2020 birželio 1 d. pirmadienis, 17:04
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Restauruojama Jašiūnų dvaro sodyba

2014-08-26 08:55
Pasinaudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama, restauruojama Jašiūnų dvaro sodyba. Po restauracijos ji bus pritaikyta lankyti turistams.
nuotrauka
Restauruojama Jašiūnų dvaro sodyba. Šalčininkų r. savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Ekstra statyba, UAB
Šalčininkų r. savivaldybė,

Pagal šį projektą numatyta renovuoti dvaro sodybos rūmų eksterjerą bei interjerą, sutvarkyti infrastruktūrą bei nutiesti inžinerinius tinklus. Bus sukurtas unikalus turizmo traukos objektas, sudarysiantis galimybę autentiškoje istorinėje aplinkoje susipažinti su Vilniaus universiteto, kaip seniausio regione, istorinėmis asmenybėmis, derinti kultūrinį turizmą su mokslo istorija. Tvarkomuose dvaro sodybos rūmuose bus įkurtas muziejus, įdiegiant naująsias technologijas, taikomas šiuolaikiniuose muziejuose, įrengta konferencijų salė ir kavinė.

2013 m. vasario 28 d. projekto užsakovas Šalčininkų rajono savivaldybės administracija ir rangovas UAB „Ekstra statyba“ pasirašė projekto „Šalčininkų rajono kultūros paveldo objekto – Jašiūnų dvaro sodybos - rūmų restauravimas bei pritaikymas viešiems turizmo poreikiams“ 1-ojo etapo darbų statybos rangos sutartį, kurios įgyvendinimo metu atliekami archeologiniai, konstrukcijų bei polichromijos tyrimai, patalpų remontas, vėdinimo sistemos, vandentiekio ir nuotekų tinklų, dujotiekio įrengimo bei kiti su dvaro renovacija susiję darbai. Šiuo metu renovacijos darbai įpusėję, iš viso atlikta daugiau kaip 49 proc. rangos darbų ir sėkmingai vykdomi toliau.

Lygiagrečiai su 1-ojo etapo darbais vykdomi ir 2-ojo etapo darbai, kurių metu atliekama vidaus apdaila. Šiems darbams skirta daugiau kaip 2,5 ml. litų, juos vykdo UAB „Ekstra statyba“.

Projekto tęstinumą užtikrins Šalčininkų rajono savivaldybės administracija, skirdama finansavimą sukurtoms darbo vietoms išlaikyti bei restauruotiems rūmams prižiūrėti. Viešojo konkurso būdu atrinks operatorių, kuris bus atsakingas už ekonominės veiklos vystymą. Vilniaus universitetas įrengtoje konferencijų salėje organizuos mokslines konferencijas ir seminarus, perleis būsimam muziejui dalį eksponatų. Šalčininkų rajono savivaldybės administracija sieks, kad Jašiūnų dvaro sodyba būtų įtraukta į kuo daugiau turistinių maršrutų, o Vilniaus universitetas įtrauks Jašiūnų dvaro sodybą į Universiteto turizmo informaciją.

Į pietus nuo Vilniaus Rūdninkų girios pakraštyje esantis miestelis Jašiūnai dažnai vadinamas Šalčininkų rajono perlu ir pasididžiavimu dėl Jašiūnų dvaro sodybos. Tai svarbiausias Šalčininkų rajono turizmo objektas, laikomas vienu unikaliausių Lietuvos dvarų, turinčių tiek regioninę, tiek nacionalinę reikšmę. Tai lėmė ne tik architektūrinė šio vėlyvojo klasicizmo dvaro ansamblio vertė, bet ir ten gyvenusių, kūrusių asmenybių svarba Lietuvos mokslui, kultūrai, jos visuomenės ir politikos istorijai.

Projektas „Šalčininkų rajono kultūros paveldo objekto - Jašiūnų dvaro sodybos - rūmų restauravimas bei pritaikymas viešiems turizmo poreikiams“ įgyvendinamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ priemonę „Viešųjų nekilnojamųjų kultūros paveldo objektų kompleksiškas pritaikymas turizmo reikmėms“. Projekto biudžetas siekia daugiau kaip 4 mln. litų, 3 mln. (62,93 proc.) skiriami iš Europos regioninės plėtros fondo ir daugiau kaip 1 767 mln. litų (37,07 proc.) skiria Šalčininkų rajono savivaldybės administracija. Visas veiklas, praneša savivaldybė, tikimasi baigti iki 2015 m. liepos 31 d.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-05-29 08:27
AB „Grigeo Klaipėda“ Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos departamentui pateikė paraišką Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidimui pakeisti. Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą, prašydama, kad būtų sustabdyti nesavalaikiai veiksmai, siekian...
nuotrauka
2020-05-27 15:53
Šią savaitę pradėta valstybinės reikšmės kelio – pagrindinės Tauralaukio gatvės – rekonstrukcija, praneša Klaipėdos m. savivaldybė. Tai paskutinis likęs nesutvarkytas, keletą metų savo valandos laukęs įvažiavimo į Klaipėdą kelias, kurio rekonstrukcija svarbi ne tik Tauralaukio gyventojams, bet ir vi...
nuotrauka
2020-05-27 13:08
„BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ ir Kauno rajono savivaldybė pasirašė 15 metų viešosios ir privačios partnerystės (PPP) sutartį, pagal kurią fondas iki 2022 m. rudens įsipareigojo atnaujinti švietimo infrastruktūros objektus Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje.
nuotrauka
2020-05-27 08:17
Druskininkų savivaldybė ir bendrovė „Druskininkų Hermis“ pasirašė žemės nuomos sutartį, kurioje numatyta atvirų ir uždarų teniso kortų įrengimas Mizarų gatvėje, šalia aerodromo.
nuotrauka
2020-05-26 14:41
Jonavoje šiais metais prasidės pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę statybos – gavusi Vyriausybės finansavimą, Jonavos rajono savivaldybė antradienį, gegužės 26 d., pasirašė sutartį dėl statybos darbų su viešojo pirkimo konkurso laimėtoja AB „Kauno tiltai“.
nuotrauka
2020-05-25 08:36
Kėdainių rajono savivaldybė trumpiau nei per metus sugebėjo įrodyti savo nuosavybės teises ir Kauno apylinkės teismo sprendimu atgauti valstybės saugomas nekilnojamąsias kultūros vertybes – du pastatus pačioje Kėdainių senamiesčio širdyje.
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-22 08:38
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Viešųjų pirkimų komisijos ginčą dėl koncesijos sutarties sudarymo sustabdymo, nusprendė atmesti pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.
nuotrauka
2020-05-21 08:37
Garliavoje, šalia Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos, UAB „Kelminta“ statybininkai rekonstruoja sporto aikštyną. Darbai bus baigti dar šįmet, tad Kauno rajonas turės natūralių matmenų, tarptautinius standartus atitinkantį futbolo stadioną.
nuotrauka
2020-05-20 08:38
Parengtas Klaipėdos miesto ekonomikos skatinimo ir COVID-19 krizės suvaldymo planas, pranešė uostamiesčio savivaldybė. Jame – esami ir būsimi žingsniai, reikalingi tiek tolimesnei koronaviruso plitimo prevencijai, tiek ekonomikos gyvybingumui, darbo vietų ir klaipėdiečių pajamų išsaugojimui.
nuotrauka
2020-05-19 14:01
Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes ir vandentvarkos įmones parengti paraiškas finansavimui, skirtam gyventojų būstus prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir teikti jas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).
nuotrauka
2020-05-19 13:53,      papildyta 2020-05-22 08:44, papildyta teismo pranešimu
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą, šiandien, gegužės 19 d., sulaikė dėl kyšininkavimo įtariamą Kelmės rajono savivaldybės merą Vaclovą Andrulį.
nuotrauka
2020-05-19 11:17
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įgyvendina didžiulės apimties projektą „Kompleksinis tikslinės teritorijos daugiabučių kiemų tvarkymas“. Jo sutarties vertė – daugiau kaip 5,5 mln. Eur. Tai pirmasis toks projektas Klaipėdoje, kuris iš esmės atnaujins Rumpiškės kvartalo daugiabučių namų g...
nuotrauka
2020-05-19 08:59
Aplinkos ministerija skyrė Kaunui beveik 4 milijonų eurų finansavimą iš Klimato kaitos programos. Ši suma bus paskirstyta 77 mieste veikiančioms įstaigoms, kurios atitiko Valstybės skelbto konkurso kriterijus. Lėšas numatyta investuoti į aplinkai draugiškų saulės elektrinių įrengimą ant visuomeninės...
nuotrauka
2020-05-18 14:30
Gegužės 18 d., minint popiežiaus Jono Pauliaus II 100-ąsias gimimo metines, Vilnius baigia dėlioti akcentus jo vardo aikštės sutvarkymo projekte. Birželio 9 d. numatytas viešas projektinių pasiūlymų pristatymas. Architektai pristatys planus, kaip atnaujinti aikštę, garbingą popiežiaus vardą gavusią ...
nuotrauka
2020-05-18 11:53
Baigti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas aikštynas tarnaus ne tik minėtos gimnazijos ir greta įsikūrusios Marijos Tiškevičiūtės mokyklos bendruomenių, bet ir vietos gyventojų sporto bei aktyvaus laisvalaikio reikmėms.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-14 15:39
Nuo rytojaus, gegužės 15 dienos, po kelis mėnesius trukusios rekonstrukcijos vairuotojams ir pėstiesiems vėl atsivers Vasario 16-osios gatvės atkarpa (nuo Klaipėdos g. iki A. Smetonos g.).
nuotrauka
2020-05-14 14:58
AB „Panevėžio energija“ baigia vykdyti Panevėžio elektrinės katilinės rekonstravimo projektą. Jo vertė – 3,3 mln. Eur, iš jų pusė – ES investicijos.
nuotrauka
2020-05-14 08:33
Užbaigti keltuvo žmonėms su negalia įrengimo darbai Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje. Neseniai gauta techninės būklės patikrinimo išvada, kad įrenginys tinkamas naudoti.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...