2020 vasario 20 d. ketvirtadienis, 7:04
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Renovacija Kretingoje stringa dėl valstybės uždelsto finansavimo

Audronė GRIEŽIENĖ, Kretingos rajono laikraštis „Pajūrio naujienos"      2016-12-27 12:04
Toli gražu ne šventinėmis nuotaikomis gyvena už daugiabučių gyvenamųjų namų renovaciją atsakinga bendrovė „Kretingos komunalininkas“: kad renovacijos programoje dalyvaujantys gyventojai iš valstybės gautų žadėtąją 40 proc. finansinę valstybės paramą, 5 Kretingos mieste atnaujintus namus iki gruodžio 31-osios reikia priduoti Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriui. Tačiau pagalius į ratus kiša gerokai uždelstas valstybės finansavimas.
nuotrauka
Renovacija. Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Kretingos komunalininkas,
Staderus, UAB
Finansavimas vėlavo

„Sunkiai spėjame. Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyrius metams baigiantis apkrauta darbu, mat priduodami ne tik renovuoti gyvenamieji namai, bet ir kiti pagal sutartis baigti objektai“, – sakė R. Surblytė.

Tačiau direktorė su rangovais bei Kretingą kuruojančia Statybų inspekcijos vyriausiąja specialiste Ramune Balsyte reikalus, kaip sakė, dėlioja ranka rankon. Tikimasi, kad šiomis dienomis pagaliau bus baigtas atnaujinti dėl uždelstų darbų išgarsėjęs namas Savanorių g. 47, – beliko sudėti plastikinius langus. Baigiamieji apdailos darbai vyksta daugiabučiuose namuose Topolių g. 5, Laisvės g. 1 bei Kęstučio g. 7.

„Kaip reikiant įstrigome su vieninteliu namu – Kęstučio g. Nr. 9. Ne dėl mūsų kaltės, o dėl gerokai uždelsto valstybės finansavimo iki nustatytos datos baigti darbų rangovas nespės, kad ir kaip besistengtų“, – atviravo R. Surblytė.

Jos žodžiais, kreditas šio namo renovacijai pradėti buvo gautas tik liepą, nors į Viešųjų investicijų plėtros agentūrą (VIPA) kreiptasi iškart po to, kai iki 2015 m. kovo 31 d. su rangovo įmone „Staderus“ buvo sudaryta rangos darbų pirkimo sutartis. Kol šią sutartį įvertino Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), Daugiabučių namų renovacijos programos finansavimo trikdžiai prasidėjo visoje Lietuvoje. Aplinkos ministerija, kuruojanti šią sritį, daugiabučių namų gyventojus raginusi pritarti ir atnaujinti savo gyvenamuosius pastatus, R. Surblytės žodžiais, nenumatė, kaip spręsti iškilusias finansavimo bei kitas problemas.

Tuo metu abiejose kredito teikimo įstaigose, finansuojančiose daugiabučių renovaciją, tai yra Šiaulių banke ir VIPA, pristigo pinigų. Praėjusių metų rudenį Šiaulių bankui, iš Europos investicinio banko (EIB) gavus papildomų lėšų, programos finansavimas buvo atnaujintas.

Tikėdamasis kreditą gauti anksčiau, „Kretingos komunalininkas“ iš VIPA paraišką perkėlė į Šiaulių banką. Šis pareikalavo pateikti visų komunalines paslaugas teikiančių įmonių ataskaitas apie to namo gyventojų įsiskolinimus. Paaiškėjo, kad jie – didesni negu banko leidžiami.

Kredito bankas nedavė tol, kol įsiskolinimai nebuvo sumažinti. Bendrovė „Kretingos komunalininkas“ kiekvieną skolininką atskirai ragino susimokėti skolas. Kol susimokėjo, finansavimui skirtos lėšos baigėsi ir Šiaulių banke.

„Aplinkos ministerija visiems Lietuvos renovacijos programos administratoriams, rangovams, su kuriais jau sudarytos sutartys ir kurie laukė galimybės pradėti darbus po pasirašytos kreditavimo sutarties, vis žadėjo, kad deramasi su EIB ir kad finansavimas bus atnaujintas balandį, o kol, beje, ne be BETA direktoriaus pagalbos, gavom, – sulaukėm ir vidurvasario“, – taip situaciją paaiškino direktorė. Anot jos, prasidėjusius renovacijos darbus pristabdė dar ir prastos oro sąlygos – nuo spalio užklupęs lietus, sniegas, neigiama temperatūra naktimis.

Prašė supratimo – atsitrenkė kaip į sieną

Dėl susidariusių nepalankių aplinkybių R. Surblytė teigė triskart raštu kreipusis į Aplinkos ministeriją. „Ne dėl mūsų kaltės susidariusią situaciją, dėl kurios neįmanoma renovacijos pabaigti iki gruodžio 31-osios, prašėme įvertinti kaip išskirtinę, tačiau sulaukėme formalaus atsakymo, o ne sprendimo būdo“, – sakė direktorė.

Pasak jos, tuometinės viceministrės Daivos Matonienės pasirašytame rašte nurodyti renovacijos terminai bei paramos dydžiai, kuriuos komunalininkai esą ir taip atmintinai žino.

Dėl išskirtinės namo Kęstučio g. 9 situacijos raštus į ministeriją rašė ir rajono meras Juozas Mažeika, kreipėsi Seimo narys Antanas Vinkus. Su naujosios Vyriausybės aplinkos ministru A. Vinkus šios savaitės viduryje buvo susitikęs dar kartą.

„Atsakymas mane pribloškė: visoje Lietuvoje į tokią situaciją pakliuvusių namų yra ne vienas ir ne penki, o 140, todėl valstybė neišgalinti visų jų renovaciją finansuoti 40 procentų, nes tam reikėtų daugiau kaip 2 milijonų eurų“, – stebėjosi „Kretingos komunalininko“ direktorė Renata Surblytė.Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-02-19 13:45
Lietuvoje sklypų savininkai gana dažnai susiduria su situacija, kuomet turėdami tuščią sklypą ir nebūdami jokių bendrijų nariais, yra apmokestinami greta veikiančių gyvenamųjų namų bendrijų už naudojimąsi inžineriniais tinklais ir kitais mokesčiais. Ypač tas aktualu soduose esančių sklypų savininkam...
nuotrauka
2020-02-19 12:19
Biržų rajono savivaldybės vadovai ir daugiabučių namų bendrijų pirmininkai tarėsi, kaip tvarkyti bendras namų teritorijas, kad jos būtų patogios ir saugios gyventojams.
nuotrauka
2020-02-18 10:44
Aplinkos ministerijos siūlomas naujasis atliekų tvarkymo kainodaros modelis ne tik vėl brangins šios paslaugos gyventojams kainą, bet ir gerokai sumažins savivaldybių savarankiškumą išstumiant jas iš kainų nustatymo proceso, teigia Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA).
nuotrauka
2020-02-18 10:37
Nuo šių metų įsigaliojus teisės aktų pakeitimams, kuriais sumažinta neapmokestinamojo nekilnojamojo turto (NT) mokesčio suma fiziniams asmenims, padaugėjo asmenų, turinčių prievolę mokėti NT mokestį. Asmenys savo valdomo NT mokestines vertes nesunkiai gali sužinoti Registrų centre.
nuotrauka
2020-02-18 10:29
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) nubaudė pažeidėją, neteisėtai pastačiusį tvorą. Tačiau Šiaulių miesto savivaldybė siekia, kad pažeidėjas ne tik būtų nubaustas, bet ir iš jo būtų pareikalauti atstatyti buvusią situaciją.
nuotrauka
2020-02-13 17:42
Panevėžio apylinkės teisme atversta baudžiamoji byla, kur buvusi Nevėžio g. 35-ojo namo savininkų bendrijos pirmininkė V. V. kaltinama suklastojusi dokumentus.
nuotrauka
2020-02-13 10:38
Per vasario mėnesį sostinės „DĖK‘ui“ dalijimosi daiktais stotelių tinklą papildys dar 4 naujos stotelės, kuriose vilniečiai gali palikti gerus, nebenaudojamus daiktus. Pirmosios dvi naujos stotelės ką tik atidarytos Pilaitės prospekte ir Pramonės gatvėje, kiek vėliau šį mėnesį dar dvi atsiras Liepka...
nuotrauka
2020-02-11 13:31
Rengdamasi tvariai stoties rajono teritorijos konversijai bei daugiafunkcio verslo ir mobilumo centro atsiradimui, Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi ir tuo, kad į miesto ir nekilnojamojo turto objektų plėtotojų dėmesio lauką būtų sugrąžinta visa pietinė miesto dalis.
nuotrauka
2020-02-10 10:18
Kodėl renovuotame name visuose butuose prie radiatorių sumontavus termostatinius ventilius, padedančius reguliuoti patalpos oro temperatūrą ir įrengus šilumos daliklius, skirtus patalpose sunaudotam šilumos kiekiui įvertinti, gyventojai už šildymui suvartotą šilumą kiekviename bute moka skirtingai?
nuotrauka
2020-02-05 16:23
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos pataisoms, skirtoms skatinti aplinkai draugiškų energijos šaltinių panaudojimą pastatams šildyti.
nuotrauka
2020-02-05 13:41
Net ir kruopščiai finansus planuojantiesiems koją pakišti gali pats gyvenimas. Ištikus neplanuotoms gyvenimo situacijoms, netikėtos išlaidos gali būti tuo metu sunkiai pakeliamos, todėl gyventojai susimąsto ir apie vartojimo paskolą. Kad nepakeliama paskui netaptų pati paskola, specialistai pataria ...
nuotrauka
2020-02-04 12:16
Teismai tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorų ieškinius, kuriais buvo prašoma pripažinti negaliojančiais sandorius, pagal kuriuos valstybinė žemė buvo parduota vienai sodininkų bendrijai, ir daugiau kaip 1 mln. 143 tūkst. eurų vertės žemės sklypus grąžino...
nuotrauka
2020-02-04 09:22
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės daugiabučiams renovuoti pagal pastarąjį Aplinkos ministerijos kvietimą. Paraiškų teikimo terminas baigėsi sausio 31 d. Preliminariais skaičiavimais, bendra prašoma investicijų suma – apie 210 mln. eurų.
nuotrauka
2020-02-03 12:06
Dvi tarnybos – Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT) ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) – tikrins, ar prekiaujama techniškai tvarkingais, saugiais ir tinkamai paženklintais suskystintų naftos dujų (SND) balionais.
nuotrauka
2020-01-31 09:05
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „VVARFF“ dėl kompleksinio tikslinės teritorijos daugiabučių kiemų sutvarkymo darbų.
nuotrauka
2020-01-28 09:11
Dar 1995 m. Švedijos bendrovė „Husqvarna“ žengė pirmą žingsnį į naują technikos segmentą – pristatė pirmąjį pasaulyje komercinį robotą vejapjovę – „Husqvarna Solar“, robotą vejapjovę su saulės baterijomis. Šis išradimas pradėjo keisti pasaulio požiūrį į vejos priežiūrą ir jį keičia iki šiol. Veją pr...
nuotrauka
2020-01-27 15:09
Įpusėjus antrajai žiemai, kai dūmų detektoriai Lietuvos žmonių namuose yra pripažinti privalomais, orai lepina šiluma, todėl gaisrų skaičius pastaraisiais mėnesiais, lyginant su ankstesnėmis žiemomis, gerokai sumažėjęs. Tačiau specialistai pastebi, kad praėjus dvejiems metams nuo dūmų detektorių pas...
nuotrauka
2020-01-23 11:54
Vakar, sausio 22 d., Vyriausybė pakeitė valstybės paramos seniems daugiabučiams atnaujinti teikimo ir jų atnaujinimo projektų įgyvendinimo priežiūros taisykles. Pasak aplinkos viceministro Mariaus Narmonto, pakeitimai padės sparčiau įgyvendinti renovacijos projektus, mažinti jos dalyvių administraci...
nuotrauka
2020-01-21 10:12,      papildyta 2020-01-22 11:50, papildyta LSA komentaru
Daugiabučių namų modernizavimo procesą būtina tobulinti, siekiant efektyvesnio ir sklandesnio šių namų atnaujinimo, spartesnio šiluminės energijos taupymo bei didesnio savininkų įsitraukimo į daugiabučių namų modernizavimą, rodo aukščiausiosios audito institucijos – Valstybės kontrolės – atlikto aud...
nuotrauka
2020-01-21 09:40
Ignalina baigė daugiabučių namų renovaciją, tačiau neišsprendė šilumos ūkio problemų. Viena pirmųjų Lietuvoje perėjusi prie biokuro naudojimo, šiandien savivaldybė toliau ieško modernesnių šildymo būdų.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai