2019 rugsėjo 20 d. penktadienis, 12:33
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

SAKRET idėja pakeitė visą šiuolaikinės statybos vystymosi kryptį  1

2014-09-18 18:40
Dar 1936 m. JAV inžinierius Artūras Avrilas (Arthur Avril) nusprendė pamėginti atsisakyti tradicinio statybinių skiedinių ir betono mišinio ruošimo iš atskirų komponentų statybos aikštelėje būdo ir pateikti iš anksto pagal griežtą receptą sumaišytą sausąjį mišinį. Naująjį produktą jis pavadino SAKRETE: žodžių „sack“ (liet. k. maišas) ir „concrete“ (liet. k. betonas) junginiu.
nuotrauka
SAKRET. Resta 2014. Portalo archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Sakret LT, UAB

Iš karto buvo pastebėta ir įvertinta, kad naudojant iš anksto paruoštą sausąjį mišinį, žymiai pagreitėja darbų procesas ir užtikrinamas kokybės pastovumas. 1966 m. šia idėja susidomėjo keturi vokiečių verslininkai ir netrukus Vokietijoje sausieji statybiniai mišiniai pradėti gaminti SAKRET vardu. Tokiu būdu greito statybos proceso ir aukštos kokybės produktai pradėjo savo kelią Europoje.

Šiuo metu SAKRET pasaulyje yra vienas iš didžiausių sausųjų statybinių mišinių gamintojų, Europoje turintis daugiau nei 60 gamyklų ir 26 tiekimo įmones, iš kurių net 18 įsikūrę Vokietijoje. 2008 m. rugpjūčio 20 d. Kėdainiuose oficialiai atidaryta didžiausia Baltijos šalyse sausųjų statybinių mišinių gamykla. Gamykloje per metus galima pagaminti apie 250 tūkst. tonų sausų statybinių mišinių.

SAKRET ypatingą dėmesį skiria gaminamų produktų kokybei. Bendradarbiaujant su SAKRET Europa centrine laboratorija Berlyne, įmonės gamyklose įdiegtos gaminamo produkto kokybės kontrolės sistemos, užtikrinančios galimų nuokrypių prevenciją dar pradiniuose gamybos etapuose. SAKRET įmonėse puikiai išvystytas servisas, todėl gaminami produktai ir technologijos nuolat tikrinamos ne tik laboratorinėmis, bet ir praktinio darbo ir eksploatavimo sąlygomis. Kokybės klausimais nuolat bendraujama su statybos darbus atliekančiais profesionalais. SAKRET produktų kokybės kontrolės procese nuolat naudojamasi Latvijos, Lietuvos, Estijos, Suomijos, Švedijos ir Vokietijos akredituotų ir notifikuotų laboratorijų paslaugomis. SAKRET įmonių gamybos kontrolės sistemas prižiūri ir nuolat vertina Latvijos žinių akademijos sertifikavimo centro ir Statybos produkcijos sertifikavimo centro (SPSC) ekspertai.

SAKRET gamykla Kėdainiuose.

SAKRET – statybų rinkos dalyviams siūlo visais aspektais konkurencingus sausuosius ir paruoštus naudoti statybinius mišinius, kurie į statybų aikštelę gali būti tiekiami ir mobiliais silosais. Tai sudaro sąlygas žymiai padidinti statybos darbų efektyvumą. Taip pat siūlo komplektuojamus elementus ir technologijas, leidžiančias atlikti pačias įvairiausias statybos, remonto ir renovacijos darbų užduotis.

SAKRET sprendimai pastatų atnaujinimui

Viena aktualiausių šių dienų temų Lietuvos statybos rinkoje yra daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa (mūsų šalyje iki 1993 m. pastatytų daugiabučių namų yra daugiau kaip 34 tūkst., iš jų atnaujinta – tik apie 4 tūkst.) ir techniniai programos remiamų daugiabučių atnaujinimo sprendimai.

SAKRET pastatų išorės atnaujinimui (renovavimui) siūlo turinčias Europos techninį įvertinimą (ETI) ir CE ženklais pažymėtas išorines tinkuojamas sudėtines termoizoliacines sistemas. SAKRET išorinės tinkuojamos sudėtinės termoizoliacinės sistemos yra skiriamos pagal šilumą izoliuojančios medžiagos rūšį ir gali būti su polistireniniu putpalsčiu (ETICS SAKRET EPS) arba su mineraline vata (ETICS SAKRET MW). Šiltinimo sistemų įrengimas ne tik pagerina pastato sienų šilumines savybes, bet ir padidina jų apsaugą nuo neigiamo atmosferos poveikio bei leidžia atnaujinti ar pakeisti estetinį pastato fasadų vaizdą. Sisteminių medžiagų ir elementų atitiktis keliamiems reikalavimams užtikrina jų savybių tarpusavio suderinamumą, tačiau galutiniam visos šiltinimo sistemos ilgaamžiškumui svarbu ne tik surinkti būtiną tokių medžiagų ir elementų komplektą, bet ir teisingai atlikti šiltinimo sistemos projektavimo ir montavimo darbus.

Pagrindinės šiltinimo sistemų medžiagos ir elementai

1. Klijai šilumą izoliuojančioms plokštėms „Sakret BK“ arba „Sakret BAK“.
2. Šilumą izoliuojanti medžiaga (EPS arba MW).
3. Tvirtinimo smeigės.
4. Armuojamas tinkas „Sakret BAK“ arba „Sakret KAM“.
5. Armavimo tinklelis.
6. Gruntas prieš dekoratyvinį tinką – „Sakret PG“.
7. „Sakret“ paruošti dekoratyviniai tinkai:
• Silikoninis dekoratyvinis tinkas – „Sakret SIP“;
• Akrilinis dekoratyvinis tinkas – „Sakret AP“;
• Silikon-silikatinis dekoratyvinis tinkas „Sakret SMS“;
• Dažomi mineraliniai dekoratyviniai tinkai SBP ir MRP-E.

Tinkamai suprojektuotos ir eksploatuojamos šiltinimo sistemos turi tarnauti ne mažiau kaip 25 metus. Tokio ilgo tarnavimo laiko negalima užtikrinti neįvertinus šiltinimo sistemų komponentų suderinamumo.

SAKRET nenuvilia, padeda pasiekti, kad įgyvendinamų projektų rezultatas būtų užtikrintas. SAKRET – tikram darbui!

UAB „Sakret LT“ informacija ir iliustr. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Vytis
2014-10-15 13:18
1. ETICS sertifikatą turi Sakret gamykla Latvijoje, Sakret gamykla Kėdainiuose neturi ETICS sertifikato. O kadangi ETICS sertifikatas išduodamas ne šiltinimo sistemai, o šiltinimo sistemą gaminančiai gamyklai, Lietuvoje gaminami Sakret gaminiai negali būti naudojami su Latvijos gamyklai išduotu srtifikatu. Trumpai tariant, jie nesertifikuoti ir pvz. daugiabučių renovacijai naudoti jų negalima. 2. Sakret sistema neišgyvena net 1 žiemos, ką jau ten kalbėt apie 25 metus. (Turiu nuotraukų)

RESTA

nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 13:42
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”. Konkursas yra skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.
nuotrauka
2019-04-08 10:08
Statybų sektoriaus pokyčiai per pastarąjį dešimtmetį visai nekilnojamojo turto rinkai suteikė ne tik naują kvėpavimą, bet ir iš esmės pakeitė statybų greitį, ištobulino projektavimo, technologinių sprendimų grandis. Kol paprastam gyventojui permainos labiausiai jaučiamos per mažesnius komunalinius m...
nuotrauka
2019-04-08 09:27
Europoje jau šiandien vyksta reikšminga skaitmeninė statybos pramonės pertvarka. Šiuo klausimu Europa ne vienalytė – vienur skaitmeninė statyba smarkiai pažengusi, o kitur – gerokai atsilikusi. Todėl Europoje būtina spartinti šiuos pokyčius. Tuo įsitikinęs Kjetil Tonning, Europos statybos pramonės f...

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...