2019 lapkričio 21 d. ketvirtadienis, 12:44
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Per 1-ą 2019 metų pusmetį „Invega“ į verslą investavo 26,5 mln. eurų

2019-09-27 11:09
UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) per 2019 m. pirmą pusmetį į Lietuvos verslą investavo 26,52 mln. eurų, o šių investicijų dėka verslo įmonės pritraukė 71,21 mln. eurų privačių lėšų. „Invega“ ir toliau aktyviai padėjo steigtis ir augti mažiems ar vidutiniams verslams, skatino inovatyvių startuolių idėjų įgyvendinimą bei sprendė nepakankamo paskolų užstato problemas.
nuotrauka
Per 6 šių metų mėnesius „Invegos“ finansuojamų paskolų dėka verslą pasiekė 6,68 mln. eurų. Invega.lt iliustr.


Minimos įmonės
INVEGA (Investicijų ir verslo garantijos), UAB
„Didelis susidomėjimas mūsų paslaugomis, nuolatinis bendravimas su verslininkais, rodo, kad esame labai versli šalis, kurios nemaža dalis gyventojų norėtų kurti ir puoselėti nuosavą verslą, todėl idėjų bei išmonės nestokojantys verslininkai vis drąsiau įgyvendina savo idėjas, į pagalbą pasitelkdami finansines injekcijas“, – pranešime cituojamas įmonės generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

„Invega“ padėjo verslui spręsti nepatrauklaus ar nepakankamo paskolų užstato problemą. Per pirmą metų pusmetį buvo suteiktos 197 individualios paskolų ir lizingo garantijos bei 266 portfelinės garantijos už verslo paskolas ar lizingo sandorius. Minimu laikotarpiu individualių garantijų suteikta už 21,08 mln. eurų, portfelinių garantijų už 32,39 mln. eurų, o eksporto garantijų už 1,16 mln. Išvardytų garantijų dėka smulkiajam verslui pavyko gauti paskolų už 70,1 mln. eurų. O nuo 2019 m. sausio 1 d. eksporto kredito garantijomis jau gali pasinaudoti ir didelės įmonės arba juridinio asmens statuso neturintys Europos ekonominės erdvės narės įmonių filialai.

Per šešis šių metų mėnesius „Invegos“ finansuojamų paskolų dėka verslą pasiekė 6,68 mln. eurų – buvo suteiktos 134 paskolos, o pritrauktų privačių lėšų suma siekia 5,3 mln. eurų. Vakaruose sparčiai populiarėjantis sutelktinio finansavimo skolinimosi būdas tampa patrauklus ir Lietuvos verslininkams – „Invegos“ priemonės „Sutelktinės paskolos „Avietė“ dėka įvairioms verslo idėjoms įgyvendinti buvo suteikta 121 paskola ir paskolinta 1,3 mln. eurų, iš kurių 0,5 mln. eurų sudarė „Invegos“ lėšos, skelbiama pranešime.

Per akceleravimo fondus startuolius pasiekė 0,58 mln. eurų.

Kaip sako pranešime cituojamas K.Motiejūnas, tarp reikšmingų 2019 m. pusmečio „Invegos“ veiklos pasiekimų reikia paminėti ir naują investicijų iniciatyvą – „Ko-investicinis fondas susisiekimui“. Tai „Invegos“ kartu su LR susisiekimo ministerija įsteigtas 5 mln. eurų fondas, kartu su verslo angelais investuojantis į įmones, kurios kuria mobilumo paslaugas ir produktus, intelektines transporto sistemas ir inovatyvias transporto technologijas, mažinančias transporto sukuriamą CO2 emisiją.

Gera žinia verslui yra ir užtikrintas Baltijos inovacijų fondo (BIF) iniciatyvos tęstinumas – Europos investicijų fondas (EIF) ir trijų Baltijos šalių skatinamojo verslo finansavimo agentūros pasirašė BIF II sutartį. Naujasis fondas užtikrins prieigą prie daugiau nei 300 mln. privataus kapitalo investicijų Baltijos šalių įmonėms.
Iš viso per 6 metų mėnesius į verslą buvo investuota 3,66 mln. eurų privataus ir rizikos kapitalo investicijų, o pritrauktų privačių lėšų suma siekė 4,12 mln. eurų
Anot K. Motiejūno, tarp verslininkų išlieka paklausios ir įvairios visuotinės dotacijos priemonės, tokios kaip palūkanų, verslo konsultacijų ar mokymų išlaidų kompensacijos. Minimu laikotarpiu įmonės aktyviai ir noriai konsultavosi tarptautinės prekybos, efektyvesnio išteklių naudojimo ar finansavimo šaltinių paieškos klausimais, taip pat kreipėsi dėl paskolų palūkanų kompensacijų. Ataskaitiniu laikotarpiu buvo priimti sprendimai suteikti įvairių dotacijų už 3,8 mln. eurų. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-11-21 11:37
Kiekvienais metais vis labiau tobulėjant dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi galimybėmis tam turi ruoštis ir statybos sektoriaus įmonės – nuo didžiausių ir daugiausia darbuotojų turinčių iki vos kelių žmonių startuolių. Tuo įsitikinę Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros f...
nuotrauka
2019-11-21 10:43
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad būtų sudaryta paramos sutartis su UAB „Baltisches Haus“. Bendrovė parengs ir miestui dovanos naujos autobusų stoties techninį projektą, užsiims statybų priežiūra.
nuotrauka
2019-11-21 10:25
Nelegalaus darbo apimtys Lietuvoje sparčiai didėja: kasmet nustatoma vis daugiau nelegalaus darbo atvejų. Opiausia padėtis statybos sektoriuje – čia dirba du trečdaliai visų nelegaliai dirbančių asmenų. Vis dar nesuvokiama, kokią žalą nelegalus darbas daro kiekvienam asmeniui, jų artimiesiems ir val...
nuotrauka
2019-11-20 16:06
Valstybės įmonė „Lietuvos paminklai“ nuo 2020 m. balandžio 1 d. bus pertvarkyta į biudžetinę įstaigą Kultūros infrastruktūros centrą. Toks sprendimas priimtas Vyriausybės posėdyje trečiadienį, Kultūros ministerija įgaliota įgyvendinti naujos biudžetinės įstaigos savininko teises ir pareigas.
nuotrauka
2019-11-20 15:27
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos pradėjo Vilniaus miesto Perkūnkiemio mikrorajone vaikų darželiui statyti reikalingų žemės sklypų paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą.
nuotrauka
2019-11-20 09:24
Valstybinių miškų urėdijai (VMU) lapkritį pradeda vadovauti Valdas Kaubrė, laimėjęs konkursą šios valstybės įmonės direktoriaus pareigoms užimti. Ligi šiol jis laikinai ėjo šias pareigas.
nuotrauka
2019-11-20 09:20
Vakar, lapkričio 19 d., Valstybinės miškų tarnybos direktoriaus pareigas laikinai pradėjo eiti Karolis Mickevičius.
nuotrauka
2019-11-19 16:12
Didelių padangų gaisrų patirtis rodo, kad be oro taršos rimtas problemas kelia ir gaisro gesinimo metu susidarę dideli kiekiai toksinėmis medžiagomis užteršto vandens. Jo sudėtyje gali būti fenolių, ketonų, aminų, policiklinių aromatinių angliavandenilių, dioksinų ir kitų pavojingų junginių. Dėl gal...
nuotrauka
2019-11-19 12:58
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) išnagrinėjo keturių įmonių, kurias Konkurencijos taryba pripažino sudarius kartelinį susitarimą viešuosiuose pirkimuose, skundus dėl skirtų finansinių sankcijų sumažinimo ir bylos grąžinimo papildomam tyrimui dėl skirtos baudos.
nuotrauka
2019-11-19 11:57
Didesnė konkurencija būsto paskolų rinkoje, pritraukiant daugiau ir įvairesnių skolintojų, geriausio būsto paskolos pasiūlymo paieškos palengvinimas ir skaitmenizavimas, paprastesnis jau paimtų paskolų refinansavimas sudarytų prielaidas palankesnėms būsto paskolų sąlygoms ir mažesnei jų kainai. Liet...
nuotrauka
2019-11-19 11:32
Regionų gaivinimas yra vienas iš vyriausybės deklaruojamų prioritetų. Tradiciškai regionų gyvybę didžiąja dalimi palaikė pramonės įmonės, tačiau šiandien šioje srityje susiduriama su nemažai problemų. Dėl to miestų bei rajonų savivaldybės stengiasi skatinti pramonės plėtrą ir pritraukti naujas įmone...
nuotrauka
2019-11-19 11:05
Seimas, 90 parlamentarų vieningai balsavus už, po svarstymo pritarė Reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymo pataisų projektui.
nuotrauka
2019-11-19 10:47
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kvietimą šilumos tiekimo įmonėms ir nepriklausomiems gamintojams teikti paraiškas paramai, skirtai įrangai modernizuoti.
nuotrauka
2019-11-18 16:04
Vilniaus apygardos teismas dėl prekybos poveikiu pripažino kaltais buvusį Nacionalinės žemės tarnybos (toliau – NŽT arba Tarnybos) direktoriaus patarėją G. J. F. ir pilietį S. Ž.
nuotrauka
2019-11-18 15:05
Paviršinio grunto mėginių, paimtų didžiulio padangų gaisro Alytuje apylinkėse, laboratorinių tyrimų duomenimis, nė viename iš šių 15 mėginių pavojingų cheminių medžiagų koncentracijos neviršijo ribinių verčių.
nuotrauka
2019-11-18 14:50
Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo perduoti valdyti baseiną savivaldybės viešajai įstaigai „Palangos investicijų valdymas“.
nuotrauka
2019-11-18 14:24
Panevėžio miesto savivaldybės paskelbtam baseino rekonstrukcijos architektūrinių idėjų konkursui pateikta 10 darbų. Visi jie pristatomi „Aukštaitijos“ sporto komplekso fojė.
nuotrauka
2019-11-18 13:43
Nuo ateinančių metų įsigaliosianti ES Pastatų energinio efektyvumo direktyva (toliau – Direktyva) numato, jog didžioji dalis pastatų ne vėliau kaip iki 2050 m. turi tapti neutralūs anglies dioksido išmetimui ir ekonomiškai efektyviai pertvarkyti į beveik nulinės energijos, t.y. beveik nevartojančius...
nuotrauka
2019-11-18 12:22
Seime įregistruotas pasiūlymas Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pakeitimo įstatymo projektui. Pasiūlymu siekiama sudaryti prielaidas tikslesnės, realią vertę atitinkančios nekilnojamojo turto vertės nustatymui.
nuotrauka
2019-11-18 12:11
Vilniaus apygardos administracinis teismas patvirtino teisėtvarkos pareigūnų įtarimus, kad kultūros vertybe pripažinto dvaro Utenos rajone teritorija ir apsaugos zona buvo sumažintos neteisėtai.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos