2020 gegužės 27 d. trečiadienis, 1:47
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Požeminiai konteineriai – miestiečių geidžiama naujovė  1

2014-12-17 15:35
Pusiau požeminių atliekų konteinerių įrengimas Klaipėdoje vyksta pagal numatytą grafiką. Praėjusią savaitę pabaigtas pirmasis etapas – naudojimui paruošta 50 aikštelių, kurios netrukus negrįžtamai pakeis stumdomus konteinerius teritorijoje nuo Baltijos iki Statybininkų prospekto. Iki Naujųjų metų tvarkingos atliekų išmetimo bei rūšiavimo vietos atsiras ir Dragūnų kvartale.
nuotrauka
Miesto vystymo planuose yra numatyta požeminius konteinerius visoje Klaipėdoje įrengti iki 2020 metų. Klaipėdos savivaldybės nuotr.


Keliasdešimties uostamiesčio daugiabučių gyventojai jau naudojasi kiek anksčiau pastatytais pusiau požeminiais konteineriais – prieš mėnesį leista naudotis 35 aikštelėmis. Pirmieji atsiliepimai palankūs tiek iš gyventojų, tiek iš vežėjų.

„Pagrindiniu privalumu žmonės įvardina tai, kad pašalinus stumdomus konteinerius iš kiemų pagražėjo aplinka ir atsirado daugiau vietų mašinoms. O vežėjai patenkinti, kad atliekas surinkti tapo patogiau – nebekyla konfliktų dėl užstatytų ir neprivažiuojamų konteinerių“, - pasakojo Daiva Berankienė, Aplinkos kokybės skyriaus vedėja.

Kiekvienoje aikštelėje yra 4 arba 5 talpos, į kurias klaipėdiečiai gali mesti komunalines atliekas bei čia pat išrūšiuoti ir antrines žaliavas – stiklą, popierių, plastiką. Dar vienas gyventojų įvardintas pokytis - po naujuosius konteinerius nesirausia asocialūs asmenys, kurie draskydami ir „revizuodami“ atliekų maišus sukeldavo kieme daug netvarkos.

Iki Naujųjų Metų kiemuose liks ir didžioji dalis senųjų stumdomų antžeminių konteinerių, nes nenorima kelti sumaišties prieš šventes, kai žmonės turi įvairiausių rūpesčių ir gali nepastebėti pasikeitusios atliekų surinkimo tvarkos. Jau ir anksčiau yra pasitaikę nesusipratimų, jog patraukus šiukšliadėžes gyventojai iš seno įpročio šiukšles dėdavo buvusioje konteinerių vietoje, lyg apie naujovę – požeminius konteinerius – nieko nežinotų.

„Kviečiame gyventojus atidžiai sekti informaciją. Kiekvienoje laiptinėje iškabinsime arba jau esame iškabinę skelbimus su schema, kur yra artimiausia atliekų išmetimo vieta, pranešime namų administratoriams, bendrijų pirmininkams. Kai stumdomų konteinerių kieme nebeliks, atliekas reikės nešti į nurodytas vietas“, - aiškino D. Berankienė.

Aplinkos kokybės skyriaus vedėja taip pat paragino gyventojus rūšiuoti komunalines atliekas - dabar kiekvienoje naujoje aikštelėje yra antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriai, todėl rūšiavimas tapo patogesnis. D.Berankienė priminė, kad, siekiant išvengti nemalonių kvapų, į naujuosius konteinerius negalima pilti skystų atliekų, prieš išmetant atliekas į konteinerius jas reikėtų supakuoti į sandarius maišelius. Negalima į požeminius konteinerius mesti ir statybinių atliekų – aštrūs daiktai konteinerių maišus tiesiog suplėšo.

Pasak Savivaldybės administracijos, iš įvairių miesto kvartalų plūsta gyventojų prašymai tokias požemines aikšteles įrengti jų kiemuose. Ypač jų padaugėjo po praėjusio audringo savaitgalio, kai vėjo stumdomi konteineriai trankėsi į mašinas, o iš atvirų šiukšliadėžių vėjas sklaidė atliekas. „Pirmiausia norime sutvarkyti tuos miesto kvartalus, kur yra daugiausia gyventojų. Kitąmet požeminius konteinerius statysime šiaurinės miesto dalies daugiabučiams. Tuomet jau trečdalis klaipėdiečių turės kokybiškesnes gyvenimo ir atliekų rūšiavimo sąlygas“, - sakė Judita Simonavičiūtė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorė.

Pasak direktorės, miesto vystymo planuose yra numatyta požeminius konteinerius visoje Klaipėdoje įrengti iki 2020 metų. Tačiau, atsižvelgiant į gyventojų norus, projektavimo ir statybos procedūros bus spartinamos, kad aikšteles įrengti per artimiausius metus.

Požeminiai konteineriai mieste statomi už klaipėdiečių lėšas, panaudojant sukauptą vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą rezervą. Paskaičiuota, jog visam miestui požeminius konteinerius įrengti reikės apie 10 mln. litų. Pirmųjų 50 pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimui išleista 1,6 mln. litų. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Ir kaip visada
2014-12-19 11:54
bus neplaunami. Dvokas sklis iki kosmoso... kaip ir dabar...

Miestiečiai

nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-20 10:23
Vakar, gegužės 19 d., baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 09:08
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą, patvirtino, kad vartotojui mokėjimai už suvartotą karštą vandenį apskaičiuoti teisingai.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-15 07:02
Aplinkos ministerija parengė Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki gegužės 28 d.
nuotrauka
2020-05-13 10:12
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ kilusį vartojimo ginčą, pasisakė, kad bendrovė pagrįstai vartotojo suvartotą karšto vandens kiekį bute apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus.
nuotrauka
2020-05-12 12:44
Radiacinės saugos centras, atlikęs radono aktyvumo koncentracijos individualiųjų gyvenamųjų pastatų patalpų ore tyrimus, nustatė atvejus, kai radono aktyvumo koncentracija viršijo atskaitos lygį, nustatytą Lietuvos higienos normoje HN 73:2018 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“.
nuotrauka
2020-05-12 09:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs bylą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (Administracijos) išduoto leidimo trečiajam suinteresuotam byloje asmeniui įrengti išorinę reklamą ant gyvenamojo daugiabučio namo fasado teisėtumo ir pagrįstumo, konstatavo, kad ...
nuotrauka
2020-05-11 15:11
Nuo šiandien, gegužės 11-osios, individualių gyvenamųjų namų savininkai gali teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą į 5 klasės biokuro katilus ir šilumos siurblius.
nuotrauka
2020-05-11 08:06
Marijampolės savivaldybės administracija praneša, kad kreipėsi daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai, informuodami, kad įvairios privačios firmos primygtinai siūlo savo paslaugas parengti įvairių dokumentų paketus. Firmų atstovai motyvuoja tuo, kad tokių dokumentų reikalauja savivaldybės a...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-07 09:36
Dar beveik 500 – toks skaičius naujų požeminių, pusiau požeminių ir antžeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių bus įrengtas Vilniuje iki 2022 metų pabaigos. Tai jau antrasis jų įrengimo etapas: nuo 2018 m. iki šiol įrengta jau apie 800. Pirmiausiai aikštelės atsirado tankiausiai ...
nuotrauka
2020-05-07 09:26
Skatindama daugiabučių modernizaciją, Vilniaus savivaldybė patvirtino finansavimą daugiabučių administratoriams, organizuojantiems namų atnaujinimą. Toks Tarybos sprendimas taps papildoma parama, gaivinant sektorius, nukentėjusius nuo karantino apribojimų.
nuotrauka
2020-05-06 14:03
Dėl Lietuvoje paskelbto karantino lietuviai namuose praleidžia daugiau laiko nei įprasta. Per pastaruosius du mėnesius jie tapo ne tik laisvalaikio, bet ir darbo vieta tiek šeimoms, tiek vieniems gyvenantiems asmenims.
nuotrauka
2020-04-30 09:32
Etiketo specialistas Arminas Lydeka įsitikinęs, kad koronavirusas negrįžtamai pakoreguos daugybę protokolo taisyklių, viena pagrindinių – sveikinimąsi.
nuotrauka
2020-04-29 08:53
Aplinkos ministerija, siekdama mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus ir COVID-19 pandemijos ekonominius padarinius, sudarys lankstesnes sąlygas gyventojams įsigyti saulės elektrines.
nuotrauka
2020-04-29 08:03
Paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį visoje Europoje minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...