2020 vasario 23 d. sekmadienis, 2:43
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Po patikrinimo iš CPO LT sąrašo išbraukta 20 bendrovių

2015-11-30 11:41
CPO LT dar kartą patikrino statybos įmonių, nuo 2014 m. liepos mėnesio dalyvaujančių daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) darbų pirkimuose per CPO LT elektroninį katalogą, kvalifikaciją.
nuotrauka
CPO LT sutartis pratęsė su 291 tiekėju. Asociatyvi portalo nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
CPO LT nuo pat savo veiklos pradžios 2013 metais įsijungė į nacionalinės daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimą, sudarydamas sąlygas gyventojams greičiau ir paprasčiau įsigyti savo namo renovacijos darbus.

CPO LT elektroniniame kataloge veikia 5 moduliai, skirti šiai programai: statinio projektavimo paslaugos, techninio projekto ekspertizės paslaugos, statybos rangos darbai su projektavimu, statybos rangos darbai be projektavimo, statinio techninės priežiūros paslaugos, energijos vartojimo pastatuose auditas.

Didžiausią paklausą turinčiuose statybos rangos moduliuose, veikiančiuose nuo 2014 m. liepos mėnesio, 311 statybos įmonių buvo suskirstytos į 5 grupes pagal pajėgumą vykdyti darbus. Šis reitingavimas padėjo perkančiosioms organizacijoms pirkti darbus iš įmonių, kurios turi visus būtinus resursus sutarties įgyvendinimui.

Kaip pažymi CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas, 2013-2015 metais CPO LT katalogas buvo ir yra pagrindinė priemonė daugiabučių gyventojams ir administratoriams įsigyti modernizavimo darbus. Per katalogą nupirkta virš 92 proc. visų Lietuvoje renovuojamų daugiabučių rangos darbų.

Rangos darbų pirkimai CPO LT elektroniniame kataloge atliekami remiantis riboto konkurso rezultatais, t. y. tiekėjų kvalifikacijai nustatyti ne tik minimalūs kvalifikaciniai reikalavimai, bet kartu pirkime eliminuotas mažiausios kainos kriterijumi vertinamų pirkimų pasiūlymų ydingumas – tiekėjų kvalifikacija vertinama balais ir gali gerokai viršyti minimalius reikalavimus, priklausomai ir proporcingai pirkimo objektui bei tiekėjų suinteresuotumui juo, todėl visi Lietuvos aukščiausios kvalifikacijos statybininkai turi galimybę teikti pasiūlymus CPO LT elektroniniame kataloge.

Tačiau, siekiant, kad statybos įmonės pretenduotų atlikti darbus pagal savo galimybes, jos reitinguotos ir suskirstytos į 5 grupes pagal atliekamų darbų vertę. Todėl tik pajėgiausi rangovai gali pretenduoti vykdyti didžiausios apimtiems darbus, o mažesnės įmonės turi galimybę dalyvauti renovacijoje, varžydamosi dėl objektų, atitinkančių jų galimybes.

Dauguma statybos bendrovių, atliekančių daugiabučių namų renovaciją, laiku ir kokybiškai atlieka darbus ir daugiabučių bendrijos neturi priekaištų. Tačiau yra rangovų, kurie dėl įvairių priežasčių laiku neįvykdo sutartyje numatytus darbus arba juos atlieka nekokybiškai.

Seminarų savivaldybėse, susitikimų su perkančiosiomis organizacijomis metu CPO LT darbuotojams pateikiami konkretūs tiekėjų sutarčių pažeidimų pavyzdžiai. CPO LT atkreipia pirkėjų dėmesį, kad pasirašius pagrindinę sutartį, atsiranda įsipareigojimai tarp jų ir tiekėjų. O Centrinė perkančioji organizacija, būdama elektroninio katalogo administratorė, gavusi konkrečią informaciją, visada reaguoja savo kompetencijos rėmuose. Statybinės įmonės raginamos įvykdyti įsipareigojimus, o užsakovams patariama taikyti sutartyse numatytas finansines baudas. Esant pagrindui net nutraukia preliminariąsias sutartis ir taip išeliminuoja įmones iš dalyvavimo daugiabučių modernizavime per CPO LT elektroninį katalogą.

„Matydami šią problemą, savo iniciatyvą, praėjus metams nuo pirkimo įvykdymo, nutarėme dar kartą patikrinti elektroniniame kataloge esančias statybos įmones, ar per šį laiką nepasikeitė jų kvalifikaciniai rodikliai.“ – sako CPO LT vadovas.

Visi tiekėjai buvo paprašyti pateikti atitikimo kvalifikacijai dokumentus ir buvo perspėti, kad to nepadarius, su jais gali būti nutraukta preliminarioji sutartis. Pateikti dokumentai buvo kruopščiai patikrinti, ypač didelis dėmesys skirtas jungtinės veiklos partneriams.

„Nustatyti keli atvejai, kai tiekėjų veikloje nuo preliminariosios sutarties pasirašymo 2014 m. liepos mėnesį įvyko esminiai pokyčiai, keičiantys kvalifikacinius reikalavimus: įmonės restruktūrizavosi, nutraukė jungtinę veiklą. Tačiau absoliuti dauguma statybos įmonių, savo paslaugas siūlančių elektroniniame kataloge, atitinka Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos šiam viešajam pirkimui nurodytus kvalifikacijos reikalavimus.“- patikros rezultatus apibendrino R. Černiauskas.

Su 291 tiekėjais, kurių kvalifikacija dar kartą buvo patikrinta ir jie atitinka kvalifikacinius reikalavimus, tęsiamos preliminariosios sutartys.Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-02-21 14:39
KLAUSIMAS. Ar reikia statybos leidimo, norint kaime lauko virtuvę paversti gyvenamuoju namu, t.y. įrengti gyvenamąsias patalpas pristatant antrą aukštą? Ar reikia projekto, kas turi teisę tikrinti jau pastatytus panašius pastatus, ar reikia ugniagesių tarnybos akto ir pan. Ar reikia tokį pastatą reg...
nuotrauka
2020-02-21 11:24
Senų baldų dalys, tuščios plastikinės pakuotės ar atliekų likučiai po remonto žiemos metu dažnai atsiduria gyventojų buitiniuose katiluose ar židiniuose. Nereikalingus daiktus tautiečiai degina tikėdami, kad taip tausos aplinką – sumažins atliekų kiekį, išvengs nelegalių sąvartynų. Tačiau ekspertai ...
nuotrauka
2020-02-20 12:32
„Balkonas yra tavo buto veidas, durys į viešąją erdvę. Nepatarčiau ten laikyti dviračių, snieglenčių, kitų laisvalaikio ar ūkinių daiktų, žiemą jo nepaversti uogienių šaldytuvu. Prisiminkite, kad balkonas pagal priskirtas funkcijas nėra sandėlis“, – pataria architektas Povilas Čepaitis.
nuotrauka
2020-02-20 11:34
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje sudaryta darbo grupė aiškinosi, kokios situacijos dėl kvapų laukti šiltuoju metų laikotarpiu. Speciali darbo grupė iš savivaldybės ir atsakingų institucijų atstovų domėjosi, kokias kvapų mažinimo priemones 2020 metais taikys AB „Klaipėdos vanduo“ ir UAB...
nuotrauka
2020-02-20 10:51
KLAUSIMAS. Sklypas mieste ribojasi su kaimyniniu sklypu, kuriame pastatytas dvibutis kotedžas. Vienas iš kotedžo gyventojų sugalvojo pasistatyti atvežamą jau surinktą pirtį. Jo kotedžo dalies sklypas yra pietinėje mūsų sklypo pusėje. Kokiu atstumu nuo mūsų sklypo ribos kaimynas gali statyti pirtį?
nuotrauka
2020-02-19 13:45
Lietuvoje sklypų savininkai gana dažnai susiduria su situacija, kuomet turėdami tuščią sklypą ir nebūdami jokių bendrijų nariais, yra apmokestinami greta veikiančių gyvenamųjų namų bendrijų už naudojimąsi inžineriniais tinklais ir kitais mokesčiais. Ypač tas aktualu soduose esančių sklypų savininkam...
nuotrauka
2020-02-19 12:19
Biržų rajono savivaldybės vadovai ir daugiabučių namų bendrijų pirmininkai tarėsi, kaip tvarkyti bendras namų teritorijas, kad jos būtų patogios ir saugios gyventojams.
nuotrauka
2020-02-18 10:44
Aplinkos ministerijos siūlomas naujasis atliekų tvarkymo kainodaros modelis ne tik vėl brangins šios paslaugos gyventojams kainą, bet ir gerokai sumažins savivaldybių savarankiškumą išstumiant jas iš kainų nustatymo proceso, teigia Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA).
nuotrauka
2020-02-18 10:37
Nuo šių metų įsigaliojus teisės aktų pakeitimams, kuriais sumažinta neapmokestinamojo nekilnojamojo turto (NT) mokesčio suma fiziniams asmenims, padaugėjo asmenų, turinčių prievolę mokėti NT mokestį. Asmenys savo valdomo NT mokestines vertes nesunkiai gali sužinoti Registrų centre.
nuotrauka
2020-02-18 10:29
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) nubaudė pažeidėją, neteisėtai pastačiusį tvorą. Tačiau Šiaulių miesto savivaldybė siekia, kad pažeidėjas ne tik būtų nubaustas, bet ir iš jo būtų pareikalauti atstatyti buvusią situaciją.
nuotrauka
2020-02-13 17:42
Panevėžio apylinkės teisme atversta baudžiamoji byla, kur buvusi Nevėžio g. 35-ojo namo savininkų bendrijos pirmininkė V. V. kaltinama suklastojusi dokumentus.
nuotrauka
2020-02-13 10:38
Per vasario mėnesį sostinės „DĖK‘ui“ dalijimosi daiktais stotelių tinklą papildys dar 4 naujos stotelės, kuriose vilniečiai gali palikti gerus, nebenaudojamus daiktus. Pirmosios dvi naujos stotelės ką tik atidarytos Pilaitės prospekte ir Pramonės gatvėje, kiek vėliau šį mėnesį dar dvi atsiras Liepka...
nuotrauka
2020-02-11 13:31
Rengdamasi tvariai stoties rajono teritorijos konversijai bei daugiafunkcio verslo ir mobilumo centro atsiradimui, Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi ir tuo, kad į miesto ir nekilnojamojo turto objektų plėtotojų dėmesio lauką būtų sugrąžinta visa pietinė miesto dalis.
nuotrauka
2020-02-10 10:18
Kodėl renovuotame name visuose butuose prie radiatorių sumontavus termostatinius ventilius, padedančius reguliuoti patalpos oro temperatūrą ir įrengus šilumos daliklius, skirtus patalpose sunaudotam šilumos kiekiui įvertinti, gyventojai už šildymui suvartotą šilumą kiekviename bute moka skirtingai?
nuotrauka
2020-02-05 16:23
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos pataisoms, skirtoms skatinti aplinkai draugiškų energijos šaltinių panaudojimą pastatams šildyti.
nuotrauka
2020-02-05 13:41
Net ir kruopščiai finansus planuojantiesiems koją pakišti gali pats gyvenimas. Ištikus neplanuotoms gyvenimo situacijoms, netikėtos išlaidos gali būti tuo metu sunkiai pakeliamos, todėl gyventojai susimąsto ir apie vartojimo paskolą. Kad nepakeliama paskui netaptų pati paskola, specialistai pataria ...
nuotrauka
2020-02-04 12:16
Teismai tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorų ieškinius, kuriais buvo prašoma pripažinti negaliojančiais sandorius, pagal kuriuos valstybinė žemė buvo parduota vienai sodininkų bendrijai, ir daugiau kaip 1 mln. 143 tūkst. eurų vertės žemės sklypus grąžino...
nuotrauka
2020-02-04 09:22
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės daugiabučiams renovuoti pagal pastarąjį Aplinkos ministerijos kvietimą. Paraiškų teikimo terminas baigėsi sausio 31 d. Preliminariais skaičiavimais, bendra prašoma investicijų suma – apie 210 mln. eurų.
nuotrauka
2020-02-03 12:06
Dvi tarnybos – Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT) ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) – tikrins, ar prekiaujama techniškai tvarkingais, saugiais ir tinkamai paženklintais suskystintų naftos dujų (SND) balionais.
nuotrauka
2020-01-31 09:05
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „VVARFF“ dėl kompleksinio tikslinės teritorijos daugiabučių kiemų sutvarkymo darbų.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai