2020 spalio 25 d. sekmadienis, 10:36
Reklama  |  facebook

Senuosiuose Trakuose duris atvėrė visiškai atsinaujinusi biblioteka

2015-03-02 11:17
Senųjų Trakų gyventojai pagaliau vėl turi savo kultūros židinį. Vasario 23 dieną duris atvėrė neatpažįstamai pasikeitusi Senųjų Trakų kaimo biblioteka.
nuotrauka
Vasario 23 dieną duris atvėrė neatpažįstamai pasikeitusi Senųjų Trakų kaimo biblioteka. Trakų rajono savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Trakų r. savivaldybė,
Atidarymo metu buvo pasidžiaugta, kad bibliotekos vartotojai, kurių yra per 600 ir kurie per metus apsilanko apie 7 tūkst. kartų, vėl turi savo kultūros židinį. Iškilmėse dalyvavo Seimo narė Dangutė Mikutienė, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys, bibliotekos rekonstrukcijos projekto vadovas - rajono savivaldybės Žemės ūkio administravimo skyriaus vedėjas Arūnas Dzigas, tarybos narė Nijolė Romaškienė, Senųjų Trakų bendruomenės nariai, įvairių įstaigų vadovai, bibliotekos darbuotojai ir lankytojai.

Senasis bibliotekos pastatas, kuriame kažkada buvo lietuviška pradinė mokykla, vėliau įsikūrė biblioteka, nebuvo rekonstruotas nuo pat jo pastatymo 1930 metais. Pastaraisiais metais pastatas buvo avarinės būklės, sutrešusiomis konstrukcijomis, be sanitarinio mazgo, kėlė pavojų bibliotekos lankytojams. Vykdant projektą Bibliotekos pažangai, ši biblioteka 2011 m. buvo kompiuterizuota. Įdiegus Lietuvos integralią bibliotekų informavimo sistemą, dauguma darbo procesų tapo automatizuoti, o vartotojų aptarnavimas našesnis. Biblioteka pradėjo teikti naujas paslaugas, buvo aprūpinta nauja kompiuterine ir programine įranga, žmonėms suteikta galimybė gauti informaciją, mokytis, bendrauti, pramogauti naujų technologijų pagalba. Visa tai paryškino kontrastą tarp vargano pastato ir jo teikiamų paslaugų. Todėl dėl avarinės pastato būklės biblioteka buvo perkelta - laikinai ją sutiko priglausti Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla.

Džiaugiamės, kad į susiklosčiusią padėtį buvo atsižvelgta ir 2013 m. buvo pradėta bibliotekos rekonstrukcija. Šį projektą finansavo Žemės ūkio ministerija, jis įgyvendintas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“. Bendra projekto vertė siekė 700 tūkst. Lt. Renovacija vyko vienerius metus. Rekonstrukcijos metu atlikti pagrindiniai darbai: nauja pastato išorės ir vidaus apdaila išlaikant esamą pastato tūrį, formą ir kaimo architektūros bruožus, išorinis sienų ir stogo apšiltinimas, langų ir durų keitimas, viduje įrengti sanitariniai mazgai bei įsigyta nauja įranga ir baldai. Biblioteka tapo vienintele rajono įstaiga, turinti geoterminio šildymo sistemą. Šiuos rekonstrukcijos darbus sekė ir fiksavo visuomenininko Vytauto Žemaičio akis, jo dėka pasipildė bibliotekos kraštotyrinis fotoarchyvas.

Senųjų Trakų biblioteka buvo įkurta po Antrojo pasaulinio karo, turi ilgą ir įdomią istoriją. Anuomet jos inventorių sudarė vos dvi lentynos, rašomasis stalas ir tik šimtą dokumentų turintis fondas. 1956 metais ji įsikūrė Senųjų Trakų apylinkės tarybos patalpose. Vos įšilusi kojas, 1961 metais biblioteka buvo perkelta į buvusį vienuolyno pastatą. Tuo metu buvo įsigyta daugiau inventoriaus, o knygų fondas papildytas iki 6400 dokumentų. Vienuolyno patalpos buvo labai šaltos ir nejaukios, nepaisant to, kad buvo padarytas dalinis remontas. Tad ilgai šalčio kentėti neteko. 1977 metais įvyko bibliotekų tinklo centralizacija ir Senųjų Trakų biblioteka tapo Trakų centrinės bibliotekos filialu. Po centralizacijos, 1979 metais biblioteka buvo keliama į Nerūdinių statybinių medžiagų gamyklos patalpas. Jai buvo skirti du mažyčiai kambarėliai. Privalumu tapo tik tai, kad biblioteka buvo šildoma centriniu šildymu. Praėjus keleriems metams, biblioteka šiame pastate dar spėjo pakeisti dvejas patalpas.

1990 m. priėmusVvietos savivaldos pagrindų įstatymą, bibliotekos perėjo savivaldybių žinion ir tapo priklausomos nuo vietos valdžios sprendimų. Vietinė valdžia reorganizavo bibliotekų tinklą, mažino darbuotojų skaičių, daugelį bibliotekų uždarė arba sujungė su mokyklomis, tačiau Senųjų Trakų bibliotekai pasisekė to išvengti. Ji tapo vienu iš 17 filialų, priklausančių Trakų rajono savivaldybės viešajai bibliotekai ir 1996 metais buvo perkelta į buvusį lietuviškos mokyklos pastatą. Ši vieta tapo prieinama visiems vietos gyventojams, šalia buvo seniūnija, paštas, geležinkelio ir autobuso stotelės. Po šio pastato rekonstrukcijos „sugrįžusi namo“ biblioteka džiugina įkurtuvėmis vietos gyventojus ir bibliotekos darbuotojus.

Biblioteka turi gyventi kartu su visuomene, atitikti jos poreikius, tapti visuomenės dalimi. Šiandien Trakų rajone vis dar yra bibliotekų, kurios su pavydu žvelgia į šią atnaujintą biblioteką ir tikisi, kad jos kada nors sulauks tokio pat visuomenės dėmesio.

Visais laikais bibliotekos buvo vienos svarbiausių kultūros ir švietimo židinių. Per daugelį metų Senųjų Trakų biblioteka paruošė gausybę renginių, stengėsi puoselėti nacionalines tradicijas ir vertybes. Nepaisant to, kad jai teko keisti savo namus ne vieną kartą, šiandien ji duris atveria jau atnaujinta, šiuolaikiška, pasiruošusi tęsti tradicijas ir laukianti jos išsiilgusių lankytojų, praneša Trakų rajono savivaldybė. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-10-23 14:29
Spalio 23 d. įvyko Vidaus reikalų ministerijos inicijuoto projekto „Regionų magnetai“ iškilmingas renginys – VRM finansuojamų regioninės plėtros projektų 2014–2020 apdovanojimai. Renginio metu apdovanoti geriausi infrastruktūros projektai šalies regionuose.
nuotrauka
2020-10-23 14:17
Vidaus reikalų ministerijos inicijuoto projekto „Regionų magnetai“ iškilmingame renginyje įteikti VRM finansuojamų regioninės plėtros projektų 2014-2020 apdovanojimai.
nuotrauka
2020-10-23 08:55
Kaune pradėtos pirmojo Lietuvoje mokslo ir inovacijų sklaidos centro „Mokslo sala“ statybos. Išskirtinio dizaino 11,5 tūkst. kv. m ploto muziejaus pastate išsiteks interaktyvios nuolatinės ir kintančios ekspozicijos, unikali virtualių projekcijų erdvė, STEAM laboratorijos bei kavinės. Bendra projekt...
nuotrauka
2020-10-22 07:43
Vilniuje naktimis pradėta remontuoti judraus Laisvės prospekto atkarpa Viršuliškėse – nuo Viršuliškių gatvės iki Spaudos rūmų. Beveik 700 m prospekto dalyje klojamas ištisinis asfaltas, keičiami kelio bortai, atnaujinamos net 5 viešojo transporto stotelės, po darbų bus ir naujas gatvės ženklinimas. ...
nuotrauka
2020-10-21 09:30
Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė fasadų tvarkybos darbų sutartį dėl Benediktinių vienuolyno ansambliui priklausančios Šv. Kotrynos bažnyčios. Šv. Kotrynos bažnyčia yra kultūros paveldo objektas, todėl ją tvarkant rangovas privalės vadovautis net 13 paveldo tvarkybos reglamentų.
nuotrauka
2020-10-20 14:23
Panevėžio miesto savivaldybė baigė įgyvendinti dar vieną ES finansuojamą projektą – atnaujinti ir visuomenės poreikiams pritaikyti Kraštotyros muziejaus Moigių pastatų kompleksą.
nuotrauka
2020-10-20 12:21
Sostinės Naujamiesčio rajone iškils naujas ligoninės pastatas. Šiandien, spalio 20 d., Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės bendruomenei istorinis įvykis – naujo priestato statybvietėje įkasta simbolinė kapsulė su laišku ateities kartoms apie ambicingą viziją.
nuotrauka
2020-10-20 11:32
Sparčiai keičiasi tarp Kauno ir Paryžiaus komunos gatvių esantis parkas Klaipėdoje – Ąžuolyno giraitė. Pernai vasarą startavusius darbus planuojama baigti dar šiais metais. Ąžuolyno giraitės tvarkomas plotas siekia net 8,5597 ha. Nors darbų dar liko, parkas neatpažįstamai pasikeitęs atrodo jau dabar...
nuotrauka
2020-10-20 09:29
Vilniaus miesto savivaldybės administracija pasirašė rekonstravimo projekto parengimo sutartį dėl dalies Vilniaus Mokytojų namų patalpų. Perkamos paslaugos – daugiau nei 1 tūkst. kv. m remonto darbų projektas, patalpų pritaikymas žmonėms su negalia ir lifto įrengimo projektavimas.
nuotrauka
2020-10-19 08:45
Oficialiai atidaryti pirmieji savarankiško gyvenimo namai Kėdainių rajono savivaldybėje − Josvainių socialinio ir ugdymo centro naujame priestate įrengta 10 kambarių su baldais ir atskirais vonios kambariais bei laisvalaikio erdvėmis. Jau šiandien, splaio 19 d., viename iš jų įsikurs pirmasis gyvent...
nuotrauka
2020-10-18 09:03
Prieš kelerius metus atkurta Palangos kurhauzo mūrinė dalis, dabar prie pabaigos artėja medinės dalies restauracijos darbai. Projektą įgyvendina Kultūros ministerijos biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras (KIC), prie jo inicijavimo prisidėjo ir Kultūros paveldo departamentas.
nuotrauka
2020-10-16 09:30
Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) praėjusią savaitę savivaldybę pranešė, kad Druskininkų savivaldybės gatvių apšvietimo sistemai skirta 333,5 tūkst. eurų ES struktūrinių fondų lėšų. Ne mažesnę sumą savivaldybė skirs iš savo biudžeto – bendra projekto vertė sudarys apie 700 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-10-15 16:03
Panevėžio miesto savivaldybės administracija gavo gyventojų pranešimą, kad įgriuvo dalis Klaipėdos g. 164 namo. Nuvykę į vietą specialistai užfiksavo, kaip pranešė savivaldybė, kad viename iš buto kambarių įvyko mansardos perdangos griūtis.
nuotrauka
2020-10-15 10:15
Šeštadienis Palangoje iš pelenų prikelta medinė Kurhauzo dalis atvers duris visuomenei. Per pustrečių metų atgimė restauruota medinė Kurhauzo dalis. Mediniais raižiniais sujungta su dar 2013 m. restauruota mūrine dalimi, iš pelenų prikelta medinė pastato dalis Kurhauzui pagaliau grąžino pirminį jo v...
nuotrauka
2020-10-14 14:00
Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikė „Auksinės Krivūlės“ statulėles konkrečiose srityse nusipelniusioms savivaldybėms.
nuotrauka
2020-10-13 15:25
Nemuno saloje duotas simbolinis startas įsibėgėjantiems statybų darbams. Kaune kyla Daugiafunkcis vandens sporto centras su aukščiausių standartų 50 metrų 10 takelių baseinu bei sporto, laisvalaikio ir pramogų zonomis. Išskirtinę miesto vietą prie „Žalgirio“ arenos papildysiantis kompleksas pretendu...
nuotrauka
2020-10-13 09:12
Aplinkos ministerija parengė dviejų teisės aktų, reikalingų 2021 m. sausio 1 d. įsigaliosiančiam Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymui įgyvendinti, projektą ir pateikė suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei derinti.
nuotrauka
2020-10-12 15:04
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia atkreipti dėmesį į du statybos projektus, kurie netrukus bus pristatyti per nuotolines vaizdo transliacijas. Tema aktualiausia jaunoms Pilaitės mikrorajono šeimoms – čia suplanuoti du nauji vaikų darželiai, kuriuose iš viso galės būti ugdoma daugiau nei 600 mažame...
nuotrauka
2020-10-09 11:04
Energetikos ministerija ir Visagino savivaldybė pasirašė sutartį dėl saulės jėgainės įrengimo Visagine. Valstybės biudžeto lėšomis finansuojamas projektas yra skiriamas sušvelninti neigiamus socialinius ir ekonominius Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo padarinius Visagino, Zarasų...
nuotrauka
2020-10-09 10:26
Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl Mažeikių rajono savivaldybėje, įtariama, neskaidriai organizuotų viešųjų pirkimų.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...