2020 vasario 29 d. šeštadienis, 2:05
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Rinkos pulsas skaičiais

2019-10-31 09:52
Ekonominių vertinimų rodiklis 2019 m. spalį, palyginti su rugsėju, sumažėjo 3 procentiniais punktais ir sudarė 6 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas. Statybos pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 9, pramonės ir vartotojų – 3 procentiniais punktais. Prekybos pasitikėjimo rodiklis padidėjo 1 procentiniu punktu. Paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis, palyginti su rugsėju, nepasikeitė.
nuotrauka
Spalį statybos darbų paklausą 65 proc. įmonių vadovų vertino kaip pakankamą. Portalo Statybunaujienos.lt (DZŪKIJOS STATYBA) archyvo nuotr.


Ekonominių vertinimų rodiklis, palyginti su 2018 m. spaliu, sumažėjo 1 procentiniu punktu. Statybos pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 8, pramonės – 2, prekybos – 1 procentiniu punktu. Vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo 2 procentiniais punktais. Paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis, palyginti su 2018 m. spaliu, nepasikeitė.

Ekonominių vertinimų rodiklis ir jo sudėtinės dalys
ProcentaisPramonės pasitikėjimo rodiklis

Pramonės įmonių vadovų apklausos rezultatai parodė, kad spalį, palyginti su rugsėju, pramonės pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 3 procentiniais punktais. Tam įtakos turėjo mažiau optimistinė produkcijos gamybos prognozė. Įmonių vadovų, prognozuojančių gamybos augimą per artimiausius 3 mėn., dalis sumažėjo nuo 32 iki 27 proc., o prognozuojančių mažėjimą – padidėjo nuo 14 iki 21 proc. Prastesnė ir gaminių eksporto prognozė: 22 proc. įmonių vadovų prognozavo eksporto augimą, 16 proc. – mažėjimą (prieš mėnesį – atitinkamai 27 ir 15 proc.).

Darbuotojų skaičiaus didėjimą prognozavo 12 proc. apklaustų įmonių vadovų, dauguma (80 proc.) – darbuotojų skaičiaus keisti neketino.

Spalio mėn., kaip ir prieš mėnesį, 20 proc. įmonių vadovų teigė, kad produkcijos gamyba per praėjusius 3 mėn. sumažėjo, tačiau nuo 25 iki 28 proc. padaugėjo teigiančiųjų, kad ji išaugo. Panašiai kaip ir rugsėjo mėnesį, 25 proc. respondentų teigė, kad gaminamos produkcijos paklausa per praėjusius 3 mėn. padidėjo, 23 proc. – kad sumažėjo.

Statybos pasitikėjimo rodiklis

Statybos pasitikėjimo rodiklis spalį, palyginti su praėjusiu mėnesiu, sumažėjo 9 procentiniais punktais, o palyginti su praeitų metų tuo pačiu laikotarpiu, – 8 procentiniais punktais. Tam įtakos turėjo pesimistinė darbuotojų skaičiaus prognozė ir blogesnis statybos darbų paklausos vertinimas.

Spalį statybos darbų paklausą 65 proc. įmonių vadovų vertino kaip pakankamą, 35 proc. – kaip per mažą (prieš mėnesį – atitinkamai 67 ir 32 proc., prieš metus – atitinkamai 71 ir 28 proc.).

Statybos darbų apimties tendencijos, palyginti su praėjusiu mėnesiu ir su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pablogėjo: 27 proc. apklaustų įmonių vadovų teigė, kad statybos darbų padaugėjo, 14 proc. – nurodė, kad sumažėjo (rugsėjį – atitinkamai 32 ir 13 proc., prieš metus – atitinkamai 31 ir 8 proc.).

Nors 58 proc. apklaustų įmonių vadovų spalį darbuotojų skaičiaus keisti neketino, tačiau beveik trečdalis (30 proc.) – planavo jį mažinti (prieš mėnesį – atitinkamai 68 ir 18 proc., prieš metus – 72 ir 18 proc.). Blogesnė ir statybos darbų užsakymų prognozė: mažiau užsakymų artimiausiais mėnesiais tikėjosi 21 proc. apklaustų įmonių vadovų, 14 proc. – prognozavo, kad užsakymų didės (rugsėjo mėn. – atitinkamai 13 ir 17 proc.). Dauguma (76 proc.) respondentų prognozavo, kad statybos darbų kainos nesikeis, 19 proc. – kad didės.

Mažmeninės prekybos pasitikėjimo rodiklis

Prekybos įmonių vadovų apklausa parodė, kad spalį, palyginti su rugsėju, prekybos pasitikėjimo rodiklis padidėjo 1 procentiniu punktu.

Spalį įmonių vadovai šiek tiek geriau vertino įmonės verslo padėties pokyčius per praėjusius 3 mėn. ir verslo padėties perspektyvas per artimiausius 3 mėn. Respondentų, teigiančių, kad per praėjusius 3 mėn. jų įmonės verslo padėtis pagerėjo, palyginti su prieš mėnesį išsakyta nuomone, padaugėjo nuo 15 iki 17 proc., o dauguma (78 proc.) teigė, kad ji nesikeitė.

Spalį daugiau nei trys ketvirtadaliai (77 proc.) įmonių vadovų prognozavo, kad įmonės verslo padėtis per artimiausius 3 mėnesius nesikeis, tačiau nuo 18 iki 20 proc. padaugėjo manančiųjų, kad ji pagerės. Kad įsigys daugiau prekių nei prieš mėnesį teigė 27 proc. apklaustų įmonių, kad mažiau – 7 proc. 

Dauguma (80 proc.) apklaustų įmonių vadovų darbuotojų skaičiaus keisti neketino, 17 proc. – numatė priimti naujų. Panašiai kaip ir praėjusį mėnesį, 94 proc. respondentų prognozavo, kad parduodamų prekių kainos nesikeis, 5 proc. – kad didės.

Paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis

Paslaugų sektoriaus įmonių vadovų apklausos rezultatai parodė, kad spalį, palyginti su rugsėju, verslo tendencijos mažai keitėsi. Paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis buvo 29, t. y. liko toks pat kaip ir praėjusį mėnesį.

Spalį dauguma (67 proc.) įmonių vadovų teigė, kad jų įmonės verslo padėtis per pastaruosius 3 mėnesius nesikeitė, 30 proc. atsakė, kad ji pagerėjo, 3 proc. – kad pablogėjo. Panašiai kaip ir praėjusį mėnesį, 36 proc. respondentų nurodė, kad paklausa padidėjo, 9 proc. – kad sumažėjo.

Artimiausiais mėnesiais 40 proc. įmonių vadovų numatė paklausos didėjimą, 6 proc. – mažėjimą. Dauguma 58 proc. apklaustų įmonių vadovų darbuotojų skaičiaus keisti neketino, 31 proc. – planavo priimti naujų. 81 proc. respondentų prognozavo, kad teikiamų paslaugų kainos artimiausiu metu nesikeis, 17 proc. – kad didės, dalijasi Statistikos departamentas.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-02-28 16:01
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas patenkino Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorų kasacinius skundus. Prokurorai prašė, kaip rašoma pranešime, pripažinti negaliojančiais sandorius, kuriais Lazdynėliuose, Vilniuje, esanti valstybinė žemė buvo įsigyta lengvatine tvar...
nuotrauka
2020-02-28 12:23
Pastaruoju metu Lietuvoje paviešintas ne vienas nusikaltimas prieš gamtą. Kilus vandens taršos skandalams išsiaiškinta apie ilgą laiką teršiamas Kuršių marias, Neryje rasta plastiko dalelių. Sunerimusi visuomenė ragina dar labiau tikrinti valstybėje veikiančias įmones, siekiant užtikrinti aplinkosau...
nuotrauka
2020-02-28 11:48
Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija UAB „Memelio miestas“ pavedimu skelbia atvirą verslo centro N. Uosto g. 3, Klaipėdoje, projekto konkursą.
nuotrauka
2020-02-28 10:23
Klaipėdos apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu pripažino kaltais tris asmenis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtoje byloje dėl Valstybinės energetikos inspekcijos (VEI) prie Energetikos ministerijos Klaipėdos teritorinio skyriaus darbuotojo papirkimo.
nuotrauka
2020-02-28 08:24
Vilniaus miesto savivaldybė inicijuoja architektūrinio projekto konkursą geriausiai naujo lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose architektūrinei idėjai sukurti. Maniežas turėtų iškilti Žirmūnų g. 1H. Kovo mėn. 5 dieną architektūrinio projekto konkurso organizatorius – Lietuvos architektų sąjunga – ...
nuotrauka
2020-02-28 07:58
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad Lietuvoje šiandien nustatytas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronaviruso (COVID-19) atvejis. Atlikus tyrimus, infekcija nustatyta iš Veronos (Italija) 2020 m. vasario 24 d. grįžusiai pacientei.
nuotrauka
2020-02-27 16:20
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje civilinėje byloje priėmė nutartį, kurioje pasisakė dėl rangovo pareigos tinkamai atlikti užsakytus darbus, nepaisant statybos objekte esančių ankstesnių darbų trūkumų.
nuotrauka
2020-02-27 09:20
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui, kaip skelbia Statistikos departamentas, turėjo vidutinio valandos bruto darbo užmokesčio sumažėjimas 1,3 proc. bei statybinių medžiagų ir gaminių kainų sumažėjimas 0,4 proc.
nuotrauka
2020-02-26 08:25
Paskelbtas konkursas Lietuvos paviljono, kuris jau yra statomas parodos „EXPO 2020“ teritorijoje, vidaus ekspozicijos koncepcijai ir jos projektui sukurti. Šio konkurso tikslas, pasak Lietuvos ekspozicijos generalinio komisaro, Aplinkos ministerijos „EXPO“ skyriaus vedėjo Romo Jankausko, – išrinkti ...
nuotrauka
2020-02-25 12:54
Bendra naudingųjų iškasenų gavyba šalyje, Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos duomenimis, auga. Pernai ji padidėjo net 4,7 proc.
nuotrauka
2020-02-25 11:11
„Lietuvos geležinkeliai“ sprendimu, „Rail Baltica“ geležinkelio ruože Rokai-Palemonas europinio standarto dvikelis geležinkelis bus tiesiamas vienu etapu, o ne dvejais. Tikimasi, kad šis sprendimas ne tik sumažins projekto išlaidas, tačiau kartu sudarys mažiau nepatogumų kauniečiams.
nuotrauka
2020-02-25 08:43
Panevėžio miesto savivaldybės pasirašė sutartį su AB „Statkorpas“ atnaujinti dar vieną centro teritoriją – Nepriklausomybės aikštę su prieigomis.
nuotrauka
2020-02-24 13:36
„Metų pradžioje netekome 7 gyvybių darbe, iš jų net 5 tik per vieną mėnesį, – sako VDI Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas. – Jau iš pirminių įvykių aprašymų matyti, kad nelaimės įvyko atliekant rizikingiausius darbus, apie kurių keliamus pavojus ir svarbą juos įvertin...
nuotrauka
2020-02-21 14:56
Vilniaus miesto savivaldybė iki kovo 6 dienos viešina atnaujintus ir su visų derinančių institucijų pritarimo sulaukusius miesto teritorijos bendrojo plano (BP) sprendinius. BP rengimo procesą ir siūlymus analizuoja ir valstybės institucijos, ir verslo atstovai – pirmą kartą taip detaliai suplanuoto...
nuotrauka
2020-02-21 14:05
Šiaulių miesto savivaldybėje pasirašyta neeilinė infrastruktūros darbų sutartis. Per mažiau nei metus tarptautiniame Šiaulių oro uoste turi būti atnaujintas riedėjimo takas, peronas, nutiesti nauji keliai, inžinerinės linijos. Šios investicijos bus reikalingos ne tik laukiamam naujam investuotojui U...
nuotrauka
2020-02-21 13:28
AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ paskelbė konkursą pirkti „Rail Baltica“ geležinkelio linijos Lenkijos ir Lietuvos valstybių siena–Jiesia modernizavimo susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo plano parengimo ir poveikio aplinkai vertinimo (PAV) paslaugas.
nuotrauka
2020-02-21 11:44
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, kasacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, atmetė nuteistųjų advokatų skundus ir paliko pirmosios instancijos teismo sprendimą byloje, kurioje dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumento klastojimo ir suklastoto dokumento panaudojimo kaltais pripažinti buvę VĮ Rietavo...
nuotrauka
2020-02-21 09:53
Duotas startas projektui, apie kurio svarbą kalbama daugiau negu dešimtmetį, - bene svarbiausio įvažiavimo į Klaipėdą žiedinės sankryžos rekonstrukcijai.
nuotrauka
2020-02-20 11:36
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė dviejų nuteistųjų apeliacinius skundus ir paliko galioti Klaipėdos apygardos teismo 2019 m. gegužės 17 d. nuosprendį, kuriuo pripažinti kaltais: dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo buvęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) inžinierius A. T. i...
nuotrauka
2020-02-20 11:27
Klimato kaita, miestų plėtra ir aplinkos tarša – ir šių dienų, ir ateities iššūkiai. Ieškant jiems sprendimo, prioritetas turėtų būti teikiamas ir tvariam kraštovaizdžio išsaugojimui – parkams, vaikų žaidimo aikštelėms, laisvalaikio erdvėms. Rinkos aplinkoje pastebimas šių dienų iššūkius galinčių sp...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos