2020 birželio 4 d. ketvirtadienis, 20:47
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pirmąjį pusmetį – rekordinis smulkiųjų įmonių susidomėjimas paskolų ir lizingo garantijomis

2017-08-21 10:33
Smulkios ir vidutinės įmonės (SVV) vis drąsiau ima paskolas iš bankų ir kredito unijų bei įsigyja gamybinę įrangą finansinio lizingo būdu, pasinaudodamos garantijų galimybe. Šiemet pirmąjį pusmetį trečdaliu daugiau garantijų prašymų sulaukusi verslo skatinimo priemones įgyvendinanti UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pastebi, kad investicinius projektus skolintomis lėšomis vis dažniau ryžtasi įgyvendinti ne tik patyrę rinkos dalyviai, bet ir trumpiau nei metus veiklą vykdančios įmonės ir fiziniai asmenys.
nuotrauka
Ūkio ministerijos nuotr.


Minimos įmonės
INVEGA (Investicijų ir verslo garantijos), UAB

Per pirmąjį 2017 m. pusmetį INVEGA gavo 395 prašymus suteikti individualias valstybės garantijas už smulkiųjų ir vidutinių įmonių bei fizinių asmenų, dirbančių pagal verslo liudijimą arba užsiimančių individualia veikla, skolinius įsipareigojimus. Tai – 36 proc. daugiau nei 2016 m. sausį-birželį, kai buvo gauta 291 paraiška. Per šešis šių metų mėnesius INVEGA jau suteikė 299 individualias garantijas – tai 33 proc. daugiau nei tuo pačiu periodu pernai. Bendra garantijų suma pasiekė 27,9 mln. eurų ir buvo 24 proc. didesnė nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį (22,5 mln. eurų).

Be to, per 2017 m. I pusmetį portfelinių garantijų priemonėmis pasinaudojo 163 verslo subjektai, kuriems buvo suteikta garantijų už 12 mln. eurų, leidusių prisiimti finansinių įsipareigojimų, viršijančių 15 mln. eurų sumą.

„Šiais metais stebime išaugusį INVEGOS garantijų poreikį, kuris buvo sąlyginai sumažėjęs 2016 m. Tai rodo, jog finansų institucijos naujai įsikūrusiems verslams vis dažniau linkusios skolinti su valstybės garantija, o smulkieji verslininkai, tikėdami savo idėjomis, vis drąsiau pradeda arba plėtoja veiklą ir stiprina konkurencingumą. Išaugęs verslininkų aktyvumas ir žinios apie valstybės teikiamas paramos priemones leidžia jiems pasinaudoti tinkamiausių finansinių instrumentų teikiama nauda“, - tikina INVEGA Verslo finansavimo vertinimo skyriaus vadovė Aušrinė Černienė.

Vidutinė vienos garantijos suma išliko stabili

Informuojama, kad nepaisant per pirmąjį šių metų pusmetį augančio garantijų skaičiaus, vidutinė vienos garantijos suma nedidėjo. Tai rodo, jog daugiau garantijų buvo suteikta už mažesnes paskolas, kurios būdingos verslo naujokams.

„Galime drąsiai teigti, kad didėjančiam garantijų poreikiui įtakos turėjo sparčiai besikuriantys nauji verslai ir jų poreikis plėtrai. Be to, nuo antrojo šių metų ketvirčio SVV subjektams pasiūlytos dar dvi finansinės priemonės – portfelinės garantijos paskoloms ir portfelinės garantijos už lizingo sandorius“, – pasakoja A. Černienė.

Per pirmąjį šių metų pusmetį smulkios ir vidutinės įmonės, pasinaudojusios individualiomis INVEGOS garantijomis, gavo 41,4 mln. eurų paskolų – 26 proc. daugiau nei tuo pačiu periodu pernai (32,8 mln. eurų). 17 mln. eurų paskolų suma nukeliavo investiciniams įmonių projektams, dar 24 mln. eurų – apyvartinių lėšų finansavimui. Didžiausia dalis suteiktų garantijų pasiekė mikro įmones, kurių personalą sudaro 5 ar mažiau darbuotojų, o apyvarta nesiekia 100 000 eurų – 44 proc. visų suteiktų garantijų teko būtent joms. 40 proc. garantijų suteikta mažoms įmonėms, o likusieji 16 proc. – vidutinėms.

Didžiausia INVEGOS individualių garantuotų paskolų dalis 2017 m. pirmąjį pusmetį teko Vilniaus ir Kauno regionams, kuriems skirtos atitinkamai 104 ir 76 garantijos. Trečioje vietoje liko Klaipėdos apskritis (32 garantijos), o ketvirtoje – Šiauliai (29 garantijos). Iš viso Lietuvos regionams teko 30 proc. visų šiemet suteiktų garantuotų paskolų.

Verslo naujokai nesibaimindami ima paskolas

Šiais metais taip pat stebima ryškėjanti tendencija, kai vis drąsiau paskolas ima ne tik ilgametę veiklos istoriją skaičiuojančios įmonės, bet ir verslo naujokai. Trumpiau nei 1 metus veikiančios įmonėms per pirmąjį šių metų pusmetį suteikta 17 proc. visų INVEGOS garantijų – beveik 2 kartus daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Atitinkamai garantijų, išduotų ilgiau nei 5 metus veikiančioms įmonėms, skaičius sumažėjo nuo 68 proc. iki 62 proc.

„Klestintis smulkus ir vidutinis verslas yra bet kurios šalies ekonominės gerovės rodiklis, tačiau globalioje rinkoje išsilaikyti jam toli gražu nėra lengva. Todėl džiugina augantis verslo noras pasinaudoti kuo platesniu finansinių paslaugų krepšeliu. Tuo labiau, kad šiandien egzistuoja ne vienas kelias palengvinti įmonėms konkurencijos galimybes – tiek garantijos, tiek ir kiti finansiniai instrumentai“, – aiškina A. Černienė.

INVEGA siekdama padrąsinti apie savo verslą dar tik mąstančius bei paskatinti greitesnį augimą jau kuriantiems ir plėtojantiems esamą verslą, pradeda įgyvendinti komunikacijos projektą „Pradėk dirbti sau“. Šios kampanijos metu bus viešinamos įkvepiančios iniciatyvos, sėkmingų verslų istorijos, padedančios įveikti baimes ir leidžiančios iš arčiau susipažinti su pirmaisiais verslo kūrimo žingsniais bei ten laukiančiais iššūkiais, naudingi patarimai ir informacija apie patrauklias verslo skatinimo priemones verslo pradžiai ir plėtrai. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-06-04 15:36
Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su rangovu, kuris rekonstruos išskirtinį uostamiesčiui objektą – pagrindinį įvažiavimą į Klaipėdą, vadinamąją Baltijos prospekto estakadą. Atvirą konkursą dėl Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstravimo darbų su darbo proje...
nuotrauka
2020-06-04 15:09
Seimas nutarimu patvirtino Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano valstybės teritorijos erdvinio vystymo kryptis ir teritorijos naudojimo funkcinius prioritetus.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-04 09:29
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlomoms Teritorijų planavimo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui.
nuotrauka
2020-06-04 09:08
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Kaune veikusios įmonės vadovas įtariamas pasisavinęs apie 233 tūkst. eurų ir nuslėpęs beveik 29 tūkst. eurų mokesčių.
nuotrauka
2020-06-04 09:00
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė statybų bendrovės Panevėžio statybos tresto (PST) ir bendrovės „Active Construction Management“, kuri anksčiau vadinosi „Irdaiva“, apeliacinius skundus ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad Kon...
nuotrauka
2020-06-03 15:22
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo, vakar, birželio 2 d., pareikšti įtarimai 6 asmenims.
nuotrauka
2020-06-03 09:07
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame uostamiesčio įmonės vadybininkas įtariamas sukčiavimu, daugiau nei 200 tūkst. Eur bendrovės turto pasisavinimu ir bendrovės klientų pinigų išviliojimu apgaule...
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-02 11:48
Gavus duomenų apie galimai vykdomas neteisėtas veikas: stambaus masto kyšininkavimą, papirkimą, prekybą poveikiu, turto iššvaistymą ir dokumentų klastojimą, šiandien, birželio 2 d., sulaikyti Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zala...
nuotrauka
2020-06-02 09:28
Aplinkos ministerija iš Klimato kaitos programos šiemet skyrė 10 mln. eurų paramos taršioms technologijoms keisti mažiau taršiomis ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje dalyvaujančiose įmonėse.
nuotrauka
2020-06-02 09:05
Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojama UAB „Grinda“ per 2019 m. pardavimų apimtis išaugino iki 21,512 mln. Eur ir uždirbo 1,798 mln. Eur audituoto pelno. Tai – bene didžiausias per visą įmonės istoriją pasiektas grynojo pelno rodiklis.
nuotrauka
2020-06-01 11:13
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atliko 20 neplaninių patikrinimų vyrų ir moterų darbo užmokesčio atotrūkio finansų ir draudimo įstaigose priežastims nustatyti. Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2018 m. Lietuvoje moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis finansinės ir draudimo veiklos įm...
nuotrauka
2020-06-01 11:02
Kauno miesto savivaldybė paskelbė tarptautinį „Mokslo salos“ rangovo parinkimo konkursą. Jo nugalėtojas statys pirmąjį mokslo muziejų Lietuvoje. Šiuo metu, kaip skelbia Kauno savivaldybė, atliekami namų darbai: Nemuno saloje į būsimą muziejų jau tiesiamos požeminės komunikacijos, įsibėgėja Karaliaus...
nuotrauka
2020-06-01 07:57
Koronavirusas pakeitė Lietuvos ir viso pasaulio verslo aplinką, o viena didžiausių dilemų verslui – kaip pritaikyti biurus naujoms higienos normoms ir ar apskritai verta į tai investuoti. Gal nuosavas biuras – prabanga? Kiekvienas atvejis unikalus, visgi yra sprendimų, kurie leidžia atsikratyti rūpe...
nuotrauka
2020-06-01 07:55
Įvertinus gautas visuomenės pastabas ir pasiūlymus, Aplinkos ministerijos parengtas Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektas bus teikiamas Vyriausybei svarstyti. Terminas, kai buvo galima pareikšti atsiliepimus, baigėsi.
nuotrauka
2020-05-29 10:15
Nuo birželio 1 d. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) savo veiklą vykdys įprasta tvarka: atnaujinami ūkio subjektų planiniai ir neplaniniai patikrinimai darbo inspektoriams apsilankant patikros vietose.
nuotrauka
2020-05-29 08:27
AB „Grigeo Klaipėda“ Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos departamentui pateikė paraišką Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidimui pakeisti. Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą, prašydama, kad būtų sustabdyti nesavalaikiai veiksmai, siekian...
nuotrauka
2020-05-28 09:10
Statybos sąnaudų elementų kainos 2020 m. balandį, palyginti su kovu, padidėjo 0,3 proc.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...