2019 rugsėjo 20 d. penktadienis, 19:21
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Renovacija Kretingoje stringa dėl valstybės uždelsto finansavimo

Audronė GRIEŽIENĖ, Kretingos rajono laikraštis „Pajūrio naujienos"      2016-12-27 12:04
Toli gražu ne šventinėmis nuotaikomis gyvena už daugiabučių gyvenamųjų namų renovaciją atsakinga bendrovė „Kretingos komunalininkas“: kad renovacijos programoje dalyvaujantys gyventojai iš valstybės gautų žadėtąją 40 proc. finansinę valstybės paramą, 5 Kretingos mieste atnaujintus namus iki gruodžio 31-osios reikia priduoti Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriui. Tačiau pagalius į ratus kiša gerokai uždelstas valstybės finansavimas.
nuotrauka
Renovacija. Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Kretingos komunalininkas,
Staderus, UAB
Finansavimas vėlavo

„Sunkiai spėjame. Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyrius metams baigiantis apkrauta darbu, mat priduodami ne tik renovuoti gyvenamieji namai, bet ir kiti pagal sutartis baigti objektai“, – sakė R. Surblytė.

Tačiau direktorė su rangovais bei Kretingą kuruojančia Statybų inspekcijos vyriausiąja specialiste Ramune Balsyte reikalus, kaip sakė, dėlioja ranka rankon. Tikimasi, kad šiomis dienomis pagaliau bus baigtas atnaujinti dėl uždelstų darbų išgarsėjęs namas Savanorių g. 47, – beliko sudėti plastikinius langus. Baigiamieji apdailos darbai vyksta daugiabučiuose namuose Topolių g. 5, Laisvės g. 1 bei Kęstučio g. 7.

„Kaip reikiant įstrigome su vieninteliu namu – Kęstučio g. Nr. 9. Ne dėl mūsų kaltės, o dėl gerokai uždelsto valstybės finansavimo iki nustatytos datos baigti darbų rangovas nespės, kad ir kaip besistengtų“, – atviravo R. Surblytė.

Jos žodžiais, kreditas šio namo renovacijai pradėti buvo gautas tik liepą, nors į Viešųjų investicijų plėtros agentūrą (VIPA) kreiptasi iškart po to, kai iki 2015 m. kovo 31 d. su rangovo įmone „Staderus“ buvo sudaryta rangos darbų pirkimo sutartis. Kol šią sutartį įvertino Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), Daugiabučių namų renovacijos programos finansavimo trikdžiai prasidėjo visoje Lietuvoje. Aplinkos ministerija, kuruojanti šią sritį, daugiabučių namų gyventojus raginusi pritarti ir atnaujinti savo gyvenamuosius pastatus, R. Surblytės žodžiais, nenumatė, kaip spręsti iškilusias finansavimo bei kitas problemas.

Tuo metu abiejose kredito teikimo įstaigose, finansuojančiose daugiabučių renovaciją, tai yra Šiaulių banke ir VIPA, pristigo pinigų. Praėjusių metų rudenį Šiaulių bankui, iš Europos investicinio banko (EIB) gavus papildomų lėšų, programos finansavimas buvo atnaujintas.

Tikėdamasis kreditą gauti anksčiau, „Kretingos komunalininkas“ iš VIPA paraišką perkėlė į Šiaulių banką. Šis pareikalavo pateikti visų komunalines paslaugas teikiančių įmonių ataskaitas apie to namo gyventojų įsiskolinimus. Paaiškėjo, kad jie – didesni negu banko leidžiami.

Kredito bankas nedavė tol, kol įsiskolinimai nebuvo sumažinti. Bendrovė „Kretingos komunalininkas“ kiekvieną skolininką atskirai ragino susimokėti skolas. Kol susimokėjo, finansavimui skirtos lėšos baigėsi ir Šiaulių banke.

„Aplinkos ministerija visiems Lietuvos renovacijos programos administratoriams, rangovams, su kuriais jau sudarytos sutartys ir kurie laukė galimybės pradėti darbus po pasirašytos kreditavimo sutarties, vis žadėjo, kad deramasi su EIB ir kad finansavimas bus atnaujintas balandį, o kol, beje, ne be BETA direktoriaus pagalbos, gavom, – sulaukėm ir vidurvasario“, – taip situaciją paaiškino direktorė. Anot jos, prasidėjusius renovacijos darbus pristabdė dar ir prastos oro sąlygos – nuo spalio užklupęs lietus, sniegas, neigiama temperatūra naktimis.

Prašė supratimo – atsitrenkė kaip į sieną

Dėl susidariusių nepalankių aplinkybių R. Surblytė teigė triskart raštu kreipusis į Aplinkos ministeriją. „Ne dėl mūsų kaltės susidariusią situaciją, dėl kurios neįmanoma renovacijos pabaigti iki gruodžio 31-osios, prašėme įvertinti kaip išskirtinę, tačiau sulaukėme formalaus atsakymo, o ne sprendimo būdo“, – sakė direktorė.

Pasak jos, tuometinės viceministrės Daivos Matonienės pasirašytame rašte nurodyti renovacijos terminai bei paramos dydžiai, kuriuos komunalininkai esą ir taip atmintinai žino.

Dėl išskirtinės namo Kęstučio g. 9 situacijos raštus į ministeriją rašė ir rajono meras Juozas Mažeika, kreipėsi Seimo narys Antanas Vinkus. Su naujosios Vyriausybės aplinkos ministru A. Vinkus šios savaitės viduryje buvo susitikęs dar kartą.

„Atsakymas mane pribloškė: visoje Lietuvoje į tokią situaciją pakliuvusių namų yra ne vienas ir ne penki, o 140, todėl valstybė neišgalinti visų jų renovaciją finansuoti 40 procentų, nes tam reikėtų daugiau kaip 2 milijonų eurų“, – stebėjosi „Kretingos komunalininko“ direktorė Renata Surblytė.Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2019-09-20 10:57
Panevėžio apylinkės teismas visiškai patenkino panevėžietės vairuotojos ieškinį Panevėžio miesto savivaldybei atlyginti daugiau nei 2 tūkst. eurų nuostolius, apgadinus mašiną duobėtoje miesto gatvėje.
nuotrauka
2019-09-19 14:51
Beveik trečdalis gyventojų labai norėtų patys pasigaminti elektros iš saulės, o 60 proc. rimtai svarstytų tokią galimybę, jei nereikėtų patiems rūpintis saulės elektrinės įsirengimu. Didžioji dalis gyventojų norėtų pasigaminti elektros iš saulės dėl galimybės sumažinti išlaidas elektrai, bet stiprus...
nuotrauka
2019-09-17 10:21
15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose kokybė?
nuotrauka
2019-09-13 08:52
Tyrimas atskleidė, jog lietuviai nebijo patys imtis būsto remonto darbų. Remiantis visuomenės nuomonės apklausos duomenimis, mažiausiai skuba jauni 18-25 m. amžiaus tautiečiai – remontas jų namuose gali užtrukti iki pusės metų. Kad darbai vyktų sparčiai ir sklandžiai, statybų srities ekspertai patar...
nuotrauka
2019-09-12 16:55
Seimas nusprendė svarstyti pasiūlymą tobulinti Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą, siekiant sudaryti geresnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu Lietuvos Respublikos regionų teritorijose.
nuotrauka
2019-09-12 16:33
Prasidėjo 6-asis daugiabučių namų renovacijos etapas, jau paskelbti kvietimai į 7-ąjį etapą, o Biržų mieste tebevyksta 5-ojo etapo daugiabučių namų renovacijos darbai. Didžiausias rūpestis rajono Savivaldybės vadovams yra rangovo „Statybų kodas“ atliekami renovacijos darbai.
nuotrauka
2019-09-12 10:24
Šnipiškės sparčiai atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvovo gatvių Vilniuje bus pradėta tiesti nauja dviejų eismo juostų gatvė: bus paklota nauja asfalto danga, įrengtas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas, atsiras dvi sankryžos, pasodinti nauji želdiniai. Tokiam projektui šiandien pritarė sostinės Taryb...
nuotrauka
2019-09-10 11:00
Lietuvos paštas į savo tinklo atnaujinimą Kaune iki šių metų pabaigos investuos 610 tūkst. Eur – tiek numatyta skirti „miegamuosiuose“ mikrorajonuose šiuolaikiškiems pašto skyriams įrengti.
nuotrauka
2019-09-04 10:43
Sostinės savivaldybė kiekvieną rugsėjį gatvių remonto darbus susiplanuoja taip, kad šie nekliudytų ir taip intensyviam eismui. Nuo pirmų rugsėjo dienų remonto darbai iš gatvių perkelti į daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus – šiemet bus sutvarkyta daugiau kaip 300 įvažiavimų.
nuotrauka
2019-09-03 12:26
Augant susidomėjimui savo namuose pasigaminti elektros energiją, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) specialistai pataria nesiimti savavališkų veiksmų montuojant saulės elektrines, būtinai gauti Bendrovės išduodamas prijungimo sąlygas, patikėti darbą atestuotiems ir darbą išmanantiems specialist...
nuotrauka
2019-09-03 09:46
Lietuvoje sparčiai daugėjant renovuotų daugiabučių gyvenamųjų namų, vis dažniau išryškėja netinkamo mikroklimato sukeliamos problemos gyvenamosiose patalpose. Gyventojams svarbu žinoti, kad po daugiabučio modernizacijos keičiasi ir buto mikroklimatas. Kadangi modernizuotas daugiabutis, gyvenamasis n...
nuotrauka
2019-08-28 09:31
UAB „Plungės šilumos tinklų“ paruoštam šilumos perdavimo tinklų modernizavimo projektui skirtas Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimas. Rugpjūčio mėnesį bendrovė su ES paramos projektus administruojančia Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašė projekto „Šilumos perdavimo tinklų atnaujini...
nuotrauka
2019-08-27 10:31
Marijampolės savivaldybės taryba 5-ajame posėdyje patvirtino Marijampolės savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą. Pagrindinis šio sąrašo aspektas – jame pirmą kartą atsirado mėgėjų sodų bendrijų keliai. Tai svarbus sprendimas, nes norint gauti finansavimą iš kelių priežiūros ir plėtros programo...
nuotrauka
2019-08-26 13:11
Sostinės Gedimino prospekte, netoliese Lukiškių aikštės, rugpjūčio 26–28 dienomis vilniečiams atsiveria nauja erdvė „Live Square“. Tikimasi, kad ji suteiks daugiau energijos pagrindinei miesto gatvei, o vieša terasa taps nauja miestiečių traukos vieta.
nuotrauka
2019-08-26 09:29
Žvėriškos nuomos kainos arba nudrengti ir neremontuojami butai, nesukalbami nuomotojai – su tuo susiduria būsto ieškantis jaunimas ir ne vien jis. Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad „atsikandęs“ karčios nuomos patirties dažnas jaunuolis ima žvalgytis nuosavo būsto. Šiandien vis dažniau tai ta...
nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 07:41
Aplinkos ministerijos paskelbtu nauju kvietimu teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą prasideda dar vienas jų renovacijos etapas.
nuotrauka
2019-08-14 13:25
Kretingos rajono savivaldybės sodininkų bendrijų pirmininkai išgirdo gerų žinių – bus rengiamas Tarybos sprendimo projektas dėl likusios nepanaudotos finansinės paramos sodininkų bendrijų infrastruktūros tvarkymui perskirstymo. Be to, sudarytas prioritetinis artimiausiais metais Savivaldybės planuoj...
nuotrauka
2019-08-09 09:43
Daugiau parkavimo vietų, pakilusi nekilnojamojo turto vertė, erdvesnis ir tvarkingesnis kiemas – tokiais privalumais džiaugiasi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pasinaudoję kauniečiai. Prieš beveik dvejus metus Kauno savivaldybės pasiūlytu įrankiu ir finansine parama pasinaudojo...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...