2021 vasario 28 d. sekmadienis, 9:29
Reklama  |  facebook

Seimo narys Kęstutis Masiulis: „Projektai – dideli, o efektas – blusos dydžio.“

2014-02-26 08:44
„Kam provincijoje vykdyti makroprojektus, siekiant blusos masto efekto? Baisu kaip švaistomi pinigai“, – taip Seimo narys Kęstutis Masiulis įvertino žinią apie tai, kad aplinkos ministras Valentinas Mazuronis skyrė finansavimą dešimčiai vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo plėtros projektų visoje Lietuvoje.
nuotrauka
Portalo nuotrauka


Minimos įmonės
Kalvarijos savivaldybė,
Plungės r. savivaldybė,
Rietavo savivaldybė,
Biržų r. savivaldybė,
Telšių r. savivaldybė,
Šilutės r. savivaldybė,
Kupiškio r. savivaldybė,

Minėtiems projektams įgyvendinti iš Europos Sąjungos sanglaudos fondo skirti beveik 53 mln. Lt, iš valstybės biudžeto – beveik 4 mln. litų. Tikimasi, kad prie tinklų prisijungs apie 7,5 tūkst. gyventojų. Bus nutiesta apie 82 km nuotekų tinklų ir apie 28 km vandens tinklų. Taip pat bus pastatyti šeši nuotekų valymo įrenginiai ir vienas vandens gerinimo įrenginys.

Milijonai – keliasdešimt būstų turintiems miesteliams

Didžiausios investicijos numatomos Telšiuose – rajone ir mieste – 16,5 mln. Lt. Visos šios lėšos skirtos iš ES Sanglaudos fondo. Čia numatoma pakloti 2,60 km naujų vandentiekio bei 31,40 km nuotekų tinklų, sudarant galimybę prijungti prie vandentiekio tinklų 29 būstams arba 75 gyventojams, prie nuotekų tinklų – 679 būstams arba 1765 gyventojams. Įgyvendinant projektą šiame Žemaitijos rajone, bus pastatytas ir nuotekų valymo įrenginys.

Analogiškiems darbams, išskyrus valymo įrenginį, Kaune skirta arti 14,5 mln. litų. Čia vandentiekiu galės naudotis beveik 800 gyventojų, o nuotekų tinklais – beveik 1,2 tūkst. gyventojų. Iš valstybės biudžeto kauniškiams bus skirta 1,2 mln. Lt.

Nuotekų tinklų plėtrai Žemaičių Kalvarijos miestelyje, Plungės rajone, skirta beveik 0,5 mln. Lt parama leis pakloti 1,3 km nuotekų tinklų, prie kurių galės prisijunti 81 gyventojas. Kiek didesnė nei 653 tūkst. Lt parama skirta nuotekų ir vandentiekio tinklų įrengimui Rietavo savivaldybėje (Tveruose), leis 89 gyventojams prisijungti prie vandentiekio ir nuotekų tinklų.

Lėšos vandentiekio ir nuotekų tinklams bei valymo/vandens gerinimo įrenginiams skirtos ir Šilutės, Kupiškio, Mažeikių rajonams, Pagėgių savivaldybei, Biržams.

Ne dideli projektai, o individualūs valymo įrenginiai

Seimo narys Kęstutis Masiulis mano, kad tokios išlaidos yra ne tik nepagrįstos, bet ir švaistomos. Jis siūlo įvertinti naudą ir sąnaudas, nepamirštant gyventojų skaičiaus mažėjo: mažesni miesteliai, kaimai nyksta, juose lieka tik pagyvenę žmonės, kurie neturi lėšų jungtis prie tinklų ir mokėti už juos.

„Tarkime, turi žmogus kaime labai mažą grytelę – virtuvėlė ir kambariukas, – vertą gal kokių 10 tūkstančių litų. Tai V. Mazuronis prie tos menkavertės grytelės prives vandentiekį, už ką visi mes asmeniškai valstybės vardu ir V. Mazuronio malone paklosime 8 tūkstančius litų, o dar po to žmogelio paprašys prisijungti ir už prisijungimo darbus sumokėti kokius 3–5 tūkstančius litų, o po to kas mėnesį mokėti po 50 litų mokestį, – sako parlamentaras K. Masiulis. – Geriau man naują stogą išvietei tegu pastato – pasakys kaimo žmogus ir nesijungs prie to vandentiekio.“

Pasak Seimo nario, panašią istoriją pasakojant jis girdėjo ne bažnytkaimyje, bet Kelmėje, iš žmogaus, gyvenančio palei Kražantę. Jis gal ir jungtųsi prie vandentiekio, bet tų penkių tūkstančių litų neturi.

„Man tai akivaizdu, kad pigiau būtų kompensuoti individualių biovalymo įrenginių įsirengimą visiems, kas nori mažuose miesteliuose. Atkristų bent jau tie, kas net nesirengia prie nieko jungtis, o kaina namui būtų dešimtadalis to, kas planuojama”, – įsitikinęs parlamentaras K. Masiulis. Jis primena, kad ir Lietuvoje gausu įmonių, kurios siūlo nedideles vandens valymo sistemas.

Europinė parama naudojama neracionaliai

Parlamentarui pritaria ir Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius.

„Kęstutis Masiulis labai teisingai identifikavo neracionalaus Europos Sąjungos fondų paskirstymo problemą. Patys vandens tiekėjai skundžiasi, kad yra priversti vedžioti vandentiekį, prie kurio beveik niekas nenori prisijungti; po kaimus, kai miestų centre magistraliniai vamzdynai išpuvę, – „Facebook“ paskyroje rašo jis. – Nekalbu jau apie trupinius, skirtus iš ES fondų, pavyzdžiui, pereinant prie pigesnio kuro šilumos tiekimo įmonėse, kas būtų žymiai reikalingiau.“

Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-02-25 09:41
Nepaisant COVID-19 sukeltų iššūkių praėjusiais metais Kauno gatvės tapo dar šviesesnės bei saugesnės – fiksuotas rekordinis įrengtų modernių LED šviestuvų skaičius. Tai reiškia ne tik geresnį matomumą ir didesnį saugumą keliuose, bet ir pastebimai taupomą elektros energiją ir gerokai mažesnę taršą a...
nuotrauka
2021-02-23 14:08
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su įmone „Vilniaus planas“ pristato 2020 m. požeminio vandens kokybės analizę, kurioje atsispindi duomenys iš 32-jų skirtingų požeminio ir šaltinio vandens monitoringo vietų, esančių įvairiame gylyje.
nuotrauka
2021-02-22 17:42
Lazdynų baseino statybas tęs naujas rangovas – šiandien, vasario 22 d., Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė sutartį su viešąjį konkursą laimėjusia akcine bendrove Panevėžio statybos trestu. Baseino statybos darbai turėtų būti atnaujinti artimiausiu metu. Ankstesni rangovai buvo atlikę apie 40 proc....
nuotrauka
2021-02-22 12:10
Kovo mėnesį visuomenei bus pristatytas daugiau kaip 30 ha teritorijos tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties ir Seinų gatvių detalusis planas, kuriuo siekiama modernizuoti ir humanizuoti teritoriją. Vilniaus miesto savivaldybė kartu su SĮ „Vilniaus planas" kviečia susipažinti su Geležinkelio stoties ir...
nuotrauka
2021-02-20 07:07
Lietuvoje pradedamas įgyvendinti vandens ūkio pertvarkos projektas. Stambinant vandentvarkos įmonių veiklą, projektą vykdys Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), bendradarbiaudama su Aplinkos ministerija.
nuotrauka
2021-02-19 15:47
Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Lina Matutienė, gindama viešąjį interesą, teismui pateikė ieškinį, kuriuo prašo pripažinti negaliojančia vienos Raseinių mieste esančios aikštelės pirkimo – pardavimo sutartį ir tuo pačiu taikyti restituciją. Sutartis buvo pasirašyta praėjusių metų rugsėjį ta...
nuotrauka
2021-02-19 14:27
Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas kaltinamas prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi. Kartu su juo į teisiamųjų suolą sės vieno krepšinio klubo prezidentas...
nuotrauka
2021-02-18 16:41
Daugelį dešimtmečių Klaipėdos švyturys, buvęs uždaru objektu uosto teritorijoje, dar šiemet gali būti atvertas visuomenei. Seniausią ir pagrindinį Lietuvos švyturį valdanti Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) norėtų jį perduoti Klaipėdos miesto savivaldybei.
nuotrauka
2021-02-18 11:30
Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose 2021 m. vasario 15 d. išnagrinėta administracinė byla pagal UAB „K26“ skundą atsakovei Kauno miesto savivaldybės administracijai dėl sprendimo panaikinimo, įpareigojimo atlikti veiksmus ir žalos atlyginimo.
nuotrauka
2021-02-15 07:49
Idealu, kad būsimam šaltukui galima būtų pasirengti iš anksto. Tai ypač svarbu vairuotojams, kurie slidžiais keliais išbandomi kiekvieną žiemą, ir kelius prižiūrinčioms tarnyboms, kurios vis kaltinamos, kad „vėl nespėjo pasirengti“.
nuotrauka
2021-02-12 10:04
Kaip įveikti vėlavimą įgyvendinant visus Miesto nuotekų valymo direktyvos reikalavimus ir iki 2023 m. ištaisyti šį pažeidimą, aplinkos viceministras Darius Kvedaravičius aptarė su savivaldybių ir jų kontroliuojamų įmonių, teikiančių nuotekų tvarkymo paslaugas, atstovais.
nuotrauka
2021-02-11 17:32
Vasario 11 d. Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmai Kelmės rajono savivaldybės merą Vaclovą Andrulį pripažino kaltu dėl kyšininkavimo (Baudžiamojo kodekso 225 str. 1 d.). Teismas jam skyrė 25 tūkst. eurų baudą ir 5 metus atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje.
nuotrauka
2021-02-10 07:25
Šiaulių apygardos teisme pradėta nagrinėti 24 tomų baudžiamąją bylą, kurioje 6 fiziniai ir 2 juridiniai asmenys kaltinami kyšininkavimu, papirkimu. Kaltinimai pareikšti: 60 metų B. K., 48 metų S. R., 35 metų D. G., 63 metų A. G., 50 metų A. Ž., 50 metų D. B. ir dviem uždarosioms akcinėms bendrovėms....
nuotrauka
2021-02-09 09:25
Pastarosiomis dienomis Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose užfiksuotas padidėjęs oro užterštumas kietosiomis dalelėmis, susidarantis dėl neekologiško gyvenamųjų namų šildymo kietuoju kuru. Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas dėl išaugusios taršos kreipėsi į Aplinkos ministeriją su siūlym...
nuotrauka
2021-02-08 09:39
Nors pastarieji keleri metai Kaunui buvo augimo ir didžiųjų miesto projektų planavimo laikotarpis, sustoti nežadama. Šią savaitę patvirtintame 2021–2023 m. miesto strateginiame veiklos plane matyti, kad ateinantys keleri metai taip pat bus pilni iššūkių – kauniečiams duris atvers ilgai laukti objekt...
nuotrauka
2021-02-05 13:05
Vilniaus savivaldybė kuria galimybes gyventojams ir verslui rinktis žalią energiją, pristatydama saulės energijos potencialą interaktyviame įrankyje. 3D.vilnius.lt paslaugų portale pateikiamas saulės energijos potencialas padės įsivertinti mieste esamos saulės spinduliuotės lygį ir galimybes įsireng...
nuotrauka
2021-02-04 15:44
Valstybinės reikšmės keliuose nuovažas gali įrengti savivaldybės, gyventojai, juridiniai asmenys savo lėšomis, tačiau tam turi turėti kelio valdytojo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) leidimą (sutikimą). Nuovažas taip pat gali rengti ir kelio valdytojas.
nuotrauka
2021-02-04 08:35
Vilniaus „Grinda“ vasario 10 d. pradės valymo įrenginių montavimo darbus Upės g. žaliojoje zonoje tarp „Forum Palace" ir Edukologijos universiteto tilto.
nuotrauka
2021-02-02 15:49
Susisiekimo ministerija ieškos būdų, kaip padidinti savivaldybėms skiriamą dalį kelių priežiūrai ir remontui Kelių priežiūros ir plėtros programoje. Vienas iš būdų – visoms savivaldybėms nukreipti vietinės reikšmės žvyrkeliams numatytas lėšas ir peržiūrėti lėšų skyrimo kriterijus. Šiuos klausimus mi...
nuotrauka
2021-01-31 09:49
Kauno valstybinio muzikinio teatro ir šalia jo esančio sodelio rekonstrukcijos darbai perkopė pusiaukelę. Nors lauko darbus pristabdė šaltų orų nepagailėjusi žiema, tikimasi, kad atnaujintos erdvės jau šių metų vasarą gyventojams bei miesto svečiams taps naujai atrasta laisvalaikio erdve ir traukos ...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse