2021 sausio 28 d. ketvirtadienis, 1:15
Reklama  |  facebook

Profesinis mokymas – sėkmingos karjeros pagrindas

2015-11-03 11:19
Šiandien profesinis mokymas patrauklus ne tik norintiems įgyti paklausią profesiją, bet ir tiems, kurie kišenėje jau turi aukštojo mokslo diplomą, bet trūksta praktinių žinių, įgūdžių, kad sėkmingai įsilietų į darbo rinką, įgyvendintų savo karjeros planus.
nuotrauka
Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro siūlomos mokymo programos diferencijuotos pagal stojančiųjų poreikius ir jau turimas žinias bei išsilavinimą. Centro nuotr.


Minimos įmonės
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras,
Tokias tendencijas švietimo sferoje pastebi ir netrukus veiklos trisdešimtmetį minėsiančiame Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centre dirbantys specialistai.

Siekia padėti kiekvienam atrasti jam priimtiniausią mokymosi būdą

Centre dirbančių specialistų teigimu, nuolat skiriamas dėmesys ugdymo procesų gerinimui, tačiau nepamirštama orientuoti ugdymo turinį į asmens esminių kompetencijų, ypač mokėjimo mokytis, pilietiškumo, verslumo, skaitmeninio raštingumo ugdymą.

Pedagogams svarbu, kad mokinys, baigdamas mokyklą, būtų pasirengęs gyventi, toliau mokytis ir sėkmingai dirbti šiuolaikinėje visuomenėje.

Anot jų, šioje ugdymo įstaigoje ypatingas dėmesys skiriamas mokinių ugdymo individualizavimui ir diferencijavimui.

„Į kiekvieno profesinio rengimo centro moksleivio poreikius stengiamės atsižvelgti individualiai – kaip galima labiau atskleisti jo stipriuosius ir sustiprinti silpnuosius mokymosi gebėjimus, – sako Ričardas Šeštokas, Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro vadovas. – Vienas iš svarbiausių ugdymo proceso prioritetų – padėti kiekvienam atrasti jam priimtiniausią mokymosi būdą, atskleisti savo potencialą renkantis pritaikomą ir patraukią specialybę.“

Programos – pagal turimą išsilavinimą

Centro siūlomos mokymo programos diferencijuotos pagal stojančiųjų poreikius ir jau turimas žinias bei išsilavinimą.

Neturintiems pagrindinio išsilavinimo, siūloma jį įgyti paraleliai mokantis apdailininko, mūrininko (betonuotojo), staliaus ir suvirintojos specialybių.

Turintiems pagrindinį išsilavinimą siūloma įgyti vidurinį, tuo pačiu metu mokantis baldžiaus, pastatų restauratoriaus, pastatų šiltintojo, socialinio slaugytojo ar statybos verslo paslaugų teikėjo specialybės. Šių specialybių, sako R. Šeštokas, taip pat kviečiami mokytis ir jau turintys vidurinį išsilavinimą asmenys.

Paruošta beveik 6 tūkst. specialistų


Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centre esama ir mokymo programų, skirtų mokiniams, baigusiems specialiųjų mokyklų 9 ir 10 klases, bendrojo ugdymo mokyklų, kurie mokėsi pagal individualizuotą ir pritaikomąją programą.

Šiems jaunuoliams siūloma rintis apdailininko, avalynės taisytojo, floristo, lengvųjų dirbinių pynėjo ir lengvųjų drabužių siuvėjų, staliaus ir virėjo specialybių. Centras taip pat vykdo ir formaliojo tęstinio mokymo programas.

Skaičiuojama, kad nuo centro įkūrimo parengta per 5780 įvairių profesinio mokymo programų specialistų.

Mokiniai centrą garsina Lietuvoje ir užsienyje

Centro moksleiviai aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuos ir sporto renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Praėjusias metais net devyni Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro mokiniai pateko į Lietuvos specialiosios olimpiados (LSO) rinktinę.

Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas, atsižvelgdamas į aktyvią Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro reabilitacinio profesinio rengimo skyriaus mokinių sportinę veiklą, pasiūlė centro SO futbolo vaikinų komandai atstovauti Lietuvai SO tarptautiniame turnyre, kuris vyko 2015 metų liepos 11-18 dienomis Geteborgo mieste, Švedijoje. Turnyre dalyvavo 75 šalys iš viso pasaulio ir 1755 futbolo komandos. Dalyvaudama turnyre Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro specialiosios olimpiados vaikinų futbolo komanda laimėjo savo grupėje trečiąją vietą. Dalyviai apdovanoti bronzos medaliais ir šio turnyro taure.

„Didelį dėmesį skiriame profesinio meistriškumo lavinimui, aktyvios bendruomenės telkimui ir bendradarbiavimui su kitomis ugdymo įstaigomis. Geriausias tokių veiklų pavyzdys – Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro organizuojamas Nacionalinis socialinio slaugytojo specialybės mokinių profesinio meistriškumo konkursas“, – sakė R. Šeštokas.

Žinių semiasi – tarptautiniuose projektuose

Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centre dirbantys specialistai savo žinias nuolat atnaujina ne tik seminaruose ir konferencijose Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Centras aktyviai prisideda prie Leonardo da Vinčio mobilumo projekto „Statybos projektų vadyba“ bei mokytojų kvalifikacijos kėlimo ES šalyse projektų įgyvendinimo.

Minėtuose projektuose dalyvavę Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro pedagogai turėjo galimybių gilinti savo žinias ir sėmėsi patirties Prancūzijoje, Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Danijoje.

(nuotraukoje dešinėje – centro vadovas R. Šeštokas)

Šios galimybės kelti kvalifikaciją užsienyje pedagogams suteikė neįkainojamos patirties bei atvėrė naujas bendradarbiavimo perspektyvas su profesinio ugdymo įstaigomis, esančiomis už mūsų šalies ribų.

Besisvečiuodami užsienio šalyse projektų dalyviai iš Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro lankė profesines mokyklas, susitiko su jų vadovais, kurie supažindino su mokymo proceso organizavimu, mokymo programomis, pedagogams buvo suteiktos galimybės pabuvoti naujai įrengtose dirbtuvėse, tiesiogiai susipažinti su praktiniu mokymu, apžiūrėti naudojamą įrangą ir įrenginius bei juos išbandyti.

Švietimo mainų paramos fondo direktorius, įvertindamas centro patirtį įgyvendinant tarptautinius projektus, Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centrui suteikė „Erasmus+“ profesinio mokymo mobilumo chartiją“. 

Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro nuotr.

 

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-01-27 10:38
Atsiskaitymo iš „Ignitis grupės“ įmonės „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“ nesulaukiančios bendrovės, kurios atliko rangos darbus jėgainės biokuro bloke, pradėjo teikti ieškinius teismui. Pirmoji ieškinį dėl skolos už darbus ir statybinių medžiagų vertės priteisimo Vilniaus apygardos teismui sausio 27 ...
nuotrauka
2021-01-27 08:02
Aplinkos ministerija kviečia visuomenę susipažinti su parengtais trijų pagrindinių norminių dokumentų, reikalingų bendradarbiavimu pagrįsto statinio informacinio modeliavimo metodams taikyti, projektais.
nuotrauka
2021-01-26 15:24
Studijos „DO Architects“ bendraįkūrėja Andrė Baldišiūtė – pirmoji lietuvių architektė, jau šį trečiadienį debiutuosianti vokiečių bendrovės JUNG remiamos tarptautinės nemokamų renginių serijos „Architects, not Architecture | Virtual World Tour“ virtualioje scenoje.
nuotrauka
2021-01-26 09:12
Praėjusių metų rudenį skelbtą Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos rangos viešą pirkimą laimėjo Latvijos įmonė „A.C.B.“, kuri jau turi analogiškos patirties rekonstruojant Vilniaus oro uosto kilimo-tūpimo taką 2017 metais. Šio projekto metu planuojama atnaujinti taip pat ir vieną...
nuotrauka
2021-01-26 08:58
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdybos pareigūnai, vadovaujant specializuotam Vilniaus apygardos prokuratūros 3-iojo baudžiamojo persekiojimo skyriui, vykdo didelės apimties ikiteisminį tyrimą, kuriame išsiaiškinti Ukrainos piliečiai, kurie, galimai klastodami dokumentus,...
nuotrauka
2021-01-26 08:39
Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, gindamas viešąjį interesą, teismui pateikė ieškinį, kuriuo prašo panaikinti Aplinkos apsaugos agentūros vienai atliekų tvarkymo įmonei 2016 metais išduotą taršos leidimą ir įpareigoti įmonę sustabdyti statybos bei kitų nepavojingų atliekų apdorojimo veikla...
nuotrauka
2021-01-26 08:11
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros UAB „Omberg“ Vilniuje suplanavo naują gyvenamųjų dangoraižių tipo modernų projektą „Skylum“, į kurį investuoja 28,5 mln. eurų. Pagal geriausius užsienio pavyzdžius plėtojami du 20-ies aukštų išskirtinės architektūros daugiabučiai prisidės prie naujo Vilniaus dangorai...
nuotrauka
2021-01-25 13:07
Vilniaus „Grinda“ neseniai baigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją, bet jau imasi dar didesnio projekto. 500 ha teritorijoje, apimančioje Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių gyvenamuosius rajonus, lietaus nuotekų tinklai bus rekonstruojami pritaikant tva...
nuotrauka
2021-01-22 14:50
Vilniaus miesto savivaldybės prašymu, šiandien į Viešųjų pirkimų tarnybos sudaromą Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtrauktos buvusios Lazdynų daugiafunkcio centro statytojos – pagal jungtinės veiklos sutartį su vėliau bankrutavusia įmone „Irdaiva" dirbusios bendrovės „Montuotojas", „Mitnija", „HSC Baltic"...
nuotrauka
2021-01-22 12:08
Lietuvos apeliacinis teismas 2021 m. sausio 21 d. nutartimi paliko nepakeistą pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo atmestas ieškovių – UAB „Montuotojas“, UAB „Mitnija“, UAB „HSC Baltic“ ir UAB „Axis Power“ ieškinys atsakovei Vilniaus miesto savivaldybės administracijai dėl Vilniaus daugiaf...
nuotrauka
2021-01-22 11:07
Nors naujuosius metus jau paženklino pirmoji žūtis darbe, praėjusių metų Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenys rodo, kad mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe mažėja.
nuotrauka
2021-01-21 14:07
Aliuzija į „gyvą“ statinį, darniai įsiliejantį į pušynų horizontą, – tokia pagrindinė projekto „Gyvas“, laimėjusio uosto radiolokacinės kontrolės sistemos bokšto architektūrinės koncepcijos konkursą, idėja. Su pirmosios vietos laimėtoja AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) pasirašyta Klaipėdos uost...
nuotrauka
2021-01-21 11:55
Daugiau nei pusė šalyje šiemet registruotų bedarbių negavo „Sodros“ nedarbo išmokos, nes nėra dirbę nė 12 mėnesių per pastaruosius dvejus su puse metų. Be to, trečdalis – apie 95 tūkst. – apskritai šį laikotarpį nėra dirbę samdomo darbo Lietuvoje ir neturi jokio nedarbo socialinio draudimo stažo, ro...
nuotrauka
2021-01-21 07:30
Šalies profesinio mokymo centruose rengiami įvairių sričių specialistai. Dalis baigusiųjų darbinasi įmonėse, dalis ryžtasi kurti savo verslus ar verstis individualia veikla. Absolventams, svarstantiems pasirinkti verslininko ar individualios veiklos teikėjo kelią ir sėkmingai plėtoti verslą, dažnai ...
nuotrauka
2021-01-20 16:01
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo pardavimą organizuojanti valstybės įmonė Turto bankas šiemet planuoja rinkai pasiūlyti apie 700 valstybei priklausančių nekilnojamojo turto (NT) objektų. Investuotojai sulauks bent 10-ies didesnių NT objektų aukcionų.
nuotrauka
2021-01-20 10:25
Vilniaus miesto tarybai sausio 6 dieną pritarus susitarimui su bendrove „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG), jau pirmąjį šių metų ketvirtį bus skelbiamas bendras tarptautinis architektūros konkursas, kuris lems, kaip ateityje pasikeis pagrindinė erdvė prie sostinės geležinkelio stoties. Tikimasi, kad šio...
nuotrauka
2021-01-20 07:36
Statybų sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio sričių, o statybos darbų viešiesiems pirkimams Lietuvoje kasmet išleidžiama daugiau kaip 2,5 mlrd. Eur. Sausio 21 d. forume „Viešieji pirkimai: Statybų sėkmės kodas“ rinkos dalyviai, ekspertai, perkančiųjų organizacijų ir valdžios institucijų atsto...
nuotrauka
2021-01-19 11:15
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), išnagrinėjusi Lietuvos Respublikos Seimo narių pranešimą, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kotedžų Vilniuje statybų leidimo išdavimo ir statybos užbaigimo aplinkybių.
nuotrauka
2021-01-19 07:11
„Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) tęsia tradiciją ir organizuoja kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2021-01-18 10:30
Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) skelbia priemonės „Gatvių apšvietimo modernizavimas“ Nr. 2 kvietimą šalies savivaldybėms ir jų valdomoms įmonėms. Tai jau antrasis kvietimas pagal šią priemonę, kuris skelbiamas pastebėjus didelį pareiškėjų susidomėjimą ir investicijų poreikį.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos