2020 balandžio 5 d. sekmadienis, 12:42
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Seminare aiškinosi viešųjų pirkimų CPO LT elektroniniame kataloge klausimus

2016-11-04 15:13
CPO LT direktorius R.Černiauskas, direktoriaus pavaduotoja V.Vaitkevičiūtė-Daugvilė ir konsultantas A.Maruškevičius spalio 27 d. Jonavos rajono savivaldybės specialistams vedė seminarą apie centralizuotus viešuosius pirkimus Centrinės perkančiosios organizacijos CPO LT informacinėje sistemoje.
nuotrauka
Kalbėdamas seminare CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas akcentavo centralizuotų viešųjų pirkimų, vykdomų per CPO LT elektroninį katalogą, pranašumus perkančiosioms organizacijoms. CPO LT nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
Jonavos r. savivaldybė,
Į seminarą susirinko per 40 dalyvių, atstovaujančių savivaldybei, jos įsteigtoms įmonėms, daugiausia švietimo, kultūros ir socialinėms įstaigoms.

Kalbėdamas seminare CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas akcentavo centralizuotų viešųjų pirkimų, vykdomų per CPO LT elektroninį katalogą, pranašumus perkančiosioms organizacijoms ir kvietė išsiaiškinti visus rūpimus klausimus.

Dauguma seminaro dalyvių atstovavo nedidelėms perkančiosioms organizacijoms, kurių įstaigų veiklos reikmėms skiriami biudžetai yra gana kuklūs. Todėl jiems buvo ypač aktualūs elektros, kanceliarinių prekių, higieninio ir biuro popieriaus, buities bei eksploatacinių medžiagų pirkimai, kurie būtini kasdieniame jų darbe.

Ne vienerius metus perkantys šias prekes, anksčiau jas įsigydavo Katalogas 2007 elektroninėje sistemoje. Nuo 2015 m. pabaigos šių prekių moduliai perkelti į naująjį katalogą CPO IS, kuriame užsakymo procedūros kai kuriais parametrais skiriasi nuo ankstesnio. Seminaro dalyviai norėjo išsiaiškinti šiuos skirtumus, sužinoti, kaip formuoti užsakymų krepšelį naujoje sistemoje, ar galima pasinaudoti anksčiau sukurtu užsakymo krepšeliu, vykdant naują pirkimą ir pan.

Direktoriaus pavaduotoja Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė supažindino su naujojo katalogo CPO IS galimybėmis, naujais funkcionalumais, kurie turėtų palengvinti perkančiosioms organizacijoms pirkimo procesą Centrinės perkančiosios organizacijos administruojamame elektroniniame kataloge.

CPO LT konsultantas Arturas Maruškevičius pagal seminaro dalyvių pageidavimą įvykdė testinį higieninio popieriaus pirkimą CPO IS sistemoje, paaiškino kiekvieno pirkimo vykdymo etapo nuo užsakymo pateikimo iki pagrindinės sutarties pasirašymo ir prekių priėmimo bei jų kokybės patikros procedūras.

Viešųjų pirkimų specialistai klausė, kodėl higieninis popierius yra perkamas metrais, o ne ritinėliais, kaip įprasta parduotuvėje. CPO LT direktorius R. Černiauskas paaiškino, kad ritinėlių ilgis yra nevienodas. Pirkėjai būtų nepatenkinti, jei už tą pačią kainą gautų skirtingo dydžio ritinėlius. Todėl prekė užsakoma metrais, kompiuteris pats perskaičiuoja laimėjusio tiekėjo siūlomą prekę ritinėliais.

Baigiamojoje seminaro dalyje jo dalyviai užpildė anketą, kurioje įvertino seminaro naudą bei reikalingumą ateityje organizuoti panašų renginį. Jie pateikė pasiūlymus, kokias prekes, paslaugas ir darbus ateityje reikėtų įtraukti į centralizuotų viešųjų pirkimų sistemą elektroninėje erdvėje.

Visi respondentai patvirtino, kad šis praktinis seminaras buvo naudingas ir turėtų būti rengiamas nuolat, bent kartą per metus.

Siūlydami naujus modulius, viešųjų pirkimų specialistai įvardijo tas prekes, paslaugas ir darbus, kuriuos jie perka savarankiškai, bet norėtų, kad jie būtų kataloge: biokuro granulės, susisiekimo komunikacijų projektavimo, kadastrinių matavimo, mokinių maitinimo paslaugos ir kt.

Atsakinėdamas į klausimus, R. Černiauskas pabrėžė, kad dalis pageidaujamų produktų, kaip antai, kadastrinių matavimų paslauga, bus CPO LT kataloge. Tačiau jis taip pat atkreipė dėmesį, kad ne visas prekes, paslaugas ar darbus įmanoma centralizuoti, todėl CPO LT informacinėje pirkimų sistemoje yra tai, kas reikalinga daugumai šalies perkančiųjų organizacijų.

Pasibaigus seminarui, jo dalyviai su CPO LT darbuotojais individualiai konsultavosi jiems svarbiais klausimais. Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-04-03 12:44
Nuo šiandien sunkumų dėl COVID-19 patiriantys smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai gali teikti paraiškas INVEGAI dėl atidėtų paskolų ar finansinės nuomos (lizingo) mokėjimų palūkanų kompensavimo. Finansų įstaigai atidėjus paskolos ar finansinės nuomos (lizingo) mokėjimą, paskolų gavėjams bus kompe...
nuotrauka
2020-04-03 11:49
Artimiausiu metu stebėsime, kaip pasaulyje siaučianti koronaviruso pandemija pamažu keičia ne tik ekonominę situaciją, bet ir socialinius mūsų įpročius, taip pat ir nekilnojamojo turto (NT) rinką. Ekspertai aptaria jau pastebimas tendencijas ir apžvelgia NT situaciją Baltijos šalyse bei Ukrainoje – ...
nuotrauka
2020-04-03 08:39
Ekonominės krizės reikėjo tikėtis, nes jos kartojasi kas 10–12 metų. Tad ir ši krizė ne pirma ir ne paskutinė. Tačiau tai, kas buvo blogai, žmogus linkęs pamiršti. Krizių žmonijos istorijoje būta ir žiauresnių, kai ligų protrūkis sutapdavo su nederliaus metais.
nuotrauka
2020-04-03 08:25
Vilniaus miesto savivaldybė grįžta prie visam miestui svarbios užduoties – Sapiegų parko atnaujinimo. Siekdama išrinkti geriausią sprendimą šiai jautriai urbanistinei istorinei aplinkai, savivaldybė inicijavo Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso teritorijos dal...
nuotrauka
2020-04-03 07:48
10 tūkst. eurų. Tiek COVID-19 pasekmių mažinimo fondui paaukojo bendrovė „Alvora“. Kaip sako įmonės akcininkas Nikolaj Kolesnik, visi įmonės darbuotojai bent kol kas yra sveiki, o auka yra būdas padėti tiems, kam pagalbos šiuo metu reikia labiausiai.
nuotrauka
2020-04-02 16:24
Seimui antradienį, kovo 30 d., atidėjus sprendimus dėl subsidijų darbo užmokesčiui prastovos metu ir kriterijų dirbantiems savarankiškai, darbdaviai ir dirbantys savarankiškai toliau kviečiami dėl pagalbos iš valstybės į Užimtumo tarnybą kreiptis nuo balandžio 5 dienos.
nuotrauka
2020-04-02 15:44
Dėl koronaviruso Lietuvoje paskelbus karantiną, statybų sektorius susiduria su iššūkiais – statybinių medžiagų vėlavimu, darbo jėgos iš užsienio pasitraukimu, vietinių darbuotojų saugumo užtikrinimu ir, svarbiausia, užsakymų krepšelio mažėjimu.
nuotrauka
2020-04-02 15:15
Vyriausybė ir INVEGA šią savaitę pristatė priemonių paketą, kuris padės įmonėms spręsti likvidumo ir finansines problemas, kylančias dėl COVID-19. Viena jų – paskolų garantijos per INVEGA. Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) teigia, kad Vyriausybės siūloma paramos schema verslui turi geresnę alte...
nuotrauka
2020-04-02 12:48
Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane numatytos mokestinės (mokesčių administravimo) paramos priemonės sunkumus dėl koronaviruso patiriantiems mokesčių mokėtojams.
nuotrauka
2020-04-01 15:44
Siekdama mažinti pandemijos COVID-19 padarinius ekonomikai, užtikrinti Lietuvoje veikiančių bendrovių likvidumą ir skatinti verslo plėtrą, Vyriausybė šiandien, balandžio 1 d., nusprendė įsteigti fondą, skirtą investuoti į sunkumus dėl COVID-19 patiriantį verslą.
nuotrauka
2020-04-01 13:28
Aplinkos ministerija inicijavo teisės aktų pakeitimus, skirtus statybos sektoriui prisitaikyti prie karantino, paskelbto šalyje dėl koronaviruso plitimo grėsmės, sąlygų, ir išplatino parengtas rekomendacijas visuomenei ir skirtinguose sektoriuose veikiantiems subjektams, ypač skatindama naudotis šiu...
nuotrauka
2020-04-01 13:17
Dėl COVID-19 plėtros sukeltų ekonominių ir finansinių iššūkių, įmonėms tenka priimti įvairius sudėtingus sprendimus. Ką daryti verslininkui, susidūrusiam su finansiniais sunkumais ir tapus nemokiu? Kaip elgtis tokiu atveju? Ar nemokumas būtinai reiškia bankrotą?
nuotrauka
2020-04-01 07:50
Civilizacija suteikia ne tik galimybių, bet kelia ir grėsmių, kurių viena – grunto tarša pavojingomis atliekomis. Problema dažnai sprendžiama paprastuoju būdu: užterštą gruntą išveža, naują atveža. Tačiau tai nedera su tvarumu, prieštarauja žiedinės ekonomikos principui, reikalauja papildomų sąnaudų...
nuotrauka
2020-03-31 09:25
Sąvoka „ūkio subjektai, kurių pajėgumais remiamasi“ Viešųjų pirkimų įstatyme atsirado 2017 metais, tačiau praėjus beveik 3 metams, vis dar dažnai ji yra klaidingai traktuojama, painiojama su „subrangovo“ sąvoka, primena Viešųjų pirkimų tarnyba.
nuotrauka
2020-03-31 09:13
Ekonominių vertinimų rodiklis, t. y. bendras ekonomikos dalyvių – gamintojų, vartotojų ir investuotojų – pasitikėjimas Lietuvos ekonomika, 2020 m. kovą, palyginti su vasariu, sumažėjo 7 procentiniais punktais ir sudarė 1 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas. Tam įtakos turėjo susidarius...
nuotrauka
2020-03-31 07:41
Šiuolaikiškas ir funkcionalus požiūris į profesinį mokymą atveria naujas galimybes siekiantiems įgyti paklausią profesiją. Darbo rinkos poreikius nuspėjantys profesinio mokymo centrai žengia koja kojon su permainom ir „rytojaus“ specialistus darbdaviui gali pasiūlyti jau šiandien.
nuotrauka
2020-03-30 15:41
Darbdaviams, kurių ūkinė veikla dėl ekstremaliosios situacijos ar karantino turi būti stabdyta, sudaryta galimybė nuomoti savo darbuotojus gaunant laikinojo įdarbinimo įmonės statusą.
nuotrauka
2020-03-30 15:36
Lietuvoje sparčiai augant bedarbių skaičiui, Vyriausybė skubos tvarka priėmė sprendimą dėl sąlygų paprastinimo darbdaviams „nuomotis“ darbuotojus iš įmonių, kurios dėl paskelbto karantino savo veiklą privalėjo sustabdyti.
nuotrauka
2020-03-30 14:04
Lietuvos statybos įmonės vis dar stengiasi neprarasti optimizmo, tačiau jau ruošiasi blogiausiam scenarijui. Statybos sektorius, sudarantis beveik 10% šalies BVP, nuo karantino paskelbimo pradžios susiduria su iššūkiais tiekimo grandinėje, jaučia grėsmę dėl pasirašytų sutarčių įgyvendinimo ir laukia...
nuotrauka
2020-03-30 13:39
KLAUSIMAS. Kaimo vietovėje yra 50 aru namų valdos sklypas. Skaitytojas teiraujasi, kokiomis sąlygomis gali statyti pagalbines (be komunikacijų) 40 kv. m patalpas, kurių aukštis – apie 3,5 m. Ar reikia leidimų?

Statybunaujienos.lt » Aktualijos