2020 lapkričio 23 d. pirmadienis, 18:58
Reklama  |  facebook

R. Simanavičius apie pokyčius statybų sektoriuje: geri pavyzdžiai ugdo rinką

2016-09-26 10:00
Jau šių metų lapkričio 1 dieną įsigalios naujas statybų reikalavimas, nurodantis, kad visi naujai projektuojami statiniai privalės atitikti bent A energinio naudingumo klasę. Tiesa, Lietuvoje tokie statiniai vienas po kito kyla jau kelerius metus. Kaip sako bendrovės „EE plius“ vadovas, Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos valdybos pirmininkas Remigijus Simanavičius, proveržio šioje srityje dar nematyti, tačiau bendras supratimas apie tvarią ir darnią statybą Lietuvoje jau formuojasi.
nuotrauka
„EE plius“ vadovas, Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos valdybos pirmininkas Remigijus Simanavičius. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
EE Plius, UAB
August ir Ko, UAB
Dzūkijos statyba, UAB

Pasak R. Simanavičiaus, šiuo metu Lietuvoje jau sertifikuota arti 200 A ir aukštesnės energinio naudingumo klasės pastatų, nuosekliai auga domėjimasis ir pasyvių namų statymo principais.

„Pasaulyje jau ne vienerius metus vyraujančios statybų tendencijos – tvarumas, darnumas, energinis efektyvumas – mūsų šalyje dar tik žengia pirmuosius žingsnius, – sako pašnekovas. – Aukščiausius energinio efektyvumo reikalavimus atitinkantys objektai šiandien dar išskirtiniai Lietuvoje, tačiau judame teisinga linkme“.

Teigiamus pokyčius nesunku įvertinti ir savo akimis – tereikia apsižvalgyti aplinkui. Aplenkęs laiką ir statybų reikalavimus, 2012 metais Panaroje, Varėnos rajone, iškilo Pilnų namų bendruomenės pastatas, kuris pirmasis Lietuvoje sertifikuotas Vokietijos pasyvių namų instituto. Planuojama, kad ten pat, Panaroje, neseniai baigtam statyti valgyklos pastatui bus suteiktas A++ vertinimas – tai būtų pirmas tokią energinio naudingumo klasę turintis objektas mūsų šalyje. Neseniai pirmieji nuomininkai įsikėlė ir į pirmąjį BREEAM (darnių pastatų standarto kriterijus) atitinkantį verslo centrą „Quadrum“ Vilniuje. Jau baigtas ir beveik metus produkciją gamina pirmasis gamybinės paskirties pastatas (užsakovas – UAB „August ir Ko“), pelnęs aukščiausią BREEAM projekto įvertinimą.

„Geri pavyzdžiai ugdo pačią rinką ir tokių pastatų poreikis vis didėja. Pirmas statinys neretai tampa lūžiu rinkoje. Matydami sėkmingai įgyvendintus projektus, drąsesni tampa ir kiti užsakovai“, – teigiamomis permainomis statybų sektoriuje džiaugiasi „EE plius“ vadovas.

Pokyčius biurų rinkoje paspartino Lietuvoje aktyviai besikuriantys tarptautinių kompanijų paslaugų centrai. Pasak R. Simanavičiaus, socialiai atsakingos įmonės, tokios, kaip „Barclays“, „Lindorff“ įsikurdamos Lietuvoje žvalgosi ne tik kvalifikuotų specialistų, bet ir tvarių, darnių patalpų. „Galima teigti, kad būtent pastatų naudotojai, užsakovai prisidėjo prie energiškai efektyvių biurų pastatų skaičiaus didėjimo Vilniuje. Atsiradusi paklausa suformavo ir pasiūlą. Turime precedentų, kai statinių projektai buvo keičiami tam, kad atitiktų BREEAM reikalavimus, tuo pačiu – ir klientų poreikius“, – pastebi pašnekovas.

„Į pirmuosius statinius tenka įdėti ženkliai daugiau pastangų ir darbo. Tokie projektai komercine prasme nėra patys pelningiausi. Tipiniai, standartiniai projektai visada apsimoka labiau, tačiau mums įdomus darbas, kuris verčia pasukti galvas, o rezultatas duoda apčiuopiamą naudą vartotojui. Ne tik energinio efektyvumo, bet ir gyvenimo kokybės prasme. Energinis efektyvumas – tik vienas iš aspektų, kuris atspindi pastatų kokybės lygį“, – sako R. Simanavičius.

Pasak R. Simanavičiaus, pokyčiai galėtų vykti sparčiau, tačiau egzistuoja tam tikrų kliūčių, kurie „sudaro kamštį“. Pagrindinė kliūtis energiškai efektyvių statinių rinkai Lietuvoje vystytis didesniais žingsniais – projektavimo vertės suvokimo trūkumas. Jokia paslaptis, kad kokybiškas, apgalvotas projektas, racionaliai parinkti sprendimai – didžiulis potencialas lėšų taupymui ateityje. Tačiau užsakovams vis dar trūksta supratimo, kad didžiausia vertė sukuriama būtent projektavimo metu.

Inovatyvių sprendimų kainos visuomet didesnės, todėl ne visi NT projektų vystytojai ryžtasi į juos investuoti, kol to nereikalauja įstatymai. „Inovacijos visada kainuoja daugiau – tai papildomos investicijos. Nepaisant to, į statybų procesą svarbu žvelgti kompleksiškai ir suprasti, kad projektavimo metu teisingai investuotos lėšos taupo išlaidas statybų metu, nekalbant apie sutaupytus pinigus pastato eksploatacijos laikotarpiu“, – aiškina ekspertas.

Kol kas šalyje jaučiamas ir kvalifikuotų projektuotojų trūkumas. „Ankstesnė projektuotojų patirtis dabar praverčia ne visada. Pokyčiai verčia tobulėti, įgyti naujų kompetencijų ir žinių“, – apie permainų būtinybę baigdamas pokalbį tikina pašnekovas.

Įmonė „EE plius“ atliko ir vykdo energinio naudingumo vertinimą ir modeliavimą A, A+ ir A++ pastatuose ir dinaminio modeliavimo paslaugas BREEAM ir LEED standartus atitinkančiuose projektuose.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2020-11-20 11:25
Įvedus antrąjį karantiną Lietuvoje, viešbučiams beveik nebeliko būdų išgyventi. Verslo viešbučiai vasaros periodu galėjo priimti konferencijas bei restorano svečius: drastiškai sumažėjus turistų, renginių bei maitinimo pajamos buvo gyvybiškai svarbios. Tuščias erdves viešbučiai stengiasi užpildyti n...
nuotrauka
2020-11-18 15:55
Paskelbus antrąjį karantiną, jį sutikome ramiau: iš vienos pusės, pavasarį išmokome su tuo gyventi, iš kitos – supratome, kad reikia situaciją vertinti rimtai ir negalima su ja žaisti. Tai reiškia, kad matėme, kokios pasekmės bus, jei gyvenimas sustos – o to nenorime niekas. Todėl turime prisitaikyt...
nuotrauka
2020-11-17 13:19
Investicijų į nekilnojamąjį turtą valdymo bendrovė „Capital Mill“ baigė projektavimo darbus ir gavo statybos leidimą verslo centrui „UNUM“ statyti. Naujas biurų kompleksas iškils Vakarinio aplinkkelio ir Pilaitės prospekto sankirtoje, šalia statomo išparduotuvių centro „Vilnius Outlet“.
nuotrauka
2020-11-12 09:27
Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo buvusio Lukiškių kalėjimo pastatų kompleksą perdavė valstybės įmonei Turto bankui. Savo ruožtu, Turto bankas tęsia pasirengimą šio pastatų komplekso perėmimui bei ilgalaikiam įveiklinimui.
nuotrauka
2020-11-11 16:22
„Darnu Group“ Vilniuje pradeda naujo projekto „Vilniaus verslo parkas“ vystymą. Ukmergės gatvėje, šalia „Apranga“ grupės logistikos ir administracijos centro, „Vilniaus verslo parke“ projektuojamas daugiafunkcinės paskirties patalpų kompleksas (angl. „stock office“), kur po vienu stogu bus įrengtos ...
nuotrauka
2020-11-09 14:00
Karantino metu daugeliui verslų teko sustabdyti savo veiklą ir tuo periodu mokėti pilną patalpų nuomos kainą. Manoma, jog tai galėjo įmones paskatinti apsvarstyti galimybes biurus verčiau įsigyti tam, kad tokie nuostoliai taptų mažiau skausmingi. Komercinių patalpų vystytojai sureagavo atitinkamai –...
nuotrauka
2020-11-09 10:50
Šių metų spalio viduryje leidimą pirmojo daugiabučio Vilniaus Pašilaičių mikrorajone statyboms gavusi Švedijos kapitalo nekilnojamo turto (NT) plėtros bendrovė „Bonava Lietuva“ skelbiasi ieškanti naujų sklypų tolesnei plėtrai šalies sostinėje.
nuotrauka
2020-11-06 13:16
Kauno Šilainių rajone kyla dviejų bokštų devynaukštis, darniai papildysiantis daugiaaukščių dominuojamą šio rajono peizažą. Išskirtinės architektūros daugiabučio statybas planuojama pabaigti iki 2021 m. pabaigos.
nuotrauka
2020-11-06 09:35
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2020 metų spalio mėnesio reikšmė išaugo 0,4% (2020 metų rugsėjį buvo fiksuojamas 0,3% augimas). Bendras butų kainų lygi...
nuotrauka
2020-11-06 09:07
Sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse du verslo centrus vystanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė vieno jų nuomos sutartį. Pirmuoju projekto „Naujasis Skansenas Ž“ nuomininku tapo JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ Vilniaus padalinys, išsinuomojęs daugiau n...
nuotrauka
2020-11-05 10:11
Per spalį įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) pirkimo-pardavimo sandorių kiekis buvo didžiausias per pastaruosius keletą metų. Pagrindinių NT objektų kategorijų - butų, gyvenamųjų namų ir žemės sklypų - praeito mėnesio pardavimai didžiausi šiais metais. Toks rinkos spurtas, anot įregistruotų NT sa...
nuotrauka
2020-11-03 08:19
Spalio mėnesį, išankstiniais „Citus“ duomenimis, rezervuoti 627 butai ir kotedžai. Iš viso per 10 šių metų mėnesių sostinėje rezervuoti 4 254 nauji būstai.
nuotrauka
2020-10-30 13:28
Vilniaus komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje įsivyravo štilis – trečiąjį ketvirtį naujų nuomos sandorių buvo sudaroma mažiau, o nuomininkams toliau auga biurų pasirinkimo galimybės. Prognozuojama, kad per paskutinį šių metų ketvirtį vakansijos rodiklis Vilniuje palaipsniui augs iki 7-8 proc....
nuotrauka
2020-10-29 13:43
Sostinės Šnipiškėse prasideda naujo objekto „Aurea Home“ statybos, kurias vykdys NT vystytojas „Lithome“. Kompleksą sudarys 2 gyvenamieji namai, juose iš viso bus įkurti 86 butai ir 3 komercinės patalpos. 31–62 kv. m ploto butų kompleksas statomas atsižvelgiant į augančią būsto paklausą Vilniaus cen...
nuotrauka
2020-10-28 12:23
„Vilnelės skverai“ – tai naujas MERKO gyvenamųjų namų kvartalas, iškilsiantis Manufaktūrų gatvėje – šalia senamiesčio, tarp Užupio ir Belmonto. Pirmųjų šešių namų statybos prasidėjo spalio mėnesį, jas baigti planuojama pirmoje 2022 metų pusėje.
nuotrauka
2020-10-27 09:45
SEB banko duomenimis, trečią šių metų ketvirtį suteiktų būsto paskolų suma augo apie 16 proc., panašiai tiek pat didėjo ir paskolų skaičius, palyginti su analogišku laikotarpiu prieš metus.
nuotrauka
2020-10-22 13:46
Lapių g. 3 jau kyla naujas Algirdo Kaušpėdo kurtas butų ir komercinių patalpų projektas Vilniaus Žvėrybe „Žvėryno Lapės“. Gyvenamieji namai išsiskiria savo mažaaukšte statyba, „kiemo be automobilių“ vizija ir lokacija viename seniausių ir unikaliausių Vilniaus rajonų. Statybos darbai jau prasidėjo, ...
nuotrauka
2020-10-22 11:25
Nors jaunosios kartos atstovai demonstruoja laisvą mąstymą, neprisirišimą prie daiktų ir vietų, kalbai pasisukus apie būstą, jaunimas tampa konservatyvus ir sutinka, kad geriau nusipirkti savo namus nei juos nuomotis.
nuotrauka
2020-10-21 11:51
Po neapibrėžtumo kupino karantino laikotarpio nekilnojamojo turto rinkos dalyviai pasijautė daug lengviau. Šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvos būsto rinka nedvejodama pradėjo kopti aukštyn ir didžiąja dalimi kompensavo 2020 metų antrojo ketvirčio praradimus, skelbiama „Ober-Haus“ 2020 metų trečiojo ...
nuotrauka
2020-10-19 10:57
Atsakymo į klausimą, kokį butą pirkti – naujos ar senos statybos – panašu, ilgai ieškoti nebereikia. Kaip teigia nekilnojamojo turto (NT) ekspertas Remigijus Pleteras, senos ir naujos statybos būsto kainos, bent jau Vilniuje, sparčiai panašėja. Tačiau ekspertas įspėja: prieš įsigyjant būstą, atsižve...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Siūlo sprendimą, kaip paprastai atsikratyti statybinių atliekų ir kitų rakandų

Antrasis karantinas suteikė progą daugiau laiko skirti namams – išsivalyti juos nuo nereikalingų daiktų, susitvarkyti sandėliuką ar baigti užsitęsusius remonto darbus. „Ecoservice“ ekspertai...
nuotrauka

Statote namą? Tai gali praversti: kaip sumažinti šiluminių tiltelių įtaką

Statydami energiškai efektyvų namą visų pirma siekiame maksimaliai sumažinti galimus energijos nuostolius, įrengti efektyvią izoliaciją ir užtikrinti patikimą pastato sandarumą.