2019 rugpjūčio 23 d. penktadienis, 18:41
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Po renovacijos žada mažėsiant 94 proc. šildymo-vėsinimo energijos sąnaudas  1

2015-10-23 15:00
Kol vieni renovacijos procesą bando nuspalvinti juodomis spalvomis, pirmojo Lietuvos daugiabučio renovacija į A klasę jau įgauna pagreitį – atlikta iki 80 proc. darbų: pakeisti langai, apšiltintos namo sienos, sumontuotos naujos šildymo ir vandentiekio, kanalizacijos sistemos, pakeista stogo danga, sumontuota vėdinimo sistema, atlikti sandarinimo darbai. Po renovacijos proceso A. Mickevičiaus gatvėje 9 numeriu pažymėtam namui prognozuojamas net 94 proc. šildymo-vėsinimo energijos sutaupymas. Vieni šiuos skaičius vadina stebuklu, kiti – nesunkiai įgyvendinama užduotimi.
nuotrauka
Po renovacijos proceso A. Mickevičiaus gatvėje 9 numeriu pažymėtam namui prognozuojamas net 94 proc. šildymo-vėsinimo energijos sutaupymas. Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos nuotr.


Minimos įmonės
Dailista, UAB
Greitai ir kokybiškai

Vilniuje, A. Mickevičiaus gatvės 9-to namo renovacijos darbai prasidėjo prieš trejetą mėnesių. Rangos darbų ėmusi UAB „Dailista“ pagrindinius darbus numatė atlikti iki gruodžio vidurio.

„Didžioji dalis darbų jau padaryta: pakeisti langai, sumontuotos šildymo bei vėdinimo sistemos, baigti pastato šiltinimo darbai todėl gyventojų nebetrikdys jų bute besidarbuojantys statybininkai. Be abejo dar liko apdailos darbai, tačiau niekas neįvyksta akimirksniu“, – kalbėjo bendrovės „Dailista“ vadovas Giedrius Barzdaitis.

Nors statybų ar remonto procesas nėra pats maloniausias, gyventojai skųstis nelinkę.

„Žinoma, žiojėjančios skylės laiptinėje, ar dulkės namuose – nėra malonus reiškinys, tačiau galvojant apie rezultatą – atnaujintą namą ir ženkliai mažesnes sąskaitas už šildymą, motyvacija pakentėti grįžta“, – atviravo namo gyventojas Aurimas Šumskis.

Renovacijai pritarė didžioji dauguma namo gyventojų. Balsavime dėl renovacijos dalyvavo 19-os butų atstovai. Susirinkime net 16 gyventojų balsavo už, 3 – prieš.

„Tikėtis 100 proc. palaikymo būtų naivu, visgi tai yra permainos. Iki šiol yra gyventojų, kurie netiki būsimu rezultatu, ir tai visai nenuostabu, juk toks pastatas – pirmasis Lietuvoje“, – situaciją komentavo Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius Aidas Vaičiulis (nuotraukoje).

Energiškai efektyvaus namo samprata

Architektas Giedrius Gelusevičius sako, kad energiškai efektyvus namas nėra tik apšiltintos sienos ar sandariai sumontuoti langai. Statant ar renovuojant tokius pastatus – svarbus kompleksiškas požiūris. Energiškai efektyvus pastatas neįsivaizduojamas be tokių komponentų kaip: sandarumas, apšiltintas pastato apvalkalas, tinkama objekto orientacija, saulės pritekis, sandarūs langai, vėdinimo sistema.

Visgi svarbu ne tik pasirinkti kokybiškus sprendimus ar kokybiškas medžiagas. Dar svarbiau pasirūpinti realiu jų veikimu. Būtent tai akcentavo šildymo sistemų specialistas Justas Rutkauskas. „Svarbu ne tik tinkamas šildymo sistemos pasirinkimas. Praktiniai praeitų metų pavyzdžiai parodė, kad sistemos derinimas, paleidimas ir eksploatavimas yra taip pat labai svarbūs momentai, kurie parodo sistemos tikrąjį potencialą“, – sakė J. Rutkauskas.

Ar gali būti energiškai efektyvus būstas be priverstinio vėdinimo? Projektų vadovas Vytautas Galinis paaiškino, kad priverstinis vėdinimas – tiesiog būtina sąlyga tokio tipo pastatuose. Vėdinimo įrenginiai (rekuperatoriai) ne tik užtikrina šviežio oro pritekėjimą į patalpas, bet ir leidžia išsaugoti šilumą. Taip namuose nuolat cirkuliuoja šviežias ir šiltas oras.

Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

alba
2015-10-27 14:15
Manau, kad 94 % sutaupytos šilumos ne visai realūs. Teoriškai gal ir taip. Praktiškai 70-80 %% bus gerai. Linkiu sėkmės. Architektų 132, prieš 2 metus renovuotame pastate, vėl statomi pastoliai. Matyt, statybininkai geri, gerai užsandarino pastatą, tad viduje viskas drėgsta - pelėsis. Matyt, darys ventiliaciją. Ar aš klystu ?

Miestiečiai

nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 07:41
Aplinkos ministerijos paskelbtu nauju kvietimu teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą prasideda dar vienas jų renovacijos etapas.
nuotrauka
2019-08-14 13:25
Kretingos rajono savivaldybės sodininkų bendrijų pirmininkai išgirdo gerų žinių – bus rengiamas Tarybos sprendimo projektas dėl likusios nepanaudotos finansinės paramos sodininkų bendrijų infrastruktūros tvarkymui perskirstymo. Be to, sudarytas prioritetinis artimiausiais metais Savivaldybės planuoj...
nuotrauka
2019-08-09 09:43
Daugiau parkavimo vietų, pakilusi nekilnojamojo turto vertė, erdvesnis ir tvarkingesnis kiemas – tokiais privalumais džiaugiasi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pasinaudoję kauniečiai. Prieš beveik dvejus metus Kauno savivaldybės pasiūlytu įrankiu ir finansine parama pasinaudojo...
nuotrauka
2019-08-08 15:36
Sienas griauti galima. Tačiau reikia žinoti, kokias ir kaip. Apie tai – Statybos inspekcija.
nuotrauka
2019-08-08 12:01
Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai baigiami įgyve...
nuotrauka
2019-08-07 15:02
„Kauno švara“ kartu su Kauno miesto savivaldybe džiaugiasi sėkminga vaizdo kamerų akcijos pradžia: šalia bendrojo naudojimo konteinerių įrengtos kameros fiksuoja viešosios tvarkos pažeidėjus, o Kauno miesto policija ir Viešosios tvarkos skyrius pagal vaizdo kamerų duomenis pradėjo juos drausminti pi...
nuotrauka
2019-08-07 10:01
Seimo nariai ir ekspertai antradienį parengė vidaus reikalų ministro įsakymo projektą, įgyvendinantį Tabako kontrolės įstatymo pataisas, susijusias su kylančiais konfliktais dėl rūkymo balkonuose. Pagal praėjusiais metais balandį darytą „Spinter“ apklausą, 52 proc. Lietuvos žmonių pritartų visiškam ...
nuotrauka
2019-08-02 09:32
Aplinkos projektų valdymo agentūra baigė vertinti paraiškas vieno-dviejų butų gyvenamųjų namų modernizavimui. Patvirtinta beveik 300 paraiškų.
nuotrauka
2019-07-31 10:20
Gyva, realiai tarpusavyje komunikuojanti bendruomenė yra tas socialinis reiškinys, kuris miegamąjį mikrorajoną paverčia miesto dalimi, į kurią žmonės sugrįžta ne pernakvoti, bet gyvena. Vilniuje Pilaitė yra retas pavyzdys, kai keliems iniciatyviems žmonėms pavyko sukurti pozityvią kaimynų bendruomen...
nuotrauka
2019-07-30 14:07
Nuo rugpjūčio 1 d. vartotojas, planuojantis savo elektros įrenginius prijungti prie elektros tinkų, kartu su paraiška tinklų operatoriui turės pateikti ir vartotojo objekto statybą leidžiantį dokumentą.
nuotrauka
2019-07-30 10:06
Chaotiška miestų plėtra turi neigiamos įtakos natūralioms ekosistemoms. Integruotas požiūris į urbanizaciją, saugant gamtinius išteklius, skatina investuoti į ekosistemų atkūrimą, taip padeda padidinti miestų atsparumą gamtinėms nelaimėms, mažinti oro taršą ir kitą miestų neigiamą poveikį aplinkai b...
nuotrauka
2019-07-24 11:44
Iki 2022 m. lapkričio 30 d. suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose namuose (3-jų ir daugiau aukštų) turėtų nelikti. Tai primena Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau - Taryba), nes tokie balionai dėl sprogimo tikimybės kilus gaisrui ypač nesaugūs naudoti.
nuotrauka
2019-07-22 09:37
Nuo pat pavasario puoselėjate savo daržą, šiltnamį ar sodą, o gal tik vazonėlyje ant palangės auginate prieskonines žoleles? Nepaisant turimos patirties sodininkystėje, ją praturtinti ir gausesnį derlių užauginti galite pasinaudoję išmaniuoju telefonu.
nuotrauka
2019-07-10 15:59
Vilniuje vyksta ekspertų ir visų RU:RBAN miestų partnerių susitikimas. Dvi dienas dirbsiantys septynių Europos miestų specialistai ir ekspertai analizuos veikiančias Vilniaus bendruomeninių daržų iniciatyvas ir teiks pasiūlymus dėl naujai besikuriančių miesto darželių, dalysis savo miestuose vykdoma...
nuotrauka
2019-07-10 15:36
Atsižvelgiant į didelį gyventojų susidomėjimą ir gausų paraiškų skaičių, Energetikos ministerija papildomai skyrė Europos Sąjungos (ES) lėšų nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti bei seniems šilumos gamybos įrenginiams pasikeisti.
nuotrauka
2019-07-09 11:52
Nuo metų pradžios jau daugiau nei 1200 gyventojų pateikė pranešimus (PRC912 forma) apie patirtas išlaidas už jiems atliktas pastatų, lengvųjų automobilių remonto ar vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas.
nuotrauka
2019-07-03 16:44
Nuo liepos pradžios gyventojams, norintiems įsirengti iki 30 kilovatų (kW) galios saulės elektrines, taikomos supaprastintos procedūros, atsisakant perteklinių leidimų. Iki šiol tokia tvarka buvo taikoma tik iki 5 kW galios elektrines įsirengiantiems gyventojams.
nuotrauka
2019-07-03 16:29
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą dėl paskutinio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui gautų projektų įgyvendinimo.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...