2020 sausio 24 d. penktadienis, 11:12
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Renovacija Kauno rajone. Statybininkai reikalavo pinigų, savivaldybė kreipėsi į teismą  1

2016-11-22 14:36
Daugiabučius Kauno rajone renovavusios bendrovės „Statybos ir restauravimo darbai“ vadovė Birutė Morkvėnienė, viešai kaltinusi savivaldybę šantažu, atrodo, pati bandė neteisėtai pasipelnyti, šiandien išplatintame pranešime skelbia Kauno rajono savivaldybė.
nuotrauka
Renovacija. Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Statybos ir restauravimo darbai, UAB

Kauno rajono apylinkės teismas nustatė, kad įmonės „Statybos ir restauravimo darbai“ reikalavimai renovacijos darbus prižiūrinčiai savivaldybės UAB „Komunalinių paslaugų centras“ (KPC) – nepagrįsti.

Teismas atmetė „Statybos ir restauravimo darbų“ prašymą dėl neva atsiradusios KPC skolos už darbus renovuojant daugiabutį Vilkijoje, Čekiškės g.120, ir priteisė delspinigius. 

Statybininkai reikalavo papildomų pinigų už senų radiatorių pakeitimą naujais, rūsio sienų ir cokolio apšiltinimo darbus. Buvo teigiama, neva tai yra darbai, nenumatyti investicijų planuose.

Kauno apylinkės teismas nustatė, kad visi darbai buvo numatyti sutartyje. Investicinis projektas nėra pirkimo dokumentas, todėl reikia vadovautis viešųjų pirkimų techninėse specifikacijose surašytomis sąlygomis. O jose minėti darbai buvo nurodyti.

„Teismas patvirtino, kad buvome teisūs, reikalaudami projekte numatytus darbus atlikti laiku ir kokybiškai. Mes ir negalėjome kitaip pasielgti, nes reikėjo apginti daugiabučių gyventojų interesus“, - sakė Kauno rajono mero pavaduotojas Jonas Gurskas.

Teismo sprendimas namo gyventojams sutaupė daugiau kaip 25 tūkst. Eur sumą, kurią nepagrįstai reikalavo sumokėti „Statybos ir restauravimo darbai“. Be to, ši statybų bendrovė privalės sumokėti beveik 40 tūkst. Eur. delspinigių už laiku neatliktus darbus.

Tai pirmoji byla iš šešių, kuriose sprendžiami ginčai tarp šių dviejų įmonių. Analogiškas pretenzijas statybos bendrovė reiškia dėl kitų Ežerėlyje, Vilkijoje, Neveronyse, Karmėlavoje ir Sitkūnuose atnaujinamų namų.

„Statybos ir restauravimo darbų” įmonė yra laimėjusi supaprastintą konkursą atnaujinti septynis Kauno rajone esančius daugiabučius namus. Tačiau Sitkūnuose ir Neveronyse renovacijos darbai nebuvo prasidėję net pasibaigus sutarties terminui.

KPC atstovai tvirtino, kad statybininkai daug kur paliko broko: neįrengė šildymo sistemos automatinių ventilių, neįstiklino kai kurių balkonų, netinkamai atliko apšiltinimo darbus ir panašiai.

„B. Morkvėnienė tokius teiginius pavadino šantažu ir rugsėjo gale, reikalaudama pinigų, surengė piketą prie Kauno rajono savivaldybės pastato. Vėliau spaudoje pasirodė B. Morkvėnienės užsakomieji straipsniai, kuriuose verslininkė savivaldybę kaltino reketu ir tyčiniu įmonės žlugdymu. Kauno rajone daugiabučius renovavo ir kitos įmonės, tačiau nė viena jų nekėlė tokių įžūlių reikalavimų, kaip „Statybos ir restauravimo darbai“, – pranešime cituojamas J. Gurskas. Vicemeras apgailestavo, kad dėl tokio statybininkų elgesio kenčia daugiabučių gyventojai. 

>>>Vilkaviškyje ir Kauno rajone valdžia pažabos nepaklusnius rangovus

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Viktoras
2016-11-25 10:28
Galiu pasakyti tik viena - naudoti tokios pastolius ES draudziama :(

Miestiečiai

nuotrauka
2020-01-23 11:54
Vakar, sausio 22 d., Vyriausybė pakeitė valstybės paramos seniems daugiabučiams atnaujinti teikimo ir jų atnaujinimo projektų įgyvendinimo priežiūros taisykles. Pasak aplinkos viceministro Mariaus Narmonto, pakeitimai padės sparčiau įgyvendinti renovacijos projektus, mažinti jos dalyvių administraci...
nuotrauka
2020-01-21 10:12,      papildyta 2020-01-22 11:50, papildyta LSA komentaru
Daugiabučių namų modernizavimo procesą būtina tobulinti, siekiant efektyvesnio ir sklandesnio šių namų atnaujinimo, spartesnio šiluminės energijos taupymo bei didesnio savininkų įsitraukimo į daugiabučių namų modernizavimą, rodo aukščiausiosios audito institucijos – Valstybės kontrolės – atlikto aud...
nuotrauka
2020-01-21 09:40
Ignalina baigė daugiabučių namų renovaciją, tačiau neišsprendė šilumos ūkio problemų. Viena pirmųjų Lietuvoje perėjusi prie biokuro naudojimo, šiandien savivaldybė toliau ieško modernesnių šildymo būdų.
nuotrauka
2020-01-17 16:36
Naujos regionui nepriskiriamos vietovės yra Gargždai, įsikūrę Klaipėdos rajone, didžioji Tauragės miesto dalis, taip pat regiono sąvokos nebeatitinka visas Utenos miestas. Tai paaiškėjo, Registrų centrui patvirtinus nekilnojamojo turto normatyvines vertes 2020 metams.
nuotrauka
2020-01-14 12:56
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius po svarstymo nepritarė vienbučio gyvenamojo namo Stanislovo Kerbedžio g. 13 rekonstrukcijos projektiniams pasiūlymams. Norint gauti teigiamą atsakymą projekto rengėjams teks išspręsti savivaldybės specialistų įvardint...
nuotrauka
2020-01-13 10:45
Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių arba 9 tūkst. butų. Iš viso nuo 2013 m., kuomet į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2019 m. atnaujinta daugiau kaip 24...
nuotrauka
2020-01-10 13:44
Nuo šių metų sostinėje tekstilė bus surenkama patogiau ir tvarkingiau: statomi nauji konteineriai visame mieste, parinktos patogesnės jų vietos, o tekstilės atliekas surinkinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.
nuotrauka
2020-01-09 16:26
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Kauno energija“ ginčą, pasisakė, kad visi pastato gyventojai turi mokėti už šilumą bendrosioms reikmėms, proporcingai jų turimo būsto plotui.
nuotrauka
2020-01-09 11:14
Vilniaus savivaldybė kviečia aktyvius vilniečius daugiabučių valdymą perimti į savo rankas – tapti savo būsto šeimininkais, patiems spręsti namo priežiūros ir atnaujinimo klausimus.
nuotrauka
2020-01-08 13:24
Beveik pusė Lietuvos vaikų gyvena sveikatai pavojingomis sąlygomis, rodo 2019 m. „VELUX Group“ atliktas tarptautinis „Sveikų namų barometro“ tyrimas. Penktą kartą atlikta kasmetinė studija parodė, jog taip gyvena 26 mln. – arba trečdalis – visos Europos vaikų.
nuotrauka
2020-01-03 10:47
Visą mėnesį – nuo 2020 m. sausio 2 iki 31 d. gyventojai gali teikti paraiškas kompensacijai pakeisti neefektyvius biokuro katilus į naujus efektyvius šildymo įrenginius. Tam skirta 3 mln. eurų.
nuotrauka
2020-01-01 14:00
Liko vos savaitė iki 5 savaites trukusio festivalio „Kalėdos sostinėje" pabaigos ir jau labai greit ateis metas, kai daugelis savo namuose, biuruose nupuoš kalėdines eglutes. Sostinės savivaldybė drauge su miestą tvarkančiomis įmonėmis pasirūpino, kad mieste atsirastų daugiau kaip 80 specialių vietų...
nuotrauka
2019-12-31 08:00
Kiekvienais metais vien Lietuvoje užfiksuojama daugiau nei 20 tūkst. vagysčių, o iš jų kas dešimta – įsilaužimas į gyvenamąsias patalpas. Tokie nusikaltimai ypač padažnėja šventiniu laikotarpiu, kai mūsų namai dažniau lieka tušti, o mūsų dėmesys – nukreiptas kitur.
nuotrauka
2019-12-30 11:32
Jonavoje kasdien atliekų surinkimo aikštelėse galima pamatyti kelis žmones. Jų darbas – pastatyti specialius daviklius į kiekvieną pusiau požeminį konteinerį, kurie atliekas tvarkančios įmonės darbuotojams praneš, kada reikia konteinerį ištuštinti.
nuotrauka
2019-12-30 11:14
Didžiosios metų šventės įkvepia dalintis gerumu ne tik su artimiausiais žmonėmis, bet ir aplinkiniais. Būtent todėl, šventiniu laikotarpiu, jau tapo įprasta matyti šalia konteinerių gyventojų išdėliotus daiktus, kurie dar tinkami naudoti ir palikti laukti naujų šeimininkų.
nuotrauka
2019-12-30 09:39
KLAUSIMAS. Daugiabutyje balkoną galima įsistiklinti parengus projektą ir gavus 50+1 namo gyventojų sutikimą bei leidimą iš savivaldybės. Ar tas galioja ir naujos statybos namams ?
nuotrauka
2019-12-30 08:48
Siekiant didesnio gyventojų saugumo ir stiprinant saugos reikalavimus, nuo sausio 1 d. dienos įsigalioja griežtesnė suskystintų naftos dujų balionų naudojimo tvarka. Tokie balionai turės būti naudojami su apsauginiais vožtuvais, apsaugančiais balioną nuo sprogimo gaisro metu.
nuotrauka
2019-12-20 10:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Palangos šilumos tinklai“ ginčą, įpareigojo bendrovę grąžinti vartotojo permoką už karšto vandens suvartojimą.
nuotrauka
2019-12-19 13:55
Kretingos miesto centrinė erdvė yra didesnė negu Vilniaus ir – neįtikėtina! – savo dydžiu prilygsta Maskvos Raudonajai aikštei. Tad kaip turėtų atrodyti Kretingos Rotušės aikštė šiandien, kad ji tarnautų kretingiškiams ne vien kaip automobilių stovėjimo aikštelė, bet būtų gyva žmonių susibūrimo viet...
nuotrauka
2019-12-18 11:32
Tomo Tomilino, Antano Vinkaus ir kitų Seimo narių iniciatyva apginti nuo rūkymo daugiabučių namų balkonuose kenčiančių gyventojų pamatinę teisę į sveikatą toliau skinasi kelią Seimo komitetuose – praeitą savaitę pritarimą iniciatyvai išreiškė Sveikatos reikalų komitetas. Šiandien, gruodžio 18 d., Sv...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai