2019 rugpjūčio 22 d. ketvirtadienis, 18:51
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Seminare aiškinosi viešųjų pirkimų CPO LT elektroniniame kataloge klausimus

2016-11-04 15:13
CPO LT direktorius R.Černiauskas, direktoriaus pavaduotoja V.Vaitkevičiūtė-Daugvilė ir konsultantas A.Maruškevičius spalio 27 d. Jonavos rajono savivaldybės specialistams vedė seminarą apie centralizuotus viešuosius pirkimus Centrinės perkančiosios organizacijos CPO LT informacinėje sistemoje.
nuotrauka
Kalbėdamas seminare CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas akcentavo centralizuotų viešųjų pirkimų, vykdomų per CPO LT elektroninį katalogą, pranašumus perkančiosioms organizacijoms. CPO LT nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
Jonavos r. savivaldybė,
Į seminarą susirinko per 40 dalyvių, atstovaujančių savivaldybei, jos įsteigtoms įmonėms, daugiausia švietimo, kultūros ir socialinėms įstaigoms.

Kalbėdamas seminare CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas akcentavo centralizuotų viešųjų pirkimų, vykdomų per CPO LT elektroninį katalogą, pranašumus perkančiosioms organizacijoms ir kvietė išsiaiškinti visus rūpimus klausimus.

Dauguma seminaro dalyvių atstovavo nedidelėms perkančiosioms organizacijoms, kurių įstaigų veiklos reikmėms skiriami biudžetai yra gana kuklūs. Todėl jiems buvo ypač aktualūs elektros, kanceliarinių prekių, higieninio ir biuro popieriaus, buities bei eksploatacinių medžiagų pirkimai, kurie būtini kasdieniame jų darbe.

Ne vienerius metus perkantys šias prekes, anksčiau jas įsigydavo Katalogas 2007 elektroninėje sistemoje. Nuo 2015 m. pabaigos šių prekių moduliai perkelti į naująjį katalogą CPO IS, kuriame užsakymo procedūros kai kuriais parametrais skiriasi nuo ankstesnio. Seminaro dalyviai norėjo išsiaiškinti šiuos skirtumus, sužinoti, kaip formuoti užsakymų krepšelį naujoje sistemoje, ar galima pasinaudoti anksčiau sukurtu užsakymo krepšeliu, vykdant naują pirkimą ir pan.

Direktoriaus pavaduotoja Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė supažindino su naujojo katalogo CPO IS galimybėmis, naujais funkcionalumais, kurie turėtų palengvinti perkančiosioms organizacijoms pirkimo procesą Centrinės perkančiosios organizacijos administruojamame elektroniniame kataloge.

CPO LT konsultantas Arturas Maruškevičius pagal seminaro dalyvių pageidavimą įvykdė testinį higieninio popieriaus pirkimą CPO IS sistemoje, paaiškino kiekvieno pirkimo vykdymo etapo nuo užsakymo pateikimo iki pagrindinės sutarties pasirašymo ir prekių priėmimo bei jų kokybės patikros procedūras.

Viešųjų pirkimų specialistai klausė, kodėl higieninis popierius yra perkamas metrais, o ne ritinėliais, kaip įprasta parduotuvėje. CPO LT direktorius R. Černiauskas paaiškino, kad ritinėlių ilgis yra nevienodas. Pirkėjai būtų nepatenkinti, jei už tą pačią kainą gautų skirtingo dydžio ritinėlius. Todėl prekė užsakoma metrais, kompiuteris pats perskaičiuoja laimėjusio tiekėjo siūlomą prekę ritinėliais.

Baigiamojoje seminaro dalyje jo dalyviai užpildė anketą, kurioje įvertino seminaro naudą bei reikalingumą ateityje organizuoti panašų renginį. Jie pateikė pasiūlymus, kokias prekes, paslaugas ir darbus ateityje reikėtų įtraukti į centralizuotų viešųjų pirkimų sistemą elektroninėje erdvėje.

Visi respondentai patvirtino, kad šis praktinis seminaras buvo naudingas ir turėtų būti rengiamas nuolat, bent kartą per metus.

Siūlydami naujus modulius, viešųjų pirkimų specialistai įvardijo tas prekes, paslaugas ir darbus, kuriuos jie perka savarankiškai, bet norėtų, kad jie būtų kataloge: biokuro granulės, susisiekimo komunikacijų projektavimo, kadastrinių matavimo, mokinių maitinimo paslaugos ir kt.

Atsakinėdamas į klausimus, R. Černiauskas pabrėžė, kad dalis pageidaujamų produktų, kaip antai, kadastrinių matavimų paslauga, bus CPO LT kataloge. Tačiau jis taip pat atkreipė dėmesį, kad ne visas prekes, paslaugas ar darbus įmanoma centralizuoti, todėl CPO LT informacinėje pirkimų sistemoje yra tai, kas reikalinga daugumai šalies perkančiųjų organizacijų.

Pasibaigus seminarui, jo dalyviai su CPO LT darbuotojais individualiai konsultavosi jiems svarbiais klausimais. Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-08-22 15:22
Lietuvos valstybės valdomos įmonės (VVĮ) – perpus mažiau patrauklus darbdavys palyginus su užsienio valstybių valdomomis įmonėmis, 4 kartus atsiliekantis nuo tarptautinio kapitalo įmonių. Viena pagrindinių tokio vertinimo priežasčių – maži atlyginimai. Gyventojų nuomone, specialistams ir vadovams VV...
nuotrauka
2019-08-22 15:08
Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, darbo ginčų komisijos per šių metų pirmąjį pusmetį gavo daugiau nei 3,7 tūkst. prašymų dėl darbo ginčų nagrinėjimo, t. y. beveik 13 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Apie 20 proc. (iki 4,5 tūkst.) išaugo ir prašymuose keltų bei išnagrinėtų reikalavimų...
nuotrauka
2019-08-22 14:58
Prasidėjo registracija į nekilnojamojo turto objektų aukcioną, kurį organizuoja „Newsec“. Rugsėjo 26 dieną įvyksiančiame aukcione parduodamų 26 objektų bendra kaina viršija 3 mln. eurų (be PVM). Brangiausių trijų parduodamų objektų kaina sudaro daugiau nei pusę šios sumos, o kai kurie iš jų šįkart s...
nuotrauka
2019-08-22 14:21
Rugpjūčio 21 d. Statybininko (STATREG) kortelės įteiktos pirmiesiems „Veikmės statybos“ brigadininkams, susirinkusiems prie sparčiai kylančio NOVA verslo centro Vilniuje.
nuotrauka
2019-08-22 11:49
Konkuruojančioms įmonėms susibūrus į asociaciją, kyla rizika, kad joje priimti sprendimai gali riboti jos narių elgesio rinkoje savarankiškumą. Konkurencijos taryba primena, kad asociacijų narės neturėtų dalytis individualia strategine informacija, nes tokie mainai gali būti prilyginami konkurenciją...
nuotrauka
2019-08-22 10:16
Sostinės savivaldybė paskelbė viešą atvirą paslaugų pirkimo konkursą – kviečia projektuotojus ir visas projektavimo paslaugas teikiančias įmones prisidėti prie miesto infrastruktūros gerinimo. Iki šiol didžiąją dalį projektavimo darbų atlikdavo viena savivaldybės įmonė „Vilniaus planas".
nuotrauka
2019-08-21 14:05
Besirengdama Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos pertvarkai bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ kviečia jaunimą kurti meninę savo ateities stoties viziją. Rugsėjo 6 dieną rengiamose moksleivių kūrybinėse dirbtuvėse „Sukurk savo ateities stotį“ gabūs jaunuoliai turės progą pademonstruoti meninius...
nuotrauka
2019-08-21 07:48
Bendrovė „Dzūkijos statyba“ dalyvauja viename iš Lietuvai svarbių projektų – Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboje įmonei patikėti betonavimo darbai.
nuotrauka
2019-08-19 13:42
Paaiškėjo, kas per artimiausius 15 mėnesių parengs galutinio viso Gedimino kalno sutvarkymo projektą ir atliks reikalingus tyrimus. Tarptautinį viešojo pirkimo konkursą šioms paslaugoms atlikti laimėjo UAB „Hidroterra“, su kuria buvo pasirašyta 2,18 mln. eurų vertės sutartis.
nuotrauka
2019-08-19 11:49
Š. m. rugpjūčio 19 d. duomenimis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) piniginių srautų įsipareigojimai pagal sutartis ir administravimo išlaidos 2019 m. valstybinės reikšmės keliams administruoti, prižiūrėti ir tiesti jau sudaro 404,8 mln. eurų arba ...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 10:33
Įmonių vagystės, kai prisidengiant kitais asmenimis ir pateikus suklastotus dokumentus bandoma perimti įmonės akcijas ir valdymą, taip sukeliant nuostolių tikriesiems įmonės savininkams, nuo šių metų tapo pagrindiniu Registrų centro prevencinio darbo taikiniu. Sustiprinus pajėgas siekiama visiškai e...
nuotrauka
2019-08-16 07:55
Šiaulių miesto savivaldybėje pristatyta iniciatyva surengti laisvą Prisikėlimo aikštėje numatomo statyti paminklo „Tautos Laisvei“ idėjų konkursą. Siūlymus teikti gali ne tik architektai, menininkai ar dizaineriai, bet ir visi bendruomenės atstovai.
nuotrauka
2019-08-16 07:31
Lietuvos aukščiausiasis teismas paskelbė, kad atsisako priimti nagrinėti UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo pašalinti bendrovę iš Daugiafunkcio komplekso koncesijos konkurso.
nuotrauka
2019-08-14 11:10
Rugsėjo 6 d. Klaipėdoje įvyks jau tradicine tapusi Statybininkų dienos šventė, kurią organizuoja Lietuvos statybininkų asociacija (LSA).
nuotrauka
2019-08-14 10:00,      papildyta 2019-08-14 11:52, Papildyta „YIT Lietuva“ komentaru
Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcijos) tęsiamas kelių kokybės auditas atskleidžia vis naujas kai kurių rangovų piktnaudžiavimo detales.
nuotrauka
2019-08-14 09:41
2019 m. antrąjį ketvirtį šalyje, paskelbė Statistikos departamentas, atlikta statybos darbų už 874,1 mln. EUR to meto kainomis. Tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 2,4 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei pirmąjį ketvirtį (nepašalinus – 61,2 proc. daugiau).
nuotrauka
2019-08-14 09:19
2019 m. antrąjį ketvirtį baigti statyti 1 836 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 10,6 proc. daugiau nei 2018 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2019-08-13 10:44
Kaip praneša Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (toliau - VPĮ) 82 straipsnio 8 dalimi „Centrinė perkančioji organizacija ketvirčiui pasibaigus per 5 darbo dienas privalo pateikti Viešųjų pirkimų tarnybai informaciją apie perkančiųjų organizacij...
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...