabučių atnaujinimo darbų kokybę. Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus pavedimu bus sudaryta komisija, kuri patikrins daugiabučius namus, kurių atnaujinimas buvo finansuojamas pagal ankstesnes programas. Nustatę pažeidimus imsimės griežtų priemonių, taikysime nuobaudas“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

dukle
2014-07-11 11:33
tai ką, dar ir dabar valdininkai prašo duoklių??
dora
2014-07-11 07:30
kol vyriausybė nepriims normalių įstatymų tol bus betvarkė,kaip galima laimėjus konkursą už mažiausią kainą -nupirkti geras kokybiškas medžiagas, gerai atlikti darbą (mokant mažą atlyginimą darbininkui), kai blogai suprojektuota ( o projektuotojas kartais ir negali įvertinti pastato būklės ,kol statybininkai neatidengia mazgų) ir kai nereikės valdininkams atidavinėti duoklių.
Petras
2014-07-09 17:00
Tai ta pati Matonienė kuri atsistatydino, bet ir vėl pretenduoja į viceministres. Kai tokio lygio valdžios atstovai, tai tokio lygio ir pastatų modernizavimas.
baisu
2014-07-09 15:17
tai kaip atsirinkti teisingą įmonę, kuri renovuojant mūsų namą nebankrutuotų ? Baisu !

Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2020-09-18 10:54
Pakeitus teisės aktus, kaip praneša Statybos inspekcija, nebeliko reikalavimo gauti statybą leidžiantį dokumentą statant ar rekonstruojant nesudėtingąjį statinį upėje ar jos dalyje, kuri įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių ar jų ruožų sąrašą.
nuotrauka
2020-09-07 16:24
Statybos įstatyme nustatyti atvejai, kai statyba užbaigiama statytojui ar jo teises ir pareigas perėmusiam asmeniui surašant deklaraciją apie statybos užbaigimą, ją patvirtinant ir įregistruojant Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekci...
nuotrauka
2020-09-07 10:50
Išsiaiškinti, ar planuojamų naujų statinių statybai reikia gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD), statybos proceso dalyviai ir gyventojai jau gali vos per kelias sekundes – tereikia pasinaudoti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) įdiegtu ele...
nuotrauka
2020-08-28 13:48
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) pastebi, kad vis dar neišvengiama pažeidimų, kai netinkamai ar atmestinai tvarkomas statybos darbų žurnalas: apie statybvietėje vykdytus darbus įrašoma gerokai vėluojant, kartais visai pamirštama tai padaryti, pasitaiko atv...
nuotrauka
2020-08-27 10:48
Statybų teisės normoms dažniausiai nusižengiama, kaip informavo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI), didžiuosiuose šalies miestuose. Beveik pusė pernykščių savavališkos statybos aktų (iš viso 318) buvo surašyta Kaune (79) ir Vilniuje (70). Kaunas ir šiemet lenkia sostinę. ...
nuotrauka
2020-08-25 12:11
Nukritusi Lazdynuose esančios Architektų gatvės daugiabučio namo penkiolikto aukšto balkono gelžbetoninė plokštė atkreipė visuomenės dėmesį į pastatų konstrukcijų deformacijas ir galimas tokių defektų pasekmes.
nuotrauka
2020-08-20 15:47
Reido metu Kaune, Kaimelės g., Statybos inspekcijos specialistai užfiksavo savavališkai pradėtas gyvenamųjų namų statybas: viename iš sklypų įrengti trijų gyvenamųjų namų pamatai, vienas namas pradėtas mūryti, du namai jau sumūryti, įrengti jų stogai.
nuotrauka
2020-08-06 09:03
KLAUSIMAS. Sodo namelis, esantis Jiesios draustinyje, rekonstruojamas ir didinamas – iš 40 kv. m į 112 kv. m su mansarda. Statybos leidimas išduotas 2007 m. ( B energinio naudingumo). Ar galimi ir kokie projekto pakeitimai?
nuotrauka
2020-07-14 10:24
KLAUSIMAS. Per sodininkų bendrijos sklypą eina elektros laidai. Ar galima tokiame sklype statyti namą? Namas pastatytas prie pat sodo sklypo ribos. Tarp gretimų sklypų, kurių viename pastatytas minimas namas, eina 80 cm pločio melioracijos griovys. Ar šiuo atveju privalu laikytis 3 m atstumo?
nuotrauka
2020-07-02 10:38
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atkreipia dėmesį, kad 2020 m. liepos 1 d. įsigaliojo nauji rinkliavų dydžiai už Statybos inspekcijos teikiamas paslaugas. Pareiškėjai, teikdami Statybos inspekcijai prašymus dėl paslaugų teikimo, ...
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-17 12:08
KLAUSIMAS. Planuojama keisti stogo dangą (iš asbestinio į skardinę dangą), nekeičiant stogo formos, nedidinant jo ir nekeičiant stogo konstrukcijų. Daugiabutis namas yra Kauno mieste – 6 butų, dviejų aukštų. Ar reikalingas projektas, ar reikia gauti statybos leidimą?
nuotrauka
2020-06-11 15:35
KLAUSIMAS. Daugiabutyje kaimynai, gyvenantys virš senyvo amžiaus sergančio žmogaus, įrengė grindis nesilaikydami technologinių reikalavimų, t.y. nedėjo garso izoliacijos. Taigi kiekvienas žingsnis ir juolab vaiko žaidimai, daiktų stumdymas bei ridenimas „varo iš proto“ apačioje gyvenančius žmones. J...
nuotrauka
2020-06-11 11:30
KLAUSIMAS. Nuosavame komercinės paskirties žemės sklype su detaliajam plane numatytu individualiu įvažiavimu norime statyti automobilių aptarnavimo patalpas su dviem darbo vietomis (šeimos verslas). Kokių atstumų reikia laikytis nuo gyvenamųjų namų?
nuotrauka
2020-06-11 08:33
Pirmasis ir būtinas žingsnis prieš pradedant statyti, rekonstruoti, griauti ar atnaujinti (modernizuoti) pastatus, primena Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, – pranešimas apie statybos pradžią.
nuotrauka
2020-06-10 08:01
KLAUSIMAS. Sūnus gyvena mediniame, sename trijų butų name Kauno mieste. Vidus sutvarkytas, o išorė prašosi tvarkoma. Kaimynai investuoti ir tvarkytis nesutinka. Ar gali sūnus renovuoti, apšiltinti savo namo dalį? Ar tam reikalingi leidimai, jei taip – kur kreiptis?
nuotrauka
2020-06-09 15:20
Kadangi šiltnamių statyba – neatsiejama vasaros sezono dalis, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pastaruoju metu sulaukia nemažai klausimų apie šių statinių statybą. Gyventojai teiraujasi, kokiu atstumu nuo sklypo ribos galima stat...
nuotrauka
2020-05-27 10:50
KLAUSIMAS. Moteris gyvena keturbutyje ir vienintelė yra išsipirkusi žemę. Garažas stovi jos sklype, kurio kita dalis priklauso savivaldybei. Bet garažas nėra įregistruotas, nors pastatytas jau seniai. Jis stovi prie pat tvoros kaimynų. Kokių dokumentų reikia ir kur kreiptis dėl jo įteisinimo?
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-19 09:06
Statybos inspekcijos atliktos visuomenės nuomonės apklausos rezultatai atskleidė, kad net 75 proc. apklaustųjų nežino, kur kreiptis dėl statybą leidžiančio dokumento išdavimo (SLD). Tiesa, net ir tie 25 proc. respondentų, kurie teigė manantys, kad žino, kas išduoda SLD, įvardindami, kas šį dokumentą...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...