2019 birželio 25 d. antradienis, 16:54
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Seminare aiškinosi viešųjų pirkimų CPO LT elektroniniame kataloge klausimus

2016-11-04 15:13
CPO LT direktorius R.Černiauskas, direktoriaus pavaduotoja V.Vaitkevičiūtė-Daugvilė ir konsultantas A.Maruškevičius spalio 27 d. Jonavos rajono savivaldybės specialistams vedė seminarą apie centralizuotus viešuosius pirkimus Centrinės perkančiosios organizacijos CPO LT informacinėje sistemoje.
nuotrauka
Kalbėdamas seminare CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas akcentavo centralizuotų viešųjų pirkimų, vykdomų per CPO LT elektroninį katalogą, pranašumus perkančiosioms organizacijoms. CPO LT nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
Jonavos r. savivaldybė,
Į seminarą susirinko per 40 dalyvių, atstovaujančių savivaldybei, jos įsteigtoms įmonėms, daugiausia švietimo, kultūros ir socialinėms įstaigoms.

Kalbėdamas seminare CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas akcentavo centralizuotų viešųjų pirkimų, vykdomų per CPO LT elektroninį katalogą, pranašumus perkančiosioms organizacijoms ir kvietė išsiaiškinti visus rūpimus klausimus.

Dauguma seminaro dalyvių atstovavo nedidelėms perkančiosioms organizacijoms, kurių įstaigų veiklos reikmėms skiriami biudžetai yra gana kuklūs. Todėl jiems buvo ypač aktualūs elektros, kanceliarinių prekių, higieninio ir biuro popieriaus, buities bei eksploatacinių medžiagų pirkimai, kurie būtini kasdieniame jų darbe.

Ne vienerius metus perkantys šias prekes, anksčiau jas įsigydavo Katalogas 2007 elektroninėje sistemoje. Nuo 2015 m. pabaigos šių prekių moduliai perkelti į naująjį katalogą CPO IS, kuriame užsakymo procedūros kai kuriais parametrais skiriasi nuo ankstesnio. Seminaro dalyviai norėjo išsiaiškinti šiuos skirtumus, sužinoti, kaip formuoti užsakymų krepšelį naujoje sistemoje, ar galima pasinaudoti anksčiau sukurtu užsakymo krepšeliu, vykdant naują pirkimą ir pan.

Direktoriaus pavaduotoja Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė supažindino su naujojo katalogo CPO IS galimybėmis, naujais funkcionalumais, kurie turėtų palengvinti perkančiosioms organizacijoms pirkimo procesą Centrinės perkančiosios organizacijos administruojamame elektroniniame kataloge.

CPO LT konsultantas Arturas Maruškevičius pagal seminaro dalyvių pageidavimą įvykdė testinį higieninio popieriaus pirkimą CPO IS sistemoje, paaiškino kiekvieno pirkimo vykdymo etapo nuo užsakymo pateikimo iki pagrindinės sutarties pasirašymo ir prekių priėmimo bei jų kokybės patikros procedūras.

Viešųjų pirkimų specialistai klausė, kodėl higieninis popierius yra perkamas metrais, o ne ritinėliais, kaip įprasta parduotuvėje. CPO LT direktorius R. Černiauskas paaiškino, kad ritinėlių ilgis yra nevienodas. Pirkėjai būtų nepatenkinti, jei už tą pačią kainą gautų skirtingo dydžio ritinėlius. Todėl prekė užsakoma metrais, kompiuteris pats perskaičiuoja laimėjusio tiekėjo siūlomą prekę ritinėliais.

Baigiamojoje seminaro dalyje jo dalyviai užpildė anketą, kurioje įvertino seminaro naudą bei reikalingumą ateityje organizuoti panašų renginį. Jie pateikė pasiūlymus, kokias prekes, paslaugas ir darbus ateityje reikėtų įtraukti į centralizuotų viešųjų pirkimų sistemą elektroninėje erdvėje.

Visi respondentai patvirtino, kad šis praktinis seminaras buvo naudingas ir turėtų būti rengiamas nuolat, bent kartą per metus.

Siūlydami naujus modulius, viešųjų pirkimų specialistai įvardijo tas prekes, paslaugas ir darbus, kuriuos jie perka savarankiškai, bet norėtų, kad jie būtų kataloge: biokuro granulės, susisiekimo komunikacijų projektavimo, kadastrinių matavimo, mokinių maitinimo paslaugos ir kt.

Atsakinėdamas į klausimus, R. Černiauskas pabrėžė, kad dalis pageidaujamų produktų, kaip antai, kadastrinių matavimų paslauga, bus CPO LT kataloge. Tačiau jis taip pat atkreipė dėmesį, kad ne visas prekes, paslaugas ar darbus įmanoma centralizuoti, todėl CPO LT informacinėje pirkimų sistemoje yra tai, kas reikalinga daugumai šalies perkančiųjų organizacijų.

Pasibaigus seminarui, jo dalyviai su CPO LT darbuotojais individualiai konsultavosi jiems svarbiais klausimais. Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-06-25 13:53
Nutraukus visas sutartis su UAB „Žemkasa“, Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda ieškoti naujo rangovo Tilžės gatvės rekonstrukcijos darbams atlikti. Šiuo metu yra parengtos naujos pirkimo sąlygos, jos bus teikiamos derinti VšĮ Centrinei projektų valdymo agentūrai.
nuotrauka
2019-06-25 11:34
Lietuvoje darbą baigę Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos atstovai šiandien pristatė savo rekomendacijas dėl mūsų šalies ekonomikos plėtrai būtinų reformų. Tarp jų – dėmesys profesiniam mokymui.
nuotrauka
2019-06-25 11:00
KLAIPĖDOS ERNESTO GALVANAUSKO PROFESINIO MOKYMO CENTRAS 2019–2020 m. m. kviečia mokytis pagal statybos srities profesinio mokymo programas.
nuotrauka
2019-06-21 13:30
Valstybinė darbo inspekcija (VDI), gegužės mėnesį Kauno miesto ir Kauno rajono statybvietėse, – rizikingiausiame nelegalaus darbo apraiškoms atsirasti – statybos – ekonominės veiklos sektoriuje – per savaitę nustatė pusšimtį nelegaliai dirbančių asmenų.
nuotrauka
2019-06-21 12:47
Pasinaudodami keturis mėnesius galiojusiu įstatymo pakeitimu, beveik 1 tūkstantis piliečių iki birželio 1 d. pateikė prašymus Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) už Lietuvos miestuose turėtą ir valstybės išperkamą žemę atlyginti lygiaverčiu miško plotu kaimo vietovėje. Daugiau kaip pusė visų prašymų g...
nuotrauka
2019-06-21 10:16
Birželio pradžioje paaiškėjo naujo labai svarbių asmenų (VIP) terminalo su konferencijų centru Vilniaus oro uoste statytojas – rangos sutartį valstybės įmonė Lietuvos oro uostai pasirašė su geriausią pasiūlymą pateikusia kompanija „Eikos statyba“. Šiaurinėje oro uosto teritorijoje per artimiausius 9...
nuotrauka
2019-06-20 15:43
Pirkimų lygiateisiškumo, nediskriminavimo, skaidrumo principų nesilaikymas, galimas vieno tiekėjo protegavimas, bendrovės vadovo netinkamo elgesio su darbuotojais faktai – tokias išvadas susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui pateikė Susisiekimo ministerijos audito darbo grupė, atlikusi AB „Smiltynės...
nuotrauka
2019-06-20 12:36
Vyriausybės pasitarime aptartos statybininko ID kortelės sistemos ir specialios transporto priemonių viešos elektroninės platformos. Taip pat aptarta turgaviečių apskaitos skaitmenizavimo priemonė. Tikimasi, kad naujosios priemonės padės sumažinti šešėlį.
nuotrauka
2019-06-20 12:03
Valstybinė darbo inspekcija paskelbė Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus Jono Griciaus laišką medienos gaminių, mineralinių medžiagų ar produktų, antrinių žaliavų surinkimo-perdirbimo gamybos ekonominės veiklos rūšių įmonių vadovams ir socialiniams partneriams.
nuotrauka
2019-06-20 11:36
80 įvairių frakcijų Seimo narių susibūrė į Laikinąją dvimiesčio Vilnius–Kaunas paramos grupę. Kaip skelbiama grupės įstatuose, grupės nariai sieks parengti ir priimti įstatymus, kurie leistų efektyviau išnaudoti miestų ekonominius ir kultūrinius potencialus, materialinius ir žmogiškuosius išteklius,...
nuotrauka
2019-06-20 11:34
Nuo šiol portale rekvizitai.lt galėsite ne tik rasti informaciją apie statybos sektoriaus įmonių apyvartą, vidutinį atlyginimą ar darbuotojų skaičių, bet ir sužinoti ar įmonėje dirba darbininkai su LSA įvertintomis kompetencijomis ir turintys Statybininko korteles.
nuotrauka
2019-06-19 12:53
Elektrėnų savivaldybė ieško investuotojo sklypui su apleistu pastatu prestižinėje vietoje – miesto centre, marių pakrantėje. Tikimasi, kad ateityje vietoje apleisto komercinės paskirties pastato iškils 5 aukštų viešbutis su vaizdu į marias ir bus suformuota nauja poilsio erdvė, padėsianti pritraukti...
nuotrauka
2019-06-19 12:51
2018 m. rizikos ir privataus kapitalo fondų investicijos Lietuvoje pasiekė naujas aukštumas – per metus investuota 23,7 mln. Eur. Didžiausi sandoriai vyko su Lietuvos įmonėmis, žinomomis ir už šalies ribų: „Caffeine Roasters“, „Audimas“, „Pardavimo aparatai“, „Freor“, „Kelprojektas“ ir kt.
nuotrauka
2019-06-19 12:21
Skelbiamas Kauno technologijos universiteto (KTU) „M-Lab“ projekto konkursas techniniam ir darbo projektui bei projekto vykdymo priežiūros paslaugoms atlikti. Siekiama, kad Kaune, KTU Studentų miestelyje, iškilsiantis pastatas taptų šalies tarpdisciplininių inovacijų centru.
nuotrauka
2019-06-19 12:12
2019 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2018 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 1,9 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas. Naujos statybos būstai pabrango 1,9 proc. Iš jų vienbučiai ir dvibučiai namai – 5,3 proc., butai daugiabučiuose namuose – 0,8 proc.
nuotrauka
2019-06-19 10:02
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai perdavė teismui Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnų tirtą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinamas buvęs bendrovės „Dzūkijos vandenys“ direktorius R. Ž.
nuotrauka
2019-06-18 14:26
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) ir UAB „Vilniaus energija“ ginčą dėl naudos pasidalinimo su vartotojais, investavus į ekonomaizerį, dėl kurio buvo sutaupoma dalis kuro, 2019 m. birželio 14 d. nutartimi antrą kartą ...
nuotrauka
2019-06-18 10:04
Teritorijų planavimas – tai procesas, kuriuo kompleksiškai planuojama visa Lietuvos teritorija. Jis daro įtaką didelei visuomenės daliai, ekonominiam ir socialiniam teritorijos vystymuisi, aplinkai, žmonių sveikatai, todėl, planuojant teritorijas, svarbu suderinti visų šalių interesus. Deja, aukščia...
nuotrauka
2019-06-18 09:11
Pirkimo vykdytojai, vadovaudamiesi Viešųjų pirkimų įstatymo (toliau – Įstatymo) 52 straipsnio 1 dalies nuostatomis, ir Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo 63 straipsnio 1 dalies nuostatomis, turi pareigą paskelbti informa...
nuotrauka
2019-06-17 12:04
Vakar, birželio 16 d., sukako šimtas metų nuo Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) įkūrimo. 1919 m. birželio 16 d. buvo priimtas Darbo inspekcijos departamento įsteigimo įstatymas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Buto vėdinimas su „Eco-Fresh“. Didelės mažo įrenginio galimybės

Lietuvą ištiko paradoksas. Modernizuoti daugiabučiai namai tapo kur kas šiltesni, sąskaitos už šildymą sumažėjo, tačiau butuose tapo drėgna, ėmė veistis pelėsis. Modernizavimas, turėjęs sute...
nuotrauka

Didelių pastatų vėsinimas 80 proc. mažesnėmis sąnaudomis

Tyrimai rodo, kad žmonės iki 90 proc. laiko praleidžia uždarose patalpose, tad nenuostabu, kad šviežio, vėsaus oro poreikis ir efektyvus technologijų bei gamtos resursų panaudojimas tampa vi...