2021 kovo 6 d. šeštadienis, 9:09
Reklama  |  facebook

Penki būdai daugiabučiame name gyventi pigiau

Marijus VEČERSKIS      2015-03-25 17:20
Taupymas – aktualus kone kiekvienam gyventojui. UAB „Civita“ atliko galimybių studiją ir pasiūlė pozicijas, kurios sudaro galimybių sutaupyti tam tikrą gyventojų išlaidų dalį. Įvardintos penkios pozicijos, pagal kurias lengviausiai taupyti. Gyventojai, sutaupę tam tikrą sumą, galėtų panaudoti šias lėšas pastato renovacijai, atnaujinimui ar dar kitiems poreikiams. Apie galimybes sutaupyti pasakojo Vilniaus savivaldybės Aplinkos ir energetikos departamento direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Karosas.
nuotrauka
Vilniaus savivaldybės taryba patvirtino mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo požeminių konteinerių išdėstymo vietų projektinius pasiūlymus. Planuojama visus konteinerius sukišti po žeme. Asociatyvi portalo nuotr.


Siūlo atsisakyti šiukšlių šalintuvo

Vienas iš būdų, pasak Kęstučio Karoso, uždaryti prieigą prie šiukšlių šalintuvo. „Šiandien atsiranda tam tikrų nepatogumų prižiūrint šį šalintuvą. Yra atskiriamos lėšos jo priežiūrai – apie 2-3 euro centai už kvadratinį metrą. Pagal statybos techninį reglamentą yra privalomas ir mechaninis valymas, ir biologinis šių vamzdynų apdorojimas. Taigi atsisakius šiukšlių šalintuvo būtų galima sutaupyti apie 3,5 euro centų už kvadratinį metrą. Tuo labiau, kad atliekų išvežimo paslauga, esant tokiai įrangai name, yra apie 20–30 procentų brangesnė nei namuose, kurie naudojasi lauke pastatytais konteineriais“, – sakė savivaldybės atstovas.

Požeminiams konteineriams – žalia šviesa

K. Karosas minėjo, kad yra parengti planai, kaip 21 Vilniaus miesto seniūnijoje bus išdėstyti požeminiai konteineriai.

„Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė patvirtinti mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo požeminių konteinerių išdėstymo vietų projektinius pasiūlymus. Planuojama visus konteinerius sukišti po žeme. Tai būtų keturių rūšių priėmimo įranga – bendram komunalinių atliekų srautui, popieriui, stiklui ir plastikui. Ir tai būtų viskas labai gražiai suplanuota ir įrengta esamose konteinerinių vietose. Tai pirmas žingsnis protingesniam ir patogesniam atliekų tvarkymui, taip pat pirminiam atliekų rūšiavimui arčiau namų“, – teigė K. Karosas.

Norintiems gyventi pigiau, gražiau, higieniškiau, reikia nuspręsti ir informuoti savivaldybę, kad namo gyventojai nori turėti konteinerius rūšiavimui ir bendram komunaliniam srautui.

Techninę priežiūrą siūlo atlikti rečiau

Antras žingsnis, pasak K. Karoso, tai techninės priežiūros atlikimo dažnumas. Yra nurodyta, kad kiekvieną mėnesį techninis prižiūrėtojas turi ateiti į pastatą pažiūrėti, patikrinti visas sistemas, surašyti tam tikrus defektus, trūkumus. Jeigu yra kažkoks gedimas – pataisyti.

„Nustatytas laikotarpis yra perteklinis. Kadangi yra metinės apžiūros, yra paruošiami metiniai planai, yra planuojamos lėšos. Ir kiekvieną mėnesį vaikščioti ir žiūrėti į tą patį varvantį vamzdį, kuris nėra sutaisytas, ar į prakiurusį stogą, yra papildomas gyventojų lėšų švaistymas. Visai pakaktų atlikti apžiūrą vieną kartą per ketvirtį, o visus pinigus skirti konkretiems remonto darbams. Pagal visus skaičiavimus, būtų sutaupoma 2 euro centai nuo kvadratinio metro per mėnesį. Gal tai nebūtų tokia didelė suma, tačiau per metus ji taptų apčiuopiama“, – sakė K. Karosas.

Sąskaitas apmokėti galima pigiau

Kaip sakė K. Karosas, sutaupyti galima ir keičiant sąskaitų apmokėjimo būdą.

„Šiandien mes banke mokam papildomai tam tikrą pinigų sumą už kiekvieną pavedimą. Žmonės, kurie naudojasi elektronine bankininkyste ar viena sąskaita, gali tikrai sutaupyti. Reikėtų paprasčiausiai informuoti žmones, kad yra geresnių atsiskaitymo būdų, kad nebūtina eiti į banką su grynais pinigais ir mokėti už kiekvieną pavedimą atskirai“, – teigė K. Karosas.

Atsiskaitymas už bendrą elektrą

Vasaros laikotarpiu suvartotas elektros kiekis yra toks mažas, kad mokėdami 60 euro centų dar primokame 23 centus už tai, kad mokame. Todėl bendrijose galima būtų svarstyti tokį klausimą, sudarant sutartis su elektros tiekėjais, nustatyti kitokį atsiskaitymo laikotarpį, pvz., kas ketvirtį, kas pusę metų. Gal tos sąskaitos būtų didesnės tuo laikotarpiu, bet būtų sutaupyta už tai, kad mokama už suvartotą elektros kiekį.

Skaitiklius tikrinti reikėtų rečiau

„Vilniaus savivaldybės prašymu yra pakeistas skaitiklių metrologinės patikros laikotarpis. Iki šiol jis buvo 4 metai. Tai reiškia, kad po ketverių metų reikėdavo nuimti skaitiklį ir vežti jį metrologinei patikrai. Tai maždaug būtų apie 9 eurai vienam skaitikliui. Dabar karšto ir šalto vandens skaitiklių patikros laikotarpis yra 6 metai. Kadangi laikotarpis yra pratęstas, tai taupomi ir žmonių pinigai. Skaitiklis ilgiau tarnauja ir, kaip mes suskaičiuojame, 0,01 euro cento už kvadratinį metrą yra sutaupoma“, – sakė Vilniaus savivaldybės Aplinkos ir energetikos departamento direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Karosas.

Bendrai paėmus visas minėtas priemones, galima sutaupyti apie 0,06 euro cento už kvadratinį metrą per mėnesį. Atsižvelgiant į visas rekomendacijas, įmanoma sukaupti šiek tiek lėšų. Tam reikėtų apsispręsti mokėti tą pačią sumą, o likusias dėl sutaupymo lėšas nukreipti į kaupiamąjį fondą.
Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-03-05 11:21
Įsigijusiems naują būstą ar nusprendusiems perplanuoti esamą, norintiems didesnės ir šviesesnės erdvės bei kuo mažiau nenaudingo ploto, neretai iškyla poreikis išgriauti patalpas skiriančias sienas.
nuotrauka
2021-03-04 09:09
Lietuvos gyventojai, prašydami kredito davėjo pakoreguoti kurią nors būsto paskolos sutarties sąlygą, turėtų žinoti tai, kad kredito davėjas turės teisę kartu pasiūlyti pakeisti ir kitas sutarties sąlygas.
nuotrauka
2021-03-03 08:09
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi nebuitinio vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius” (ESO) ginčą, įpareigojo operatorių perskaičiuoti priskirtą apmokėti elektros energijos kiekį už laikotarpį, kai netinkamai veikė apskaitos prietaisas.
nuotrauka
2021-03-02 09:43
Nekilnojamojo turto paveldėtojai, dėl didelių Registrų centro įkainių iki šiol atidėlioję paveldėto turto registravimą, nuo kovo 1-sios įsigaliojus atnaujintam įregistravimo kainų skaičiavimui, gali vėl kreiptis į notarus ir tapti visateisiais paveldėto turto valdytojais.
nuotrauka
2021-03-01 15:56
Energetikos ministerija kviečia daugiabučių namų administratorius, bendrijas bei įgaliotuosius asmenis teikti paraiškas ir gauti finansavimą dujų balionų daugiabučiuose namuose keitimui alternatyviais energijos šaltiniais – elektra arba gamtinėmis dujomis, jeigu name jau yra įrengti gamtinių dujų įv...
nuotrauka
2021-02-26 14:22
Pratęsiamas terminas teikti paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių diegimui – jos bus priimamos iki 2021 m. birželio 1 d. arba iki tol, kol nebus viršyta šiai priemonei numatyta lėšų suma.
nuotrauka
2021-02-26 12:20
Praėjusį rugpjūtį sostinės Lazdynų rajoną sudrebino avarija – nukrito vieno Architektų gatvės daugiabučio gelžbetoninės balkono plokštės. Įvykis gyventojus įstūmė į nepavydėtiną padėtį – ilgus metus neremontuoto daugiabučio bendrija vis dar neranda lėšų likusių balkonų demontavimui. Baiminantis, kad...
nuotrauka
2021-02-23 14:08
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su įmone „Vilniaus planas“ pristato 2020 m. požeminio vandens kokybės analizę, kurioje atsispindi duomenys iš 32-jų skirtingų požeminio ir šaltinio vandens monitoringo vietų, esančių įvairiame gylyje.
nuotrauka
2021-02-22 15:41
KLAUSIMAS. Ar reikalingas statybos leidimas sodo namelio rekonstrukcijai, kai jį pertvarkant atliekamos tik minimalios pataisos?
nuotrauka
2021-02-19 08:14
Aplinkos ministerija kviečia visuomenę susipažinti su siūlomais teisės aktų pakeitimais, skirtais sudaryti galimybę daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams, taip pat daugiabučių namų ar kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų nariams balsuoti nuotoliniu būdu priimant sprendimus.
nuotrauka
2021-02-15 13:33
Lietuvoje steigiamas Pastatų renovacijos kompetencijų centras padės užtikrinti renovacijos proveržį – efektyviau, „vieno langelio“ principu, koordinuoti ir valdyti šį procesą, praneša Aplinkos ministerija. Jis apjungs dviejų Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų – Aplinkos projektų valdymo agentūr...
nuotrauka
2021-02-12 10:11
Aplinkos projektų valdymo agentūra vasario 26 d. skelbs kvietimą teikti paraiškas paramai, skirtai suskystintų naftos dujų balionams keisti saugesniais energijos šaltiniais. Tam skirta 10 mln. eurų valstybės paramos.
nuotrauka
2021-02-12 10:04
Kaip įveikti vėlavimą įgyvendinant visus Miesto nuotekų valymo direktyvos reikalavimus ir iki 2023 m. ištaisyti šį pažeidimą, aplinkos viceministras Darius Kvedaravičius aptarė su savivaldybių ir jų kontroliuojamų įmonių, teikiančių nuotekų tvarkymo paslaugas, atstovais.
nuotrauka
2021-02-10 07:50
Atšalus orams ir intensyviau kūrenant, oro užterštumas kietosiomis dalelėmis, viršijantis paros ribinę vertę, šiemet Lietuvoje išsilaikė 19 dienų. Tarša stebima oro kokybės tyrimų stotyse, kurios veikia arčiau individualiai šildomų gyvenamųjų namų, kurių dalis šildomi kietuoju kuru – malkomis arba a...
nuotrauka
2021-02-09 09:25
Pastarosiomis dienomis Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose užfiksuotas padidėjęs oro užterštumas kietosiomis dalelėmis, susidarantis dėl neekologiško gyvenamųjų namų šildymo kietuoju kuru. Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas dėl išaugusios taršos kreipėsi į Aplinkos ministeriją su siūlym...
nuotrauka
2021-02-02 15:38
Nuo š. m. sausio 30 d. įsigaliojo energetikos ministro Dainiaus Kreivio pasirašyti įsakymai, kuriais numatoma aiškesnė elektros energijos apskaitos ir atsiskaitymo už elektros energijos tiekimo nutraukimo ir tiekimo atnaujinimo darbus procedūra. Tai leis užtikrinti efektyvesnį elektros rinkos libera...
nuotrauka
2021-02-02 15:19
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atkreipia gyventojų dėmesį, kad į pastebėtus ant stogų bei balkonų, pavėsinių, sandėliukų, garažų, šiltnamių bei kitų statinių susidariusius gausius sniego patalus nereikėtų numoti ranka, o pasteb...
nuotrauka
2021-02-01 16:18
Kitų metų pabaigoje Lietuva turi įgyvendinti Europos Sąjungos keliamus nuotekų valymo reikalavimus, todėl bendrovė „Vilniaus vandenys“ spartina centralizuotos nuotekų surinkimo sistemos plėtrą. Vis tik beveik trečdalis gyventojų, kuriems sudaryta galimybė prisijungti, delsia tą padaryti, taip teršda...
nuotrauka
2021-02-01 12:14
Vyriausybei paskelbus tikslą – kasmet atnaujinti po 1.000 daugiabučių namų – padidinti renovacijos apimtis beveik trigubai, Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programos laukia pokyčiai. Pirmieji žingsniai jau daromi. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) skaitmenizuoja renovacijos projektų ad...
nuotrauka
2021-01-29 09:21
Siekdama didinti renovacijos apimtis ir mažinti energijos suvartojimą sostinėje, Vilniaus miesto savivaldybė su jai priklausančia įstaiga „Atnaujinkime miestą" gyventojams, nusprendusiems modernizuoti daugiabučius, siūlo nemokamai atnaujinti jų namus supančią aplinką. Šią savaitę priimtame 2021 m. s...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

BETONO MOZAIKA. Naujas požiūris – nuo 2020-ųjų veikloje taiko „Co-Create“ modelį

2020 metai verslui buvo tikras iššūkis, nes pareikalavo skubios esamų strategijų ir planų peržiūros bei greitų sprendimų ir ryžtingų pokyčių. Tačiau šie metai mūsų įmonei buvo ir augimo bei ...