2020 rugpjūčio 14 d. penktadienis, 14:08
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pramonės poreikiai: gamybos technologai, galintys vadovauti, organizuoti gamybą ir diegti naujoves

2015-07-23 10:33
Įvairios paskirties mašinų kūrimas ir naudojimas padėjo žmonijai pasiekti dabartinį civilizacijos lygį. Visi mūsų aplinkos daiktai yra pagaminti naudojant pažangius įrenginius ir technologijas, todėl apdirbamoji, mašinų ir prietaisų gamybos pramonė yra daugumos išsivysčiusių šalių gerovės pagrindas.
nuotrauka
Pramonės sektoriuje šiandien labai reikalingi kvalifikuoti gamybos technologijų specialistai, kurie gali vadovauti įmonėms, organizuoti gamybą ir diegti naujoves. KTU nuotr.


Minimos įmonės
Stevila, UAB
Baltec CNC Technologies, UAB
Karbonas, UAB
Astra, AB
Umega, AB
Achema, AB
Snaigė, AB
LINPRA (Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija),

Gamybos inžinerijos specialistai labai paklausūs darbo rinkoje tiek Lietuvoje, tiek ir Europoje. Apdirbamosios gamybos sektoriuje 2014 m. buvo virš 2 tūkst. laisvų darbo vietų. Dirbančiųjų šioje srityje skaičius nuo 2013 iki šių metų pradžios – nuosekliai augo.

Norintiems savo ateitį su šiuo sektoriumi sieti jaunuoliams, kurie domisi gamybos technologijomis, eksporto organizavimu, ekonomika ir finansais, rinkomis, naujovėmis ir išradimais, Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas (KTU MIDF) siūlo dvi perspektyvias bakalauro studijų programas – Eksporto inžineriją bei Gamybos inžineriją ir technologijas.

Gamyba apima visas žmogaus veiklos sritis

Pramonės sektoriuje šiandien labai reikalingi kvalifikuoti gamybos technologijų specialistai, kurie gali vadovauti įmonėms, organizuoti gamybą ir diegti naujoves.

Lietuvos bendrovės gamina įvairius įrenginius ir detales automobilių, chemijos, maisto pramonei, žemės ūkiui, transportui, krašto apsaugai ir kasdieninei žmogaus buičiai. Konkurencijos sąlygomis įmonės turi naudoti pažangias gamybos technologijas, greitai keisti gaminamą produkciją, diegti inovacijas ir išradimus.

KTU Gamybos inžinerijos ir technologijų studijų programa mokys būsimus įmonių darbuotojus ir vadovus gilintis į tradicines ir modernias gamybos technologijas, įrenginių, įrankių ir kitų gamybos priemonių optimalų panaudojimą, kokybės užtikrinimo gamybos sistemose būdus, socialinius, ekonominius gamybinės veiklos aspektus ir kitus sėkmingai inžinerinei veiklai būtinus dalykus.

Įgijus Gamybos inžinerijos ir technologijų bakalauro diplomą, yra galimybė mokslus toliau tęsti Gamybos inžinerijos ir kitose magistrantūros studijų programose.

Specializacija plečia kompetencijos ribas

Programos absolventai turės gamybos ir mechanikos inžinerijos žinių, išmanys inžinerijos socialinį ir tarpdalykinį kontekstą, supras įvairias gaminių ir technologijų projektavimo ir eksperimentinių tyrimų metodikas, gebės projektuoti mechaninius gaminius, kurti jų gamybos technologijas.

Būsimieji gamybos inžinieriai gebės valdyti ir tobulinti technologines sistemas, saugiai eksploatuoti gamybos įrenginius, supras kaip formuluoti ir tirti technines gamybos problemas, išmanys profesinės etikos ir inžinerinės veiklos normas. Absolventai taip pat turės pasirinktos specializacijos Gamybos technologijų ar Plastikų inžinerijos žinių ir gebėjimų.

Šios studijų programos absolventai galės sėkmingai plėtoti savo profesinę karjerą moderniose mašinų gamybos, metalo apdirbimo ir kitų sričių įmonėse, tokiose kaip: „Stevila“, „Baltec CNC Technologies“, „Karbonas“, „Astra“, „Umega“, „Achema“, „Snaigė“ ir daugelyje kitų.

Eksporto inžinieriai paklausūs visame pasaulyje

„Eksporto inžinerijos studijų programa ypač aktuali šiuolaikinei darbo rinkai ir žmonėms, kurie nori būti savo srities profesionalais tiek Lietuvos, tiek pasaulio mastu. Programa paruošta remiantis užsienio kolegų patirtimi bei nevalstybinės kalbos galimybių išnaudojimu, nes studijos vykdomos anglų kalba.

Nuo pat pirmojo semestro jaučiau, jeigu kruopščiai, neapgaudinėdamas nei savęs, nei dėstytojų, sieksiu žinių, šios studijos nuves ten, kur aš noriu būti. Mano atveju, tai stipri tarptautinė kompanija, leidžianti atsiskleisti jauniems specialistams“, – studijų programos privalumus vardijo Eksporto inžinerijos absolventas ir įmonės „KB Components“ gamybos inžinierius Vaidas Babrauskas.

Baigę studijų programą, absolventai kuria bei tobulina produktus ir procesus, siejant juos su verslo pagrindais. Eksporto inžinerijos studijų programą baigusieji specialistai profesinėje veikloje geba derinti inžinerijos, ekonomikos ir vadybos žinias bei užsienio kalbų įgūdžius.

Programos studentai turi pramonės ir mechanikos inžinerijos žinių, geba projektuoti gaminius ir įrangą, supranta inžinerinio estetinio projektavimo principus, gali organizuoti integruotą gamybą, žino produkcijos realizavimo ir logistikos principus, turi įgūdžių rengti techninę dokumentaciją.

Nuo technologo iki įmonės vadovo

Įmonės „KB Components“ gamybos vadovo Rolando Jackevičiaus teigimu, Eksporto inžineriją baigę studentai sugeba labai greitai įsisavinti ir perprasti techninius gamybos niuansus, turi kritišką mąstymą bei ekonominį išprusimą.

„Šios programos absolventai turi puikų techninį paruošimą, o tai jiems leidžia per trumpą laiką perprasti sudėtingus techninius procesus. Nemažiau svarbu tai, jog baigusieji Eksporto inžinerijos studijų programą turi išvystytus finansinius gebėjimus, kurie būtini vertinant investicijų atsiperkamumą ar skaičiuojant gaminio savikainą.

Esu tikras, kad studentai gauna visas žinias, reikalingas procesų inžinieriams, projektų vadovams ir ateityje tampa puikiais įmonių vadovais“, – teigė R. Jackevičius.

Įsidarbina žinomose bendrovėse

Studijų programa suteikia šiandien ypač reikalingo tarpkryptinio išsilavinimo galimybę: studentai gali pasinaudoti gretutinių studijų teikiamais privalumais ir lygiagrečiai studijuoti Ekonomiką.

Studentai taip pat gali dalyvauti akademiniame pradedančiųjų technologinių įmonių inkubatoriaus KTU „Startup Space“ veikloje, atlikti Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą studentų mokslinę praktiką, dalyvauti LINPRA organizuojamuose studentų verslumo neformalaus ugdymo projektuose.

Įgijusiems Eksporto inžinerijos bakalauro diplomą, karjeros galimybių kelias – platus. Absolventai gali dirbti gamybos įmonių darbuotojais, technologijų, pramonės gaminių ir rinkos ekspertais, įmonės atstovais užsienyje, rinkos tyrimo, eksporto organizavimo, inovacijų diegimo specialistais ir įmonės vadovais.

Programos absolventai jau dirba „Barclays Technology Centre Limited“, „Formateka“, „FL Technics“, „Philip Morris International“, „Schmitz Cargobull Baltic“, „Švyturys-Utenos alus“, „Vičiūnų“ įmonių grupė, „Baltec CNC Technologies“, „Mars Lietuva“, „Hoptrans Group“, „KB Components“ ir kitose žinomose bendrovėse. 
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Inžinerinė pramonė

nuotrauka
2020-07-17 12:02
„Continental Automotive Lithuania“ ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro atstovai pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį ir pradeda pameistrystės modelio mokymo programą mechatronikos srityje. Tai viena pirmųjų tokio tipo mokymo programų Lietuvoje.
nuotrauka
2020-07-15 09:24
Medžiagų inžinerija, fotoninės, lazerinės, lanksčios gamybos technologijos – į ateitį orientuotos sritys, į kurias investuojančios įmonės pasižymi lyderyste. Pagal Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) administruotas priemones „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ ir „Eksperimentas“ šioms ...
nuotrauka
2020-07-13 10:47
Visuomenėje dažnai diskutuojama apie specialiųjų poreikių turinčius moksleivius ir studentus: apie jų geresnį integravimą, specialiai pritaikytas programas ir sąlygas. Tačiau ar kada susimąstome, kad ypač talentingi jaunuoliai ar tie, kurie vis neatranda savęs – taip pat turi specialiųjų poreikių, k...
nuotrauka
2020-07-09 11:15
Reaguodama į miesto pasirinktą – pramonės – kryptį, sparčiai išaugusį robotikos mokymų šuolį ugdymo įstaigose, STEAM projekto populiarumą ir vis labiau juntamą technologijos specialybių darbuotojų trūkumą Panevėžio regione, Panevėžio kolegija stiprina savo mokymų bazę.
nuotrauka
2020-05-18 07:57
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas susitiko su UAB „Metso Lithuania“ gamybos padalinio vadovu Ričardu Šalkausku. Suomijos bendrovė „Metso“ plečia pasaulinę apdirbamosios pramonės veiklą – Lietuvoje steigiama nauja gamykla. UAB „Metso Lithuania“ savo veiklai pasirinko Šiaulius ir čia sėkmingai kur...
nuotrauka
2020-04-07 10:06
Lietuvos verslas ir pramonė žengia skaitmenizavimo keliu. Valstybė skiria didelį dėmesį šiam procesui skatinti, o Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra numačiusi reikšmingas ES investicijas. Siekiant paskatinti pramonės įmones diegti skaitmeninius sprendimus gamyboje šiuo metu paskelbtas kvietimas...
nuotrauka
2020-03-23 14:10
Lietuvių robotikos kompanija „Rubedo sistemos", įsikūrusi Kaune, kuria unikalų pasaulyje dezinfekcinį robotą, kuris gali padėti kovoje su korona virusu COVID-19.
nuotrauka
2020-01-14 10:09
„Caverion Lietuva“ vykdo švarių patalpų ir cheminių medžiagų saugyklos įrengimo darbus, kurių vertė siekia daugiau nei 5 mln. eurų. Darbai vykdomi naujai statomoje JAV sveikatos priežiūros produktų gamybos įmonės „Hollister Lietuva“ gamykloje.
nuotrauka
2019-11-07 10:40
Panevėžys negali skųstis darbo vietų stoka – atsižvelgiant į gyventojų skaičių, čia yra bene didžiausia pramonės darbo vietų koncentracija. Todėl Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (KTU PTVF) čia turi išskirtinį vaidmenį, o kai kurie pramonininkai rėžia ties...
nuotrauka
2019-10-17 14:43
Lietuva sau ir pasauliui įrodė, kad gali būti ne tik namams ir mokymuisi skirtų elektronikos prietaisų importuotoja, bet ir gamintoja bei eksportuotoja.
nuotrauka
2019-10-01 14:22
Inžinieriai lėmė itin sparčią visuomenės pažangą pastaraisiais amžiais. Šiandien jie taip pat vieni geidžiamiausių specialistų darbo rinkoje. Inžinerinei pramonei aktualių profesijų atstovai patenka ne tik tarp paklausiausių, bet ir geriausiai apmokamų darbuotojų Lietuvoje.
nuotrauka
2019-08-27 10:02
Ateinanti 4.0 pramonės revoliucija smarkiai pakeitė ir išaugino inžinerinę pramonę visame pasaulyje ir tuo pačiu Lietuvoje, tačiau reikalingų specialistų deficitas tik didėja. Situacijos nekeičia ir beveik dvigubai šalies darbo užmokesčio vidurkį viršijantys atlyginimai, valstybės skiriamos ir finan...
nuotrauka
2019-07-31 11:58
Europos Sąjungos statistikos biuro „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje vidutiniškai tik 3 įmonės iš 100 savo veikloje pasitelkia robotus. Panašūs skaičiai užfiksuoti Estijoje, Graikijoje, Vengrijoje. Kol kas daugiausiai Europoje robotizuotų įmonių veikia Ispanijoje, Danijoje, Suomijoje – 10-11 proc. Ka...
nuotrauka
2019-07-22 09:11
Viešojoje erdvėje vis garsiau skamba prognozės apie milžinišką dirbtinio intelekto plėtrą verslo srityje. Užsienio ekspertai prognozuoja, kad globali dirbtinio intelekto rinka per daugiau kaip penkmetį išsipūs 43 kartus! Jos vertė išaugs nuo 1,4 milijardo 2016 metais iki 60 milijardų 2025 metais.
nuotrauka
2019-06-25 12:50
Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko kvietimu, regiono merai aptarė Pramonės 4.0 specializacijos vystymo gaires. Susitikime diskutuota, ar ji gali tapti vieninga Panevėžio regiono specializacija, kuri apimtų 2018 m. patvirtintas šešias regiono specializacijos kryptis: robotiką ir automatizavimą, tr...
nuotrauka
2019-06-17 10:38
Robotai-siurbliai, robotai-grindų valytojai, robotai-žoliapjovės, robotai-langų plovėjai – žmogaus pagalbininkai buityje. Vaikai turi robotus-gyvūnėlius, robotus-aukles, robotus-konstruktorius. Šiandien žmonėms prieinami įvairūs modernūs išradimai, kurie anksčiau buvo įsivaizduojami tik fantazijose....
nuotrauka
2019-06-13 10:32
Asociacija „Investors Forum“ ir tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ šiemet vėl išskyrė bei įvertino labiausiai verslo lūkesčius atitinkančias ir perspektyviausias šalies aukštųjų mokyklų bakalauro studijų programas. Konferencijos „Baltic Investors Forum 2019“ metu...
nuotrauka
2019-05-20 11:47
Danų įmonė JKF POLSKA jau daugiau nei 60 metų nuosekliai didina savo indėlį į geresnės aplinkos kūrimą visame pasaulyje. Iš galvanizuoto metalo lakštų ir nerūdijančio plieno filtrus, separatorius, pneumotransporto ortakius bei vakuuminio ištraukimo sistemas gaminanti bendrovė savo produktus pristato...
nuotrauka
2019-05-15 16:08
Lazerinių tyrimų centre Vengrijoje pradėjo veikti lietuvių pagaminta viena galingiausių pasaulyje lazerinių sistemų SYLOS. Unikalios lazerinės sistemos perėmimo naudoti ceremonijoje dalyvavęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Gintaras Vilda sako, kad tai – didžiulis pasiekimas ne tik Lietuvai, b...
nuotrauka
2019-05-09 15:41
Lazerių pramonė – viena iš aukštųjų technologijų sričių, kuria Lietuva gali didžiuotis ir pasigirti esanti tarp tvirtų lyderių. Vis tik šios pramonės atstovai sunerimę – lazerių pramonė, kaip ir nemaža dalis kitų inžinerinės pramonės įmonių, negali tinkamai plėstis, nes kenčia dėl specialistų trūkum...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinė pramonė

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...