2020 rugsėjo 23 d. trečiadienis, 10:14
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

2020-09-11 15:23
Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pastatas privalo būti išvalytas nuo statybos darbų pėdsakų. Anot valymo paslaugas teikiančios bendrovės „Armeka“ komercijos direktoriaus Maksim Bocullo, jei norite, kad darbai būtų atlikti greitai ir kokybiškai, tai padaryti gali tik profesionalai.
nuotrauka
„Armekos“ nuotr.


Minimos įmonės
Armeka, UAB
Reikia priemonių ir patirties

Nors gali atrodyti kitaip, tačiau tam, kad kokybiškai išvalyti patalpas po statybų, reikia turėti žinių bei patirties, o taip pat profesionalios įrangos, kokybiškų priemonių ir veiksmingos specializuotos chemijos. Tik pasitelkus šį gausų įgūdžių ir priemonių „komplektą“, pavyks sėkmingai ir greitai atsikratyti įvairių statybos darbų pėdsakų: cemento, klijų, silikono, dažų likučių, statybinių dulkių ir kitokių nešvarumų.

Statybinės dulkės – tai smulkios cemento ir kitų statybinių mišinių dalelės, kurios pasklinda po patalpą, atliekant griovimo, gręžimo, demontavimo, šlifavimo ir kitus darbus. Dulkėse esantys priedai padeda joms sukibti su paviršiumi ir suriša medžiagas, todėl yra sunku šias dulkes pašalinti nuo grindų ar kitų paviršių.

„Paprastai, patalpas išplovus tik vandeniu, matomas trumpalaikis efektas, o vandeniui išgaravus, rišančios medžiagos tik dar labiau sulipina dulkes. Grindys, prieš tai buvusios blizgios, pasidaro matinės, visur išryškėja valymo žymės. Keletą kartų pakartojus šį procesą, pasidaro visiškai nebeįmanoma nešvarumus pašalinti be chemikalų“, – pasakojo pašnekovas.

Galima pridaryti sunkiai ištaisomų klaidų

Dėl to, dauguma neprofesionalų renkasi paprastą buitinę chemiją arba dar blogiau – neįsigilinę naudoja specialius valiklius. Deja, reikia pripažinti, kad netinkamai šalinami statybos ir remonto medžiagų likučiai gali netgi pridaryti nepataisomos žalos ką tik suremontuotiems paviršiams.

„Paprasta buitinė chemija ne visada yra pakankamai efektyvi, kad „įveiktų“ po remonto ar po statybų likusius nešvarumus. Tačiau pasirenkant specializuotas valymo priemones, labai svarbu žinoti, kokios medžiagos pablogina ar visai panaikina dulkių sukibimą. Dauguma atvejų klijuojamąsias medžiagų savybes pašalina rūgštiniai valikliai, tačiau būtina atsižvelgti ir į valomus paviršius, nes kai kurios cheminių valiklių sudedamosios dalys, sąveikaudamos su skirtingais paviršiais, gali juos nepataisomai pažeisti“, – sakė M. Bocullo.

Kitas svarbus procesas – valiklių dozavimas, skiedžiant jas vandeniu. Nepatyręs žmogus gali pasigaminti per stiprų tirpalą, dėl ko net ir atsparūs paviršiai gali būti pažeisti nepataisomai.

„Ilgesnį laiką užsilikę chemikalai gali paveikti ne tik žmonių sveikatą bet ir paviršius. Laikantis cheminių medžiagų naudojimo technologinių reikalavimų, po rūgštinių priemonių panaudojimo būtina valomus paviršius neutralizuoti su šarminėmis priemonėmis, kurios kiekvienu atveju yra parenkamos skirtingai“, – tikino specialistas. 

Tas pats galioja ir buitinei valymo įrangai. Kadangi ji nėra skirta atlaikyti intensyvaus postatybinio valymo, ji daug greičiau dėvisi.

„Rangovui, pasamdžiusiam valymo specialistus, nereikės rūpintis profesionalios chemijos ir įrangos įsigijimu ar nuoma, sandėliavimu ir transportavimu, nes mūsų valymo profesionalai su savimi turi visas priemones bei įrangą, su kuria gali dirbti tik apmokyti ir kvalifikuoti darbuotojai. Mūsų specialistai žino, kaip kiekvienu atveju parinkti valymo priemones tam, kad švara išliktų kuo ilgiau ir būtų tausojami visi valomi paviršiai“, – privalumus vardijo pašnekovas.

Ko nežinojome apie paviršių valymą

Siekiant pasirūpinti ilgalaike švara, labai svarbu valymo darbus atlikti laiku – pvz., langų stiklų, stiklinių pertvarų, rėmų ir palangių valymą po statybos darbų reikia atlikti prieš kabinant žaliuzes, roletus ir užuolaidas, prieš surenkant ir sustatant baldus, nes vėliau bus sunkiau prieiti prie užterštų vietų, pastatyti kopėčias ar atidaryti langą.

„Sienų, grindų valymą po statybos darbų reikia atlikti prieš surenkant ir sustatant baldus. Tuo pat metu, kol dar įmanoma padengti visą plotą, rekomenduojama atlikti net ir naujų PVC, marmoleumo, tarketo grindų dengimą polimerinėmis apsauginėmis plėvelėmis, akmens masės plytelių bei betono grindų impregnavimą. Paskui tai padaryti bus labai problematiška arba bus galima padaryti tik dalinai“, – sakė pašnekovas.

Taip pat tik po visų statybų, remonto, baldų surinkimo ir kraustymosi darbų rekomenduojama atlikti kiliminės dangos cheminį valymą ir giluminį plovimą-siurbliavimą.

„Cheminio valymo metu iš dangos išplaunamos visos statybinių mišinių dalelės, smėlis, dulkės ir kiti nešvarumai, kurie veikia kaip abrazyvas ir paspartina kilimines grindų dangos dėvėjimąsi. Plovimas padės atgaivinti kiliminės dangos tekstūrą, sugrąžins pirminę išvaizda, prailgins tarnavimo laikotarpį“, – tikino M. Bocullo.

Taip pat, pasak pašnekovo, labai svarbu pasirūpinti ilgalaike kietų dangų apsauga ne tik nuo dėvėjimosi, bet ir nuo valymo priemonių ilgalaikio poveikio dangoms.

O taip pat dangų apsauga palengvina paviršiaus priežiūrą: neleidžia įsiskverbti skysčiams, todėl lengvai pašalinamos įvairios kilmės dėmės – riebalų, kavos, vyno ir kt.

Dirba visą parą

Ne vienam rangovui pažįstama situacija, kai statybų bendrovė „netelpa“ į laiko rėmus ir patalpų valymo darbai turi būti atlikti visiškai prieš pat objekto pridavimą. Anot M. Bocullo, dėl to valytojams kartais tenka dirbti tuo metu, kai kitų profesijų atstovai ilsisi.

„Kartais mums tenka dirbti ne tik savaitgaliais, bet ir naktimis. Jaučiame didelę atsakomybę už savo veiksmus, todėl kiekvienam klientui pažadame tik tai, ką tikrai sugebame padaryti geriausiai. Todėl klientai mumis pasitiki ir žino, kad ten, kur dirba UAB „Armeka“, darbai bus atlikti laiku, kokybiškai ir profesionaliai“, – sakė vyras.

MOBILI „ARMEKOS“ BRIGADA TEIKIA ŠIAS VALYMO PASLAUGAS VISOJE LIETUVOJE:

• langų ir pertvarų valymas, naudojant kėlimo įrangą;
• patalpų valymas po statybos ar remonto darbų;
• generalinis patalpų valymas;
• įvairių grindų dangų plovimas, šveitimas, naudojant plovimo mašinas;
• kiliminės dangos ir kilimų cheminis valymas, giluminis plovimas ir siurbimas;
• kėdžių, baldų valymas, giluminis plovimas ir siurbimas;
• įvairių grindų dengimas polimerinėmis apsauginėmis plėvelėmis;
• akmens masės plytelių impregnavimas;
• fasadų valymas;
• aukštai esančių konstrukcijų valymas, naudojant kėlimo įrenginius ir aukštalipių paslaugas;
• aikštelių šlavimas, plovimas;
• skubus patalpų valymas po užliejimo.
 
„Armekos“ nuotr. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aplinką tausojančios medžiagos, technologijos

nuotrauka
2020-09-22 07:33
Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė armatūra, o polipropileno fibros. Viso gyvavimo ciklo metu šis pasirinkimas į aplinką išmetamo anglies dvideginio ...
nuotrauka
2020-09-21 09:24
Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukštai iškėlė panašių inžinerinių projektų vadybos kartelę.
nuotrauka
2020-09-18 08:38
„Continental Automotive Lithuania“ paskelbė, jog įmonės gamykla Kaune buvo apdovanota LEED aukso sertifikatu. Tai aukščiausias LEED įvertinimas gamykliniam pastatui Lietuvoje iki šiol. Gamykla Kaune tapo ir pirmąja „Continental“ korporacijos lokacija pasaulyje gavusia tokį aukštą įvertinimą pastato ...
nuotrauka
2020-09-16 12:32
Jau artimiausiu metu ant MRU Studentų namų stogų Vilniaus Didlaukio gatvėje bus sumontuotos pirmosios saulės energijos jėgainės, kurios gamins ir tieks elektros energiją čia gyvenantiems universiteto studentams.
nuotrauka
2020-09-14 16:14
Jau nuo kitos savaitės – rugsėjo 21 d. – gyventojai galės teikti paraiškas ir gauti finansavimą nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrinėms įsirengti arba saulės parkuose įsigyti bei seniems šildymo katilams pasikeisti. Teikti paraiškas bus galima visą mėnesį – iki spalio 21 d. Iš viso šiems kvi...
nuotrauka
2020-08-21 14:04
78-ioms Lietuvos pramonės įmonėms skirtas 10,38 mln. eurų finansavimas pagal Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“. Ši priemonė yra įtraukta į Ateities ekonomikos DNR planą.
nuotrauka
2020-08-20 12:53
Lietuvos geologijos tarnyba (LGT) pateikė galutines išvadas dėl chromu ir kitais sunkiaisiais metalais užterštų teritorijų Klaipėdos miesto šiaurinėje dalyje: visoms devynioms į tyrimą įtrauktoms teritorijoms būtina parengti tvarkymo planus, pagal kuriuos jos turės būti tvarkomos.
nuotrauka
2020-08-18 12:33
Įgyvendinant Baltijos regioną ir Europą jungiančio dujotiekio GIPL projektą, žengtas dar vienas svarbus žingsnis – nutiesta pirmoji 750 metrų ilgio dujotiekio gija po plačiausia Lietuvos upe – Nemunu, Alytaus rajone.
nuotrauka
2020-08-04 17:27
Šiais metais suplanuotos Klimato kaitos programos lėšos naujoms priemonėms įgyvendinti siekia 170,7 mln. eurų. Dalis paramos, kaip pranešė Aplinkos ministerija, skiriama energijos vartojimo efektyvumo didinimui.
nuotrauka
2020-07-30 14:30
Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realybe. Dar daugiau. Kaip sako Nerijus Paklonskas, įmonės EST LT rinkodaros vadovas, sureguliavus gaminamos ir suv...
nuotrauka
2020-07-24 13:02
UAB „Eika“ savo vystomuose projektuose pradeda pardavinėti butus su saulės elektros energija, o „Antakalnio panorama“ – pirmasis projektas, kurio klientai, įsigiję butus iki rudens, kartu taps ir nutolusios saulės elektrinės bendrasavininkais. „Žalioji“ elektros energija jiems bus tiekiama iš saulės...
nuotrauka
2020-06-18 12:49
Lietuvoje šiemet pradės veikti pirmoji nutolusi saulės jėgainė su greta įrengtais bičių aviliais. Šis Utenoje pagal tarptautines aplinkosaugininkų rekomendacijas įgyvendintas 1 megavato (MW) elektrinės projektas ne tik gamins žaliąją elektros energiją, bet ir prisidės prie bičių populiacijos bei bio...
nuotrauka
2020-06-02 16:30
Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą miesto gyventojams. Kita vertus, reikia paisyti tam tikros tvarkos, siekiant sukurti jaukią ir patogią erdvę m...
nuotrauka
2020-05-07 08:32
Ketverius metus veikiančių ozono technologijų profesionalų „AirPLUS1 Lituanica“ klientai – nuo vandenvalos įmonių, pramonės objektų, iki didžiųjų prekybos centrų ir valstybinių įstaigų. Vienas pagrindinių ozono panaudojimo tikslų iki šiol buvo kvapų naikinimas, o pastaruoju metu išmanias ozonavimo s...
nuotrauka
2020-05-06 09:44
„Investicija į ekoinovacijas, į darnius technologinius sprendimus bei žiedinės ekonomikos principų taikymas įmonėse yra ilgalaikė strategija, atspari krizėms, nes padeda siekti ekonominių tikslų“, – mano LVPA direktorius A.Pautienius-Želvys. Viena esminių priežasčių, skatinanti bendroves taikyti žal...
nuotrauka
2020-04-21 13:44
Europos Sąjunga puikiai supranta, kad norint, jog gamintojai pereitų prie gamtą labiau tausojančių technologijų ar produktų, būtina ne vien juos spausti teisinėmis priemonėmis ar šviesti vartotojus. Būtina skatinti ir skiriant dideles investicijas į priemones, užtikrinančias žiedinės ekonomikos, tva...
nuotrauka
2020-04-21 10:01
Praeitą savaitę Aplinkos ministerija paskelbė skyrusi finansavimą dar penkioms centralizuoto šilumos tiekimo įmonėms iš Klimato kaitos programos atsinaujinantiems energijos (saulės energijos) ištekliams panaudoti. Tarp gavusių finansavimą – AB „Šiaulių energija“ projektas „Saulės fotovoltinės jėgain...
nuotrauka
2020-04-09 08:55
Keturiose iš penkių Lietuvos įmonių vis dar dominuoja linijinė ekonomika, paremta intensyviu žaliavų ir energijos naudojimu, o kartu generuojanti didelius atliekų kiekius. Nenutrūkstantis resursų poreikis kuria priklausomybę nuo jų importo, augina prekių ir paslaugų kainas vartotojui bei mažina Liet...
nuotrauka
2020-03-20 14:59
Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti ar stumti pasislėpus po ilgesne megztinio rankove. Tokių ir panašių gudrybių imamės tam, kad tik nereikėtų li...
nuotrauka
2020-03-04 10:01
Įvertinus sausio mėnesį gautas gyventojų paraiškas nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti arba įsigyti bei seniems šildymo katilams pasikeisti, Energetikos ministerija papildomai skyrė Europos Sąjungos (ES) lėšų šiems projektams finansuoti. Finansavimas didinamas du kartus – iki 24,5 mln. eur...

Statybunaujienos.lt » Aplinką tausojančios medžiagos, technologijos

nuotrauka

„Grinda“ išaugo Vilniaus rūbą

Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukš...