2020 liepos 5 d. sekmadienis, 1:37
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Renovacijos problemos sprendžiamos bendraujant

2015-06-11 16:56
Įsibėgėjęs daugiabučių namų renovacijos procesas gyventojams atneša ne tik džiugių pokyčių, bet ir įvairių nesklandumų. Vieni tokių – pažeidimai, susiję su statybos darbais, jų kokybe, darbų terminais.
nuotrauka
Vieni pagrindinių įmonių atstovų pasiteisinimų – nespėja atlikti visų darbų, nes bendrovė dirba keliuose objektuose, ir sunku rasti profesionalių statybininkų, tad samdomi ir ne profesionalai. Utenos raj. sav. nuotr.


Minimos įmonės
VT statyba, UAB
Kelvista, UAB
Eko stogas, UAB
Autairas, UAB
Orlista, UAB

Nesklandumų neišvengia ir Utenoje daugiabučius namus renovuojančios bendrovės: UAB „Autairas", UAB „Orlista", UAB „VT Statyba", UAB „Eko stogas". Su minėtų bendrovių direktoriais, darbų vadovais bei kitais atstovais Utenos rajono savivaldybės administracijoje buvo surengtas Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino, administracijos direktoriaus Jono Slapšinsko bei kitų savivaldybės administracijos specialistų susitikimas, siekiant išsiaiškinti vėlavimo ir nekokybiško darbo priežastis, norint paraginti įgyvendinti sutartyse numatytus įsipareigojimus.  

Pasitarime taip pat dalyvavo Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) specialistė Utenos apskrityje Nijolė Graužinytė, Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos administratoriai UAB „Utenos butų ūkis" vadovai bei UAB „Kelvista" atstovas, techninis prižiūrėtojas Gintaras Grėbliūnas.

Susitikime pirmiausia atnaujinimo darbus vykdantys rangovai ir buvo paklausti apie darbų grafikų nesilaikymą, statybininkų trūkumą, neatliktus bei pradėtus ir nebaigtus darbus, taip pat apie darbų kokybę, kuri netenkina nei gyventojų, nei administratorių, nei savivaldybės specialistų. Renovuojamuose daugiabučiuose minėtos įmonės dar neatliko daug darbų: nesuremontuotos laiptinių stogelių kolonos, nešiltinti pamatai, nebaigti fasadinių sienų šiltinimo darbai, nesutvarkyti laiptinių įėjimai, nebaigti montuoti lietaus vandens nuvedimo latakai ir lietvamzdžiai bei kt. Kai kurių renovuojamų namų viršutinių aukštų butus užpylė lietus, nes nebaigtas tvarkyti namo stogas. Gyventojų patirtus nuostolius turės atlyginti pačios statybinės bendrovės.

Vieni pagrindinių įmonių atstovų pasiteisinimų – nespėja atlikti visų darbų, nes bendrovė dirba keliuose objektuose, ir sunku rasti profesionalių statybininkų, tad samdomi ir ne profesionalai. Todėl ir susiklosto situacija, kad daugiabutį renovuoja du statybininkai, kurių atlikti darbai nėra kokybiški.

Išklausę Utenos rajono savivaldybės atstovų, administratorių pasisakymus, įmonių atstovai žadėjo visus darbus užbaigti numatytam terminui. Pasak Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vyr. specialisto Vytauto Nako, už sutarčių įsipareigojimų nevykdymą įmonės bus baudžiamos, bus skaičiuojami delspinigiai.

„Visi darbai privalo būti baigti iki šių metų spalio 1 d., nes nuo tos dienos mažėja valstybės parama gyventojams, – sakė Vytautas Nakas. – Galima pasidžiaugti, kad susitikimas jau davė rezultatų: kai kurių daugiabučių namų renovacijos darbai pajudėjo daug sparčiau. Deja, ne visos įmonės tęsi savo pažadus". 

Utenos rajono savivaldybės informacija

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 17:14
Seimas po svarstymo pritarė draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-18 08:48
Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 14:58
Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-11 09:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiomis pataisomis siekiama sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, išsamiai reglamentuojant šių paslaugų kainų nustatymo, paskirstymo ir atskaitomyb...
nuotrauka
2020-06-11 09:28
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 769 gyventojų prašymus kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą V klasės biokuro katilais ir šilumos siurbliais.
nuotrauka
2020-06-09 13:55
Konkurencijos taryba išnagrinėjo Aplinkos ministerijos parengtą Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir rekomendavo jai dar kartą apsvarstyti siūlomus pakeitimus, kuriais savivaldybėms gali kilti interesų konfliktas, bei atlikti poveikio konkurencijai vertinimą.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-05-28 11:01
Pandemija gyventojų nesustabdė ir nuo sezoninio sodo namelio, sodybos ar buto atnaujinimo, tad pastaruoju metu pastebimai išaugo netinkamai paliktų statybinių ir didelių gabaritų atliekų kiekiai. Ekspertai atkreipia dėmesį, jog net ir per karantiną šios atliekos turi būti tvarkomos atsakingai bei pr...
nuotrauka
2020-05-28 08:50
Nuo š. m. gegužės 28 d. Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) priima paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės energijos technologijų, šilumos siurblių bei šilumos saugyklų – įrengimui daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, arba yra gav...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Megaplantas“. Ką daryti, kad medžiai mieste turėtų sau vietą?

Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą ...