2020 balandžio 6 d. pirmadienis, 23:51
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Po patikrinimo iš CPO LT sąrašo išbraukta 20 bendrovių

2015-11-30 11:41
CPO LT dar kartą patikrino statybos įmonių, nuo 2014 m. liepos mėnesio dalyvaujančių daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) darbų pirkimuose per CPO LT elektroninį katalogą, kvalifikaciją.
nuotrauka
CPO LT sutartis pratęsė su 291 tiekėju. Asociatyvi portalo nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
CPO LT nuo pat savo veiklos pradžios 2013 metais įsijungė į nacionalinės daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimą, sudarydamas sąlygas gyventojams greičiau ir paprasčiau įsigyti savo namo renovacijos darbus.

CPO LT elektroniniame kataloge veikia 5 moduliai, skirti šiai programai: statinio projektavimo paslaugos, techninio projekto ekspertizės paslaugos, statybos rangos darbai su projektavimu, statybos rangos darbai be projektavimo, statinio techninės priežiūros paslaugos, energijos vartojimo pastatuose auditas.

Didžiausią paklausą turinčiuose statybos rangos moduliuose, veikiančiuose nuo 2014 m. liepos mėnesio, 311 statybos įmonių buvo suskirstytos į 5 grupes pagal pajėgumą vykdyti darbus. Šis reitingavimas padėjo perkančiosioms organizacijoms pirkti darbus iš įmonių, kurios turi visus būtinus resursus sutarties įgyvendinimui.

Kaip pažymi CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas, 2013-2015 metais CPO LT katalogas buvo ir yra pagrindinė priemonė daugiabučių gyventojams ir administratoriams įsigyti modernizavimo darbus. Per katalogą nupirkta virš 92 proc. visų Lietuvoje renovuojamų daugiabučių rangos darbų.

Rangos darbų pirkimai CPO LT elektroniniame kataloge atliekami remiantis riboto konkurso rezultatais, t. y. tiekėjų kvalifikacijai nustatyti ne tik minimalūs kvalifikaciniai reikalavimai, bet kartu pirkime eliminuotas mažiausios kainos kriterijumi vertinamų pirkimų pasiūlymų ydingumas – tiekėjų kvalifikacija vertinama balais ir gali gerokai viršyti minimalius reikalavimus, priklausomai ir proporcingai pirkimo objektui bei tiekėjų suinteresuotumui juo, todėl visi Lietuvos aukščiausios kvalifikacijos statybininkai turi galimybę teikti pasiūlymus CPO LT elektroniniame kataloge.

Tačiau, siekiant, kad statybos įmonės pretenduotų atlikti darbus pagal savo galimybes, jos reitinguotos ir suskirstytos į 5 grupes pagal atliekamų darbų vertę. Todėl tik pajėgiausi rangovai gali pretenduoti vykdyti didžiausios apimtiems darbus, o mažesnės įmonės turi galimybę dalyvauti renovacijoje, varžydamosi dėl objektų, atitinkančių jų galimybes.

Dauguma statybos bendrovių, atliekančių daugiabučių namų renovaciją, laiku ir kokybiškai atlieka darbus ir daugiabučių bendrijos neturi priekaištų. Tačiau yra rangovų, kurie dėl įvairių priežasčių laiku neįvykdo sutartyje numatytus darbus arba juos atlieka nekokybiškai.

Seminarų savivaldybėse, susitikimų su perkančiosiomis organizacijomis metu CPO LT darbuotojams pateikiami konkretūs tiekėjų sutarčių pažeidimų pavyzdžiai. CPO LT atkreipia pirkėjų dėmesį, kad pasirašius pagrindinę sutartį, atsiranda įsipareigojimai tarp jų ir tiekėjų. O Centrinė perkančioji organizacija, būdama elektroninio katalogo administratorė, gavusi konkrečią informaciją, visada reaguoja savo kompetencijos rėmuose. Statybinės įmonės raginamos įvykdyti įsipareigojimus, o užsakovams patariama taikyti sutartyse numatytas finansines baudas. Esant pagrindui net nutraukia preliminariąsias sutartis ir taip išeliminuoja įmones iš dalyvavimo daugiabučių modernizavime per CPO LT elektroninį katalogą.

„Matydami šią problemą, savo iniciatyvą, praėjus metams nuo pirkimo įvykdymo, nutarėme dar kartą patikrinti elektroniniame kataloge esančias statybos įmones, ar per šį laiką nepasikeitė jų kvalifikaciniai rodikliai.“ – sako CPO LT vadovas.

Visi tiekėjai buvo paprašyti pateikti atitikimo kvalifikacijai dokumentus ir buvo perspėti, kad to nepadarius, su jais gali būti nutraukta preliminarioji sutartis. Pateikti dokumentai buvo kruopščiai patikrinti, ypač didelis dėmesys skirtas jungtinės veiklos partneriams.

„Nustatyti keli atvejai, kai tiekėjų veikloje nuo preliminariosios sutarties pasirašymo 2014 m. liepos mėnesį įvyko esminiai pokyčiai, keičiantys kvalifikacinius reikalavimus: įmonės restruktūrizavosi, nutraukė jungtinę veiklą. Tačiau absoliuti dauguma statybos įmonių, savo paslaugas siūlančių elektroniniame kataloge, atitinka Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos šiam viešajam pirkimui nurodytus kvalifikacijos reikalavimus.“- patikros rezultatus apibendrino R. Černiauskas.

Su 291 tiekėjais, kurių kvalifikacija dar kartą buvo patikrinta ir jie atitinka kvalifikacinius reikalavimus, tęsiamos preliminariosios sutartys.Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-04-03 09:09
Atšilus orams, Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB „Grinda" atnaujina sostinės gatvių dezinfekciją. Augant dezinfekcijos poreikiui ir siekiant efektyviau atlikti užduotis, pasitelkiami ir nestandartiniai sprendimai: gatves dezinfekciniu tirpalu purškia universalus miesto priežiūros traktorius.
nuotrauka
2020-04-02 10:24
Vilniaus mieste, vos tik nustačius susirgimo COVID-19 atvejį daugiabučio namo gyventojui, nedelsiant bus atliekamas pilnas šios namo laiptinės dezinfekavimas.
nuotrauka
2020-04-01 15:05
Vos pasibaigus žiemai, Vilniuje prasidėjo daug remonto ir naujos infrastruktūros statybos darbų. Savivaldybė siekia išnaudoti susiklosčiusią situaciją ir sumažėjus eismo intensyvumui bei, oro sąlygoms leidžiant, pradeda gatvių tvarkymo darbus įprastai intensyviausiai naudojamose gatvėse, taip sumaži...
nuotrauka
2020-04-01 13:28
Aplinkos ministerija inicijavo teisės aktų pakeitimus, skirtus statybos sektoriui prisitaikyti prie karantino, paskelbto šalyje dėl koronaviruso plitimo grėsmės, sąlygų, ir išplatino parengtas rekomendacijas visuomenei ir skirtinguose sektoriuose veikiantiems subjektams, ypač skatindama naudotis šiu...
nuotrauka
2020-03-31 10:51
Mokslininkai jau seniai yra įrodę, kad biurų pastatuose, kurie vėdinami prasčiau, žmonės serga dažniau. Tas pats galioja ir namams bei butams. Šiandieninės pandemijos akivaizdoje, siekiant likti sveikiems bei nesukelti pavojaus kitiems, norime paraginti daugiau dėmesio skirti patalpų vėdinimui ir at...
nuotrauka
2020-03-30 14:21
Vilniaus miesto savivaldybė pasitelkė dronus karantino tvarkos mieste palaikymui ir gyventojų informavimui. Kiekvieną dieną, nuo 9 iki 18 val., danguje patruliuoja 7 savanorių dronai, jų skaičius netrukus išaugs. Dronai padės stebėti vietas, kur gali būriuotis žmonės, jiems bus siunčiama garsinė inf...
nuotrauka
2020-03-30 08:55
Ukmergės rajono savivaldybė pasidalino gerąja patirtimi, kaip su koronaviruso plitimu kovoja viena iš daugiabučių namų savininkų bendrija (DNSB).
nuotrauka
2020-03-27 09:37
Aplinkos ministerija ragina karantino metu visas procedūras sprendimams daugiabučių renovacijos (investicijų plano tvirtinimas; finansų įstaigos pasirinkimas, techninio projekto viešas aptarimas ir pan.) ir kitais su bendrosios nuosavybės valdymu ir priežiūra susijusiais klausimais priimti vykdyti t...
nuotrauka
2020-03-26 13:31
Aplinkos ministerija parengė rekomendacijas, kaip tvarkyti atliekas karantino metu. Nors pagal šiuo metu turimą informaciją nėra pagrindo teigti, kad komunalinių atliekų srautas galėtų būti koronaviruso plitimo židiniu, šios rekomendacijos parengtos maksimaliam gyventojų ir ypač atliekų tvarkytojų s...
nuotrauka
2020-03-25 08:00
Vilniaus Pilaitės rajone pastatytas automatizuotos įrankių nuomos terminalas. Moduliniame statinyje su 200 užrakinamų dėžių galima nuomotis įrankius visą parą – naudojantis specialia kurts programėle. Išmanus bekontaktis nuomos būdas arti namų pasirodė esąs įžvalgus sprendimas.
nuotrauka
2020-03-23 12:32
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) baigė vertinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą daugiabučiams atnaujinti (2019 m. rugpjūčio mėn.) pateiktas paraiškas. Iš 480 gautų paraiškų po Agentūros įvertinimo kaip tinkami įgyvendinti pripažinti 457 projektai, kurių bendra investic...
nuotrauka
2020-03-20 13:35
Šiomis dienomis daugumai tenka pratintis prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų – didžiąją dalį laiko praleisti namuose. Nevykdami į darbą sutaupome laiko ir išlaidų kelionėms, tačiau ilgiau būdami namuose suvartojame ir daugiau energijos – elektros ir dujų. Tausojantis energijos vartojimas tampa labai a...
nuotrauka
2020-03-19 09:56
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad šiuo laikotarpiu, esant padidintai rizikai užsikrėsti Covid-19, rekomenduotina rūpestingiau valyti namus.
nuotrauka
2020-03-16 16:35
Dėl besikeičiančios epidemiologinės situacijos, kurią kelia koronaviruso paplitimo grėsmė, Aplinkos ministerija primygtinai ragina daugiabučių namų administratorius ir pačius gyventojus imtis priemonių šiai grėsmei mažinti. Viena iš užtvarų užkratui plisti – laiptinių dezinfekcija.
nuotrauka
2020-03-16 10:07
Bendrovė „Ignitis“ visiems savo klientams, kurie susidurs su finansiniais nesklandumais įvesto karantino metu, pasiūlė lengvatines atsiskaitymo už paslaugas sąlygas. Dėl pastarųjų taikymo gyventojai kviečiami kreiptis į „Ignitis“ klientų aptarnavimo specialistus.
nuotrauka
2020-03-10 10:03
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl padidėjusios įmokos už prijungimą, primena, kaip apskaičiuojama prijungimo įmoka, jei vartotojas savo lėšomis atlieka projektavimo darbus.
nuotrauka
2020-02-28 14:09
Svarstydamas, kur gyventi, jaunas žmogus dažnai renkasi tarp trijų didžiųjų miestų. Pagal gyventojų pasiskirstymą ir tendencijas, paskutiniu metu vis daugiau jaunų šeimų, rašoma pranešime, renkasi Klaipėdą ir gyvenimą prie jūros. Didmiestis su mažo miesto privalumais – tokį Klaipėdos apibūdinimą gal...
nuotrauka
2020-02-27 14:43
Valstybinėje energetikos reguliavimo taryboje (VERT) įvyko susitikimas su Energetikos ministerijos, savivaldybių ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ atstovais dėl daugiabučiuose namuose (3-jų aukštų ir daugiau) naudojamų nesaugių suskystintų naftos dujų (SND) balionų pakeitimo alternatyviais šal...
nuotrauka
2020-02-26 16:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (toliau LVAT), išnagrinėjęs pareiškėjos skundą dėl Alytaus miesto savivaldybės administracijos sprendimo nutraukti kompensacijas už būsto šildymo, karšto bei geriamojo vandens išlaidas skaičiavimą, konstatavo, kad Socialinės paramos skyriaus priimtas spr...
nuotrauka
2020-02-21 14:39
KLAUSIMAS. Ar reikia statybos leidimo, norint kaime lauko virtuvę paversti gyvenamuoju namu, t.y. įrengti gyvenamąsias patalpas pristatant antrą aukštą? Ar reikia projekto, kas turi teisę tikrinti jau pastatytus panašius pastatus, ar reikia ugniagesių tarnybos akto ir pan. Ar reikia tokį pastatą reg...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai