2019 lapkričio 13 d. trečiadienis, 7:20
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

R. Simanavičius apie pokyčius statybų sektoriuje: geri pavyzdžiai ugdo rinką

2016-09-26 10:00
Jau šių metų lapkričio 1 dieną įsigalios naujas statybų reikalavimas, nurodantis, kad visi naujai projektuojami statiniai privalės atitikti bent A energinio naudingumo klasę. Tiesa, Lietuvoje tokie statiniai vienas po kito kyla jau kelerius metus. Kaip sako bendrovės „EE plius“ vadovas, Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos valdybos pirmininkas Remigijus Simanavičius, proveržio šioje srityje dar nematyti, tačiau bendras supratimas apie tvarią ir darnią statybą Lietuvoje jau formuojasi.
nuotrauka
„EE plius“ vadovas, Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos valdybos pirmininkas Remigijus Simanavičius. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
EE Plius, UAB
August ir Ko, UAB
Dzūkijos statyba, UAB

Pasak R. Simanavičiaus, šiuo metu Lietuvoje jau sertifikuota arti 200 A ir aukštesnės energinio naudingumo klasės pastatų, nuosekliai auga domėjimasis ir pasyvių namų statymo principais.

„Pasaulyje jau ne vienerius metus vyraujančios statybų tendencijos – tvarumas, darnumas, energinis efektyvumas – mūsų šalyje dar tik žengia pirmuosius žingsnius, – sako pašnekovas. – Aukščiausius energinio efektyvumo reikalavimus atitinkantys objektai šiandien dar išskirtiniai Lietuvoje, tačiau judame teisinga linkme“.

Teigiamus pokyčius nesunku įvertinti ir savo akimis – tereikia apsižvalgyti aplinkui. Aplenkęs laiką ir statybų reikalavimus, 2012 metais Panaroje, Varėnos rajone, iškilo Pilnų namų bendruomenės pastatas, kuris pirmasis Lietuvoje sertifikuotas Vokietijos pasyvių namų instituto. Planuojama, kad ten pat, Panaroje, neseniai baigtam statyti valgyklos pastatui bus suteiktas A++ vertinimas – tai būtų pirmas tokią energinio naudingumo klasę turintis objektas mūsų šalyje. Neseniai pirmieji nuomininkai įsikėlė ir į pirmąjį BREEAM (darnių pastatų standarto kriterijus) atitinkantį verslo centrą „Quadrum“ Vilniuje. Jau baigtas ir beveik metus produkciją gamina pirmasis gamybinės paskirties pastatas (užsakovas – UAB „August ir Ko“), pelnęs aukščiausią BREEAM projekto įvertinimą.

„Geri pavyzdžiai ugdo pačią rinką ir tokių pastatų poreikis vis didėja. Pirmas statinys neretai tampa lūžiu rinkoje. Matydami sėkmingai įgyvendintus projektus, drąsesni tampa ir kiti užsakovai“, – teigiamomis permainomis statybų sektoriuje džiaugiasi „EE plius“ vadovas.

Pokyčius biurų rinkoje paspartino Lietuvoje aktyviai besikuriantys tarptautinių kompanijų paslaugų centrai. Pasak R. Simanavičiaus, socialiai atsakingos įmonės, tokios, kaip „Barclays“, „Lindorff“ įsikurdamos Lietuvoje žvalgosi ne tik kvalifikuotų specialistų, bet ir tvarių, darnių patalpų. „Galima teigti, kad būtent pastatų naudotojai, užsakovai prisidėjo prie energiškai efektyvių biurų pastatų skaičiaus didėjimo Vilniuje. Atsiradusi paklausa suformavo ir pasiūlą. Turime precedentų, kai statinių projektai buvo keičiami tam, kad atitiktų BREEAM reikalavimus, tuo pačiu – ir klientų poreikius“, – pastebi pašnekovas.

„Į pirmuosius statinius tenka įdėti ženkliai daugiau pastangų ir darbo. Tokie projektai komercine prasme nėra patys pelningiausi. Tipiniai, standartiniai projektai visada apsimoka labiau, tačiau mums įdomus darbas, kuris verčia pasukti galvas, o rezultatas duoda apčiuopiamą naudą vartotojui. Ne tik energinio efektyvumo, bet ir gyvenimo kokybės prasme. Energinis efektyvumas – tik vienas iš aspektų, kuris atspindi pastatų kokybės lygį“, – sako R. Simanavičius.

Pasak R. Simanavičiaus, pokyčiai galėtų vykti sparčiau, tačiau egzistuoja tam tikrų kliūčių, kurie „sudaro kamštį“. Pagrindinė kliūtis energiškai efektyvių statinių rinkai Lietuvoje vystytis didesniais žingsniais – projektavimo vertės suvokimo trūkumas. Jokia paslaptis, kad kokybiškas, apgalvotas projektas, racionaliai parinkti sprendimai – didžiulis potencialas lėšų taupymui ateityje. Tačiau užsakovams vis dar trūksta supratimo, kad didžiausia vertė sukuriama būtent projektavimo metu.

Inovatyvių sprendimų kainos visuomet didesnės, todėl ne visi NT projektų vystytojai ryžtasi į juos investuoti, kol to nereikalauja įstatymai. „Inovacijos visada kainuoja daugiau – tai papildomos investicijos. Nepaisant to, į statybų procesą svarbu žvelgti kompleksiškai ir suprasti, kad projektavimo metu teisingai investuotos lėšos taupo išlaidas statybų metu, nekalbant apie sutaupytus pinigus pastato eksploatacijos laikotarpiu“, – aiškina ekspertas.

Kol kas šalyje jaučiamas ir kvalifikuotų projektuotojų trūkumas. „Ankstesnė projektuotojų patirtis dabar praverčia ne visada. Pokyčiai verčia tobulėti, įgyti naujų kompetencijų ir žinių“, – apie permainų būtinybę baigdamas pokalbį tikina pašnekovas.

Įmonė „EE plius“ atliko ir vykdo energinio naudingumo vertinimą ir modeliavimą A, A+ ir A++ pastatuose ir dinaminio modeliavimo paslaugas BREEAM ir LEED standartus atitinkančiuose projektuose.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2019-11-11 11:46
UAB „LF Property“ sėkmingai pardavė pirmąjį Vilniuje A klasės verslo centrą Goštauto 40. Naujasis biurų pastato savininkas – UAB „AJ projektai“. Per rekordiškai trumpą laiką – vos keturis mėnesius – įvykusiam sandoriui tarpininkavo bendrovė „BPT Real Estate“.
nuotrauka
2019-11-05 10:37
Viename žaliausių sostinės mikrorajonų – Lazdynėliuose – ir toliau atgyja kadaise buvusi apleista teritorija. Šiuo metu joje, šalia Bukčių miško ir Neries vingio, vystomas A klasės mažaaukščių daugiabučių projektas „Lazdynėlių vingis“, kuris netrukus pasipildys beveik 140 būstų.
nuotrauka
2019-10-31 11:09
Klaipėdos centre, Senamiesčio pakraštyje, baigtos modernaus daugiabučio „9 bijūnai“ statybos. Gyvenamojo būsto projektą įgyvendino pernai į Klaipėdos rinką po dešimtmečio grįžusi darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“.
nuotrauka
2019-10-30 09:41
2019 metų pirmieji trys ketvirčiai buvo itin rezultatyvūs visai Lietuvos būsto rinkai. Per 9 mėnesius augo visi pagrindiniai būsto rinkos rodikliai – sandorių skaičius, būstui įsigyti išleistų pinigų kiekis, paskolų apimtys bei pardavimo ir nuomos kainos, skelbiama naujausioje „Ober-Haus“ būsto rink...
nuotrauka
2019-10-29 10:50
NT vystytojas „Lithome“ pradėjo gyvenamojo namo statybas Justiniškėse, Taikos gatvėje. „Taikos alėja“ pavadintas daugiabutis namas sukurtas taip, kad jame būtų patogu gyventi šeimoms.
nuotrauka
2019-10-28 13:09
Jaukus Vilniaus žaliasis užutėkis, kuris traukia vertinančius ramybę ir planuojančius kurti šeimyninį gyvenimą atokiau nuo miesto šurmulio. Taip nekilnojamojo turto ekspertai apibūdina Bajorus – išskirtinę sostinės vietą, kurioje dažniau būstą įsigyja ne Vilniuje gimę, o iš kitų Lietuvos miestų atvy...
nuotrauka
2019-10-24 10:14
Trečiąjį šių metų ketvirtį visoje Lietuvoje būstui įsigyti buvo išleista beveik 560 mln. eurų - 13 proc. daugiau nei praėjusių metų analogišku laikotarpiu ir 8 proc. daugiau nei šių metų antrąjį ketvirtį (balandžio-birželio mėnesiais). Tradiciškai daugiau kaip pusė šios sumos išleista perkant senos ...
nuotrauka
2019-10-22 14:44
Intensyviai augant biurų pasiūlai, nuomininkai tampa vis reiklesni – iš savininkų tikimasi didesnio lankstumo sudarant nuomos sutartį, papildomų paslaugų komplekso, puikios pastato kokybės bei centrinės lokacijos. Kaip verslo centrams išlikti konkurencingiems, kai nuomininkai tampa vis labiau įnorin...
nuotrauka
2019-10-22 14:20
Verslo centrų architektai ir plėtotojai, kurdami būsimų pastatų koncepcijas, prioritetu laiko būtent potencialaus darbuotojo aplinką. Architektas Remigijus Bimba sako, kad patrauklių moderniam verslui erdvių receptas vis geriau suprantamas ir jo siekiama: kuo daugiau sukurta infrastruktūros patogiam...
nuotrauka
2019-10-22 13:56
Vilniaus centre kylant naujiems biurų kvartalams, keičiasi būsimųjų nuomininkų poreikiai – vis dažniau automobilių stovėjimo klausimas būna vienas esminių, renkantis naują biurą. Neseniai priimtas miesto savivaldos nutarimas branginti stovėjimą mieste dar labiau paskatins bendroves ieškoti išeičių.
nuotrauka
2019-10-18 13:56
Pasaulyje besiformuojantys nauji darbo įpročiai stebina ir neįprastu gyvenimo būdu. Pasak ekspertų, matyti tendencijos, kad sėkmingas, verslą auginantis savo srities specialistas neprivalo turėti nuosavo automobilio, o gyvenamoji vieta viename mieste gali net trukdyti, jeigu dirbant tenka daug kelia...
nuotrauka
2019-10-18 09:41
Vilniaus Savanorių prospekto nuotraukos iš drono jau kitąmet atrodys gerokai kitaip nei iki šiol: jose akivaizdžiai matysis 500 kv. m stogas, ant kurio žmonės augins prieskonius, deginsis, žiūrės kiną ir kūrens grilį. Tai didžiausio Baltijos šalyse loftų pastato „Freiheit“ dalis, suprojektuota archi...
nuotrauka
2019-10-16 14:14
Būstas su pilna apdaila. Tokį sprendimą kol kas Lietuvoje siūlo nedaug nekilnojamo turto vystymo bendrovių, tačiau, specialistų teigimu, galimybe įsigyti įrengtą būstą susivilioja vis daugiau pirkėjų. Pagrindinės priežastys, lemiančios norą įsigyti būstą su pilna apdaila, yra laiko planavimas ir gal...
nuotrauka
2019-10-15 15:46
Tarptautinė nekilnojamojo turto plėtotoja „Pro Kapital Grupp“ užbaigė vieno didžiausių gyvenamosios paskirties projektų Senamiestyje „Šaltinių namai | Attico“ pirmąjį etapą. Jo metu kvartale baigti statyti penki mažaaukščiai namai. Bendros investicijos į tris šio projekto etapus sieks 17 mln. eurų.
nuotrauka
2019-10-15 15:37
„Citus“ Vilniuje, Lazdynėliuose suplanavo naują būsto projektą „Būk čia“, į kurį investuos apie 7,5 mln. Eur. Jame iškils du A+ energinės klasės daugiabučiai ir 5 tos pačios energinės klasės kotedžai. 5 aukštų namuose suplanuoti 104 butai, kuriuose bus nuo 1 iki 4 kambarių, jų plotas – 28–79 kv. m. ...
nuotrauka
2019-10-11 09:07
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2019 m. rugsėjo mėnesio reikšmė išaugo 0,4%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesi...
nuotrauka
2019-10-10 13:21
Besikeičiantis gyvenimo būdas keičia požiūrį į būstą ir jam keliamus reikalavimus. Jei kažkada būstas buvo didžiausiu gyvenimo turtu, kurį žmonės stengėsi pirkti tokį, kad jis tiktų visą gyvenimą, šiandien situaciją yra pasikeitusi kardinaliai. Finansavimo galimybės, paprastesnis būsto pirkimo ir pa...
nuotrauka
2019-10-09 10:07
Pastaruosius trejus metus Lietuvos statybos sektorius ir nekilnojamojo turto rinka išgyvena didžiulius ne tik kiekybinius, bet ir kokybinius pokyčius. Nuo 2016 m. lapkričio 1 d. naujai projektuojami ir statomi pastatai turėjo būti ne žemesnės kaip A energinio naudingumo klasės (išskyrus rekonstruoja...
nuotrauka
2019-10-07 14:48
Prieš kelerius metus iš valstybės išsinuomoję žemę vystytojai, šiuo metu aktyviai dirbantys ties šių teritorijų vystymo klausimais, staiga pasijuto lyg nusipirkę katę maiše. Vos per pastaruosius trejus metus pasikeitęs dvidešimtmetį egzistuojančio teisinio reguliavimo interpretavimas gali akimirksni...
nuotrauka
2019-10-03 10:43
Prabėgę devyni šių metų mėnesiai ir per juos į įvairius registrus patekę duomenys leidžia pamatyti ryškesnį nekilnojamojo turto (NT) rinkos, verslo aplinkos ir demografinės situacijos paveikslą, kurį piešia sukauptus duomenis analizuojantys Registrų centro analitikai. NT sandorių rinką į priekį, kai...

Statybunaujienos.lt » NT projektai