2020 sausio 27 d. pirmadienis, 16:47
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Renovacija kuria naują gyvenimo kokybę

2016-09-02 08:15
Pastato modernizavimas, dar vadinamas renovacija – puiki galimybė pagerinti gyvenamųjų patalpų mikroklimato sąlygas, sumažinti šildymo išlaidas ir taupiai naudoti gamtinius išteklius. Tai vienkartinė investicija, kurios grąža galima naudotis visą pastato eksploatacijos laikotarpį: iškart po modernizavimo pagerėja patalpų šiluminis komfortas, pastato išvaizda ir sumažėja išlaidos šildymui. Modernizuotų pastatų mikroklimatas ir investicijų grąža labai priklauso nuo pasirinktų ir įgyvendintų pastato atitvarų apšiltinimo sprendimų bei energiją naudojančių inžinerinių sistemų.
nuotrauka
Renovacija Vilniuje. Portalo Statybunanujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Paroc, UAB
Nors termoizoliacinė medžiaga „paslepiama“ po apdaila, tačiau jos teikiama nauda lydi mus visą pastato ar būsto gyvavimo laiką.

Kodėl renovuojamo būsto šiltinimui verta rinktis PAROC akmens vatą?
  • Sausos, šiltos ir ilgaamžės sienos

PAROC akmens vatos gaminiai gerai praleidžia vandens garus. Tai reiškia, kad sienų apšiltinimo ar pastatų eksploatavimo metu į akmens vatą patekusi drėgmė laisvai migruoja į išorę ir yra pašalinama pro sienos apdailą arba vėdinamą oro tarpą. Vandens garų judėjimas nekeičia akmens vatos šiluminių ir eksploatacinių savybių. Tai labai svarbu užtikrinant pastato konstrukcijų ilgaamžiškumą ir geresnes patalpų mikroklimato sąlygas. Jei termoizoliacinė medžiaga yra mažai laidi vandens garams, tai esant tam tikroms sąlygoms, iš patalpų pro sieną migruojanti drėgmė gali kauptis prieš termoizoliacinę medžiagą esančiame sienos sluoksnyje. Tokiu būdu pablogėja sienos šilumos izoliacijos savybės, sumažėja kai kurių sienos medžiagų stipris, didėja drėgminės deformacijos.

Visa tai kenkia pastato konstrukcijoms ir sumažina jų ilgaamžiškumą. Žinoma, šių procesų poveikį galima sumažinti vėdinant patalpas, tačiau daugumoje renovuojamų senųjų daugiabučių nėra efektyvių vėdinimo sistemų, dažniausiai jos nėra įrengiamos ir modernizavimo metu, todėl su drėgme pastatuose susijusių problemų sprendimui visada verta išnaudoti akmens vatos gaminių vandens garų laidumą. Kuo sienos termoizoliacinė medžiaga yra laidesnė vandens garams, tuo mažesnė tikimybė, kad ant vidinio sienos paviršiaus susidarys sąlygos augti pelėsiams: netgi dėl nepakankamo šildymo ir vėdinimo iki modernizavimo įdrėkusios sienos greičiau išdžius jas apšiltinus akmens vatos gaminiais.

Sprendimas pastatų sienas ir kitas pastato atitvaras apšiltinti vandens garams laidžiais ir pastovių matmenų PAROC akmens vatos gaminiais, užtikrins sveikesnes ir komfortiškesnes patalpų mikroklimato sąlygas bei sumažins nenumatytų išlaidų pastato remontui tikimybę.
  • Nedega
Renovuojamų daugiabučių sienos dažniausiai yra įvairių plytų arba blokelių mūras, didelių matmenų betoniniai arba keramzitbetoniniai surenkami elementai. Šios sienų medžiagos – nedegios, todėl siena atitinka aukščiausių – A1 arba A2 gaisrinių klasių reikalavimus. Kai sienos apšiltinamos degiomis medžiagomis, netgi tada, kai degi sienos apšiltinimo medžiaga yra padengta tinko sluoksniu arba kitokia nedegia danga, renovuota siena atitinka tik B s-1 d0 ar net žemesnės gaisrinės klasės reikalavimus.

Ypač pavojingas yra degių termoizoliacinių medžiagų naudojimas statybos metu. Dažnai ant renovuojamos sienos sumontuotos degios termoizoliacinės medžiagos nutinkuojamos arba kitaip padengiamos tik po keleto dienų ar net savaičių. Visą tą laikotarpį netgi maža išorinė ugnis gali sukelti pastato gaisrą.

Anksčiau patalpose – tiek buityje, tiek ir darbinėje aplinkoje – buvo naudojama daugiau natūralios kilmės medžiagų, kurios ilgiau neįsidegdavo, o užsidegusios išskirdavo mažiau kaitros ir nuodingų dūmų. Pastaruoju metu mūsų būstuose – vis daugiau sintetinių ir polimerinių gaminių iš naftos produktų. „Fire Safe Europe“ (FSEU) organizacijos duomenimis, Europoje net 50 % žmonių gaisruose žuvo ne dėl ugnies, bet dėl nuodingų dūmų poveikio. 1950-aisiais vidutinis laikas nuo gaisro patalpų viduje pradžios iki staigaus ugnies išplitimo buvo 15 minučių, po 25 metų, anot FSEU, šis laikas sutrumpėjo iki 5 minučių, o dabar lemtingomis sąlygomis ugnis gali išplisti per 3 minutes. Ugnies išplitimo laikas, kilus gaisrui, yra lemiamas veiksnys gelbėjant žmones ir materialines vertybes. Tad renovuodami pastatus nedegiomis medžiagomis, galite sumažinti gaisro riziką.

Beveik visos mineralinės vatos rūšys klasifikuojamos kaip nedegios medžiagos, tačiau PAROC akmens vatai, kuri gaminama iš nedegios žaliavos – uolienų – yra būdinga itin aukšta (apie 1000 °C) lydymosi temperatūra. Dauguma PAROC akmens vatos gaminių, nepadengtų jokia danga, yra priskiriami saugiausiai A1 degumo klasei. Akmens vata ilgiau saugo pastato konstrukcijas nuo ugnies poveikio, todėl ja rekomenduojama apšiltinti net ir tokias konstrukcijas, kurioms taikomi itin griežti priešgaisriniai reikalavimai. Unikalios PAROC akmens vatos savybės naudojamos apsaugoti nuo ugnies visas pastato konstrukcijas: pamatus, sienas, stogus. Metalo ir gelžbetonio konstrukcijų apsaugai nuo ugnies yra sukurti ir mokslinėse laboratorijose išbandyti specialieji gaminiai ir sprendimai.
  • Nedidelis pabrangimas
Rinkdamiesi statybines medžiagas, mes dažniausiai vertiname ir lyginame kainas. Tačiau pasirenkant pastato atitvarų apšiltinimo sprendinį, reiktų įvertinti ne tik šiluminės energijos sutaupymus ir šilumos izoliacijos kainą, bet ir kitus tokio pasirinkimo privalumus. Juk tai yra vienkartinė investicija, kurios teikiama nauda naudositės visą pastato eksploatavimo laiką. Šiltinimas PAROC akmens vata sukuria tokias vertes, kurios yra ypač svarbios ir sunkiai įkainojamos: geresnė gyvenamoji aplinka, saugesnis ir ilgaamžis būstas.

Suskaičiavus renovuojamo daugiabučio sienų šiltinimo variantą su 150 mm storio „PAROC Linio 10“ plokštėmis, vietoje tokio pat storio EPS 70, papildoma investicija vienam kvadratiniam buto ploto metrui sudaro vos kelis eurus. Visa pastato modernizacijos investicija padidėja vos 2-4 %.

Pavyzdžiui, 50 kv. m ploto butui daugiabutyje modernizacijos pabrangimas:


 

 

Daugiabučio renovacija

Skaičiavimai buvo atlikti konkretiems namams 2015 m. balandžio mėn. kainomis. Kiekvienu atveju skaičiavimai, įskaitant pabrangimą ir skiriamą investiciją, gali skirtis priklausomai nuo šilumos izoliacijos storio, šiltinimo sistemos, kiekvieno pastato architektūros, konstrukcijos bei naudojamų medžiagų savybių.

  • Tarptautinė patirtis ir praktika

Pastatų renovacija arba modernizavimas – tai didelis iššūkis statybos pramonei. Kiekvienas pastatas yra išskirtinis ir unikalus, o efektyvios modernizacijos sprendiniai ir jų įdiegimo būdai yra sudėtingi. PAROC, kaip inovatyvi, dinamiška ir nemenką tarptautinę patirtį sukaupusi kompanija, kuria racionalius sprendinius energiškai efektyviai renovacijai. Pasitelkusi ilgametę patirtį ir kompetentingus partnerius, PAROC įgyvendino seno daugiabučio ir individualiųjų gyvenamųjų namų modernizavimo projektus Skandinavijoje.

Daugiabučio „Innova“ renovacijos projektas buvo vykdomas Suomijoje, o „RenZeroTM“ projektai – Švedijoje ir Suomijoje. Šie projektai – tai ne tik pastato atitvarų – sienų ar stogo – apšiltinimo sprendimai. Tai – kompleksiniai viso pastato modernizavimo projektai, kurių metu buvo sprendžiami pastato vėdinimo, sandarumo, atitvarų apšiltinimo, skaidrių atitvarų įrengimo ir šiluminių tiltelių įtakos mažinimo klausimai. Jų tikslas buvo ne tik sumažinti energijos sąnaudas pastatui šildyti, bet ir pagerinti patalpų vidaus komfortą, sukurti sveikesnį mikroklimatą. „RenZeroTM“ ir „Innova“ pilotiniai renovacijos projektai, galima sakyti, yra dar vienas žingsnis taip vadinamos „surenkamos statybos“ link.

Daugiabučio namo renovacijai pagal „Innova“ projektą gamykloje buvo gaminami surenkami skydai, kuriuose be apšiltinimo medžiagos buvo sumontuoti langai ir balkonų durys bei vėdinimo ortakiai. Statybos objekte šiems skydams montuoti nereikėjo pastolių, pakako vieno krano.

„RenZero“ pilotinio projekto objektais buvo individualūs karkasiniai mediniai, iki 1950 metų pastatyti, namai. Įvertinusi tai, jog didžioji dauguma tokių pastatų yra kaimo vietovėse, kompanija PAROC sukūrė specialų elementą su šilumos izoliacijos sluoksniu, kurį atsinešti ir pritvirtinti prie sienos gali 2 darbininkai.

Dar vienas eksperimentinis PAROC renovacijos projektas buvo vykdomas Latvijoje. Kartu su Latvijos medienos perdirbėjais ir mokslininkais PAROC išbandė naują gaminį pastatų renovacijai – gamykloje surenkamus medinius skydus su akmens vatos užpildu viduje.

Savo tvariais izoliaciniais sprendimais jau ištisus dešimtmečius saugome Šiaurės šalių pastatus ir jų konstrukcijas nuo žvarbiomis žiemomis susidarančių ekstremalių klimato poveikių. Ekstremalios sąlygos tampa vis dažnesniu reiškiniu visame pasaulyje, tad Šiaurės šalių patirtis ir praktika, pritaikyta Lietuvos sąlygoms, padės įgyvendinant ambicingus ne tik „C“, bet ir „A“ ar net ir dar aukštesnius energinio naudingumo klasės reikalavimus atitinkančių pastatų renovacijos projektus.

Parengta pagal „Paroc“ inf.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-01-27 15:09
Įpusėjus antrajai žiemai, kai dūmų detektoriai Lietuvos žmonių namuose yra pripažinti privalomais, orai lepina šiluma, todėl gaisrų skaičius pastaraisiais mėnesiais, lyginant su ankstesnėmis žiemomis, gerokai sumažėjęs. Tačiau specialistai pastebi, kad praėjus dvejiems metams nuo dūmų detektorių pas...
nuotrauka
2020-01-23 11:54
Vakar, sausio 22 d., Vyriausybė pakeitė valstybės paramos seniems daugiabučiams atnaujinti teikimo ir jų atnaujinimo projektų įgyvendinimo priežiūros taisykles. Pasak aplinkos viceministro Mariaus Narmonto, pakeitimai padės sparčiau įgyvendinti renovacijos projektus, mažinti jos dalyvių administraci...
nuotrauka
2020-01-21 10:12,      papildyta 2020-01-22 11:50, papildyta LSA komentaru
Daugiabučių namų modernizavimo procesą būtina tobulinti, siekiant efektyvesnio ir sklandesnio šių namų atnaujinimo, spartesnio šiluminės energijos taupymo bei didesnio savininkų įsitraukimo į daugiabučių namų modernizavimą, rodo aukščiausiosios audito institucijos – Valstybės kontrolės – atlikto aud...
nuotrauka
2020-01-21 09:40
Ignalina baigė daugiabučių namų renovaciją, tačiau neišsprendė šilumos ūkio problemų. Viena pirmųjų Lietuvoje perėjusi prie biokuro naudojimo, šiandien savivaldybė toliau ieško modernesnių šildymo būdų.
nuotrauka
2020-01-17 16:36
Naujos regionui nepriskiriamos vietovės yra Gargždai, įsikūrę Klaipėdos rajone, didžioji Tauragės miesto dalis, taip pat regiono sąvokos nebeatitinka visas Utenos miestas. Tai paaiškėjo, Registrų centrui patvirtinus nekilnojamojo turto normatyvines vertes 2020 metams.
nuotrauka
2020-01-14 12:56
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius po svarstymo nepritarė vienbučio gyvenamojo namo Stanislovo Kerbedžio g. 13 rekonstrukcijos projektiniams pasiūlymams. Norint gauti teigiamą atsakymą projekto rengėjams teks išspręsti savivaldybės specialistų įvardint...
nuotrauka
2020-01-13 10:45
Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių arba 9 tūkst. butų. Iš viso nuo 2013 m., kuomet į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2019 m. atnaujinta daugiau kaip 24...
nuotrauka
2020-01-10 13:44
Nuo šių metų sostinėje tekstilė bus surenkama patogiau ir tvarkingiau: statomi nauji konteineriai visame mieste, parinktos patogesnės jų vietos, o tekstilės atliekas surinkinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.
nuotrauka
2020-01-09 16:26
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Kauno energija“ ginčą, pasisakė, kad visi pastato gyventojai turi mokėti už šilumą bendrosioms reikmėms, proporcingai jų turimo būsto plotui.
nuotrauka
2020-01-09 11:14
Vilniaus savivaldybė kviečia aktyvius vilniečius daugiabučių valdymą perimti į savo rankas – tapti savo būsto šeimininkais, patiems spręsti namo priežiūros ir atnaujinimo klausimus.
nuotrauka
2020-01-08 13:24
Beveik pusė Lietuvos vaikų gyvena sveikatai pavojingomis sąlygomis, rodo 2019 m. „VELUX Group“ atliktas tarptautinis „Sveikų namų barometro“ tyrimas. Penktą kartą atlikta kasmetinė studija parodė, jog taip gyvena 26 mln. – arba trečdalis – visos Europos vaikų.
nuotrauka
2020-01-03 10:47
Visą mėnesį – nuo 2020 m. sausio 2 iki 31 d. gyventojai gali teikti paraiškas kompensacijai pakeisti neefektyvius biokuro katilus į naujus efektyvius šildymo įrenginius. Tam skirta 3 mln. eurų.
nuotrauka
2020-01-01 14:00
Liko vos savaitė iki 5 savaites trukusio festivalio „Kalėdos sostinėje" pabaigos ir jau labai greit ateis metas, kai daugelis savo namuose, biuruose nupuoš kalėdines eglutes. Sostinės savivaldybė drauge su miestą tvarkančiomis įmonėmis pasirūpino, kad mieste atsirastų daugiau kaip 80 specialių vietų...
nuotrauka
2019-12-31 08:00
Kiekvienais metais vien Lietuvoje užfiksuojama daugiau nei 20 tūkst. vagysčių, o iš jų kas dešimta – įsilaužimas į gyvenamąsias patalpas. Tokie nusikaltimai ypač padažnėja šventiniu laikotarpiu, kai mūsų namai dažniau lieka tušti, o mūsų dėmesys – nukreiptas kitur.
nuotrauka
2019-12-30 11:32
Jonavoje kasdien atliekų surinkimo aikštelėse galima pamatyti kelis žmones. Jų darbas – pastatyti specialius daviklius į kiekvieną pusiau požeminį konteinerį, kurie atliekas tvarkančios įmonės darbuotojams praneš, kada reikia konteinerį ištuštinti.
nuotrauka
2019-12-30 11:14
Didžiosios metų šventės įkvepia dalintis gerumu ne tik su artimiausiais žmonėmis, bet ir aplinkiniais. Būtent todėl, šventiniu laikotarpiu, jau tapo įprasta matyti šalia konteinerių gyventojų išdėliotus daiktus, kurie dar tinkami naudoti ir palikti laukti naujų šeimininkų.
nuotrauka
2019-12-30 09:39
KLAUSIMAS. Daugiabutyje balkoną galima įsistiklinti parengus projektą ir gavus 50+1 namo gyventojų sutikimą bei leidimą iš savivaldybės. Ar tas galioja ir naujos statybos namams ?
nuotrauka
2019-12-30 08:48
Siekiant didesnio gyventojų saugumo ir stiprinant saugos reikalavimus, nuo sausio 1 d. dienos įsigalioja griežtesnė suskystintų naftos dujų balionų naudojimo tvarka. Tokie balionai turės būti naudojami su apsauginiais vožtuvais, apsaugančiais balioną nuo sprogimo gaisro metu.
nuotrauka
2019-12-20 10:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Palangos šilumos tinklai“ ginčą, įpareigojo bendrovę grąžinti vartotojo permoką už karšto vandens suvartojimą.
nuotrauka
2019-12-19 13:55
Kretingos miesto centrinė erdvė yra didesnė negu Vilniaus ir – neįtikėtina! – savo dydžiu prilygsta Maskvos Raudonajai aikštei. Tad kaip turėtų atrodyti Kretingos Rotušės aikštė šiandien, kad ji tarnautų kretingiškiams ne vien kaip automobilių stovėjimo aikštelė, bet būtų gyva žmonių susibūrimo viet...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai