2021 sausio 19 d. antradienis, 1:01
Reklama  |  facebook

Projektas „Verslumo ugdymas Europos ateičiai“

2015-06-01 11:35
Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinis rengimo centras įgyvendina Erasmus + Leonardo da Vinci programos mobilumo projektą „Verslumo ugdymas Europos ateičiai“.
nuotrauka
Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinis rengimo centras įgyvendina Erasmus + Leonardo da Vinci programos mobilumo projektą „Verslumo ugdymas Europos ateičiai“. Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro nuotr.


Minimos įmonės
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras,
Kaip teigiama ES Veiksmų plane „Verslumas 2020“, siekiant, kad Europos ekonomika vėl augtų ir užimtumo lygis vėl didėtų, Europai reikia daugiau verslininkų. Verslumas – tai žmogaus ir visuomenės gebėjimas kurti ir plėtoti verslą bei inovacijas, atrasti naujas galimybes, mokėjimas realizuoti save ir kurti ekonominę arba socialinę vertę. Vienas iš plano ramsčių – verslumo ugdymo ir mokymo plėtra. Verslumas yra labai paveiki ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo priemonė: ji sukuria naujas įmones ir darbo vietas, atveria naujas rinkas ir skatina įgyti naujų įgūdžių ir gebėjimų. Verslumas yra pagrindinė Europos sistemos formuojama kompetencija ir veiksmas pagal naujausią Komisijos švietimo persvarstymo komunikatą. Būsimi verslininkai Europoje susiduria su nedraugiška aplinka: išsilavinimas nesuteikia tinkamo pagrindo verslininko karjerai. Lietuvoje profesiniai rengimo centrai, mokyklos rengia specialistus statybų pramonės įmonėms, tačiau nepakankamai lavina individualų mokinių verslumą praktikoje (o daugiau tik teoriniame lygmenyje), kūrybiškumą steigiant savo mažas – vidutines įmones, kurios išsivysčiusiose šalyse yra ekonomikų pamatas.

Tuo tarpu Lietuvos valstybės strategijos akcentuoja veiklios visuomenės sukūrimą.
Pagrindinis projekto tikslas: statybinių specialybių mokiniams patobulinti verslumo kompetencijas, taip pat praktikos darbų (statybų sektorius) atlikimo dalykinius ir technologijų įgūdžius.

Detaliau projekto tikslai – įtvirtinti ir tobulinti šiuos gebėjimus: susipažinti tiek Lietuvoje, tiek priimančiose šalyse su verslo kultūra, tradicijomis, sektinais pavyzdžiais; ugdyti projekto dalyvių kūrybiškumą, norą dirbti komandoje, atsakomybės jausmą, platesnį požiūrį į verslumą; ugdyti praktikos darbų atlikimo dalykinius ir technologijų įgūdžius; skatinti darbų kvalifikuotą ir kokybišką atlikimą; optimalaus medžiagų ir žaliavų gamybinių pajėgumų naudojimą; medžiagų ir konstrukcijų kokybės tikrinimą; didinti profesinio mokymo patrauklumą; tarptautiškumo kompetencijų įgijimas; novatoriškumo, mokymosi mokytis, pažinimo, socialines, asmenines, kūrybiškumo kompetencijas; Europinės kompetencijas.

Beje svarbu įgyvendinti Lietuvos inovacijų 2010-2020 metų strategijos uždavinius: ugdyti kūrybingą ir inovatyvią visuomenę, skatinti įvairių lygmenų ugdymo ir privataus sektorių verslumą; skatinti mokymąsi visą gyvenimą; skatinti technologines, netechnologines, socialines, viešąsias inovacijas.

Projekte dalyvauja šių specialybių 60 projekto dalyvių: statybos verslo paslaugų teikėjas, pastatų restauratorius, apdailininkas, stalius.

Siunčiantys partneriai: VšĮ „Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinis rengimo centras“ (18 dalyvių), VšĮ „Vilniaus statybininku rengimo centras“ (12 dalyvių), Alytaus profesinio rengimo centras (10 dalyvių), Klaipėdos statybininkų mokykla, Plungės technologijų ir verslo mokykla (10 dalyvių).

Priimantys partneriai: Centre for Vocational Education Lolland Falster (Danija), Überregionales Ausbildungszentrum Waren/Grevesmühlen e.V., Lingua-Vár Oktatási Központ (Lingua-Vár Educational Centre) (Vengrija). Tarpinis partneris: VšĮ „Versli Lietuva“.

Projekto pradžia – 2014-09-01 – pabaiga 2015-08-31.

2014 metais pirmosios stažuotės įvyko Danijoje – Centre for Vocational Education Lolland Falster ir Vokietijoje – Überregionales Ausbildungszentrum Waren/Grevesmühlen e.V. organizacijose.

Stažuočių metu mokiniai įtvirtino ir tobulino šiuos gebėjimus: mokiniai kūrė žaidimų aikštelių modelius – dažė, klijavo; pateikė aikštelės matmenis, medžiagas, numatė išlaidas; gamino atrakcionus; šlifavo, dažė medieną, gaminio medines jungtis, atliko surinkimo darbus; rengė techninę dokumentaciją; darbo procesus; verslumo įgūdžius; socialinius įgūdžius, apsikeitė teorine ir praktine patirtimi, Europines kompetencijas.

Mokiniai buvo ekskursijose Warene, Berlyne, Warnemiundėje, Branderburge, Švėryne, Rostoke, Nykobinke, Kopenhagoje, plaukiojo baseine, važinėjo dviračiais.

Mokiniai gavo įmonių sertifikatus, kad atliko praktiką, taip pat Europass mobilumo dokumentus, jų įgytos žinios ir įgūdžiai buvo įvertinti. Mokinių įgytos žinios ir įgūdžiai buvo įvertinti siunčiančiose organizacijose. Mokiniai patobulino kalbinius, socialinius, įgūdžius, įgijo daugiau pasitikėjimo savimi, labiau domisi specialybe, stažuotė padės susirasti ateityje geresnį darbą. Mokinių stažuočių rezultatai buvo pripažinti juos siuntusiuose organizacijose.

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų
profesinio rengimo centro inf. ir nuotr.
 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2021-01-18 10:30
Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) skelbia priemonės „Gatvių apšvietimo modernizavimas“ Nr. 2 kvietimą šalies savivaldybėms ir jų valdomoms įmonėms. Tai jau antrasis kvietimas pagal šią priemonę, kuris skelbiamas pastebėjus didelį pareiškėjų susidomėjimą ir investicijų poreikį.
nuotrauka
2021-01-15 11:40
Mirus asmeniui, palikimą būtina priimti per tris mėnesius, tačiau nuosavybės registravimą galima atidėti iki kovo, kol atpigs registro teikiamos paslaugos, teigia notarai.
nuotrauka
2021-01-15 10:10
Saugomų teritorijų – nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų – direkcijų pastatuose, lankytojų centruose ir pagalbinėse patalpose naudojama iš saulės energijos pagaminta elektra. Saulės elektrinėms įsigyti ir įrengti Vyriausybė valstybinių parkų direkcijoms skyrė 511 tūkst. eurų.
nuotrauka
2021-01-15 10:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pristato naują paslaugą – interneto tinklalapyje viešai galima peržiūrėti po 2021-01-01 savivaldybių sudarytas infrastruktūros plėtros sutartis ir susipažinti su sprendimais dėl tokių sutarčių nut...
nuotrauka
2021-01-14 13:43
Keturios miesto širdyje esančios patalpos išvengė privatizavimo – Vilniaus savivaldybė nusprendė paskirti jas geriausių idėjų įgyvendinimui keturiose srityse: Baltarusijos kultūros puoselėjimo, socialinės, kultūrinės veiklos ir vizualiųjų menų. Savivaldybė skelbia viešus patalpų Senamiestyje ir Nauj...
nuotrauka
2021-01-14 12:39
GEALAN kviečia naujuosius 2021 metus pradėti susitikimu virtualioje erdvėje. Sausio 20–21 dienomis sužinoti paskutines naujienas ir keistis informacija apie statybų ir langų pramonės naujoves galėsite neišeidami iš savo namų ar biuro, nes GEALAN jau tradicija tapusį tarptautinį ATEITIES FORUMĄ pirmą...
nuotrauka
2021-01-14 11:03
Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskirstė papildomą beveik 19 mln. eurų finansavimą Europos Sąjungos fondų priemonių „Eco-inovacijos LT+“ ir „Pramonės skaitmeninimas LT“ rezerviniams projektams.
nuotrauka
2021-01-13 09:25
Statybų sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio sričių, o statybos darbų viešiesiems pirkimams Lietuvoje kasmet išleidžiama net apie 2,5 mlrd. Eur.
nuotrauka
2021-01-12 13:19
Seimas pailgino senaties terminą visuomenės (viešąjį) interesą ginantiems subjektams pareikšti reikalavimus dėl patvirtintų teritorijų planavimo dokumentų ginčijimo; užtikrinti skaidresnį teritorijų planavimo procesą numatant didesnes visuomenės įtraukties į jį galimybes, tinkamą visuomenės informav...
nuotrauka
2021-01-12 09:35
Praėjusių metų pabaigoje Kultūros paveldo departamentas (KPD) skyrė 4500 Eur baudą už požeminio elektros kabelio tiesimą prieš tai neatlikus archeologinių tyrimų Margių senovės gyvenvietės teritorijoje Dzūkijoje ir 900 Eur baudą už Turčinų, Ročkų piliakalnio sužalojimą Suvalkijoje.
nuotrauka
2021-01-12 09:13
Vieša konsultacija dėl laikinos Lukiškių kalėjimo komplekso nuomos konkurso sąlygų projekto sulaukė didelio rinkos dalyvių susidomėjimo. Turto bankas atsižvelgs į rinkos dalyvių išsakytus pasiūlymus dėl konkurso sąlygų ir jos bus koreguojamos. Patį konkursą planuojama paskelbti vasario mėnesį.
nuotrauka
2021-01-11 15:35
Sausio 7 dieną Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas su UAB „VVARFF“ pasirašė teritorijų prie Babrungo upės ir Gandingos hidroelektrinės tvenkinio (vadinamosios Plungės jūros) poilsio ir rekreacijos zonų sukūrimo statybos darbų sutartį, kurios vertė – 2 863 194,81 ...
nuotrauka
2021-01-11 09:33
Praėjusių metų gruodžio pradžia mokslo bendruomenei apkarto – viena didžiausių pasaulyje, tačiau pastaruoju metu vis labiau apleista Puerto Rike įkurta Arecibo observatorija galutinai sugriuvo į radijo bangas atspindinčią lėkštę nukritus virš jos pakabintam radioteleskopui.
nuotrauka
2021-01-11 09:16
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame vienos uostamiesčio įmonės direktorius kaltinamas apgaulingai tvarkęs buhalterinę apskaitą, o dirbdamas pagal individualios veiklos pažymą – nesumokėjęs per 14 tūkst. eurų mokesčių bei teikęs neteisi...
nuotrauka
2021-01-08 16:11
Kauno rajono savivaldybės administracija, išnagrinėjusi planuojamo žvyro karjero kasimo Virbaliūnų k. (Batniavos sen.) poveikio aplinkai vertinimo (PAV) programą, sausio 7 d. pateikė UAB „Ekostruktūra“ ir Aplinkos apsaugos agentūrai išvadą.
nuotrauka
2021-01-07 16:49
Konkursą Vasaros koncertų estrados architektūriniam projektui parengti paskelbusi Klaipėdos savivaldybė apsisprendė, jog sutartis dėl tolimesnių statinio projektavimo darbų nebus pasirašyta nė su vienu konkurso dalyviu. Tačiau kai kurios architektų pasiūlytos idėjos bus įgyvendintos per artimiausius...
nuotrauka
2021-01-07 15:48
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad ekstremalios situacijos dėl COVID-19 metu įmonės patirtos išlaidos darbuotojams atliktiems testams ir skiepams priskiriamos leidžiamiems atskaitymams. Jos laikomos būtinosios darbo saugos ir darbuotojų apsaugos išlaidomis. Tokiu atveju la...
nuotrauka
2021-01-07 10:32
Kylant pragyvenimo lygiui, sostinėje auga ne tik nekilnojamojo turto (NT) pirkėjų galimybės, bet ir poreikiai – besirenkantys ekonominės klasės būstą neretai reikalauja prestižiniams projektams būdingų sprendimų. Tai trina ribas tarp būsto klasių, kurias aiškiau identifikuoja nebent kaina.
nuotrauka
2021-01-07 08:41
Klaipėdos miesto savivaldybė paskelbė viešojo pirkimo konkursą Skulptūrų parko (senųjų miesto kapinių) sutvarkymo darbams su darbo projekto parengimu pirkti. Jeigu viskas vyks kaip tikimasi, projekto pabaigtuvės 2023 m. įprasmintų reikšmingą uostamiesčiui sukaktį – 100-ąsias Klaipėdos sukilimo 1923 ...
nuotrauka
2021-01-06 14:46
Saugomų kultūros paveldo objektų tvarkymui, praneša Klaipėdos miesto savivaldybė, šiais metais numatoma skirti daugiau lėšų. Saugomų statinių valdytojai, planuojantys tvarkyti savo turtą, gali pretenduoti į dalinį savivaldybės finansavimą. Bendrai šiai programai 2021 metais ketinama skirti 300 tūkst...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Mūsų svajonių įgyvendinimas yra įkvėpimo šaltinis naujiems mūsų sumanymams“ (Orison Swett Marden)

Galima įsigyti ir pasodinti labai dekoratyvių, brangių augalų, tačiau visuma nedžiugina. O galima pasirinkti neryškius, neišraiškingus augalus, tačiau tinkamai sukomponuota jų visuma atima ž...