2021 kovo 9 d. antradienis, 2:28
Reklama  |  facebook

Sausio 21d. Viešųjų pirkimų forume – statybų rinkos problemos ir reikalingų pokyčių kryptys

2021-01-20 07:36
Statybų sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio sričių, o statybos darbų viešiesiems pirkimams Lietuvoje kasmet išleidžiama daugiau kaip 2,5 mlrd. Eur. Sausio 21 d. forume „Viešieji pirkimai: Statybų sėkmės kodas“ rinkos dalyviai, ekspertai, perkančiųjų organizacijų ir valdžios institucijų atstovai dalinsis savo įžvalgomis ir patirtimi bei diskutuos apie tai, kokie pokyčiai reikalingi Lietuvos viešųjų pirkimų sistemoje, norint siekti aukščiausių standartų valstybinių statybos projektų įgyvendinime.
nuotrauka


Pasak LSA prezidento Daliaus Gedvilo, šiandien valstybinių statybos projektų įgyvendinime matomos akivaizdžios spragos viešųjų pirkimų procese: konkursus laimi bendrovės, neturinčios pajėgumų įgyvendinti projektus. Tarp tokių pavyzdžių - Vilniaus kogeneracinės jėgainės ir Kauno stadiono statybos, Gedimino kalno rekonstrukcija ir kiti.

„Nekokybiškai parengtos pirkimų sąlygos viešuosiuose pirkimuose, taikomas mažiausios kainos kriterijus ir standartizuotų rangos sutarčių nebuvimas lemia komplikuotą statybos projektų įgyvendinimą ir šiandien neramina ne tik statybos rangovus, bet ir pačią visuomenę. Valstybės įgyvendinamų projektų kokybė prastėja, nes konkursus vis dažniau laimi netvarios bendrovės, neturinčios nei statybos srities darbuotojų, nei pajėgumų įgyvendinti projektus. Todėl šiais metais organizuojamas renginys viešųjų pirkimų tematika yra orientuotas yra realių pavyzdžių ir buvusių situacijų analizę. Tikimės, kad renginio metu pateikti praktiniai pavyzdžiai padės nekartoti buvusių klaidų bei paskatins atsakingas institucijas ieškoti bendrų sprendimų, siekiant tobulinti Lietuvos viešųjų pirkimų sistemą“, – sako D. Gedvilas.

Forume „Viešieji pirkimai: Statybų sėkmės kodas“ Lietuvoje garsiai nuskambėjusius viešųjų pirkimų statybų rinkoje atvejus analizuos „Tilsta“ vadovas Gediminas Gribulis, „Nordec“ vadovas Gediminas Razma, užsienio pamokomis dalinsis „Kauno tiltai“ vadovas Aldas Rusevičius, „Inhus“ vadovas Audrius Tulaba, „Mitnija“ vadovas Jungtinėje Karalystėje Mantas Enčeris ir kiti pranešėjai. 

Dėl COVID-19 situacijos renginys vyks nuotoliniu būdu.

Renginį sudarys trys dalys.

Pirmoje dalyje „Viešieji pirkimai: kokių klaidų nebegalime kartoti?“ dėmesys bus skirtas Lietuvos atvejams analizuoti.

Antroje dalyje „Viešieji pirkimai: sėkmingai įgyvendintų projektų formulė - kokia ji?“ pranešėjai kalbės apie užsienio valstybių praktiką ir ką iš jų gali pasiimti Lietuva.

Trečioje dalyje bus išplėstinė diskusija tema „Ar Lietuvos viešųjų pirkimų sistemoje įmanoma įgyvendinti aukščiausius standartus?“, kurioje dalyvaus LR Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, LR Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, LR Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis, Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius Darius Vedrickas ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

Forumą moderuos žurnalistas Aurimas Perednis.

Forumas „Viešieji pirkimai: Statybų sėkmės kodas“ vyks jau šį ketvirtadienį sausio 21 d. nuo 9 iki 14 val. nuotoliniu būdu.

Daugiau apie forumą galima sužinoti ČIA.

Būtina registracija ČIA.

 Renginio organizatorius – Lietuvos statybininkų asociacija (LSA)

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-03-08 13:11
Ilgiausio šalyje geležinkelio tilto per Nerį statyboms bus skelbiamas naujas konkursas. Taip nusprendė europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projektą Lietuvoje įgyvendinanti bendrovė „LTG Infra“.
nuotrauka
2021-03-05 16:03
Šiandien, kovo 5 d., pasibaigęs Vilniaus Sapiegų parko ir jo prieigų tvarkybos idėjos atviras architektūrinio projekto konkursas sulaukė tik vieno dalyvio.
nuotrauka
2021-03-04 10:26
Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais" (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti.
nuotrauka
2021-03-04 09:36
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovės UAB „MT Group“ kasacinį skundą dėl viešųjų pirkimų procedūrų teisėtumo atsakovės (perkančiojo subjekto) AB „Amber Grid“ vykdytame tarptautiniame viešajame dujotiekių jungties tarp Lenkijos ir Lietuvos (GIPL) statybos darbų pi...
nuotrauka
2021-03-03 15:01
Savivaldybės įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" atrinko Tolminkiemio gimnazijos statybos darbų konkurso laimėtoją. Septynių rangovų pasiūlymų sulaukusiame konkurse tarptautinės vertės pirkimą laimėjo UAB „Jungtiniai projektai". Parengti projektą ir pastatyti mokyklą bendrovė „Jungtiniai projektai" į...
nuotrauka
2021-03-03 14:05
Aplinkos ministerija, siekdama, kad žmonės su negalia galėtų naudotis pritaikytais statiniais visą jų naudojimo laiką, patikslino statinių naudojimo priežiūros tvarką ir priežiūrą atliekančių institucijų funkcijas.
nuotrauka
2021-03-02 11:32
Aplinkos ministerija išjudino Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukciją – paskelbtas statybos viešųjų pirkimų konkursas. Netrukus gyvūnams bus atnaujinami arba statomi nauji, didesni pastatai ir voljerai, įrengiamos edukacinės erdvės, laboratorijos ir kt.
nuotrauka
2021-03-02 09:43
Nekilnojamojo turto paveldėtojai, dėl didelių Registrų centro įkainių iki šiol atidėlioję paveldėto turto registravimą, nuo kovo 1-sios įsigaliojus atnaujintam įregistravimo kainų skaičiavimui, gali vėl kreiptis į notarus ir tapti visateisiais paveldėto turto valdytojais.
nuotrauka
2021-03-01 11:02
Buvęs pagrindinis LTG biuras Mindaugo g. 12 Vilniuje nuo kovo 1-osios perleidžiamas Turto banko žinion. LTG grupė keliasi arčiau savo veiklos į Vilniaus geležinkelio stoties rajoną, o sostinės panoramą puošiančiam 11 tūkst. kvadratinių metrų pastatui Turto bankas planuoja svarbią visuomeninę funkcij...
nuotrauka
2021-03-01 08:21
Keičiasi informacijos apie užsieniečių įdarbinimą ir komandiravimą mūsų šalyje teikimo tvarka. Nuo kovo 1-osios darbdaviai privalės teikti pranešimus apie visus įdarbintus ir į Lietuvą komandiruotus užsieniečius. Iki šiol tokia prievolė buvo taikoma tik įdarbinant ir priimant komandiruotus atvykėliu...
nuotrauka
2021-03-01 08:13
Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, įvertinęs žiniasklaidoje pateiktą informaciją apie galimai neteisėtas statybas Pilies g. 10, Vilniuje, atliko tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2021-02-26 14:28
Projektavimas ir statybos – sritys, kurias visada verta patikėti profesionalams. Pastaruoju metu kvalifikuotų specialistų poreikis nuolat auga, o kiekvienas savo srities ekspertas žino, kad technologijos vietoje nestovi, atsiranda naujų medžiagų bei sprendimų, tad būtina domėtis naujovėmis bei nuola...
nuotrauka
2021-02-26 10:28
Pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“, kuri nuo spalio 1 d. pusę metų vyks Dubajuje, jau pastatytas Lietuvos paviljonas. Šiuo metu baigiami jo įrengimo darbai.
nuotrauka
2021-02-25 16:13
Vyriausybės, savivaldos, NT vystytojų, statybininkų, architektų, inžinierių bei verslo atstovai sutaria, kad toliau stringant renovacijos programai, o statybų sektoriui susiduriant su našumo problema, būtini reglamentavimo pokyčiai. Išeitis matoma Europos Sąjungos žaliajame kurse ir tvarių statybini...
nuotrauka
2021-02-25 10:57
Teismas nusprendė, kad Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno skyriaus reikalavimas stabdyti pastato, esančio Kauno miesto istorinėje dalyje, vadinamoje Kauno Žaliakalnio 1-oji, griovimo darbus, yra pagrįstas ir teisėtas.
nuotrauka
2021-02-25 10:42
Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl sukčiavimo. Kaltinimai apgaule pasisavinus apie 60 tūkst. eurų pareikšti Panevėžyje gyvenančiam bendrovės direktoriui G. R. Nukentėjusiais šioje byloje pripažinta beveik 30 asmenų ir įmonių iš įvairių Li...
nuotrauka
2021-02-25 09:51
Nekilnojamojo turto fondas „Baltic Horizon Fund“ pradėjo konkursą turto valdymo ir apskaitos paslaugoms įsigyti. Konkurso metu fondas siekia atrinkti partnerius, teiksiančius „Baltic Horizon Fund“ priklausančio nekilnojamojo turto techninės priežiūros, rinkodaros, nuomos, komercinio valdymo ir buhal...
nuotrauka
2021-02-25 09:16
„Ignitis grupė“ sieks įgyvendinti Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) plėtros projektą iki Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.
nuotrauka
2021-02-25 08:38
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ steigia pirmąjį Baltijos šalyse logistikos nekilnojamojo turto (NT) fondą. Lietuvos bankas suteikė veiklos licenciją uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtam investiciniam fondui „Capitalica Green Logistics Fund“, kuris ...
nuotrauka
2021-02-24 11:15
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kad pagal statybos procesą reglamentuojančius LR teisės aktus, inžineriniai geologiniai ir geotechniniai (toliau – IGG) tyrimai yra privaloma statinių projektavimo ir statybos proceso dal...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

BETONO MOZAIKA. Naujas požiūris – nuo 2020-ųjų veikloje taiko „Co-Create“ modelį

2020 metai verslui buvo tikras iššūkis, nes pareikalavo skubios esamų strategijų ir planų peržiūros bei greitų sprendimų ir ryžtingų pokyčių. Tačiau šie metai mūsų įmonei buvo ir augimo bei ...