2019 gruodžio 9 d. pirmadienis, 1:49
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Po renovacijos žada mažėsiant 94 proc. šildymo-vėsinimo energijos sąnaudas  1

2015-10-23 15:00
Kol vieni renovacijos procesą bando nuspalvinti juodomis spalvomis, pirmojo Lietuvos daugiabučio renovacija į A klasę jau įgauna pagreitį – atlikta iki 80 proc. darbų: pakeisti langai, apšiltintos namo sienos, sumontuotos naujos šildymo ir vandentiekio, kanalizacijos sistemos, pakeista stogo danga, sumontuota vėdinimo sistema, atlikti sandarinimo darbai. Po renovacijos proceso A. Mickevičiaus gatvėje 9 numeriu pažymėtam namui prognozuojamas net 94 proc. šildymo-vėsinimo energijos sutaupymas. Vieni šiuos skaičius vadina stebuklu, kiti – nesunkiai įgyvendinama užduotimi.
nuotrauka
Po renovacijos proceso A. Mickevičiaus gatvėje 9 numeriu pažymėtam namui prognozuojamas net 94 proc. šildymo-vėsinimo energijos sutaupymas. Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos nuotr.


Minimos įmonės
Dailista, UAB
Greitai ir kokybiškai

Vilniuje, A. Mickevičiaus gatvės 9-to namo renovacijos darbai prasidėjo prieš trejetą mėnesių. Rangos darbų ėmusi UAB „Dailista“ pagrindinius darbus numatė atlikti iki gruodžio vidurio.

„Didžioji dalis darbų jau padaryta: pakeisti langai, sumontuotos šildymo bei vėdinimo sistemos, baigti pastato šiltinimo darbai todėl gyventojų nebetrikdys jų bute besidarbuojantys statybininkai. Be abejo dar liko apdailos darbai, tačiau niekas neįvyksta akimirksniu“, – kalbėjo bendrovės „Dailista“ vadovas Giedrius Barzdaitis.

Nors statybų ar remonto procesas nėra pats maloniausias, gyventojai skųstis nelinkę.

„Žinoma, žiojėjančios skylės laiptinėje, ar dulkės namuose – nėra malonus reiškinys, tačiau galvojant apie rezultatą – atnaujintą namą ir ženkliai mažesnes sąskaitas už šildymą, motyvacija pakentėti grįžta“, – atviravo namo gyventojas Aurimas Šumskis.

Renovacijai pritarė didžioji dauguma namo gyventojų. Balsavime dėl renovacijos dalyvavo 19-os butų atstovai. Susirinkime net 16 gyventojų balsavo už, 3 – prieš.

„Tikėtis 100 proc. palaikymo būtų naivu, visgi tai yra permainos. Iki šiol yra gyventojų, kurie netiki būsimu rezultatu, ir tai visai nenuostabu, juk toks pastatas – pirmasis Lietuvoje“, – situaciją komentavo Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius Aidas Vaičiulis (nuotraukoje).

Energiškai efektyvaus namo samprata

Architektas Giedrius Gelusevičius sako, kad energiškai efektyvus namas nėra tik apšiltintos sienos ar sandariai sumontuoti langai. Statant ar renovuojant tokius pastatus – svarbus kompleksiškas požiūris. Energiškai efektyvus pastatas neįsivaizduojamas be tokių komponentų kaip: sandarumas, apšiltintas pastato apvalkalas, tinkama objekto orientacija, saulės pritekis, sandarūs langai, vėdinimo sistema.

Visgi svarbu ne tik pasirinkti kokybiškus sprendimus ar kokybiškas medžiagas. Dar svarbiau pasirūpinti realiu jų veikimu. Būtent tai akcentavo šildymo sistemų specialistas Justas Rutkauskas. „Svarbu ne tik tinkamas šildymo sistemos pasirinkimas. Praktiniai praeitų metų pavyzdžiai parodė, kad sistemos derinimas, paleidimas ir eksploatavimas yra taip pat labai svarbūs momentai, kurie parodo sistemos tikrąjį potencialą“, – sakė J. Rutkauskas.

Ar gali būti energiškai efektyvus būstas be priverstinio vėdinimo? Projektų vadovas Vytautas Galinis paaiškino, kad priverstinis vėdinimas – tiesiog būtina sąlyga tokio tipo pastatuose. Vėdinimo įrenginiai (rekuperatoriai) ne tik užtikrina šviežio oro pritekėjimą į patalpas, bet ir leidžia išsaugoti šilumą. Taip namuose nuolat cirkuliuoja šviežias ir šiltas oras.

Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

alba
2015-10-27 14:15
Manau, kad 94 % sutaupytos šilumos ne visai realūs. Teoriškai gal ir taip. Praktiškai 70-80 %% bus gerai. Linkiu sėkmės. Architektų 132, prieš 2 metus renovuotame pastate, vėl statomi pastoliai. Matyt, statybininkai geri, gerai užsandarino pastatą, tad viduje viskas drėgsta - pelėsis. Matyt, darys ventiliaciją. Ar aš klystu ?

Miestiečiai

nuotrauka
2019-12-06 11:39
Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA) paskelbus kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai, sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) ragina daugiabučių namų savininkus ir bendrijas pasinaudoti šia galimybe ir modernizuoti vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas.
nuotrauka
2019-12-06 11:10
Kalėdinės nuotaikos jau pradėjo spalvinti mūsų kasdienybę, o mintys ėmė suktis apie šventines dekoracijas, vaišes, dovanas ir, žinoma, Kalėdų eglutės puošimą. Kartu stebimas ir augantis susidomėjimas gražiausioms metų šventėms ruoštis bei jas švęsti tvariai – taip, kad būtų padaroma kuo mažiau žalos...
nuotrauka
2019-12-06 10:03
Vilniaus miesto Taryba šią savaitę pritarė sprendimui toliau tęsti penktus metus vykdomą projektą, kurio metu daugiabučių gyvenamųjų namų, esančių Senamiestyje ir jo apsaugos zonoje savininkai gali gauti dalinį finansavimą fasadų elementų tvarkymo darbams atlikti. 2020 metų programos planuojama skir...
nuotrauka
2019-12-05 14:10
Aplinkos ministerijos parengtas Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektas, kuriuo siūloma pakeisti šiuo metu galiojantį Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymą, sukėlė daug diskusijų.
nuotrauka
2019-12-04 09:08
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) įvertino gautas paraiškas paramai, skirtai atsinaujinantiems energijos ištekliams (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ir kt.) panaudoti visuomeninės ir gyvenamosios paskirties pastatuose.
nuotrauka
2019-11-29 08:44
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino UAB „Ignitis" elektros energijos tarifus buitiniams vartotojams, kurie bus taikomi nuo 2020 m. sausio 1 d. Vidutiniškai elektros energijos tarifai buitiniams vartotojams auga apie 14,7 proc.
nuotrauka
2019-11-28 11:52
Seimo Žmogaus teisių komitetas pritarė Tomo Tomilino, Antano Vinkaus ir kitų Seimo narių parengtam įstatymo projektui, kuriuo siūloma uždrausti rūkyti daugiabučių gyvenamųjų namų balkonuose, jei bent vienas daugiabučio namo gyventojas tam prieštarauja. Tokiu būdu Seime žengtas dar vienas svarbus žin...
nuotrauka
2019-11-26 12:05
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) gyventojams primena apie pareigą iki š.m. gruodžio 16 d. pateikti nekilnojamojo turto (NT), kurio vertė viršija 220 tūkst. eurų, mokesčio (NTM) deklaracijas ir sumokėti mokestį už 2019 metus.
nuotrauka
2019-11-22 10:37
Du iš trijų Lietuvos gyventojų gyvena 1961–1990 m. pastatytuose daugiabučiuose, kuriuos anksčiau ar vėliau teks atnaujinti. Pokyčių laukia ir daugybė senesnių individualių namų, kuriuose problemos – kone identiškos.
nuotrauka
2019-11-21 14:09
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. lapkričio 21 d. BETA priima paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui.
nuotrauka
2019-11-18 13:43
Nuo ateinančių metų įsigaliosianti ES Pastatų energinio efektyvumo direktyva (toliau – Direktyva) numato, jog didžioji dalis pastatų ne vėliau kaip iki 2050 m. turi tapti neutralūs anglies dioksido išmetimui ir ekonomiškai efektyviai pertvarkyti į beveik nulinės energijos, t.y. beveik nevartojančius...
nuotrauka
2019-11-18 10:25,      papildyta 2019-11-18 14:10, Papildyta „Baltijos liftų“ komentaru
Trečiadienio, lapkričio 13 d., rytą Vilniuje, požeminės perėjos prie Karoliniškių poliklinikos lifte užstrigo du garbaus amžiaus žmonės. Bandymas jiems padėti parodė, kokie pažeidžiami esame ištikus bėdai, o tarnybos, sukurtos padėti, vykdo tik jiems nurodytas, apibrėžtas funkcijas.
nuotrauka
2019-11-15 10:45
Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmuose išnagrinėta administracinė byla pagal pareiškėjos UAB „Branda LT“ skundą atsakovui Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ir ministerijos Klaipėdos departamentui dėl 2018 m. spalio 25 d. patikrinimo akto panaikinimo...
nuotrauka
2019-11-15 10:31
Seimas po svarstymo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama sureguliuoti teisinius santykius tarp sodininkų bendrijų ir kitų fizinių ar juridinių asmenų, patikslinti nuostatas, susijusias su sodininkų bendrijai nepriklausančių, bet sodo sklypą įsigijusių, asmenų statusu, teisėmis ir pareigomis...
nuotrauka
2019-11-15 10:22
Neretai to paties pastato gyventojai skundžiasi, jog vieni gyvena pernelyg karštai ir priversti atverti langus, o kitų butuose pernelyg vėsu. AB „Panevėžio energija“ teigia, kad tai daugelio senos statybos daugiabučių namų problema, jos priežastis – seni, neturintys šiuolaikinių šilumos reguliavimo ...
nuotrauka
2019-11-15 09:48
Šiaurinėje Klaipėdos miesto dalyje esančiuose mikrorajonuose normas viršijantis dirvožemio užterštumas chromu bus tiriamas ir prokuratūroje.
nuotrauka
2019-11-14 12:15
Požeminė pėsčiųjų ir dviratininkų perėja suprojektuota po vieno kelio geležinkeliu, kuris kerta Iešmininkų gatvės jungtį su Prūsų ir Šaltkalvių gatvėmis.
nuotrauka
2019-11-14 09:55
Šnipiškės sparčiai atgimsta – Širvintų gatvė taps viena pirmųjų bendrojo naudojimo erdve, per kurią nusidrieks naujas dviračių takas ir šaligatvis, o šalia jų atsiras viešoji erdvė su sporto ir žaidimų aikštele. Šia gatve dalinsis pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai. Apie 700 metrų ilgio gatvėje ...
nuotrauka
2019-11-13 13:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antikorupciniu požiūriu įvertino Seime registruotą daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą. Nustatyta, kad projekte numatytoms procedūroms stinga aiškumo ir išsamumo, nepakankamas dėmesys skiriamas daugiabučių administratorių atrankai, j...
nuotrauka
2019-11-11 10:02
Išmanusis apšvietimas, automatiniai langai, papildomos pramogų sistemos — be šių elementų neįsivaizduojame išmaniųjų namų. Ir nors vis labiau populiarėjančios inovacijos padeda tausoti energiją, visi šie prietaisai anksčiau ar vėliau pavirsta atliekomis. Kaip su jomis tvarkomės?

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai