2020 sausio 29 d. trečiadienis, 7:13
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pavėlavusiems į butų privatizavimo traukinį vėl uždegta žalia šviesa. Ar tai padės mažinti laukiančių socialinio būsto eiles?  71

Birutė ŽEMAITYTĖ      2015-06-22 16:08
Jau beveik pusmetis, kai iš savivaldybės butus besinuomojantys gyventojai, kurie nespėjo būsto privatizuoti už investicinius čekius, ir tie, kuriems vadinamieji „valdiški“ butai buvo suteikti 1997-2002 metais, gali juos nusipirkti. Galimybę įsigyti būstą, kuriame gyvena ne trumpiau negu penkerius metus, jiems suteikė šių metų sausio 1 dieną įsigaliojęs Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymas.
nuotrauka
Padėtis įvairiose savivaldybėse skirtinga, tačiau tendencija, bent jau kol kas, akivaizdi: būstą iš savivaldybės besinuomojantys gyventojai jų pirkti neskuba. Portalo archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Mažeikių r. savivaldybė,
Ignalinos r. savivaldybė,
Alytaus m. savivaldybė,
Tiesa, savivaldybės pagal šį įstatymą parduos tik tuos butus, kurie nuomojami ne socialinio būsto sąlygomis, bet gyventojai juos pirks rinkos kaina. Jei kaina pasirodys per didelė ar gyventojai paprasčiausiai nenorės pirkti, jie ir toliau gyvens kaip gyvenę, o savivaldybei mokės nuomos mokesčius.

Portalo www.statybunaujienos.lt žurnalistams savivaldybių atstovai vienu balsu tvirtino norintys, kad nusprendusių įsigyti nuomojamus butus būtų kuo daugiau, nes už gautus pinigus galės nupirkti daugiau socialinių būstų. Jų laukiančių eilės Lietuvoje kol kas tik ilgėja. Statistikos departamento duomenimis 2014 m. gruodžio 31 d. į savivaldybėse sudaromus šeimų, turinčių teisę ir pageidaujančių išsinuomoti socialinį būstą, sąrašus buvo įrašyta daugiau kaip 32 tūkst. 800 asmenų ir šeimų – kone 300 daugiau negu prieš metus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai skaičiuoja, kad naujasis įstatymas savivaldybių biudžetus papildytų iki 248 mln. eurų, ir panaudojus šiuos pinigus socialiniam būstui pirkti, naujesniais ir modernesniais butais būtų galima aprūpinti iki 12 tūkst. laukiančių asmenų ir šeimų.

Padėtis įvairiose savivaldybėse skirtinga, tačiau tendencija, bent jau kol kas, akivaizdi: būstą iš savivaldybės besinuomojantys gyventojai jų pirkti neskuba.

Mažeikiškiai nusiteikę optimistiškai

Mažeikių rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Laura Samoškaitė teigia, kad jų rajone norą privatizuoti būstą jau pareiškė kelios dešimtys gyventojų. „Nuo pirmųjų sausio dienų pas mus pradėjo eiti žmonės, ir jau turime kelias dešimtis prašymų, o kiti laukia. Manau, pirmiausia jie nori sužinoti, kokios bus kainų tendencijos, kokia bus ta rinkos kaina, o tada spręs, ar įsigyti būstą, kuriame gyvena, ar nuomotis iš savivaldybės toliau. Kaip tik šiomis dienomis atkeliauja pirmieji turto vertinimai, ir pamatysime, ką nuspręs tie, kurie pirmieji pareiškė norą įsigyti būstą“, – sakė ji.

Pasak L. Samoškaitės, Mažeikių rajone yra ne tik tokių, kuriems būstas buvo išnuomotas jau pasibaigus čekinei privatizacijai, bet ir tokių, kurie buvo apsisprendę privatizuoti būstą, bet dėl įvairių priežasčių to nepadarė iki 1996 m. gruodžio 31 dienos. „Jeigu jie nori nusipirkti būstą, kuriame gyvena, dabar, mes jiems patariame kreiptis į archyvą arba namuose ieškotų dokumentų ir užbaigti procesą“, – portalui www.statybunaujienos.lt teigė L. Samoškaitė (nuotraukoje dešinėje).

Pasak jos, Mažeikių rajone yra keli šimtai būstų, kuriuos gyventojai nuomojasi iš savivaldybės. Maždaug antra tiek yra gyvenančių socialiniuose būstuose, kurių pagal naująjį įstatymą privatizuoti nenumatoma. Ji prognozuoja, kad įsigyti būstą, kuriame gyvena, pagal naująjį įstatymą per artimiausius dvejus metus pageidaus apie pusantro šimto mažeikiškių.

Savivaldybė lėšas, gautas už privatizuotus būstus, ketina panaudoti naujiems socialiniams būstams įsigyti. „Kuo daugiau būstų gyventojai nusipirks, tuo geriau bus tiems, kurie laukia eilėje socialinio būsto, nes mes galėsime padidinti socialinio būsto fondą“, – sakė ji.

Ignalinos gyventojai nemano, kad būstus nupirks vasarotojai

Skirtingai nuo Mažeikių, Ignalinos rajono savivaldybė dar tik laukia gyventojų, norinčių privatizuoti butus, kuriuose gyvena, prašymų. Pasak šio rajono savivaldybės Juridinio skyriaus specialistės Laimos Gudonienės, nemažai gyventojų paprasčiausiai nespėjo privatizuoti būsto per čekinę privatizaciją, nes ji baigėsi 1996 metų gruodžio 31 dieną, o rajone 1997-1998 metais buvo pastatyta nemažai naujų namų, kuriuose esančius butus savivaldybė išnuomojo gyventojams ne tik pačioje Ignalinoje, bet ir Didžiasalyje, Dūkšte, Vidiškėse, kitose gyvenvietėse ir kaimuose.

„Šis įstatymas suteikia galimybę rinkos kaina įsigyti nuomojamą būstą tiems gyventojams, kuriems savivaldybė jį suteikė iki 2003 metų sausio 1 dienos. Nuo tada savivaldybė nuomoja gyventojams tik socialinius būstus, o gyventojai, kuriems per tuos 6-erius metus buvo išnuomoti savivaldybės butai, juose taip ir gyvena, nes privatizavimas jau buvo pasibaigęs. Dar vieną galimybę įsigyti būstą, kuriame gyvena, turės ir tie, kurie dėl kokių nors priežasčių jų neišsipirko per čekinę privatizacija. Jeigu jie norės, dabar galės įsigyti tuos butus už rinkos kainą“, – aiškina L. Gudonienė.

Jos teigimu, kol kas neprognozuojama, kiek Ignalinos gyventojų pareikš norą įsigyti būstą, kuriame gyvena, nes tik šiomis dienomis buvo paskelbta, kad savivaldybė laukia prašymų. Pirmosiomis dienomis, sakė L. Gudonienė, iniciatyvos gyventojai nerodo – tikriausiai dėl to, kad baugina rinkos kaina. „Jie moka nuomos ir kitus mokesčius ir gyvena. Tikriausiai ir toliau taip gyvens“, – svarsto ji.

Į klausimą, ar susitarę su mažiau pasiturinčiais gyventojais būstų nenupirks vasarotojai, savivaldybės atstovė atsakė abejojanti, ar tokių bus daug, nes geriau verta įsigyti sodybą, negu visus metus mokėti mokesčius, o gyventi vos kelis mėnesius per metus. „Bet jeigu jie nusipirks, savivaldybei vis tiek bus naudos, nes pirks tvarkingi, mokantys mokesčius žmonės, o savivaldybė už gautus pinigus įsigis naujų socialinių būstų“, – sakė ji.

Alytus: pirks tik vienas kitas

Alytus miesto savivaldybės Turto valdymo ir verslo skyriaus vedėja Auksė Juonienė abejoja, ar norinčių įsigyti iš savivaldybės nuomojamą būstą, kuriame gyvena, bus daug.

„Tikrai bus tokių, kurie norės privatizuoti, bet nedaug. Jie gavo, gyvena ir džiaugiasi. Daugelis vos už nuomą susimoka, tai net negalvoja apie išsipirkimą. Gal šeimos, kurios turi darbą, stabilias pajamas ir pirks, bet tikrai nebus daug perkančių. Kol kas apsisprendė vos 3-4 gyventojai. Artimiausiam savivaldybės tarybos posėdžiui kaip tik rengiame sprendimo projektą ir jie galės išsipirkti butus rinkos kaina. Pateikusių prašymus buvo daugiau, bet po to, kai buvo atliktas turto vertinimas, ne visiems buvo priimtina kaina“, – pasakoja A. Juonienė (nuotraukoje).

Jos teigimu, dauguma norinčių pasinaudoti atsiradusia galimybe perimti nuomojamą iš savivaldybės būstą savo nuosavybėn gyventojų butus gavo jau pasibaigus privatizacijai, 1997-2002 metais, ir tik viena moteris iš visų, kurie iki šiol domėjosi, per čekinę privatizaciją būsto neprivatizavo dėl šeimyninių aplinkybių. „Bet ji ir dabar jo nepirks, nes jos netenkina kaina“, – pasakoja Alytaus miesto savivaldybės atstovė.

Jos teigimu, Alytuje gyventojų apklausa nebuvo organizuota, tačiau visiems, kurie pagal naująjį įstatymą įgijo teisę nusipirkti būstą, kuriame gyvena, buvo išsiųsti pranešimai, tačiau nuo metų pradžios iki birželio vidurio atsiliepė tik 7 gyventojai. Nors būsto kainos šiame mieste tikrai ne kosminės, didžioji dauguma iš savivaldybės būstą besinuomojančių žmonių gyvena iš pašalpų.

Kaip ir kitų savivaldybių atstovai, ji teigė, kad savivaldybė norėtų, jog kuo daugiau būstų būtų nupirkta, nes už tuos pinigus galėtų įsigyti daugiau socialinių būstų, tačiau Alytui, skirtingai negu daugeliui kitų Lietuvos miestų ir rajonų, itin aktualu, kad būstus nuspręstų išsipirkti bendrabučių gyventojai.

„Butų poreikis pas mus didelis, didesnis negu pasiūla, bet mes dar turime labai daug kambarių bendrabučiuose. Norėtume, kad ir juos pirktų, nes pagal įstatymą galima ir bendrabučius išsipirkti, bet dauguma jų gyventojų nepajėgūs įsigyti būsto rinkos kaina“, – apgailestavo A. Juonienė.

Privatizavimas – kelias plėsti socialinį būstą

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Paramos būstui skyriaus vedėjas Aloyzas Stapulionis (nuotraukoje dešinėje) teigiamai vertina gyventojams suteiktą galimybę nusipirkti iš savivaldybės nuomojamus būstus. Jo teigimu, nors dauguma būstų, kuriuos gyventojai nuomojasi iš savivaldybės vadovaujantis Gyventojų apsirūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymu, yra seni ir juos reikia atnaujinti, juos pardavus gyventojams rinkos kaina susidarytų nemaža suma, už kurią būtų galima įsigyti naujų socialinių būstų.

„Įstatymas numato, kad lėšos, gautos pardavus šiuos būstus jų gyventojams, bus naudojamos socialinio būsto fondo plėtrai. Taigi savivaldybės gautų pinigų, už kuriuos galėtų įsigyti ar statyti naujus savivaldybės būstus, kurie pirmumo teise būtų nuomojami socialinio būsto sąlygomis“, – sakė A. Stapulionis. Kita vertus, ne visi gyventojai nuomojamus būstus pirks vienu metu, todėl savivaldybės turės galimybę nuolat atnaujinti socialinio būsto fondą ir asmenims bei šeimoms nuomoti naujesnius ir modernius būstus, pridūrė jis.

Skaičiuojama, kad remiantis naujuoju Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymu gali būti privatizuota daugiau kaip 14 tūkst. 800 būstų, suteiktų vadovaujantis Gyventojų apsirūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymu. Juos pardavus rinkos kaina savivaldybės gautų iki 248 mln. Eurų. Šiuos pinigus panaudojus socialinio būsto plėtrai, butais būtų galima aprūpinti iki 12 tūkstančių šeimų, įrašytų į socialinio būsto laukiančiųjų sąrašus.

Nenori pirkti? Mokėk už nuomą rinkos kainą

Nors portalo www.statybunaujienos.lt kalbintų savivaldybių atstovai teigė, kad gyventojai kol kas vangūs ir neskuba pirkti būsto, kurį nuomojasi iš savivaldybės, atrodo, šį kartą valdžia rado „vaistų“ ir tiems, kuriems rinkos kaina pasirodys per didelė, ir tiems, kurie paprasčiausiai nenorės jo įsigyti, ir tiems, kurie gerokai įsiskolino. Nepaisant to, kad gyventojų niekas į gatvę nemes – jie ir toliau gyvens kaip gyvenę, o savivaldybei mokės nuomos mokesčius, patys mokesčiai tikriausiai keisis.

„Tais atvejais, kai nuomininkai nenori jų pirkti, jiems gyvenamosios patalpos nuomojamos rinkos nuomos kainomis. Perkant arba nuomojant rinkos nuomos kainomis savivaldybės būstus, mažės priverstinių iškeldinimų, o gautos lėšos taip pat bus naudojamos socialinio būsto fondo plėtrai“, – pabrėžia A. Stapulionis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovo teigimu, tai padės patenkinti kitų asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, teisėtus lūkesčius.

Naujajame įstatyme taip pat numatyta, kad rinkos kaina jų nuomininkams savivaldybė gali parduoti būstus neatsižvelgiant į iki šiol taikytas būsto nuomos sąlygas, įskaitant ir nuomojamus būstus, kurių fizinis nusidėvėjimas yra per 60 proc. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai pabrėžia, kad galimybė įsigyti savivaldybei nuosavybės teise iki šiol priklausančius būstus suteikiama tiek asmenims ir šeimoms, kurie savivaldybės būstus iki jų įsigijimo (tačiau ne įsigijimo metu) nuomojosi socialinio būsto nuomos sąlygomis arba rinkos kainomis, tiek asmenims (šeimoms), kuriems savivaldybės būstai nuomojami vadovaujantis anksčiau galiojusio Lietuvos Respublikos gyventojų apsirūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymo nustatytais kriterijais“. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

marija
2020-01-09 16:20
ponia kur jus buvote kai privatizavo už čekius .jums pačiam varžteliai atsisukę mat skolinos mokėjo bankams juk visi čekius gavo nemokamai ir jais apmokėjo už butus tačiau vieni gavo už dyką o iš kitiems nori paskutinį kąsnį iš burnos ištraukti .jei buvot turtingi iš karto norėjote gauti buta tai ir mokėjote gėda taip rašyti
Valerijai
2019-11-20 13:30
ponia, jums galvoj negerai - mes buvom priversti skolintis, mokėti bankams, kad galėtume nusipirkti butą, o jūs norite gauti dykai. Nieko sau :(
Valerija
2019-11-19 14:29
išgyvenus bute 25 m turi but suteikta nuosavybė o ne reikalauti privatizuoti.
Rasa
2019-10-03 11:31
kodel negalima isispirkti gavus 2005 metu pati visus remontus langus duris pakeiciau nieks nekompensuoja pasako ner pinigu absurdas tiek metu pragyventa o buvo pasakyta po 5 metų galės isipirkt aciū už supratimą.
jadvyga
2018-11-26 10:18
kodėl mums nebuvo išduoti leidimai privatizuoti jei mes gavome orderius 1993m vieni galėjo privatizuoti o kiti ne iš namo 32 privatizavo o 13 iki šiol skaitosi savivaldybės nuomininkai.kuom nusikalto tie kurie negalėjo privatizuoti .ką tai reiškia tikiuosi gauti atsakymą
Aura
2018-10-05 10:03
O dabar išvis įmanoma, išsipirkti soc būstą, ar kaip vieną savivaldybė sakė, kad neįmanoma nuo 2012 lygtais,
Dalia
2018-07-25 14:42
Gerai vagys sumaste, nutare dar karta apmokestinti jau tarybiniais laikais gauta buta. Pvz.as ji gavau1977m.imoneje isdirbus 8 metus.Tai as teisestai igyjau visas teises i si busta, nes turiu buto orderi.Na praziureta cekine privatizacija, tai dabar reikia plesikauti?Dar karta issipirkti.Ar nejuokinga?Mazeikiu naftos imone, Kuro aparaturos im.uz 1 lita, o tu vargsas zmogau pirk rinkos kaina.Net Rusija pratese lengvatine privatizacija ,o cia vagys atimineja net tai kas jiems niekada nepriklause, nes nei state nei dirbo.Kodel visokie atejunai turi teise privatizuoti,o eilinis Lietuvos gyventojas mokejes mokescius ir gyvenes salyje apiplesiamas. Suprantu-taip mazinamas skurdas.
janina
2018-02-27 17:11
natalijai.Kas jums atsakys jei aš negaunu atsakymo
Natalija
2018-02-19 22:06
Gyvenau bendrabutyje 11kv,kambaryje privatizuotam ,gyvenau su vyru ir 3 vaikais,veliau pardavėm ir tam pačiam name isigijom 17kv, kambarį su bendrais patogumais,2001 m,gavom soc,butą 3kam,1978m,statybos sutartis neterminuota,mokam nuomą,vaikai užaugo,vyras paliko,gyvenu aš ir 2 sūnus ir marti greit bus vaikelis,ar galiu tikėtis ,kad leis pagaliau tą butą kažkaip isipirkti.
janina
2017-10-19 16:21
tegul paaiškina tiems kurių namas buvo pastatytas 1991 m.o orderį gavo 1993 m.raktus 1994 m.o iš jo sąskaitos buvo apmokėtas tas butas1991m tačiau nuosavybės žmogus neturi nors pinigai sumokėti už butą padarytas savivaldybės butas su išduota negaliojančia sutartimi kurioje padirbtas parašas nuomininko ir dabar išgyvenęs tam bute24m..no turi mokėti iš savo mažos pensijos po 89 eurus .nori savivaldybė pati nestačiusi namo išreikalauti kad žmogus sumokėtų 3 kartus už tą butą.patarkit ką daryti nes kol per teismą rasi teisybę gali smertį gauti iš bado
       1 2 3 4 5   Kitas

Miestiečiai

nuotrauka
2020-01-28 09:11
Dar 1995 m. Švedijos bendrovė „Husqvarna“ žengė pirmą žingsnį į naują technikos segmentą – pristatė pirmąjį pasaulyje komercinį robotą vejapjovę – „Husqvarna Solar“, robotą vejapjovę su saulės baterijomis. Šis išradimas pradėjo keisti pasaulio požiūrį į vejos priežiūrą ir jį keičia iki šiol. Veją pr...
nuotrauka
2020-01-27 15:09
Įpusėjus antrajai žiemai, kai dūmų detektoriai Lietuvos žmonių namuose yra pripažinti privalomais, orai lepina šiluma, todėl gaisrų skaičius pastaraisiais mėnesiais, lyginant su ankstesnėmis žiemomis, gerokai sumažėjęs. Tačiau specialistai pastebi, kad praėjus dvejiems metams nuo dūmų detektorių pas...
nuotrauka
2020-01-23 11:54
Vakar, sausio 22 d., Vyriausybė pakeitė valstybės paramos seniems daugiabučiams atnaujinti teikimo ir jų atnaujinimo projektų įgyvendinimo priežiūros taisykles. Pasak aplinkos viceministro Mariaus Narmonto, pakeitimai padės sparčiau įgyvendinti renovacijos projektus, mažinti jos dalyvių administraci...
nuotrauka
2020-01-21 10:12,      papildyta 2020-01-22 11:50, papildyta LSA komentaru
Daugiabučių namų modernizavimo procesą būtina tobulinti, siekiant efektyvesnio ir sklandesnio šių namų atnaujinimo, spartesnio šiluminės energijos taupymo bei didesnio savininkų įsitraukimo į daugiabučių namų modernizavimą, rodo aukščiausiosios audito institucijos – Valstybės kontrolės – atlikto aud...
nuotrauka
2020-01-21 09:40
Ignalina baigė daugiabučių namų renovaciją, tačiau neišsprendė šilumos ūkio problemų. Viena pirmųjų Lietuvoje perėjusi prie biokuro naudojimo, šiandien savivaldybė toliau ieško modernesnių šildymo būdų.
nuotrauka
2020-01-17 16:36
Naujos regionui nepriskiriamos vietovės yra Gargždai, įsikūrę Klaipėdos rajone, didžioji Tauragės miesto dalis, taip pat regiono sąvokos nebeatitinka visas Utenos miestas. Tai paaiškėjo, Registrų centrui patvirtinus nekilnojamojo turto normatyvines vertes 2020 metams.
nuotrauka
2020-01-14 12:56
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius po svarstymo nepritarė vienbučio gyvenamojo namo Stanislovo Kerbedžio g. 13 rekonstrukcijos projektiniams pasiūlymams. Norint gauti teigiamą atsakymą projekto rengėjams teks išspręsti savivaldybės specialistų įvardint...
nuotrauka
2020-01-13 10:45
Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių arba 9 tūkst. butų. Iš viso nuo 2013 m., kuomet į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2019 m. atnaujinta daugiau kaip 24...
nuotrauka
2020-01-10 13:44
Nuo šių metų sostinėje tekstilė bus surenkama patogiau ir tvarkingiau: statomi nauji konteineriai visame mieste, parinktos patogesnės jų vietos, o tekstilės atliekas surinkinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.
nuotrauka
2020-01-09 16:26
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Kauno energija“ ginčą, pasisakė, kad visi pastato gyventojai turi mokėti už šilumą bendrosioms reikmėms, proporcingai jų turimo būsto plotui.
nuotrauka
2020-01-09 11:14
Vilniaus savivaldybė kviečia aktyvius vilniečius daugiabučių valdymą perimti į savo rankas – tapti savo būsto šeimininkais, patiems spręsti namo priežiūros ir atnaujinimo klausimus.
nuotrauka
2020-01-08 13:24
Beveik pusė Lietuvos vaikų gyvena sveikatai pavojingomis sąlygomis, rodo 2019 m. „VELUX Group“ atliktas tarptautinis „Sveikų namų barometro“ tyrimas. Penktą kartą atlikta kasmetinė studija parodė, jog taip gyvena 26 mln. – arba trečdalis – visos Europos vaikų.
nuotrauka
2020-01-03 10:47
Visą mėnesį – nuo 2020 m. sausio 2 iki 31 d. gyventojai gali teikti paraiškas kompensacijai pakeisti neefektyvius biokuro katilus į naujus efektyvius šildymo įrenginius. Tam skirta 3 mln. eurų.
nuotrauka
2020-01-01 14:00
Liko vos savaitė iki 5 savaites trukusio festivalio „Kalėdos sostinėje" pabaigos ir jau labai greit ateis metas, kai daugelis savo namuose, biuruose nupuoš kalėdines eglutes. Sostinės savivaldybė drauge su miestą tvarkančiomis įmonėmis pasirūpino, kad mieste atsirastų daugiau kaip 80 specialių vietų...
nuotrauka
2019-12-31 08:00
Kiekvienais metais vien Lietuvoje užfiksuojama daugiau nei 20 tūkst. vagysčių, o iš jų kas dešimta – įsilaužimas į gyvenamąsias patalpas. Tokie nusikaltimai ypač padažnėja šventiniu laikotarpiu, kai mūsų namai dažniau lieka tušti, o mūsų dėmesys – nukreiptas kitur.
nuotrauka
2019-12-30 11:32
Jonavoje kasdien atliekų surinkimo aikštelėse galima pamatyti kelis žmones. Jų darbas – pastatyti specialius daviklius į kiekvieną pusiau požeminį konteinerį, kurie atliekas tvarkančios įmonės darbuotojams praneš, kada reikia konteinerį ištuštinti.
nuotrauka
2019-12-30 11:14
Didžiosios metų šventės įkvepia dalintis gerumu ne tik su artimiausiais žmonėmis, bet ir aplinkiniais. Būtent todėl, šventiniu laikotarpiu, jau tapo įprasta matyti šalia konteinerių gyventojų išdėliotus daiktus, kurie dar tinkami naudoti ir palikti laukti naujų šeimininkų.
nuotrauka
2019-12-30 09:39
KLAUSIMAS. Daugiabutyje balkoną galima įsistiklinti parengus projektą ir gavus 50+1 namo gyventojų sutikimą bei leidimą iš savivaldybės. Ar tas galioja ir naujos statybos namams ?
nuotrauka
2019-12-30 08:48
Siekiant didesnio gyventojų saugumo ir stiprinant saugos reikalavimus, nuo sausio 1 d. dienos įsigalioja griežtesnė suskystintų naftos dujų balionų naudojimo tvarka. Tokie balionai turės būti naudojami su apsauginiais vožtuvais, apsaugančiais balioną nuo sprogimo gaisro metu.
nuotrauka
2019-12-20 10:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Palangos šilumos tinklai“ ginčą, įpareigojo bendrovę grąžinti vartotojo permoką už karšto vandens suvartojimą.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai