Profesinis mokymas – sėkmingos karjeros pagrindas

Siekia padėti kiekvienam atrasti jam priimtiniausią mokymosi būdą

Pedagogams svarbu, kad mokinys, baigdamas mokyklą, būtų pasirengęs gyventi, toliau mokytis ir sėkmingai dirbti šiuolaikinėje visuomenėje.
Anot jų, šioje ugdymo įstaigoje ypatingas dėmesys skiriamas mokinių ugdymo individualizavimui ir diferencijavimui.
„Į kiekvieno profesinio rengimo centro moksleivio poreikius stengiamės atsižvelgti individualiai – kaip galima labiau atskleisti jo stipriuosius ir sustiprinti silpnuosius mokymosi gebėjimus, – sako Ričardas Šeštokas, Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro vadovas. – Vienas iš svarbiausių ugdymo proceso prioritetų – padėti kiekvienam atrasti jam priimtiniausią mokymosi būdą, atskleisti savo potencialą renkantis pritaikomą ir patraukią specialybę.“
Programos – pagal turimą išsilavinimą
Centro siūlomos mokymo programos diferencijuotos pagal stojančiųjų poreikius ir jau turimas žinias bei išsilavinimą.
Neturintiems pagrindinio išsilavinimo, siūloma jį įgyti paraleliai mokantis apdailininko, mūrininko (betonuotojo), staliaus ir suvirintojos specialybių.Turintiems pagrindinį išsilavinimą siūloma įgyti vidurinį, tuo pačiu metu mokantis baldžiaus, pastatų restauratoriaus, pastatų šiltintojo, socialinio slaugytojo ar statybos verslo paslaugų teikėjo specialybės. Šių specialybių, sako R. Šeštokas, taip pat kviečiami mokytis ir jau turintys vidurinį išsilavinimą asmenys.
Paruošta beveik 6 tūkst. specialistų
Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centre esama ir mokymo programų, skirtų mokiniams, baigusiems specialiųjų mokyklų 9 ir 10 klases, bendrojo ugdymo mokyklų, kurie mokėsi pagal individualizuotą ir pritaikomąją programą.
Šiems jaunuoliams siūloma rintis apdailininko, avalynės taisytojo, floristo, lengvųjų dirbinių pynėjo ir lengvųjų drabužių siuvėjų, staliaus ir virėjo specialybių. Centras taip pat vykdo ir formaliojo tęstinio mokymo programas.
Skaičiuojama, kad nuo centro įkūrimo parengta per 5780 įvairių profesinio mokymo programų specialistų.
Mokiniai centrą garsina Lietuvoje ir užsienyje
Centro moksleiviai aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuos ir sporto renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Praėjusias metais net devyni Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro mokiniai pateko į Lietuvos specialiosios olimpiados (LSO) rinktinę.Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas, atsižvelgdamas į aktyvią Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro reabilitacinio profesinio rengimo skyriaus mokinių sportinę veiklą, pasiūlė centro SO futbolo vaikinų komandai atstovauti Lietuvai SO tarptautiniame turnyre, kuris vyko 2015 metų liepos 11-18 dienomis Geteborgo mieste, Švedijoje. Turnyre dalyvavo 75 šalys iš viso pasaulio ir 1755 futbolo komandos. Dalyvaudama turnyre Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro specialiosios olimpiados vaikinų futbolo komanda laimėjo savo grupėje trečiąją vietą. Dalyviai apdovanoti bronzos medaliais ir šio turnyro taure.
„Didelį dėmesį skiriame profesinio meistriškumo lavinimui, aktyvios bendruomenės telkimui ir bendradarbiavimui su kitomis ugdymo įstaigomis. Geriausias tokių veiklų pavyzdys – Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro organizuojamas Nacionalinis socialinio slaugytojo specialybės mokinių profesinio meistriškumo konkursas“, – sakė R. Šeštokas.
Žinių semiasi – tarptautiniuose projektuose

Centras aktyviai prisideda prie Leonardo da Vinčio mobilumo projekto „Statybos projektų vadyba“ bei mokytojų kvalifikacijos kėlimo ES šalyse projektų įgyvendinimo.
Minėtuose projektuose dalyvavę Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro pedagogai turėjo galimybių gilinti savo žinias ir sėmėsi patirties Prancūzijoje, Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Danijoje.
(nuotraukoje dešinėje – centro vadovas R. Šeštokas)
Šios galimybės kelti kvalifikaciją užsienyje pedagogams suteikė neįkainojamos patirties bei atvėrė naujas bendradarbiavimo perspektyvas su profesinio ugdymo įstaigomis, esančiomis už mūsų šalies ribų.
Besisvečiuodami užsienio šalyse projektų dalyviai iš Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro lankė profesines mokyklas, susitiko su jų vadovais, kurie supažindino su mokymo proceso organizavimu, mokymo programomis, pedagogams buvo suteiktos galimybės pabuvoti naujai įrengtose dirbtuvėse, tiesiogiai susipažinti su praktiniu mokymu, apžiūrėti naudojamą įrangą ir įrenginius bei juos išbandyti.Švietimo mainų paramos fondo direktorius, įvertindamas centro patirtį įgyvendinant tarptautinius projektus, Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centrui suteikė „Erasmus+“ profesinio mokymo mobilumo chartiją“.
Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro nuotr.