2020 rugsėjo 19 d. šeštadienis, 2:36
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pradėjus statyti sandarius namus pagrindine problema tampa ne šildymas

2016-04-29 18:32
Prie bendrovės „Uponor“ stendo statybų ir remonto parodoje „RESTA“ lankytojai stoviniuoja ilgai. Nors grindinis ar spindulinis šildymas Lietuvoje jau nėra naujiena, daugeliui norisi pasitikslinti įvairius sistemos niuansus su šios srities ekspertais. Kalbėdami su šios bendrovės projektų vadovu Martynu Enkumi išsiaiškiname naują tendenciją: sandariuose namuose vėsinimas tampa ne mažiau aktualus už šildymą, todėl verčiau apie abi šias sistemas pagalvoti iškart. O dar geriau – jei viena sistema gali atlikti abu šiuos darbus.
nuotrauka
Bendrovės „Uponor“ stendas statybų parodoje „RESTA“. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Uponor, UAB

„Parodose visuomet orientuojamės į žmogų, kuris ateina ir ieško inžinerinio sprendimo savo namams. Vartotojams siūlome sprendimą, užtikrinantį ekonomiją ir komfortą. Siūlome praktiškai visą namo inžineriją: ir vandentiekį, ir vėdinimą, ir šildymą“, – sakė bendrovės „Uponor“ pardavimų atstovas Martynas Enkus (portalo nuotr. apačioje)

Jo teigimu, bendrovė konsultuoja ir montuotojus, ir atlieka skaičiavimus klientams, kokį vėsinimo ar šildymo būdą konkrečiu jų namo atveju būtų geriausia pasirinkti.

Šiltas namas – o gal pernelyg šiltas?

„Viena populiariausių mūsų sistemų nuo seno yra grindinis šildymas: ir vamzdynas, ir kolektoriai, ir automatika, patalpose reguliuojanti temperatūrą – tai buvo ir yra mūsų pagrindinis arkliukas. Be to, buvome savotiški grindinio šildymo pradininkai. Tačiau pastaruoju metu vis aktualesnis tampa vėsinimas“, – sakė bendrovės atstovas.

O kas nutiko, jog grindininis šildymas ėmė „lipti“ aukštyn sienomis ir lubomis (ir buvo pavadintas spinduliniu šildymu)?

„Grindinis šildymas buvo sugalvotas remiantis elementariais fizikos dėsniais: šiltas oras kyla, šaltas – leidžiasi. Tačiau vėliau pastebėta, jog namai yra pakankamai gerai izoliuoti, vėsos pritekėjimas yra nedidelis. Lubinis šildymas gali būti nedidelės galios – ir to užtenka. Pasyviuose, ypač energiškai efektyviuose namuose neretai jau nebeklojamas grindinis šildymas, užtenka šildymo sienomis ir lubomis“, – kalbėjo M. Enkus.

Vis tik sulaukę pirmosios vasaros tokių namų savininkai supranta, ką reiškia „sandarus namas“.
„Saulė per langus būstą įkaitina itin greitai. Ir ši šiluma taip pat negali niekur išeiti! Tokiu atveju vėsinimas pareikalauja daugiau energijos sąnaudų, negu šildymas“, – sandarių namų paradoksą atskleidė M. Enkus.

Tuo metu spinduliniu (įrengtu lubose bei sienose) arba grindiniu šildymu būstą galima ir šildyti, ir vėsinti. Kai kurie žmonės klaidingai įsivaizduoja, jog įjungus vėsinimą grindys virs „ledo aikšte“.

„Būtent dėl sistemos kontrolės mechanizmų, yra palaikoma tokia temperatūra, kad nesidarytų kondensatas ir grindys nebūtų itin šaltos“, – paaiškino M. Enkus.Sistemai – 50-ies metų garantija

Kaip veikia ši sistema? Jūsų sienose ir lubose kuo arčiau paviršiaus išvedžiojami vandens vamzdeliai – analogiški kaip ir grindinio šildymo sistemose. Tačiau ar nekyla rizika, jog vieną dieną ant galvos pradės tekėti „dušas“?

„Viskas priklauso nuo vamzdelio kokybės. Mūsų vamzdeliai yra kokybiški, be guminių tarpinių, nėra kam senti. Stengiamės įrengti kuo mažiau jungčių, daryti kuo mažiau įvairių rizikingų sprendimų. Jei jungtis būtų padaryta blogai – vanduo bėgtų jau per patikrą. O sistema visuomet tikrinama prieš užbetonuojant ar uždažant. Mes deklaruojame, jog mūsų sistemos turi tarnauti ne mažiau kaip 50 metų. Viena iš mūsų sistemų iš tiesų gaminama nuo 1970-ųjų, todėl tai – ne tušti pažadai. Savo sistemomis mes pasitikim“, – sakė M. Enkus.

„Uponor“ šiais metais parodoje pristato ir kitos srities naujovę – higienišką vandentiekio sistemą. Ši sistema apsaugo namus nuo legionelės bakterijų, stovinčio vandens – ji atitinka aukščiausius higienos normas.                                                                                                                                                                                                                  

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2020-06-03 20:28
Jau šį ketvirtadienį, birželio 4 d.,virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyks diskusija „Statybos darbų viešieji pirkimai: kaip teisingai atsirinkti rangovą ir sėkmingai įgyvendinti projektą".
nuotrauka
2020-06-02 10:01
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnu atveju linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 13:38
Jau šį trečiadienį, birželio 3 d., kviečia dalyvauti virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyksiančioje konferencijoje „Statyba ir infrastruktūra: Vizija 2030"!
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-27 07:44
Šiemet viskas kitaip, net ir didžiausia statybų paroda RESTA. Birželio 2 d. susitikime RESTA metu vyksiančioje virtualioje konferencijoje „Kaip skaitmeninės priemonės padeda efektyviai organizuoti darbą statybvietėse?“
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2020-05-06 08:18
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-03-05 10:35,      papildyta 2020-04-01 11:14, Pakeista data
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...