2020 birželio 5 d. penktadienis, 8:39
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pavėlavusiems įstiklinti senųjų daugiabučių balkonus prireiks ir projekto, ir leidimo  1

Viktorija MITKUTĖ      2015-07-16 14:48
Skirtumas tarp senųjų ir naujųjų daugiabučių į akis labiausiai krenta ten, kur modernūs pastatai įsiterpia tarp gerokai apšiurusių senųjų. Tačiau vaizdą gadina ne tik pilkos, užtaisytų siūlių lopais išmargintos senųjų namų sienos. Norėdami gyventi šilčiau, daugelis juose įrengtų butų šeimininkų jau prieš gerą dešimtmetį ar dar anksčiau pasirūpino įstiklinti balkonus. Darė taip, kaip kas išmanė, todėl dabar šie namai atrodo dar labiau apšepę.
nuotrauka
J. Samulienė: visi, stiklinantys balkonus, turėtų laikytis tam tikrų reikalavimų. Portalo nuotrauka.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,

Nepuošia jų ir į skirtingas puses besižvalgančios palydovinių antenų „lėkštės“. O kaip turėtų būti iš tikrųjų? Ar reikia tokiems prietaisams įrengti ir darbams atlikti leidimo? Ir ką daryti su kregždžių lizdus primenančiais balkonais dabar? 

Pokalbiui apie tai pakvietėme Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamento Statybos dokumentų skyriaus Statybų leidimų poskyrio vedėją Jūratę Samulienę.

Senų balkonų neardysime, bet dabar jau galvokite, ką darote

Seniau norintiems atlikti statinio paprastąjį remontą (balkonų stiklinimas, įvairios įrangos montavimas ant pastato išorinių sienų yra priskiriamas statinio paprastajam remontui pagal šiuo metu galiojantį statybos techninį reglamentą) statybą leidžiančių dokumentų – rašytinių pritarimų nereikėjo, tačiau nuo 2010 metų spalio 1 dienos pasikeitus mūsų šalies Statybos įstatymui ir statybos techniniams reglamentams, šiems darbams atlikti statybą leidžiantis dokumentas – rašytinis pritarimas tapo privalomas.

Pašnekovės teigimu, jei sename name balkonai įstiklinti seniai, jų ardyti ir perdarinėti niekas nevers, tačiau jei namas bus renovuojamas, balkonai bus stiklinami pagal parengtą ir suderintą atnaujinimo (modernizavimo) projektą.

Tam tikrų reikalavimų turės laikytis ir tie, kurie nuspręs stiklinti balkonus senos statybos namuose, nes siekdamas išlaikyti pastatų fasadų sprendimų vientisumą, Miesto plėtros departamento direktorius Artūras Blotnys 2011 metų sausio 13 dieną išleido specialų įsakymą, kuriame nurodoma, kad „siekiant užtikrinti Vilniaus miesto visų statinių kokybišką ir vientisą architektūrinę išraišką, vykdant statinių rekonstrukcijos, kapitalinio remonto ar paprastojo remonto statybos darbus (…) techniniame projekte būtų sprendžiama viso statinio fasadų architektūrinė ir tūrinė išraiška“.

„Todėl visi, stiklinantys balkonus, turėtų laikytis tam tikrų reikalavimų. Jei jūs nuspręsite įstiklinti balkoną senos statybos name dabar, statybą leidžiantis dokumentas – rašytinis pritarimas bus privalomas. Gauti leidimą reikės ir tuo atveju, jei norėsite vietoje kambario lango įrengti duris į balkoną ir panašiai“, – portalui Statybunaujienos.lt sakė J. Samulienė.

Jos teigimu, gyventojai dažnai teiraujasi, ar keičiant senus langus naujais, kai spalva ir forma lieka tokie patys, taip pat reikia gauti leidimą. Jei iš tikrųjų nesikeičia niekas, išskyrus tai, kad vietoj sutrūnijusių rėmų atsiras nauji, jokio leidimo nereikia, – atsako ji. Tačiau jei keisis lango (langų) dydis, išdėstymas pastato fasade ir panašiai, t. y. keisis pastato išorė, statybą leidžiančio dokumento jau reikės.

Įrangai ant namo fasado taip pat reikia leidimo

J. Samulienė atkreipia dėmesį, kad statybą leidžiančio dokumento reikia visada, kai prie namo fasado tvirtinama įvairi įranga (kondicionieriai, palydovinės televizijos antenos ir pan.), kai fasadas dažomas kita spalva ir kitais atvejais, kai dėl to keičiasi pastato išvaizda.

„Jei nuspręsite atviroje erdvėje prie daugiabučio namo ar visuomeninės paskirties pastato sienos pritvirtinti palydovinę lėkštę, kondicionierių, įvairias konstrukcijas, inžinerines sistemas ar stebėjimo kameras, taip pat turėsite gauti statybą leidžiantį dokumentą – rašytinį pritarimą statinio paprastajam remontui. Tačiau ši taisyklė negalioja vienbučiams ir dvibučiams gyvenamiesiems namams – ant jų sienų šiuos įrenginius galite tvirtinti be leidimo. Jei išorėje ant plokščio namo stogo norite pritvirtinti antenas, iškylančias virš parapeto iki 1 metro, leidimo nereikia, tačiau jei daugiau kaip 1 m – jo reikės. Jei keisite šlaitinį namo stogą ar nuspręsite fasadą nudažyti kita spalva, statybą leidžiantis dokumentas – rašytinis pritarimas – taip pat privalomas, nepaisant to, kad tai yra paprastasis statinio remontas, nes šie darbai keičia pastato išvaizdą“, – aiškina pašnekovė.

J. Samulienė atkreipia dėmesį, kad jei šiuos darbus planuojami atlikti Senamiestyje arba senamiesčio apsaugos zonoje, pirmiausia projektinius sprendinius privaloma suderinti su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Vilniaus teritoriniu padaliniu.

Pasak sostinės savivaldybės atstovės, spintelės, staliukai, gėlytės, suoliukai balkone tikrai gali būti, tačiau ir juos statydami turime galvoti apie estetinį vaizdą. „Juk ir skalbinius džiauname taip, kad jų nesimatytų ne dėl kokių nors reikalavimų, o todėl, kad jie besiplaikstydami pastato nebjaurotų“, – šypsodamasi priduria pašnekovė.

Prašymas leidimui gauti – elektroniniu būdu

Jei nuspręsite įstiklinti buto, esančio daugiabučiame gyvenamajame name, balkoną, ar imtis kitų minėtų darbų, aiškina pašnekovė, reikės parengti paprastojo remonto projektą (arba aprašą). Projektą, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Statybos įstatymu, statybos techniniais reglamentais ir kitais galiojančiais teisės aktais pagal statinio projektavimo reikalavimus rengia projektuotojas. Taip pat reikės gauti Registrų centro išrašą apie visus pastato savininkus bei surinkti pastato bendraturčių daugumos (50 proc. plius 1) sutikimą atlikti numatytus darbus. Šie sutikimai renkami remiantis aplinkos ministro 2012 m. spalio mėn. 31 d. įsakymu patvirtinto „Butų ir kitų patalpų savininkų balsavimo raštu, priimant sprendimus, tvarkos aprašo“ reikalavimais.

J. Samulienė atkreipia dėmesį, kad „pasirašyti turi butų ar negyvenamų patalpų savininkai arba jų įgalioti asmenys – po vieną parašą nuo turtinio vieneto (buto ar patalpos)“. O tuomet projektą, nuosavybės dokumentus, kadastrinio matavimo bylą, bendraturčių sutikimus ir Registrų centro išrašą apie pastato savininkus reikia pateikti savivaldybei.

„Eiti niekur nereikia, nes pateikti projektinę dokumentaciją, kartu pridedant privalomus dokumentus, galima nuotoliniu būdu, naudojantis informacine sistema IS „Infostatyba“ (www.planuojustatyti.lt). Naudojantis šia informacine sistema galima pateikti prašymą leidimui statyti ir rekonstruoti statinį, prašymą rašytiniam pritarimui gauti, taip pat prašymą perregistruoti statybą leidžiantį dokumentą kito statytojo vardu. Taigi užpildysite prašymą elektroniniu būdu, pridėsite nuskenuotus reikiamus dokumentus, projektus, ir galėsite ramiai laukti leidimo“, – pataria Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamento Statybos dokumentų skyriaus Statybų leidimų poskyrio vedėja J. Samulienė.

Tiesa, už šias paslaugas numatyta valstybinė rinkliava: 28 eurai už rašytinį pritarimą, už pastato atnaujinimą (modernizavimą ir už leidimo perregistravimą kito statytojo vardu); 72 eurai už leidimą statyti ar rekonstruoti neypatingą statinį; 144 eurai už leidimą statyti ar rekonstruoti ypatingą statinį. Pinigus reikia pervesti į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Algirdas
2015-07-23 10:11
Kaip reikalai su tais piliečiais, kurie nori stiklinti naujos statybos namų balkonus.

Miestiečiai

nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-05-28 11:01
Pandemija gyventojų nesustabdė ir nuo sezoninio sodo namelio, sodybos ar buto atnaujinimo, tad pastaruoju metu pastebimai išaugo netinkamai paliktų statybinių ir didelių gabaritų atliekų kiekiai. Ekspertai atkreipia dėmesį, jog net ir per karantiną šios atliekos turi būti tvarkomos atsakingai bei pr...
nuotrauka
2020-05-28 08:50
Nuo š. m. gegužės 28 d. Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) priima paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės energijos technologijų, šilumos siurblių bei šilumos saugyklų – įrengimui daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, arba yra gav...
nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-20 10:23
Vakar, gegužės 19 d., baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 09:08
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą, patvirtino, kad vartotojui mokėjimai už suvartotą karštą vandenį apskaičiuoti teisingai.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-15 07:02
Aplinkos ministerija parengė Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki gegužės 28 d.
nuotrauka
2020-05-13 10:12
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ kilusį vartojimo ginčą, pasisakė, kad bendrovė pagrįstai vartotojo suvartotą karšto vandens kiekį bute apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus.
nuotrauka
2020-05-12 12:44
Radiacinės saugos centras, atlikęs radono aktyvumo koncentracijos individualiųjų gyvenamųjų pastatų patalpų ore tyrimus, nustatė atvejus, kai radono aktyvumo koncentracija viršijo atskaitos lygį, nustatytą Lietuvos higienos normoje HN 73:2018 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“.
nuotrauka
2020-05-12 09:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs bylą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (Administracijos) išduoto leidimo trečiajam suinteresuotam byloje asmeniui įrengti išorinę reklamą ant gyvenamojo daugiabučio namo fasado teisėtumo ir pagrįstumo, konstatavo, kad ...
nuotrauka
2020-05-11 15:11
Nuo šiandien, gegužės 11-osios, individualių gyvenamųjų namų savininkai gali teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą į 5 klasės biokuro katilus ir šilumos siurblius.
nuotrauka
2020-05-11 08:06
Marijampolės savivaldybės administracija praneša, kad kreipėsi daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai, informuodami, kad įvairios privačios firmos primygtinai siūlo savo paslaugas parengti įvairių dokumentų paketus. Firmų atstovai motyvuoja tuo, kad tokių dokumentų reikalauja savivaldybės a...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-07 09:36
Dar beveik 500 – toks skaičius naujų požeminių, pusiau požeminių ir antžeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių bus įrengtas Vilniuje iki 2022 metų pabaigos. Tai jau antrasis jų įrengimo etapas: nuo 2018 m. iki šiol įrengta jau apie 800. Pirmiausiai aikštelės atsirado tankiausiai ...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...