2020 kovo 30 d. pirmadienis, 12:14
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Restoje“ – tradicinis apdailininkų-apšiltintojų profesinio meistriškumo konkursas

Modesta GAUČAITĖ      2014-04-11 09:23
Artėjančios parodos „Resta 2014“ metu vyks mokinių apdailininkų profesinio meistriškumo konkursas. Dvi dienas vyksiančiame konkurse dešimt komandų varžysis pagal brėžinį montuodami gipso kartono konstrukciją, ją apšltindami ir padengdami dekoratyviniu gruntu.
nuotrauka
Vilniaus statybininkų rengimo centro nuotraukoje – praėjusių metų konkursas.


Minimos įmonės
Knauf, UAB
Vilniaus statybininkų rengimo centras, VŠĮ
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras,
Panevėžio profesinio rengimo centras, VŠĮ
Šiaulių profesinio rengimo centras,
Alytaus profesinio rengimo centras,
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla,

Šiais metais vyksiantis konkursas – jau ketvirtasis. Jį, Švietimo ir mokslo ministerijos pavedimu, organizuoja Vilniaus statybininkų rengimo centras, padedamas Lietuvos statybininkų asociacijos ir Valstybinės darbo inspekcijos. Konkursą remia statybinių medžiagų firmos „Knauf“ ir „Caparol“. Pasak Lietuvos statybininkų asociacijos vyr. konsultantės Gražinos Laurynaitienės, pagrindinis konkurso tikslas – įvertinti mokinių profesinį meistriškumą ir išrinkti geriausiai profesines kompetencijas demonstruojančius mokinius. G. Laurynaitienė pasakojo, kad geriausieji konkurso dalyviai turės galimybę atstovauti Lietuvai tarptautiniuose profesinio meistriškumo konkursuose.

Šiemet konkursas bus šiek tiek kitoks nei anksčiau. Apie skirtumus papasakojo Vilniaus statybininkų rengimo centro direktorius Juozas Baranauskas. „Pirmiausia tai keičiasi konkurso pavadinimas. Anksčiau konkursas vadinosi Apdailininkų konkursu. Tačiau šiemet bandome aprėpti didesnę statybininkų profesijos dalį, todėl konkursas vadinsis Apdailininkų-apšiltintojų profesinio meistriškumo konkursas“, – sakė J. Baranauskas.

J. Baranauskas taip pat paminėjo dar vieną skirtumą. Šių metų konkurse bus vertinami ne tik mokinių profesiniai sugebėjimai, bet ir darbo saugos reikalavimų laikymasis: „Pastebėjome, kad per paskutinius keletą metų padaugėjo nelaimingų atsitikimų statybų aikštelėse. Kartu su Darbo saugos inspekcija nusprendėme, kad svarbu vertinti ir tai, kaip yra laikomasi darbo saugos reikalavimų.“

Konkurse dalyvauja mokiniai iš visos Lietuvos profesinio ugdymo įstaigų, kuriose mokoma pagal statybos sektoriaus mokymo programas. Kiekvienai konkurse dalyvaujančiai profesinio ugdymo įstaigai atstovauja komanda, sudaryta iš dviejų mokinių, kurių amžius iki 25 metų, ir lydinčio mokytojo. Šiais metais konkurse planuoja dalyvauti mokiniai iš Alytaus profesinio rengimo centro, Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro, Kauno statybininkų rengimo centro, Klaipėdos statybininkų mokyklos, Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos, Mažeikių politechnikos mokyklos, Panevėžio profesinio rengimo centro, Šiaulių profesinio rengimo centro, Tauragės profesinio rengimo centro bei Vilniaus statybininkų rengimo centro. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2020-03-05 10:35
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 13:42
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”. Konkursas yra skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.

Statybunaujienos.lt » RESTA