2020 liepos 10 d. penktadienis, 12:29
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Prastai įstatytas langas dažnai lemia didelius šilumos nuostolius

2016-04-25 08:55
Nemaloni tiesa: lietuviai dažniausiai gyvena pakankamai kiauruose namuose, pro kurių sienas oras keliauja su minimaliu pasipriešinimu. Jeigu vasarą per daug problemų dėl to neiškyla, tai štai žiemą bėda užgriūna visu savo svoriu. Dėl plyšių sienose lietuviai kiekvieną žiemą išleidžia milijonus eurų.
nuotrauka
„ROCKWOOL“ neseniai pristatė ir inovatyvų produktą, kuris padės daug efektyviau saugoti šilumą patalpose. Specialus korpusas langų ir durų montavimui termoizoliaciniame sluoksnyje „REDAir „LINK“ tinka tiek statant naujus, tiek rekonstruojant senus pastatus. „Rockwool“ nuotr.


Minimos įmonės
ROCKWOOL, UAB
Prolemų dėl to neiškyla, tai štai žiemą bėda užgriūna visu savo svoriu. Pro plyšius sienose lietuviai kiekvieną žiemą išleidžia milijonus eurų.

Sovietiniai daugiabučiai nebeatitinka dabartinių montavimo standartų

Šias problemas paveldėjome iš sovietmečio. Anuomet nebuvo poreikio taupyti šilumą, radiatoriai kaisdavo „kaip išprotėję“, o pastatų vėdinimo problema buvo spręsta labai primityviai: oras patekdavo per pastato langus (o dažnai ir konstrukcijų plyšius), o išeidavo per įvairius kanalus. Tuo metu kiauras langas buvo vėdinimo sistemos dalis, pro kurią į patalpas patekdavo oras. Šiandien tokiomis pažiūromis vadovautis nebegalime. Visi jau puikiai suprantame, kad taip tik švaistome energiją.

Žinoma, problema jau suvokta. Regis, ir priemonių pamažu imamasi. Statomi vis energiškai efektyvesni pastatai, įsibėgėja esamų daugiabučių renovacijos procesas. Tačiau dirbti dar tikrai yra kur. Didžioji dalis žmonių tebegyvena nesandariuose namuose bei butuose, nors priemonių, padedančių nebešvaistyti šilumos, tikrai netrūksta.

Kaip sako termoizoliacinius gaminius ir sprendimus pristatančios įmonės „ROCKWOOL“ projektų vadovas Nerijus Jaras, bene pažeidžiamiausia pastato dalis yra langai. Būtent per juos prarandama nemaža dalis šilumos, be to aplink juos paprastai susidaro daugiausiai šiluminių tiltelių, per kuriuos iškeliauja šiluma ir atkeliauja šaltis. „Labai svarbu tai, kad pastate nebūtų tiesioginių vietų, pro kurias galėtų praeiti šaltis. Visų pirma, kalbu apie konstrukcines dalis arba plyšius, atsiradusius dėl nekokybiško darbo. Aišku, esama ir daugybės kitų kriterijų, kurie ir nulemia šilumos praradimą“, – teigia jis.

 Pašnekovas pastebi, kad seni sovietiniai daugiabučiai, kuriuose gyvena dauguma Lietuvos gyventojų, šiandien paprasčiausiai nebeatitinka šilumos išsaugojimo standartų, o apie dar senus langus ir jų sumontavimo kokybę nėra ką ir kalbėti. „Juose lango rėmai montuoti tiesiai į konstrukcinę sienos dalį. Jeigu apskaičiuotume, kiek per juos prarandama šilumos, skaičiai nedžiugintų. Lango rėmas bent jau turi būti sumontuotas prie pat konstrukcijos krašto, išorinėje jos pusėje, o statant žemų energinių sąnaudų pastatą, rėmas turėtų būti montuojamas šiltinimo sluoksnyje. Taip konstrukcijoje išsaugojama šiluma“, – pasakoja N. Jaras.

Būtent dėl netinkamai sumontuotų langų kiekvieną šildymo sezoną mes iššvaistome sunkiai suvokiamus pinigų kiekius. Šilumos praradimo kiekiai tiesiog stulbina. „Specialistai yra atlikę šilumos nuostolių skaičiavimus, kai lango rėmas yra įmontuotas pačioje laikančioje sienos konstrukcijoje, yra iki penkių kartų didesni nei tuo atveju, kai langai montuojami šiltinimo sluoksnyje. Įvertinant orientacinę šilumos kainą, tenka konstatuoti, kad vien dėl to vienam butui per sezoną tenka sumokėti papildomai ne vieną dešimtį eurų, o kur dar nepatogumas, kai, būnant prie lango, jaučiamas skersvėjis“, – sako „ROCKWOOL“ projektų vadovas.

Siūlo produktą, neturintį analogų

„ROCKWOOL“ neseniai pristatė ir inovatyvų produktą, kuris padės daug efektyviau saugoti šilumą patalpose. Specialus korpusas langų ir durų montavimui termoizoliaciniame sluoksnyje „REDAir LINK“ tinka tiek statant naujus, tiek rekonstruojant senus pastatus.  

Kaip sako N. Jaras, „ROCKWOOL“ sukurta unikali sistema suteikia galimybę greitai ir lengvai sumontuoti langus ir duris fasado termoizoliaciniame sluoksnyje. Sistemą sudaro specialios akmens vatos plokštės ir laikikliai kampų jungimui bei tvirtinimui prie sienos.

„Iš tikrųjų rinkoje šiuo metu net nėra analogiškų produktų. Gaminys yra iš itin kietos akmens vatos. Jo tankis – 475 kg viename kubiniame metre. Taigi tankis kaip mediena. Svarbu ir tai, kad jis nėra degus. Daugiabučiams pastatams tai yra labai svarbu. Kilus gaisrui, atsiranda saugi anga, pro kurią galima evakuotis ar atlikti gelbėjimo darbus. Kitas svarbus aspektas yra tas, kad „REDAir LINK“ nesugeria drėgmės. Jis išlieka sausas ir sandarus. Pati medžiaga lengva, konstrukcija nesunkiai sumontuojama, ir darbas ilgai netrunka“, – teigia pašnekovas.

Siekiant palengvinti montavimo procesą ir sumažinti darbo sąnaudas statybos objekte, „REDAir LINK“ sistemą sudarančios plokštės, laikikliai ir varžtai tiekiami kartu. Ją įrengiant belieka elektriniu arba rankiniu pjūklu supjaustyti plokštes pagal norimą lango termoizoliacijos sluoksnyje sumontavimo gylį ir lango dydį. Visus kitus darbus galima lengvai pabaigti naudojant elektrinį suktuvą.

Reklama

„ROCKWOOL“ iliustr.

  Parodoje RESTA bendrovę rasite 5.C10 stende
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2020-06-03 20:28
Jau šį ketvirtadienį, birželio 4 d.,virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyks diskusija „Statybos darbų viešieji pirkimai: kaip teisingai atsirinkti rangovą ir sėkmingai įgyvendinti projektą".
nuotrauka
2020-06-02 10:01
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnu atveju linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 13:38
Jau šį trečiadienį, birželio 3 d., kviečia dalyvauti virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyksiančioje konferencijoje „Statyba ir infrastruktūra: Vizija 2030"!
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-27 07:44
Šiemet viskas kitaip, net ir didžiausia statybų paroda RESTA. Birželio 2 d. susitikime RESTA metu vyksiančioje virtualioje konferencijoje „Kaip skaitmeninės priemonės padeda efektyviai organizuoti darbą statybvietėse?“
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2020-05-06 08:18
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-03-05 10:35,      papildyta 2020-04-01 11:14, Pakeista data
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.

Statybunaujienos.lt » RESTA