2020 spalio 29 d. ketvirtadienis, 18:53
Reklama  |  facebook

Pradedama Kretingos šilumos trasų rekonstrukcija

Audronė GRIEŽIENĖ, Kretingos rajono laikraštis „Pajūrio naujienos"      2017-08-08 13:47
Kretingos mieste dar šį mėnesį bus pradėta magistralinių šilumos trasų rekonstrukcija. Šilumą karštam vandeniui gyventojų butams ruošti tieksianti laikina katilinė jau pastatyta Vilniaus gatvėje, netrukus tokia atsiras ir Vytauto gatvėje.
nuotrauka
Bendrovė „Klaipėdos energija“. Asociatyvi nuotr.


Minimos įmonės
Kretingos r. savivaldybė,
Elektrėnų energetikos remontas, UAB

Laikinos katilinės – dėl gyventojų

Pasak bendrovės Kretingos šilumos tinklai direktoriaus pavaduotojo Tomo Liaučio, šis 547 tūkst. 663 Eur vertės Europos Sąjungos ir pačios bendrovės lėšomis finansuojamas projektas vykdomas siekiant sumažinti šilumos nuostolius lauko šilumos tinkluose bei didinti šilumos tiekimo patikimumą bei efektyvumą. Keturiasdešimties metų senumo tinklai bus pakeisti naujais gamykloje izoliuotais vamzdžiais su kontrolės sistema. Rekonstruojamų šilumos tiekimo tinklų ilgis – apie 1458 m.

Balandį įvykusiame rangos darbų konkurse dalyvavo 4 įmonės, sutartis pasirašyta su daugiametę patirtį šioje srityje turinčia bendrove „Elektrėnų energetikos remontas“. Sutartyje numatyta atlikti projektavimo ir statinio projekto vykdymo priežiūros paslaugas, centralizuoto šilumos tiekimo tinklų rekonstravimo darbus ir atkurti infrastruktūrą.

„Šiuo metu derinami projekto sprendiniai, darbų vykdymo grafikas, laikinų šilumos šaltinių prijungimas tiems vartotojams, kuriems dėl rekonstrukcijos negalėsime tiekti šilumos daugiau kaip 21 kalendorinę dieną“, – sakė T. Liaučys. Jo žodžiais, kad dėl rekonstravimo darbų vartotojai patirtų kuo mažiau nepatogumų, šiluma pastatams laikinai bus tiekiama iš katilinių Nr. 1, Žalioji g. 3 (kūrenama gamtinėmis dujomis) ir Nr. 2, Melioratorių g. 10. Dvi laikinos mobiliosios katilinės pastatytos prie namo Vilniaus g. 35 (tieks šilumą karštam vandeniui ruošti namams Nr. 31, 33A, 35) ir Vytauto g., prie namų Nr. 131 ir 129 (tieks šilumą namams Nr. 119, 121, 123, 125, 127, 129 ir 133).

Prašo supratingumo

Pavaduotojo teigimu, investicijos į trasų atnaujinimą leis taupyti ne tik šilumos tinklų remonto ir eksploatavimo išlaidas, kuro sąnaudas, bet ir prisidės prie aplinkos taršos mažinimo. „Atliktos šilumos tinklų rekonstrukcijos sumažins šilumos perdavimo nuostolius tinkluose ir leis sutaupyti apie 240 MWh šilumos per metus“, – sakė jis.

Kadangi darbų apimtys didelės, be to, spaudžia terminai, rekonstrukcija bus atliekama keliuose šilumos trasų ruožuose: nuo katilinės Nr. 2, Melioratorių g. 10 iki daugiabučio gyvenamojo namo Vytauto g. 119; nuo Kretingos stadiono, Savanorių g. 23A, pro Savanorių g. 5A ir 7A iki buvusios katilinės Nr. 6, Kretingos muziejaus teritorijoje.

„Be abejo, bet kokie statybos, žemės kasimo ir kiti panašūs darbai, statybų technikos naudojimas visada sukelia laikinų nepatogumų šalia gyvenantiems miestiečiams, kai kurių įstaigų darbuotojams. Labai prašytume jų supratingumo“, – sakė T. Liaučys.

Apie laikinus šilumos tiekimo išjungimus šilumos vartotojai bus informuojami iš anksto vietinėje spaudoje, gyvenamųjų namų laiptinėse esančiuose informaciniuose stenduose, bendrovės interneto svetainėje.

Šilumos trasų rekonstrukcija truks iki šildymo pradžios, kuri rajone paprastai skelbiama apie spalio 7 d.

Pasak T. Liaučio, naujajam šildymo sezonui bendrovė Kretingos šilumos tinklai beveik pasiruošė.

„Tik dėl smulkaus remonto kelioms dienoms teks sustabdyti miesto antrosios katilinės darbą, bet mes šį laiką suderinsime su magistralinių šilumos trasų rekonstrukcijos pradžia“, – sakė T. Liaučys.

Pavaduotojas pasidžiaugė, kad bendrovė Kretingos šilumos tinklai šiemet laimėjo konkursą ir su rajono Savivaldybe sudarė sutartį dėl 52-jų biudžetinių įstaigų pastatų šildymo bei karšto vandens ruošimo sistemų priežiūros. Ankstesniais metais tai atliko įmonė „Inservis“.
Nuo šiol Kretingos šilumos tinklai prižiūrės 162-jų pastatų šildymo ir karšto vandens sistemas. Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-10-27 08:27
Artėja šventės, kurių metu rinksimės kapuose pagerbti anapilin išėjusių artimųjų. Gamtininkai atkreipia dėmesį, kad šių švenčių metu susidaro didžiuliai kiekiai atliekų ir ragina rinktis natūralias dekoracijas, jų nešti mažiau.
nuotrauka
2020-10-26 07:34
Baigta rekonstruoti viena svarbiausių Šnipiškių seniūnijos susisiekimo arterijų – Giedraičių gatvė – tapo saugesnė ir draugiškesnė judėti visiems. Atnaujinta gatvė susisiekimo prasme svarbi ne tik Giedraičių ir S. Fino gatvių gyventojams, bet ir šalia esantiems biurų darbuotojams. Skaičiuojama, kad ...
nuotrauka
2020-10-22 11:44
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad privačios žemės savininkams apskaičiavo už 2020 metus mokėtiną žemės mokestį ir šiandien išsamias deklaracijas įkėlė į VMI Elektroninio deklaravimo sistemą.
nuotrauka
2020-10-16 10:19
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos ir Lietuvos geologijos tarnybos parengtiems įstatymų pakeitimams, skirtiems sustiprinti požeminio vandens kokybės ir išteklių apsaugą, ir teiks juos Seimui svarstyti.
nuotrauka
2020-10-08 10:04
Netrukus dalyje Vilniaus pastatų karštas vanduo gali nusidažyti skaisčiai žalia spalva – tai reiškia, kad pastate įrengtas šilumokaitis nesandarus ir jį reikia nedelsiant keisti, siekiant užtikrinti kokybišką karšto vandens tiekimą.
nuotrauka
2020-10-07 10:26
Prasidedant naujam šildymo sezonui Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) prognozuoja, kad didžiojoje dalyje šalies miestų centralizuoti šildymo tinklu tiekiamos šilumos kaina išliks bemaž nepakitusi, o atskiruose miestuose vyksiančias korekcijas lems techninio pobūdžio faktoriai. Didžiausią įta...
nuotrauka
2020-10-06 08:25
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Ignitis“ ginčą dėl susidariusio įsiskolinimo už suvartotą elektros energiją, nepripažino vartotojo reikalavimo pagrįstu ir patvirtino, kad bendrovė teisingai bei pagrįstai reikalauja apmokėti skolą.
nuotrauka
2020-10-01 14:52
Seimas priėmė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas kuriomis nutarta nuo 2021 m. drausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-09-30 13:38
Ketvirtadienį, spalio 1 dieną, Seimas balsuos už Tabako kontrolės įstatymo pataisų projektą, kuriuo siūloma spręsti konfliktus dėl rūkymo balkonuose ir įteisinti galimybę rūkyti balkone tik nekenkiant kaimynui.
nuotrauka
2020-09-29 11:14
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymą, kuriuo iki spalio 5 d. pratęsiamas terminas, iki kada daugiabučių namų bendrijos ir administratoriai privalo pateikti paraiškas dėl dujų balionų keitimo daugiabučiuose namuose, kurie yra 3 aukštų ir didesni. Taip pat įsakymu sudarytos gali...
nuotrauka
2020-09-29 10:59
Beveik 100 tūkst. nekilnojamojo turto objektų savininkai jau gali rinktis nepriklausomą elektros tiekėją. 2021 m. sausio 1 d. visuomeninis elektros tiekėjas nebetieks elektros gyventojo turimam nekilnojamojo turto objektui, nes nustos galioti sutartys su visuomeniniu tiekėju. Nepasirinkusiems neprik...
nuotrauka
2020-09-25 14:47
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) atkreipia dėmesį, kad kai kurie nepriklausomi elektros energijos tiekėjai, vykdydami elektros energijos rinkos liberalizavimo reklamą, savo pasiūlymuose nurodo išskirtinai tik elektros energijos, kaip produkto kainą, taip sudarydami įspūdį, kad galuti...
nuotrauka
2020-09-25 13:58
Plungės apylinkės teismo Plungės rūmų teisėja Aldona Burbienė išnagrinėjo civilinę bylą pagal daugiabučio namo gyventojo ieškinį savivaldybės įmonei „Plungės būstas“, tretiesiems asmenims Plungės rajono savivaldybės administracijai bei fiziniams asmenims.
nuotrauka
2020-09-25 13:33
Vilniaus miesto savivaldybė, siekianti plačias Naujamiesčio gatves paversti jaukesnėmis erdvėmis gyventojams, šiandien pristatė naujieną – „keliaujančius kiemelius“, kurie kol kas bus būtent šios miesto dalies išskirtiniu elementu.
nuotrauka
2020-09-25 11:43
Vilniaus miesto savivaldybės atliekų tvarkymo kontrolę vykdanti įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) pastebi, kad kai kurių rūšių atliekų kiekiai priklauso nuo sezoniškumo: įsibėgėjus rudeniui nuosavų namų, kotedžų atliekų surinkimo konteineriuose ir daugiabučių namų kiemuose įr...
nuotrauka
2020-09-24 16:24
Vilniaus miesto savivaldybė ragina paskubėti metalinių garažų savininkus nusikelti ant valstybinės žemės stovinčius garažus. Prie garažų nukėlimo proceso Vilniuje jungiasi ir Aplinkos ministerija, o savivaldybė toliau teikia pagalbą geranoriškoms garažų bendrijoms. Išskirtiniais atvejais garažų savi...
nuotrauka
2020-09-24 11:25
Būsto remontas dažniausiai – džiuginantis įvykis, reiškiantis atsinaujinimą ir gražesnę bei šiuolaikiškesnę namų erdvę, tačiau jį apkartinti gali rūpesčiai, ryjantys tiek energiją, tiek pinigus. Dažniausiai pasitaikančias būsto remonto klaidas ir būdus jų išvengti pateikia SEB.
nuotrauka
2020-09-16 09:11
Gyventojų susidomėjimas papildomu kvietimu teikti paraiškas Klimato kaitos programos paramai taršiems šildymo katilams keisti didesnis, nei tikėtasi. Šiai paramai buvo skirta 2 mln. eurų, o Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) iki rugsėjo 15 d., kai baigėsi laikas paraiškoms teikti, gavo 987 pa...
nuotrauka
2020-09-15 13:50
Klaipėdos miesto savivaldybė pati pasinaudojo valstybės teikiama parama daugiabučių namų renovacijai. Neseniai eksploatacijai priduotas namas, savivaldybės užsakymu atnaujintas pagal valstybės paramos programą. Trylikos aukštų gyvenamajame name Klaipėdoje, Vingio g. 35, kuriame iš 103 butų 96 nuosav...
nuotrauka
2020-09-15 08:00
Lietuvoje palengva įsibėgėja energetikos sektoriaus reforma, kai buitiniams elektros vartotojams sukuriama galimybė rinktis nepriklausomą tiekėją. Tačiau kokių naudų gali tikėtis galutinis vartotojas, kai dalis paslaugos – elektros tiekimas – perduodamas į privataus sektoriaus rankas? Ir kaip elektr...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...