2020 liepos 11 d. šeštadienis, 17:14
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Renovacijai pritaria vis daugiau daugiabučių namų savininkų

2015-04-08 14:58
Klaipėdoje vis daugiau daugiabučių namų savininkų susidomi ir ryžtasi renovacijai. Iki šios dienos uostamiestyje jau renovuota apie 70 daugiabučių. 50 iš jų renovacija atlikta iki 2013 m., 20 – po 2013 m.
nuotrauka
Beveik 150-yje daugiabučių namų yra rengiamasi renovacijai arba darbai jau pradėti. Asociatyvi portalo nuotr.


Beveik 150-yje daugiabučių namų yra rengiamasi renovacijai arba darbai jau pradėti. 30 projektų koordinuoja savivaldybė, per 115 namų dalyvauja vykdomoje JESSICA programoje. Dar beveik 170 daugiabučių namų savininkai yra pritarę renovacijai ir turi parengtus investicinius renovacijos projektus.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda pavyzdiniu renovavimo atžvilgiu rajonu vadina Miško kvartalą (Kretingos g. ). „Čia šiandien pilnai renovuota 12 namų, dar dviejuose renovacijos darbai baigiami. Tikimės, kad netolimoje ateityje realūs renovacijos darbai bus pradėti dar dešimtyje 10 šio mikrorajono namų.“ – teigia L. Dūda (nuotraukoje).

Pastebimos tendencijos, kad gyventojai, matantys puikius renovuotų namų rezultatus ir patys užsinori pasigerinti savo gerbūvį ir ryžtasi renovacijai. Tokie geros praktikos pavyzdžiai pastebimi ir kituose uostamiesčio mikrorajonuose. Pavyzdžiui, netoli Miško kvartalo esančioje Panevėžio g. baigti renovuoti 2 namai, o dar 4 namai dalyvauja renovavimo programoje ir pasirengę atsinaujinimo darbams.

Renovacija vyksta ir pietiniame uostamiesčio rajone. Čia darbai baigiami trijuose Laukininkų, Vyturio ir Vingio g. daugiabučiuose, dar viename name darbai pradėti, o 8 namuose – darbai bus pradėti artimiausiu metu arba renovacijai jau yra rengiamasi.

Renovacija miestui teikia keleriopą naudą. Pirma – keičiasi estetinis sovietmečiu statytų daugiabučių namų mikrorajonų vaizdas, skatinama statybų sektoriaus plėtra, sukuriama daugiau darbo vietų, daugiau mokesčių patenka į miesto biudžetą. Problema, dėl kurios renovacijai miestiečiai ryžtasi ne taip dažnai, kaip norėtųsi, yra statybininkų trūkumas, o taip pat aukšti teikiamų paslaugų įkainiai.

Šiuo metu Klaipėda pagal jau renovuojamų ar artimiausiu metu planuojamų renovuoti daugiabučių namų skaičių neatsilieka nuo bendro šalies vidurkio. Pirmieji daugiabučiai Klaipėdoje renovuoti dar praėjusio dešimtmečio  pabaigoje. Didysis daugiabučių renovacijos bumas prasidėjo 2013-aisiais.

Netolimos ateities Klaipėdos miesto siekis – dar labiau skatinti ne tik pavienių daugiabučių namų renovaciją, bet ir kompleksinį kvartalų atnaujinimą (kai renovuojamų namų aplinka tvarkoma tuo pačiu metu, bet ne už gyventojų pinigus, o iš ES fondų lėšų). Galimybė atnaujinti ir sutvarkyti aplink renovuojamus namus esančias teritorijas, įrengiant daugiau automobilių stovėjimo aikštelių bei vaikų žaidimų erdvių, turėtų skatinti gyventojus ryžtis savo būsto atnaujinimui.

Vienas konkrečių ir realių minėto siekio įgyvendinimo pavyzdžių – į tikslinę teritoriją įtrauktas vadinamųjų „chruščiovinių namų“ mikrorajonas, esantis beveik pačiame Klaipėdos centre. ES, valstybės ir savivaldybės lėšomis artimiausiais metais numatyta atnaujinti čia esančias viešąsias erdves bei kompleksiškai sutvarkyti kelis daugiabučių kiemus. Planuojama, kad pasirenkant, kuriuos kiemus tvarkyti, prioritetas bus teikiamas jau renovuotų ar planuojamų renovuoti daugiabučių kiemams, praneša Klaipėdos miesto savivaldybė. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-07-09 11:20
Energetikos ministerija parengė ir pateikė derinimui tvarką dėl suskystintų naftos dujų balionų (toliau - dujų balionų) daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Šis dujų balionų keitimas bus finansuojamas valstybės. Numatyta, kad parama sieks iki 600 eurų – daugiabučio namo vidaus elekt...
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-07 09:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), konstatavo, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę nereikalauti iš jo apmokėti sąskaitą už atliktus darbus yra nepagrįstas.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 17:14
Seimas po svarstymo pritarė draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-18 08:48
Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 14:58
Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-11 09:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiomis pataisomis siekiama sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, išsamiai reglamentuojant šių paslaugų kainų nustatymo, paskirstymo ir atskaitomyb...
nuotrauka
2020-06-11 09:28
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 769 gyventojų prašymus kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą V klasės biokuro katilais ir šilumos siurbliais.
nuotrauka
2020-06-09 13:55
Konkurencijos taryba išnagrinėjo Aplinkos ministerijos parengtą Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir rekomendavo jai dar kartą apsvarstyti siūlomus pakeitimus, kuriais savivaldybėms gali kilti interesų konfliktas, bei atlikti poveikio konkurencijai vertinimą.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai