2020 spalio 29 d. ketvirtadienis, 18:00
Reklama  |  facebook

Sėkmingą „Montuotojo“ veiklą lėmė investicijos į gamybą ir kvalifikacijos kėlimą bei gebėjimas suvaldyti sudėtingas situacijas Fotogalerija

2017-12-29 09:19
Viena iš stambiausių Lietuvoje metalo konstrukcijų gamybos ir montavimo bendrovė „Montuotojas“ per 2017-uosius darbų apimtis išaugino 30 procentų. „Lietuvos metų gaminio 2017“ aukso medalį ir „Sėkmingai dirbančios įmonės“ vardą pelniusi įmonė tokių įspūdingų rezultatų pasiekė ne drastiškai didindama darbuotojų skaičių, o investuodama į darbo našumą didinančias priemones, į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą.
nuotrauka
Veikiančioje gamykloje įrengtas Kristalinio monoamonio fosfato gamybos cechas. Šis bendrovės „Montuotojas“ projektas pelnė „Lietuvos metų gaminio 2017“ aukso medalį. Bendrovės „Montuotojas“ nuotr.


Minimos įmonės
Montuotojas, AB

Per pirmuosius metų ketvirčius bendrovė „Montuotojas“ į gamybą investavo apie 200 tūkst. eurų, o metų pabaigoje skirta dar apie 300 tūkst. eurų. Nors ir 2016 m. įmonės investicijos į gamybą buvo nemažos, tačiau situacija rinkoje, naujovės, kurios demonstruojamos pasaulinėse parodose, būtinybė atnaujinti kai kurią įrangą verčia keisti situaciją. Kai eina kalba apie našesnę, modernesnę įrangą, ypač suvirininkystės, metalo apdirbimo srityse, pasak bendrovės „Montuotojas“ generalinio direktoriaus ir valdybos pirmininko Alfonso Jaro, diskusijų nekyla. Šios investicijos, bent jau iš dalies, sprendžia ir kvalifikuotų suvirintojų, kurių trūksta visoje šalyje, problemą, nes moderni įranga didina darbo našumą. Tačiau net ir modernizuojant gamybos priemones, ryškaus darbuotojų skaičius kitimo bendrovėje nėra: jau kurį laiką jis svyruoja tarp 780 ir 900, priklausomai nuo darbų apimčių.

Alfonsas jaras, montuotojas,

Bendrovės „Montuotojas“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Alfonsas Jaras

„Palyginus su 2016 metais, bendrovės darbų apimtys išaugo apie 30 procentų. Kadangi darbuotojų skaičiaus kitimas buvo nežymus, tai tokio augimo pasiekėme didindami darbo našumą, keldami darbuotojų kvalifikaciją ir modernizuodami turimas bei įgydami naujų gamybos priemonių“, – sako įmonės vadovas A. Jaras.

Darbai įsibėgėjo tik metų viduryje, bet rezultatai pranoko lūkesčius

„Mes norėtume planuoti savo veiklą, dirbti ritmingai, be viršvalandžių ar darbo naktimis – kaip ir kiekviena, manau, įmonė. Tačiau esame priversti taikytis prie rinkos, užsakovų, projektų finansavimo, Europos sąjungos fondų reikalavimų“, – dalijasi bendrovės „Montuotojas“ generalinis direktorius Alfonsas Jaras, kalbėdamas apie tai, kiek reikia pastangų, kad įmonė veiktų sėkmingai.

Tokių stambių pramonės įmonių, kokia yra ir bendrovė „Montuotojas“, veikla didele dalimi yra veikiama viešųjų, struktūrinių fondų lėšų srautų. Naujojo finansinio periodo ES paramos lėšos pradėtos naudoti tik 2017-ųjų metų antrą pusmetį. Tai reiškia, kad metų pabaiga įmonėms buvo labai įtempta.

„Metų pabaigoje mums teko dirbti ne tik viršvalandžius, bet ir savaitgaliais, – sako bendrovės „Montuotojas“ generalinis direktorius Alfonsas Jaras. – Tai ne tik mūsų įmonės problema – tokia situacija yra visame statybos sektoriuje.“

metu gaminys, apdovanojimas, alfonsas jaras, montuotojas,

Veikiančioje gamykloje įrengtas Kristalinio monoamonio fosfato gamybos cechas

Pirmieji du metų ketvirčiai įmonei nebuvo patys geriausi. Tokią situaciją lėmė dviejų projektų sandūra, kuomet teko darbus perkėlinėti iš vieno objekto į kitą. Pabaigę įgyvendinti vieną iš didžiausių pagal apimtis projektų Būtingės naftos terminale, turėjo darbus pradėti „Klaipėdos naftoje“, tačiau dėl įstrigusio projektavimo, kuris tęsėsi keletą mėnesių, ištiko ilgoka neplanuota pertrauka, kuomet reikėjo perorganizuoti apie 200 darbuotojų veiklą. Nors įmonė darbavosi dar 108-iuose objektuose, tai buvo nemenkas iššūkis, nes kiti objektai – kur kas smulkesni ir juose jau dirbo numatytas darbuotojų skaičius. Procesas įsibėgėjo balandį–gegužę.

Lifosa, alfonsas jaras, montuotojas, gamykla, metu apdovanojimai

Veikiančioje gamykloje įrengtas Kristalinio monoamonio fosfato gamybos cechas

„Nepaisant sudėtingesnių pirmojo pusmečio situacijų, visų metų rezultatai geri, tad metai buvo sėkmingi. Tikslių skaičių dar neturime, bet manome, kad „Montuotojo“ statybos montavimo darbų apimtys pasiekė apie 30–31mln. eurų, o planuojamas pelnas – apie 1 mln. eurų“, – sakė A. Jaras.

Palyginus su 2016-aisiais, ekonominių rodiklių augimas 2017 m. buvo ženklus.

apdovanojimai, metu gaminys, lifosa gamykla, alfonsas jaras

Veikiančioje gamykloje įrengtas Kristalinio monoamonio fosfato gamybos cechas

Nors turėjo mažiau laiko – sudėtingus darbus atliko laiku ir kokybiškai

Vienas iš bendrovės „Montuotojas“ projektų, įgyvendintų AB „Lifosa“, pelnė „Lietuvos metų gaminio 2017“ aukso medalį. Veikiančioje gamykloje buvo įrengtas Kristalinio monoamonio fosfato gamybos cechas. Be bendrųjų statybos darbų, „Montuotojo“ specialistai pagamino ir sumontavo monoamonio fosfato cecho vamzdynus, amoniako išgarintuvą, azoto rūgšties ir demineralizuoto vandens talpas, sumontavo transporterį, technologinię įrangą ir sujungė į technologinę schemą. Taip pat buvo sumontuota fasavimo įranga ir bunkeriai. Naujame gamybiniame ceche įrengta ES kokybės reikalavimus atitinkanti gamybinė linija, erdvi produkcijos fasavimo bei sandėliavimo patalpa. Bendrovės „Montuotojas“ specialistai patys pagamino ir sumontavo daugiau kaip 50 įvairių technologinių įrenginių, silosų, transporterių ir kitų konstrukcijų.

Metu gaminys, apdovanojimai, alfonsas jaras, montuotojas

Veikiančioje gamykloje įrengtas Kristalinio monoamonio fosfato gamybos cechas

Pagrindiniai įrenginiai buvo atvežti iš Vokietijos, Prancūzijos, Belgijos, kitų vakarų šalių, o visą talpuminę aparatūrą pagamino bendrovės „Montuotojas“ montavimo firma Panevėžyje. Tad lietuvių gaminiai atsidūrė vienoje gretoje su Europos šalių produkcija. Užsitęsus projektiniams darbams, mažiau laiko liko įrenginių montavimui, jų sujungimui į sistemą, elektros automatikos darbams. Tačiau generaliniu rangovu pasirinkta „Montuotojo“ Panevėžio firma, kaip pastebėjo bendrovės „Lifosa“ techninės plėtros departamento direktorius Vytautas Kaupys, sugebėjo visus montavimo ir derinimo darbus atlikti laiku ir kokybiškai.

Montuotojas, alfonsas jaras, lifosa, es„Vykdant tokio pobūdžio projektą, tenka priimti daugelį projektinių sprendimų, ieškoti ir rasti atsakymus į daugelį klausimų – ir vieniems, ir dirbant komandoje su užsakovais, – sako bendrovės „Montuotojas“ generalinis direktorius A. Jaras. – Sujungti visus cecho įrenginius į vieną sistemą – tai nelygu siūlą įverti į adatą. Pagrindinius įrenginius tiekė Europos gamintojai, tačiau norint juos sujungti į vientisą sistemą, reikia ne tik papildomų įrenginių, bet ir kompetencijų. Todėl mes didžiuojamės savo profesionaliai dirbančiais žmonėmis.“

Kaip pastebėjo užsakovai – bendrovės „Lifosa“ generalinis direktorius Jonas Dastikas, – 2016-aisiais „Montuotojo“ pastatytame Kristalinio monoamonio fosfato ceche produkcija pradėta gaminti laiku ir greitai pasiekė gamybinį pajėgumą. „Lifosai“ tai yra labai svarbu, nes produkcija eksportuojama į daugelį pasaulio šalių , o jos kokybė – viena iš geriausių pasaulyje. 

Bendrovės „Montuotojas“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2020-10-23 14:29
Spalio 23 d. įvyko Vidaus reikalų ministerijos inicijuoto projekto „Regionų magnetai“ iškilmingas renginys – VRM finansuojamų regioninės plėtros projektų 2014–2020 apdovanojimai. Renginio metu apdovanoti geriausi infrastruktūros projektai šalies regionuose.
nuotrauka
2020-10-23 14:17
Vidaus reikalų ministerijos inicijuoto projekto „Regionų magnetai“ iškilmingame renginyje įteikti VRM finansuojamų regioninės plėtros projektų 2014-2020 apdovanojimai.
nuotrauka
2020-10-20 14:13
Spalio 14 d. vykusiame visuotiniame eiliniame ataskaitiniame rinkiminiame Lietuvos architektų sąjungos suvažiavime išrinkta nauja Taryba ir pirmininkė. Ja antrai kadencijai tapo Rūta Leitanaitė.
nuotrauka
2020-10-15 07:45,      papildyta 2020-10-15 16:00, Papildyta nuotraukomis
Polistireninio pustplačio asociacija (PPA) įsteigė profesinio meistriškumo nominaciją „Pastatų šiltinimo lyderis“. Viena iš laureačių – Klaipėdoje įsikūrusi projektavimo įmonė „Progresyvūs projektai“. Apdovanojimas įmonei buvo įteiktas Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojamoje Statybininkų d...
nuotrauka
2020-10-14 14:00
Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikė „Auksinės Krivūlės“ statulėles konkrečiose srityse nusipelniusioms savivaldybėms.
nuotrauka
2020-10-14 07:29
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus: Geriausiam metų projektuotojui, Geriausiam metų statybos vadovui ir Geriausiam metų techniniam prižiūrėtojui. Statybininkų dienos šventėje UAB „Structures“ projektuotojas Mindaugas Petkevičius buvo...
nuotrauka
2020-10-09 07:00
Lietuvos statybininkų asociacijos kasmet organizuojama profesinė šventė – Statybininkų diena tampa proga apžvelgti nuveiktus darbus ir pagerbti geriausius šalies statybų sektoriaus darbuotojus.
nuotrauka
2020-10-08 13:56
Net trys Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės inicijuoti projektai pateko į prestižinių tarptautinių miestų, šalių ir vietovių rinkodaros ir ženklodaros apdovanojimų „City, Nation, Place Awards“ finalą.
nuotrauka
2020-10-05 14:30
Spalio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje išdalinti „Žvilgsnis į save 2019–2020“ – Lietuvos šiuolaikinės architektūros apdovanojimai. Tradicinį „metrą“ lygiomis dalimis pasidalino nugalėtojai.
nuotrauka
2020-10-01 15:41
Šiemet pristatytas trimatis sostinės žemėlapis ir toliau pelno apdovanojimus. „Metų paslauga 2020“ apdovanojimuose 3D Vilniaus modelis išrinktas išmaniausiu sprendimu viešajam sektoriui. Šie apdovanojimai – aukščiausias visų Lietuvos verslo idėjų bei darbo įvertinimas.
nuotrauka
2020-09-23 14:03
Jei saugote gamtą ir tausojate aplinką, stiprinate bendruomenes, rūpinatės savo įmonės darbuotojų gerove ir skatinate toleranciją, esate įmonė, kuri kviečiama dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų konkurse ir iki spalio 20 d. teikti paraiškas.
nuotrauka
2020-09-21 09:24
Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukštai iškėlė panašių inžinerinių projektų vadybos kartelę.
nuotrauka
2020-09-16 07:30
Jevgenij Kleinov yra įmonės „Naresta“ projektų vadovas, statybos inžinierius. Tačiau 36-erių vyras sako, kad sėkmingas projektų vadovo darbas yra susijęs ne tik su kompetencijomis, bet ir su gebėjimu bendrauti su užsakovais, partneriais. „Diplomatija, derybiniai įgūdžiai mano darbe labai svarbūs, ne...
nuotrauka
2020-09-14 07:51
Lietuviška konstrukcijų projektavimo bendrovė „INHUS Engineering“, priklausanti „INHUS“ įmonių grupei bei eksportuojanti inžinerines paslaugas į įvairias šalis, naujausia plėtros kryptimi pasirinko egzotišką ir kultūros požiūriu visai kitokią Pietų Korėjos rinką.
nuotrauka
2020-09-12 08:28,      papildyta 2020-09-17 18:20, Fotogalerijoje 68 nuotraukos
Rugsėjo 11 d. Valdovų rūmuose įvyko didžiausias renginys Lietuvos statybininkų bendruomenei – „Statybininkų diena 2020”. Iškilmingame renginyje apdovanoti ir pagerbti geriausi šalies statybų sektoriaus darbuotojai.
nuotrauka
2020-09-08 15:55
Lietuvių kompanija „Ryterna modul“ paskelbė kasmet organizuojamo tarptautinio architektūros konkurso nugalėtojus, kuriais tapo lietuvių dizainerių duetas. Organizatoriai sulaukė paraiškų iš net 58 šalių, o architektų kūryba atskleidė labai skirtingas vizijas.
nuotrauka
2020-08-25 09:46
Šalia Kauno senamiesčio, priešais „Žalgirio“ areną besiformuojančiame verslo kvartale, gegužę iškilo naujas šiuolaikiškas verslo centras SQVERAS. Beveik 11 tūkst. kv. m bendro ploto, A+ energinio naudingumo klasės verslo centras išsiskiria naujausiais technologiniais sprendimais ir inžinerinėmis sis...
nuotrauka
2020-07-03 11:54
Dešimtajame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) suvažiavime birželio 30 d. įmonių atstovams buvo įteikti „Lietuvos metų eksportuotojo“ ir Vytauto Andriaus Graičiūno nominacijos apdovanojimai.
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-07-01 09:26
Antradienį apdovanoti geriausi 2019 m. Lietuvos skaitmeninės statybos projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) rengiamame konkurse „Lietuvos BIM projektai” 8-iose kategorijose apdovanojimus pasidalijo tiek viešojo, tiek privataus sektorių statybos projektai, įg...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...