2020 liepos 12 d. sekmadienis, 15:27
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Seminare bendrijų pirmininkams – apie legioneliozės profilaktiką, bendradarbiavimą su verslo atstovais ir galimybę dirbti papildomai

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-12-03 08:30
Legioneliozės prevencija, atsiskaitymo už karštą vandenį būdai, naujausios teismų praktikos apžvalga, Darbo kodekso pasikeitimai ir kitos bendrijų pirmininkams aktualios temos buvo aptartos Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos surengtame švietimo seminare.
nuotrauka
Legionelės bakterijas žudys naktimis. Portalo nuotr.


Legionelės bakterijas žudys naktimis

Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos ir energetikos departamento direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Karosas susirinkusiesiems pasakojo apie legioneliozės profilaktiką. Pasak jo, tai jau nebe nauja tema: tokia profilaktika Vilniuje vykdoma nuo 2007 metų. Daugiabučius administruojančios įmonės, bendrijos, pastatų šildymo ir karšto vandens prižiūrėtojai pagal su UAB „Vilniaus energija“ suderintus grafikus namų vidaus karšto vandens tiekimo sistemose privalo padidinti karšto vandens temperatūrą iki 66 laipsnių C ir ją išlaikyti 25 minutes. Esant tokiai temperatūrai legionelės bakterijos žūva. Prieš atliekant kaitinimo procedūrą daugiabučių namų gyventojai informuojami apie tai paskelbiant skelbimų lentoje. Gyventojų patogumui tokia karšto vandens temperatūros padidinimo profilaktika atliekama naktį.

Gyvenamuosiuose namuose profilaktikos sumetimais karšto vandens kaitinimo procedūras privaloma atlikti kas ketvirtį. Tokia prevencija taip pat būtina atlikus remonto darbus karšto vandens tiekimo sistemose, kai nutraukiamas ar apribojamas karšto vandens tiekimas.

Legioneliozė – ūminė užkrečiamoji liga

Legionelės, kaip praneša "Vilniaus energija",  plačiai paplitusios ir aplinkoje: vandens telkiniuose, dumble, dirvoje, gamybinės ir visuomeninės paskirties objektų karšto ir šalto vandens apytakos sistemose. Legioneliozė labiau paplitusi išsivysčiusiose šalyse, kurių ūkyje daug terminio vandens generavimo, aušinimo, recirkuliavimo, oro kondicionavimo ir kitų technologijų. Dažniausiai legionelių randama oro kondicionieriuose, aušintuvuose, kompresorinėse, dušinėse, baseinuose, įvairioje medicininėje aparatūroje, naudojamai kvėpavimo takų gydymui.

Pagrindinės legioneliozės rizikos mažinimo priemonės susijusios su teisinga vandens sistemų eksploatacija. Legionelos bakterijų dauginimuisi palankiausios sąlygos susidaro, kai vandens temperatūra yra nuo 20 iki 45°C, todėl karšto vandens temperatūra turėtų būti 50 - 60°C, o šalto vandens temperatūra – žemesne nei 25°C, skelbia "Vilniaus energija". Negalima leisti vandeniui užsistovėti sistemose, reikia valyti dušų galvutes, aušinimo bokštus ir vamzdžius oro kondicionavimo sistemose, valyti ir dezinfekuoti vandens šildytuvus, vandens filtrus, karšto vandens sistemas dezinfekuoti po vandens šildytuvų remonto ir prieš šildymo sezoną.

Siūlomos darbo vietos bendrijų pirmininkams

Seminare buvo aptartos ir kitos temos. Asociacijos bei Būsto rūmų prezidentas Juozas Antanaitis informavo, kad viena statybos bendrovė pateikė pasiūlymą: jei atsirastų pastatų savininkų, leisiančių pristatyti papildomą pastato aukštą, bendrovė už tai apšiltintų namą ir pagal visus reikalavimus sutvarkytų aplinką.

J. Antanaitis apgailestavo, kad keletas daugiabučių namų bendrijų pirmininkų atsisako toliau dirbti, tad siūlė kitiems kolegoms perimti jų darbus.

Būsto rūmų teisininkai apžvelgė naujausią teismų praktiką ir supažindino su Darbo kodekso pasikeitimais. Seminaro dalyviai diskutavo apie rūsio patalpų priežiūrą bei galimybes nugriauti neteisėtai atitvertas patalpas. Apie tai – kitoje publikacijoje.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-07-09 11:20
Energetikos ministerija parengė ir pateikė derinimui tvarką dėl suskystintų naftos dujų balionų (toliau - dujų balionų) daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Šis dujų balionų keitimas bus finansuojamas valstybės. Numatyta, kad parama sieks iki 600 eurų – daugiabučio namo vidaus elekt...
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-07 09:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), konstatavo, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę nereikalauti iš jo apmokėti sąskaitą už atliktus darbus yra nepagrįstas.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 17:14
Seimas po svarstymo pritarė draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-18 08:48
Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 14:58
Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-11 09:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiomis pataisomis siekiama sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, išsamiai reglamentuojant šių paslaugų kainų nustatymo, paskirstymo ir atskaitomyb...
nuotrauka
2020-06-11 09:28
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 769 gyventojų prašymus kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą V klasės biokuro katilais ir šilumos siurbliais.
nuotrauka
2020-06-09 13:55
Konkurencijos taryba išnagrinėjo Aplinkos ministerijos parengtą Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir rekomendavo jai dar kartą apsvarstyti siūlomus pakeitimus, kuriais savivaldybėms gali kilti interesų konfliktas, bei atlikti poveikio konkurencijai vertinimą.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai