2019 lapkričio 22 d. penktadienis, 12:04
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Rinkos pulsas skaičiais

2019-10-31 09:52
Ekonominių vertinimų rodiklis 2019 m. spalį, palyginti su rugsėju, sumažėjo 3 procentiniais punktais ir sudarė 6 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas. Statybos pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 9, pramonės ir vartotojų – 3 procentiniais punktais. Prekybos pasitikėjimo rodiklis padidėjo 1 procentiniu punktu. Paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis, palyginti su rugsėju, nepasikeitė.
nuotrauka
Spalį statybos darbų paklausą 65 proc. įmonių vadovų vertino kaip pakankamą. Portalo Statybunaujienos.lt (DZŪKIJOS STATYBA) archyvo nuotr.


Ekonominių vertinimų rodiklis, palyginti su 2018 m. spaliu, sumažėjo 1 procentiniu punktu. Statybos pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 8, pramonės – 2, prekybos – 1 procentiniu punktu. Vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo 2 procentiniais punktais. Paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis, palyginti su 2018 m. spaliu, nepasikeitė.

Ekonominių vertinimų rodiklis ir jo sudėtinės dalys
ProcentaisPramonės pasitikėjimo rodiklis

Pramonės įmonių vadovų apklausos rezultatai parodė, kad spalį, palyginti su rugsėju, pramonės pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 3 procentiniais punktais. Tam įtakos turėjo mažiau optimistinė produkcijos gamybos prognozė. Įmonių vadovų, prognozuojančių gamybos augimą per artimiausius 3 mėn., dalis sumažėjo nuo 32 iki 27 proc., o prognozuojančių mažėjimą – padidėjo nuo 14 iki 21 proc. Prastesnė ir gaminių eksporto prognozė: 22 proc. įmonių vadovų prognozavo eksporto augimą, 16 proc. – mažėjimą (prieš mėnesį – atitinkamai 27 ir 15 proc.).

Darbuotojų skaičiaus didėjimą prognozavo 12 proc. apklaustų įmonių vadovų, dauguma (80 proc.) – darbuotojų skaičiaus keisti neketino.

Spalio mėn., kaip ir prieš mėnesį, 20 proc. įmonių vadovų teigė, kad produkcijos gamyba per praėjusius 3 mėn. sumažėjo, tačiau nuo 25 iki 28 proc. padaugėjo teigiančiųjų, kad ji išaugo. Panašiai kaip ir rugsėjo mėnesį, 25 proc. respondentų teigė, kad gaminamos produkcijos paklausa per praėjusius 3 mėn. padidėjo, 23 proc. – kad sumažėjo.

Statybos pasitikėjimo rodiklis

Statybos pasitikėjimo rodiklis spalį, palyginti su praėjusiu mėnesiu, sumažėjo 9 procentiniais punktais, o palyginti su praeitų metų tuo pačiu laikotarpiu, – 8 procentiniais punktais. Tam įtakos turėjo pesimistinė darbuotojų skaičiaus prognozė ir blogesnis statybos darbų paklausos vertinimas.

Spalį statybos darbų paklausą 65 proc. įmonių vadovų vertino kaip pakankamą, 35 proc. – kaip per mažą (prieš mėnesį – atitinkamai 67 ir 32 proc., prieš metus – atitinkamai 71 ir 28 proc.).

Statybos darbų apimties tendencijos, palyginti su praėjusiu mėnesiu ir su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pablogėjo: 27 proc. apklaustų įmonių vadovų teigė, kad statybos darbų padaugėjo, 14 proc. – nurodė, kad sumažėjo (rugsėjį – atitinkamai 32 ir 13 proc., prieš metus – atitinkamai 31 ir 8 proc.).

Nors 58 proc. apklaustų įmonių vadovų spalį darbuotojų skaičiaus keisti neketino, tačiau beveik trečdalis (30 proc.) – planavo jį mažinti (prieš mėnesį – atitinkamai 68 ir 18 proc., prieš metus – 72 ir 18 proc.). Blogesnė ir statybos darbų užsakymų prognozė: mažiau užsakymų artimiausiais mėnesiais tikėjosi 21 proc. apklaustų įmonių vadovų, 14 proc. – prognozavo, kad užsakymų didės (rugsėjo mėn. – atitinkamai 13 ir 17 proc.). Dauguma (76 proc.) respondentų prognozavo, kad statybos darbų kainos nesikeis, 19 proc. – kad didės.

Mažmeninės prekybos pasitikėjimo rodiklis

Prekybos įmonių vadovų apklausa parodė, kad spalį, palyginti su rugsėju, prekybos pasitikėjimo rodiklis padidėjo 1 procentiniu punktu.

Spalį įmonių vadovai šiek tiek geriau vertino įmonės verslo padėties pokyčius per praėjusius 3 mėn. ir verslo padėties perspektyvas per artimiausius 3 mėn. Respondentų, teigiančių, kad per praėjusius 3 mėn. jų įmonės verslo padėtis pagerėjo, palyginti su prieš mėnesį išsakyta nuomone, padaugėjo nuo 15 iki 17 proc., o dauguma (78 proc.) teigė, kad ji nesikeitė.

Spalį daugiau nei trys ketvirtadaliai (77 proc.) įmonių vadovų prognozavo, kad įmonės verslo padėtis per artimiausius 3 mėnesius nesikeis, tačiau nuo 18 iki 20 proc. padaugėjo manančiųjų, kad ji pagerės. Kad įsigys daugiau prekių nei prieš mėnesį teigė 27 proc. apklaustų įmonių, kad mažiau – 7 proc. 

Dauguma (80 proc.) apklaustų įmonių vadovų darbuotojų skaičiaus keisti neketino, 17 proc. – numatė priimti naujų. Panašiai kaip ir praėjusį mėnesį, 94 proc. respondentų prognozavo, kad parduodamų prekių kainos nesikeis, 5 proc. – kad didės.

Paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis

Paslaugų sektoriaus įmonių vadovų apklausos rezultatai parodė, kad spalį, palyginti su rugsėju, verslo tendencijos mažai keitėsi. Paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis buvo 29, t. y. liko toks pat kaip ir praėjusį mėnesį.

Spalį dauguma (67 proc.) įmonių vadovų teigė, kad jų įmonės verslo padėtis per pastaruosius 3 mėnesius nesikeitė, 30 proc. atsakė, kad ji pagerėjo, 3 proc. – kad pablogėjo. Panašiai kaip ir praėjusį mėnesį, 36 proc. respondentų nurodė, kad paklausa padidėjo, 9 proc. – kad sumažėjo.

Artimiausiais mėnesiais 40 proc. įmonių vadovų numatė paklausos didėjimą, 6 proc. – mažėjimą. Dauguma 58 proc. apklaustų įmonių vadovų darbuotojų skaičiaus keisti neketino, 31 proc. – planavo priimti naujų. 81 proc. respondentų prognozavo, kad teikiamų paslaugų kainos artimiausiu metu nesikeis, 17 proc. – kad didės, dalijasi Statistikos departamentas.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-11-22 07:41
Pasaulyje ekonomika jau daug metų veikia „negalvok – išgauk, gamink, vartok ir išmesk“ principu. Išgaunami gamtos ištekliai naudojami gamybos procese, o gaminiai po tam tikro eksploatavimo laiko tampa atliekomis, kurios kaupiasi sąvartynuose arba mūsų gyvenamoje aplinkoje. Žiedinė ekonomika gali tap...
nuotrauka
2019-11-21 14:09
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. lapkričio 21 d. BETA priima paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui.
nuotrauka
2019-11-21 11:37
Kiekvienais metais vis labiau tobulėjant dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi galimybėmis tam turi ruoštis ir statybos sektoriaus įmonės – nuo didžiausių ir daugiausia darbuotojų turinčių iki vos kelių žmonių startuolių. Tuo įsitikinę Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros f...
nuotrauka
2019-11-21 10:43
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad būtų sudaryta paramos sutartis su UAB „Baltisches Haus“. Bendrovė parengs ir miestui dovanos naujos autobusų stoties techninį projektą, užsiims statybų priežiūra.
nuotrauka
2019-11-21 10:25
Nelegalaus darbo apimtys Lietuvoje sparčiai didėja: kasmet nustatoma vis daugiau nelegalaus darbo atvejų. Opiausia padėtis statybos sektoriuje – čia dirba du trečdaliai visų nelegaliai dirbančių asmenų. Vis dar nesuvokiama, kokią žalą nelegalus darbas daro kiekvienam asmeniui, jų artimiesiems ir val...
nuotrauka
2019-11-20 16:06
Valstybės įmonė „Lietuvos paminklai“ nuo 2020 m. balandžio 1 d. bus pertvarkyta į biudžetinę įstaigą Kultūros infrastruktūros centrą. Toks sprendimas priimtas Vyriausybės posėdyje trečiadienį, Kultūros ministerija įgaliota įgyvendinti naujos biudžetinės įstaigos savininko teises ir pareigas.
nuotrauka
2019-11-20 15:27
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos pradėjo Vilniaus miesto Perkūnkiemio mikrorajone vaikų darželiui statyti reikalingų žemės sklypų paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą.
nuotrauka
2019-11-20 09:24
Valstybinių miškų urėdijai (VMU) lapkritį pradeda vadovauti Valdas Kaubrė, laimėjęs konkursą šios valstybės įmonės direktoriaus pareigoms užimti. Ligi šiol jis laikinai ėjo šias pareigas.
nuotrauka
2019-11-20 09:20
Vakar, lapkričio 19 d., Valstybinės miškų tarnybos direktoriaus pareigas laikinai pradėjo eiti Karolis Mickevičius.
nuotrauka
2019-11-19 16:12
Didelių padangų gaisrų patirtis rodo, kad be oro taršos rimtas problemas kelia ir gaisro gesinimo metu susidarę dideli kiekiai toksinėmis medžiagomis užteršto vandens. Jo sudėtyje gali būti fenolių, ketonų, aminų, policiklinių aromatinių angliavandenilių, dioksinų ir kitų pavojingų junginių. Dėl gal...
nuotrauka
2019-11-19 12:58
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) išnagrinėjo keturių įmonių, kurias Konkurencijos taryba pripažino sudarius kartelinį susitarimą viešuosiuose pirkimuose, skundus dėl skirtų finansinių sankcijų sumažinimo ir bylos grąžinimo papildomam tyrimui dėl skirtos baudos.
nuotrauka
2019-11-19 11:57
Didesnė konkurencija būsto paskolų rinkoje, pritraukiant daugiau ir įvairesnių skolintojų, geriausio būsto paskolos pasiūlymo paieškos palengvinimas ir skaitmenizavimas, paprastesnis jau paimtų paskolų refinansavimas sudarytų prielaidas palankesnėms būsto paskolų sąlygoms ir mažesnei jų kainai. Liet...
nuotrauka
2019-11-19 11:32
Regionų gaivinimas yra vienas iš vyriausybės deklaruojamų prioritetų. Tradiciškai regionų gyvybę didžiąja dalimi palaikė pramonės įmonės, tačiau šiandien šioje srityje susiduriama su nemažai problemų. Dėl to miestų bei rajonų savivaldybės stengiasi skatinti pramonės plėtrą ir pritraukti naujas įmone...
nuotrauka
2019-11-19 11:05
Seimas, 90 parlamentarų vieningai balsavus už, po svarstymo pritarė Reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymo pataisų projektui.
nuotrauka
2019-11-19 10:47
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kvietimą šilumos tiekimo įmonėms ir nepriklausomiems gamintojams teikti paraiškas paramai, skirtai įrangai modernizuoti.
nuotrauka
2019-11-18 16:04
Vilniaus apygardos teismas dėl prekybos poveikiu pripažino kaltais buvusį Nacionalinės žemės tarnybos (toliau – NŽT arba Tarnybos) direktoriaus patarėją G. J. F. ir pilietį S. Ž.
nuotrauka
2019-11-18 15:05
Paviršinio grunto mėginių, paimtų didžiulio padangų gaisro Alytuje apylinkėse, laboratorinių tyrimų duomenimis, nė viename iš šių 15 mėginių pavojingų cheminių medžiagų koncentracijos neviršijo ribinių verčių.
nuotrauka
2019-11-18 14:50
Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo perduoti valdyti baseiną savivaldybės viešajai įstaigai „Palangos investicijų valdymas“.
nuotrauka
2019-11-18 14:24
Panevėžio miesto savivaldybės paskelbtam baseino rekonstrukcijos architektūrinių idėjų konkursui pateikta 10 darbų. Visi jie pristatomi „Aukštaitijos“ sporto komplekso fojė.
nuotrauka
2019-11-18 13:43
Nuo ateinančių metų įsigaliosianti ES Pastatų energinio efektyvumo direktyva (toliau – Direktyva) numato, jog didžioji dalis pastatų ne vėliau kaip iki 2050 m. turi tapti neutralūs anglies dioksido išmetimui ir ekonomiškai efektyviai pertvarkyti į beveik nulinės energijos, t.y. beveik nevartojančius...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos