2019 spalio 20 d. sekmadienis, 16:35
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pavėlavusiems įstiklinti senųjų daugiabučių balkonus prireiks ir projekto, ir leidimo  1

Viktorija MITKUTĖ      2015-07-16 14:48
Skirtumas tarp senųjų ir naujųjų daugiabučių į akis labiausiai krenta ten, kur modernūs pastatai įsiterpia tarp gerokai apšiurusių senųjų. Tačiau vaizdą gadina ne tik pilkos, užtaisytų siūlių lopais išmargintos senųjų namų sienos. Norėdami gyventi šilčiau, daugelis juose įrengtų butų šeimininkų jau prieš gerą dešimtmetį ar dar anksčiau pasirūpino įstiklinti balkonus. Darė taip, kaip kas išmanė, todėl dabar šie namai atrodo dar labiau apšepę.
nuotrauka
J. Samulienė: visi, stiklinantys balkonus, turėtų laikytis tam tikrų reikalavimų. Portalo nuotrauka.


Nepuošia jų ir į skirtingas puses besižvalgančios palydovinių antenų „lėkštės“. O kaip turėtų būti iš tikrųjų? Ar reikia tokiems prietaisams įrengti ir darbams atlikti leidimo? Ir ką daryti su kregždžių lizdus primenančiais balkonais dabar? 

Pokalbiui apie tai pakvietėme Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamento Statybos dokumentų skyriaus Statybų leidimų poskyrio vedėją Jūratę Samulienę.

Senų balkonų neardysime, bet dabar jau galvokite, ką darote

Seniau norintiems atlikti statinio paprastąjį remontą (balkonų stiklinimas, įvairios įrangos montavimas ant pastato išorinių sienų yra priskiriamas statinio paprastajam remontui pagal šiuo metu galiojantį statybos techninį reglamentą) statybą leidžiančių dokumentų – rašytinių pritarimų nereikėjo, tačiau nuo 2010 metų spalio 1 dienos pasikeitus mūsų šalies Statybos įstatymui ir statybos techniniams reglamentams, šiems darbams atlikti statybą leidžiantis dokumentas – rašytinis pritarimas tapo privalomas.

Pašnekovės teigimu, jei sename name balkonai įstiklinti seniai, jų ardyti ir perdarinėti niekas nevers, tačiau jei namas bus renovuojamas, balkonai bus stiklinami pagal parengtą ir suderintą atnaujinimo (modernizavimo) projektą.

Tam tikrų reikalavimų turės laikytis ir tie, kurie nuspręs stiklinti balkonus senos statybos namuose, nes siekdamas išlaikyti pastatų fasadų sprendimų vientisumą, Miesto plėtros departamento direktorius Artūras Blotnys 2011 metų sausio 13 dieną išleido specialų įsakymą, kuriame nurodoma, kad „siekiant užtikrinti Vilniaus miesto visų statinių kokybišką ir vientisą architektūrinę išraišką, vykdant statinių rekonstrukcijos, kapitalinio remonto ar paprastojo remonto statybos darbus (…) techniniame projekte būtų sprendžiama viso statinio fasadų architektūrinė ir tūrinė išraiška“.

„Todėl visi, stiklinantys balkonus, turėtų laikytis tam tikrų reikalavimų. Jei jūs nuspręsite įstiklinti balkoną senos statybos name dabar, statybą leidžiantis dokumentas – rašytinis pritarimas bus privalomas. Gauti leidimą reikės ir tuo atveju, jei norėsite vietoje kambario lango įrengti duris į balkoną ir panašiai“, – portalui Statybunaujienos.lt sakė J. Samulienė.

Jos teigimu, gyventojai dažnai teiraujasi, ar keičiant senus langus naujais, kai spalva ir forma lieka tokie patys, taip pat reikia gauti leidimą. Jei iš tikrųjų nesikeičia niekas, išskyrus tai, kad vietoj sutrūnijusių rėmų atsiras nauji, jokio leidimo nereikia, – atsako ji. Tačiau jei keisis lango (langų) dydis, išdėstymas pastato fasade ir panašiai, t. y. keisis pastato išorė, statybą leidžiančio dokumento jau reikės.

Įrangai ant namo fasado taip pat reikia leidimo

J. Samulienė atkreipia dėmesį, kad statybą leidžiančio dokumento reikia visada, kai prie namo fasado tvirtinama įvairi įranga (kondicionieriai, palydovinės televizijos antenos ir pan.), kai fasadas dažomas kita spalva ir kitais atvejais, kai dėl to keičiasi pastato išvaizda.

„Jei nuspręsite atviroje erdvėje prie daugiabučio namo ar visuomeninės paskirties pastato sienos pritvirtinti palydovinę lėkštę, kondicionierių, įvairias konstrukcijas, inžinerines sistemas ar stebėjimo kameras, taip pat turėsite gauti statybą leidžiantį dokumentą – rašytinį pritarimą statinio paprastajam remontui. Tačiau ši taisyklė negalioja vienbučiams ir dvibučiams gyvenamiesiems namams – ant jų sienų šiuos įrenginius galite tvirtinti be leidimo. Jei išorėje ant plokščio namo stogo norite pritvirtinti antenas, iškylančias virš parapeto iki 1 metro, leidimo nereikia, tačiau jei daugiau kaip 1 m – jo reikės. Jei keisite šlaitinį namo stogą ar nuspręsite fasadą nudažyti kita spalva, statybą leidžiantis dokumentas – rašytinis pritarimas – taip pat privalomas, nepaisant to, kad tai yra paprastasis statinio remontas, nes šie darbai keičia pastato išvaizdą“, – aiškina pašnekovė.

J. Samulienė atkreipia dėmesį, kad jei šiuos darbus planuojami atlikti Senamiestyje arba senamiesčio apsaugos zonoje, pirmiausia projektinius sprendinius privaloma suderinti su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Vilniaus teritoriniu padaliniu.

Pasak sostinės savivaldybės atstovės, spintelės, staliukai, gėlytės, suoliukai balkone tikrai gali būti, tačiau ir juos statydami turime galvoti apie estetinį vaizdą. „Juk ir skalbinius džiauname taip, kad jų nesimatytų ne dėl kokių nors reikalavimų, o todėl, kad jie besiplaikstydami pastato nebjaurotų“, – šypsodamasi priduria pašnekovė.

Prašymas leidimui gauti – elektroniniu būdu

Jei nuspręsite įstiklinti buto, esančio daugiabučiame gyvenamajame name, balkoną, ar imtis kitų minėtų darbų, aiškina pašnekovė, reikės parengti paprastojo remonto projektą (arba aprašą). Projektą, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Statybos įstatymu, statybos techniniais reglamentais ir kitais galiojančiais teisės aktais pagal statinio projektavimo reikalavimus rengia projektuotojas. Taip pat reikės gauti Registrų centro išrašą apie visus pastato savininkus bei surinkti pastato bendraturčių daugumos (50 proc. plius 1) sutikimą atlikti numatytus darbus. Šie sutikimai renkami remiantis aplinkos ministro 2012 m. spalio mėn. 31 d. įsakymu patvirtinto „Butų ir kitų patalpų savininkų balsavimo raštu, priimant sprendimus, tvarkos aprašo“ reikalavimais.

J. Samulienė atkreipia dėmesį, kad „pasirašyti turi butų ar negyvenamų patalpų savininkai arba jų įgalioti asmenys – po vieną parašą nuo turtinio vieneto (buto ar patalpos)“. O tuomet projektą, nuosavybės dokumentus, kadastrinio matavimo bylą, bendraturčių sutikimus ir Registrų centro išrašą apie pastato savininkus reikia pateikti savivaldybei.

„Eiti niekur nereikia, nes pateikti projektinę dokumentaciją, kartu pridedant privalomus dokumentus, galima nuotoliniu būdu, naudojantis informacine sistema IS „Infostatyba“ (www.planuojustatyti.lt). Naudojantis šia informacine sistema galima pateikti prašymą leidimui statyti ir rekonstruoti statinį, prašymą rašytiniam pritarimui gauti, taip pat prašymą perregistruoti statybą leidžiantį dokumentą kito statytojo vardu. Taigi užpildysite prašymą elektroniniu būdu, pridėsite nuskenuotus reikiamus dokumentus, projektus, ir galėsite ramiai laukti leidimo“, – pataria Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamento Statybos dokumentų skyriaus Statybų leidimų poskyrio vedėja J. Samulienė.

Tiesa, už šias paslaugas numatyta valstybinė rinkliava: 28 eurai už rašytinį pritarimą, už pastato atnaujinimą (modernizavimą ir už leidimo perregistravimą kito statytojo vardu); 72 eurai už leidimą statyti ar rekonstruoti neypatingą statinį; 144 eurai už leidimą statyti ar rekonstruoti ypatingą statinį. Pinigus reikia pervesti į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Algirdas
2015-07-23 10:11
Kaip reikalai su tais piliečiais, kurie nori stiklinti naujos statybos namų balkonus.

Miestiečiai

nuotrauka
2019-10-16 14:14
Būstas su pilna apdaila. Tokį sprendimą kol kas Lietuvoje siūlo nedaug nekilnojamo turto vystymo bendrovių, tačiau, specialistų teigimu, galimybe įsigyti įrengtą būstą susivilioja vis daugiau pirkėjų. Pagrindinės priežastys, lemiančios norą įsigyti būstą su pilna apdaila, yra laiko planavimas ir gal...
nuotrauka
2019-10-10 10:53
Šiuo metu viešojoje erdvėje suintensyvėjus diskusijoms dėl naujų mokestinių pasiūlymų, konkrečiai susijusių su žemės sklypų ir statinių (NT) apmokestinimu, Registrų centras pateikia aktualią informaciją NT savininkams apie tai, kaip apskaičiuojamos mokestinės vertės ir pagal ką yra mokami NT mokesči...
nuotrauka
2019-10-09 09:22
Neslūgstant gyventojų norui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo elektrinę, ESO klientus ragina būti budriems ir nepasikliauti vien gražiais rangovų pasiūlymais suspėti gauti valstybės dotaciją dar šiemet. Ne vienas atvejis rodo, kad klientai, skubėdami kuo greičiau įrengti ...
nuotrauka
2019-10-08 09:52
Nepasiduoti emocijoms ir pirmajam įspūdžiui, kruopščiai įvertinti visus pliusus ir minusus, pagalvoti apie smulkmenas, kurios gali būti labai reikšmingos, – tokiais praktiškais patarimais su pirkėjais dalijasi nekilnojamojo turto projektus įgyvendinančios bendrovės „Centromera“ atstovė Vaida Šidlaus...
nuotrauka
2019-10-07 16:15
KLAUSIMAS. Koks turi būti minimalus statomos tvoros atstumas nuo kadastre įteisintos ribos tarp kaimyninių sodininkų bendrijos sklypų, jei nerandama gretimo sklypo savininko ir neįmanoma susiderinti dėl bendros vakarinės ekspozicijos tvoros?
nuotrauka
2019-10-03 14:41
Geriamasis vanduo yra gyvybiškai būtinas žmogaus organizmui, todėl labai svarbu, kad jis būtų kokybiškas ir saugus. Centralizuotai tiekiamą vandenį geriantys vilniečiai ir kitų miestų gyventojai dėl jo kokybės kontrolės gali būti ramūs, o štai nuosavų gręžinių ar šulinių vandenį naudojantys gyventoj...
nuotrauka
2019-10-01 12:45
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymus, kuriais nuo spalio 1 d. įtvirtinamas naujas mažosios žaliosios energetikos modelis, leidžiantis gaminti elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių ir ją vartoti geografiškai skirtingose vietose. Šiuo žingsniu visiems Lietuvos gyventoja...
nuotrauka
2019-10-01 09:42
Šnipiškės ir Žirmūnai sparčiai atsinaujina – nuo Šeimyniškių iki Žalgirio gatvės Vilniuje jau netrukus bus pradėtas tiesti naujas šaligatvis ir dviračių takas. Iki kitų metų vasaros 1 km ilgio gatvės atkarpoje nusidrieks dviračių ir pėsčiųjų takas, bus pasodinti nauji želdiniai, paklota nauja gatvės...
nuotrauka
2019-09-27 14:27
Ar žinotumėte, kaip teisingai išrūšiuoti lango stiklą? Kai kurių atliekų rūšiavimas yra keblus ir vienas tokių pavyzdžių – automobilio ar lango stiklai, kurie negali būti taip paprastai perdirbami kaip dužęs stiklainis. Būtent todėl atliekų tvarkymo ekspertai aptaria daugiausiai klausimų keliančių p...
nuotrauka
2019-09-27 13:44
Finansinę paramą saulės elektrinėms gyventojai įvardija kaip esminę paskatą įsirengti nuosavą saulės jėgainę ir patiems pasigaminti elektros. Daugiau nei pusei žmonių svarbus užtikrinimas, kad nuosava saulės elektrinė padės sumažinti išlaidas elektrai. O daugiau nei trečdalį didmiesčių gyventojų mot...
nuotrauka
2019-09-27 10:33,      papildyta 2019-09-27 13:00, Papildyta „Danpower Baltic“ komentaru
Vilniaus miesto savivaldybei rugsėjo 23 d. paskelbus naujo šildymo pradžią sostinės ugdymo ir sveikatos priežiūros įstaigoms, Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) siekdami užtikrinti vilniečiams mažesnę šilumos kainą, nedelsiant kreipėsi į nepriklausomus šilumos gamintojus (NŠG) – UAB „Danpower Baltic Zie...
nuotrauka
2019-09-27 09:31
Naujo būsto pirkėjai dažnai pasiduoda emocijoms ir neįvertina aplinkybių visumos, nepagalvoja apie galimus pokyčius jau artimiausioje ateityje, - pagrindines pirkėjų klaidas vardijo nekilnojamojo turto projektus įgyvendinančios bendrovės „Centromera“ atstovė Vaida Šidlauskienė. Ji atvirai kalba ir a...
nuotrauka
2019-09-26 13:28
Šilumos tiekimo įmonės nuolat cirkuliuoja karštą tinklų vandenį iki pastato įvado, nes šilumos punkte visus metus ruošiamas buitinis karštas vanduo. Jeigu pastato vidaus šildymo sistema paruošta, paleisti šildymą paprasta – tereikia atsukti keletą sklendžių, fiksuoti prietaisų parodymus. Tą turi atl...
nuotrauka
2019-09-26 11:08
Naujus namus besirenkantys ar juos jau įsigiję naujakuriai turi sustyguoti daugybę procesų, susijusių su apdaila, įrengimu ir interjeru. Penkių didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų nuomonės tyrimo rezultatai rodo, kad beveik du trečdaliai jų bent viename iš šių etapų į pagalbą pasitelktų specialistus....
nuotrauka
2019-09-25 15:08
Vyriausybė patvirtino Valstybės pagalbos, tenkančios ūkinę veiklą vykdančiam buto ar kitos patalpos savininkui, įgyvendinančiam daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektą, apskaičiavimo tvarkos aprašą.
nuotrauka
2019-09-24 09:07
Sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) inicijavo susitikimą su Vilniaus miesto pastatų administratoriais. Diskusijoje dalyvavo VŠT gen. direktorius Gerimantas Bakanas, jo pavaduotas Arvydas Darulis, Vilniaus miesto daugiabučių namų ir pastatų administratorių asociacijos prezident...
nuotrauka
2019-09-23 11:48
Gyvenamųjų namų kvartalais virtusios Kretingos rajono sodininkų bendrijos sulaukė kelininkų. Numatoma, kad vien šiemet nauja asfalto danga bus paklota trijų rajono sodininkų bendrijų pagrindinėse gatvėse.
nuotrauka
2019-09-23 11:16
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Ignitis“ ginčą, pritarė vartotojo reikalavimams ir įpareigojo bendrovę anuliuoti pateiktą sąskaitą ir susidariusią nepriemoką už elektrą bendrosioms reikmėms, nes jos apskaičiuotos remiantis oficialiai veiklos nevykdan...
nuotrauka
2019-09-23 11:07
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi daugiabučio gyvenamojo namo savininkų bendrijos ir UAB „Ignitis“ ginčą dėl pateikto apmokėjimo už elektros energiją, pripažino, kad elektros energijos tiekėjo reikalavimas yra nepagrįstas – UAB „Ignitis“ įpareigota perrašyti sąskaitą, į...
nuotrauka
2019-09-23 11:00
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą dėl apskaičiuoto apmokėti karšto vandens kiekio, su kuriuo vartotojas nesutinka, nepritarė vartotojo reikalavimams: bendrovė karšto vandens kiekį apskaičiavo pagal nuotoliniu būdu nuskait...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...