2019 rugsėjo 21 d. šeštadienis, 3:23
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Platelių ežerą apjuosė dviračių takai

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-12-11 09:33
Maršrutas aplink Platelių ežerą žavi šeimas, norinčias turiningai praleisti laisvalaikį ir patirti buvimo kartu džiaugsmą. Dabar keliauti aplink Platelių ežerą galima naujomis turizmo trasomis, nutiestomis įgyvendinant projektą „Turizmo trasų aplink Platelių ežerą ir jų jungties iki Plungės miesto infrastruktūros plėtra“.
nuotrauka
Šeirės takas. Plungės r. savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Plungės lagūna, UAB
Ežerūna, UAB
Plungės Jonis, UAB
Dviračių takus tiesė Žemaitijos įmonės

Pasak Plungės rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiosios specialistės Rasos Jonušienės, projektas „Turizmo trasų aplink Platelių ežerą ir jų jungties iki Plungės miesto infrastruktūros plėtra“ įgyvendinamas etapais. Projekto pirmojo etapo metu įrengtos šios trasos: Platelių miesto, Šeirės, Pakastuvos (dalis) pėsčiųjų – dviračių takų, Paplatelės ir Plokštinės dviračių takų. Iš viso pirmojo projekto įgyvendinimo etapo metu įrengta 18,5 km turizmo trasų. Numatoma, kad baigtinės trasos ilgis sieks 44 km.

Šeirės pėsčiųjų – dviračių takas yra pritaikytas neįgaliesiems. Takas prasideda Platelių miestelio pakraštyje esančioje apžvalgos aikštelėje prie Platelių ežero, o baigiasi Salantų – Platelių – Alsėdžių kelyje. Bendras tako ilgis – šeši kilometrai, beveik pusantro kilometro pritaikyta žmonėms su negalia. Šeirės pėsčiųjų – dviračių taką įrengė UAB „Ežerūna“.

UAB „Plungės lagūna“ nutiesė beveik šešių kilometrų Paplatelės dviračių taką, kuris nuo važiuojamosios kelio dalies atskirtas 15 centimetrų aukščio gatvės bortais, iš kitos pusės aprėmintas vejos borteliais, įrengtos dvi poilsio aikštelės dviratininkams su dviračių stovais, suoliukais, šiukšliadėžėmis, informaciniais stendais. Takas įrengtas miškingoje, kalvotoje vietovėje ir veda į Šaltojo karo muziejų Plokštinės miške.

R. Jonušienė pasakoja, kad „Plungės lagūna“ nutiesė ir daugiau nei keturių kilometrų ilgio Plokštinės dviračių – pėsčiųjų taką, kuris suplanuotas kairiojoje esamo kelio pusėje, įrengiant kelio bortus ir pakeliant dangos konstrukciją. Dėl vietos sąlygų ir nedidelio eismo atskirti pėsčiųjų ir dviračių taką nuo kelio nebuvo galimybės: kairėje tako pusėje yra Paplatelės botaninis zoologinis draustinis, o dešinėje – Plokštinės botaninis draustinis. Dviračių ir pėsčiųjų tako saugumui užtikrinti pavojingose vietose ir prie pralaidų įrengta apsauginė tvorelė iš metalinių vamzdžių, pastatyti kelio ženklai.

Numatytas Pakastuvos pėsčiųjų – dviračių tako ilgis – daugiau nei keturi kilometrai. Projekto metu įrengta beveik pusantro kilometro tako. Takas, kur neribojo privatūs sklypai ir pernelyg nepriartėja prie Platelių ežero, iškeltas už kelio apsaugos juostos ribos. Minėtasis takas įrengtas ant atskiros sankasos su pusės metro žvyro kelkraščiais, jo plotis – 2,5 m, danga – asfaltbetonio. Įrengta nauja 42 m ilgio pontoninė prieplauka, dviratininkų poilsio aikštelė su kita infrastruktūra. Šio tako įrengimo darbus atliko UAB „Plungės Jonis-S“.

Rekonstruotas kiek ilgesnis nei kilometro pėsčiųjų – dviračių takas Platelių miestelyje. Jis prasideda Didžiojoje gatvėje, jungiasi su anksčiau nutiestu taku, kuris tęsiasi Ežero gatve ir nuveda Platelių jachtų klubo link. Projekto metu buvo pakoreguoti buvusio tako parametrai, praplatinant jį iki pusantro metro, o vietomis ir iki dviejų metrų, prieš tai išardžius senąją dangą ir nusidėvėjusius gatvės bortus. Įrengta betoninių trinkelių danga. Platelių ežere, senosios prieplaukos vietoje, įrengta nauja 48 metrų ilgio pontoninė prieplauka. Šio tako rekonstrukcijos darbus atliko UAB „VVARF“.

Gautas papildomas finansavimas

Pasak R. Jonušienės, tai tęstinis projektas, kurio galutinis rezultatas - sujungti įrengtas turizmo trasas su Plungės miestu (Babrungėnų keliu). Pirmajam projekto įgyvendinimo etapui finansuoti skirti septyni milijonai Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, daugiau nei du šimtai tūkstančių skirti iš Plungės rajono savivaldybės biudžeto. Papildomai skirta kiek daugiau nei du milijonai litų ES struktūrinių fondų lėšų ir 63 tūkst. Savivaldybės biudžeto lėšų. Antrojo projekto įgyvendinimo etapo finansavimas: ES struktūrinių fondų lėšos – 4 mln. 300 tūkst., o Savivaldybės biudžeto lėšos – 108 tūkst. litų.

Neseniai plungiškiai sulaukė geros žinios – Plungės rajono savivaldybės vykdomam projektui Ūkio ministerija skyrė dar dviejų milijonų litų finansavimą. Už šias lėšas papildomai planuojama nutiesti du kilometrus Babrungėnų pėsčiųjų – dviračių tako, įrengti beveik trijų su puse kilometro Paplatelės dviračių tako asfalto dangą.

Džiugins vietinius gyventojus ir turistus

R. Jonušienė pasakoja, kad turizmo trasos aplink Platelių ežerą vieną po kitos sujungia įdomias vietas, kaimo turizmo sodybas, kalvas ir smėlėtus paplūdimius. Akį džiugina kalvotas Žemaitijos kraštovaizdis, maloniai nuteikia įdomūs turistiniai objektai, patogiai įrengtos stovyklavietės, svetingos kaimo turizmo sodybos, švarus vanduo.

„Norintiems pamatyti Platelių ežero slėpinius, siūloma keliauti dviračiais ir pėsčiomis žiediniu maršrutu arba pasirinkus įdomiausią atkarpą. Pasisėmus gamtos ir žmonių sukurtos didybės, galima apsistoti apgyvendinimo įstaigose, įgyti patirties, puoselėjant žemaitiškas tradicijas ar švenčiant tradicinius renginius – Užgavėnes ir Jonines“, – sako R. Jonušienė.
 
Nuotraukos – Plungės rajono savivaldybės administracijos
 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-09-20 10:18
Po daugelio metų tyrimų BASF sukūrė naują šilumą izoliuojančią medžiagą „SLENTITE ®“. Tai aukštos kokybės produktas, kurio gebėjimas izoliuoti šilumą pagrįstas organiniu aerogeliu, 90 proc. sudarytu iš oro.
nuotrauka
2019-09-19 14:04
Statybininkų dienos išvakarėse „Eikos statybą“ pasiekė džiugi žinia – BREEAM galutinis sertifikatas suteiktas prieš metus Vilniaus Balsių rajone įmonės pastatytam prekybos ir paslaugų centrui „Žali“. Pažymėtina, kad tai yra pirmasis pastatas Baltijos šalyse, gavęs „very good“ lygio BREEAM įvertinimą...
nuotrauka
2019-09-19 10:31
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „M.M.M. projektai“ pabaigė beveik 2 mln. eurų vertės Vilniaus Geležinio Vilko gatvės atkarpos rekonstrukciją. Šia investicija į infrastruktūrą siekiama pagerinti bendrovės plėtojamo biurų komplekso „S7“ poveikį aplinkai – rekonstrukcija padidins Geležinio Vilko i...
nuotrauka
2019-09-17 10:21
15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose kokybė?
nuotrauka
2019-09-16 10:05
Įsibėgėjant „Rail Baltica“ projektui, Kauno pašonėje esančiame Palemone ryškėja naujų automobiliams ir pėstiesiems skirtų tunelių kontūrai. Spūsčių mažinimui ir saugumui skirti požeminiai tuneliai – tik maža dalis naudos, kurią kitąmet pajus kauniečiai.
nuotrauka
2019-09-12 15:12,      papildyta 2019-09-14 10:20, tikslinamas transportavimo laikas
Dėl sudėtingo oro sąlygų ir papildomų darbų transportavimas atidėtas šeštadienio vakarui. Alytaus bendrovė „Traidenis“ pradės Kauno kogeneracinei jėgainei skirto įrenginio – skruberio, dydžiu prilygstančio 12 aukštų namui, transportavimą. Vietomis bus ribojamas eismas.
nuotrauka
2019-09-12 09:46
Įmonė „Raseinių statyba“, įgyvendindama vieną iš sudėtingiausių technologiniu požiūriu objektų – „Intersurgical“ užsakymu statydama automatizuotą specialios paskirties sandėlį Pabradėje – būtinos statybinės technikos turėjo ieškoti užsienyje. Tai buvo tik vienas iš iššūkių, kuriuos teko įveikti gene...
nuotrauka
2019-09-10 11:00
Lietuvos paštas į savo tinklo atnaujinimą Kaune iki šių metų pabaigos investuos 610 tūkst. Eur – tiek numatyta skirti „miegamuosiuose“ mikrorajonuose šiuolaikiškiems pašto skyriams įrengti.
nuotrauka
2019-09-05 08:00
Savo žmones „Caverion Lietuva“ vadovas Egidijus Šydeikis vadina žvaigždžių komanda. Visomis prasmėmis: tiek inžinerinių žinių ir inovatyvumo, tiek požiūrio į gyvenimą, lankstumo ir įsiklausymo. Darbštūs, talentingi bei nuolat tobulėjantys darbuotojai – tai ir yra įmonės sėkmės pagrindas.
nuotrauka
2019-09-03 12:03
Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja verslą ir ekonominius procesus. Vykstantys pokyčiai neišvengiamai keičia ir darbų prigimtį, ir pačią darbo vietos koncepciją. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityj...
nuotrauka
2019-09-02 15:24
Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje, 14 numeriu pažymėtame sklype nauja mokykla iškilo greičiau nei per metus – praėjusių metų rugpjūčio 28 d. pradėtus darbus bendrovė „Merko statyba“ baigė šiemet pirmosiomis liepos dienomis, rugpjūčio 27 d. pastatas oficialiai perduotas savininkui.
nuotrauka
2019-09-02 09:44
Vilniaus oro uoste planuojama lėktuvų riedėjimo takų plėtra, leisianti orlaiviams atlikti mažiau sudėtingų manevrų bei sutrumpinti nutūpusių ir pakilimui riedančių lėktuvų riedėjimo laiką. Panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, numatoma praplatinti ir pailginti vieną esamą riedėjimo taką b...
nuotrauka
2019-09-02 08:00
Jau 40 metų „UNILIN“ kuria sprendimus pastatų sandarinimui ir šioje įmonių grupėje „tvarumas“ yra ne skambus žodis, o apgalvota strategija. „Tvarus mąstymas yra būtina sąlyga kiekviename mūsų įmonės lygmenyje. Kad ilgainiui sukeltum pokytį, turi dirbti ekologiškai ir sukurti žiedinę ekonomiką. Visuo...
nuotrauka
2019-08-30 11:13
Prie Balsių progimnazijos sparčiai kyla nauja pradinė mokykla, kurią lankys apie 600 moksleivių. Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius apsilankė statybų aikštelėje ir drauge su rangovais, UAB „Jungtiniai projektai“ atstovais aptarė darbų eigą.
nuotrauka
2019-08-30 11:03
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) pasirašė sutartį su UAB „Tilsta“ dėl viaduko, dar kitaip vadinamo „Nausodės viaduku“, virš kelio Panevėžys–Šiauliai, rekonstravimo. Pagal sutartį bus keičiamos viaduko perdangos (sijos), atnaujintos statinio dangos ...
nuotrauka
2019-08-29 13:05
Iki metų pabaigos Vilniuje duris atvers penki moduliniai darželiai. Keturiems iš jų – „Gabijėlei“, „Atžalėlei“, „Gintarėliui“ ir „Medynėliui“ – modulius pagamino ir tiekė bendrovė „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-08-29 08:32
Aplinkos ministerija toliau sėkmingai tęsia Klimato kaitos programą, jau patvirtinta kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tvarka, vis daugiau įmonių ir asmenų dalyvauja mažindami aplinkos taršą. Padažnėjus klimato atšilimo reiškiniams (liūtys, sausra, karštis), pasikeitė ir visuomenės požiūris. T...
nuotrauka
2019-08-28 14:12
Žaliausias Lietuvoje būsto projektas „Aeronamai“ tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu Baltijos šalyse būsto projektu, įvertintu dviem aukščiausios energinės klasės sertifikatais. Negana to, visą reikiamą elektros energiją – ir skirtą šildymui, vėsinimui ar vėdinimui, ir kasdienėms gyventojų reikmėms...
nuotrauka
2019-08-27 15:58
Nuo rugpjūčio pradžios bendrovėje „Dzūkijos statyba“ – pokyčiai. Įmonės generalinio direktoriaus pareigas eina naujas vadovas – Edvardas Mačiulaitis.
nuotrauka
2019-08-27 14:06
Vilniaus Balsių rajone jau metus veikiančiam 6,5 mln. eurų vertės prekybos ir paslaugų centrui „Žali“ suteiktas BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) galutinis sertifikatas. Centrą pastatė bendrovė „Eikos statyba“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...