2018 birželio 24 d. sekmadienis, 23:25
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Šiaulių gatvių infrastruktūrai gerinti – rekordinės lėšos

2018-02-13 13:24
Tiek tęstinius, tiek naujus projektus pristačiusi Šiaulių miesto savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė sako, kad darbų šiais metais numatoma išties daug. Einamiesiems darbams, kurie finansuojami iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos Kelių priežiūros programai skiriamų lėšų, numatyta apie 4 mln. eurų. Tiesa, į šią sumą dar neįtrauktas tikslinis finansavimas, kurio suma, planuojama, bus apie 600 000 Eur. Pridėjus ir ES lėšas bei valstybės skiriamas lėšas, iš viso tam bus skirta gerokai virš 6 milijonų eurų.
nuotrauka
Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


Minimos įmonės
Panevėžio statybos trestas, AB

Už daugiau nei 4 milijonus žadama daugiausia vykdyti tęstinius projektus, pradėtus 2017 metais.

Šiemet bus vykdoma Lyros-Gardino g. sankryžos rekonstrukcija, įrengiant žiedinę sankryžą. Pernai buvo parengtas projektas, šiuo metu jis baigiamas derinti, rengiami viešojo pirkimo dokumentai rangos konkursui. Tuo pačiu laikotarpiu planuojama atlikti visos Lyros gatvės paprastąjį remontą, sutvarkant šaligatvius ir gatvės dangą, o Lyros – Gegužių gatvių sankryžoje atnaujinti šviesoforinį valdymą. Darbai planuojami nuo liepos mėnesio. Pasak E. Bružienės, pietiniame miesto rajone šiais metais tai bus neabejotinai vienas iš didžiausių projektų.

Žadama tęsti ir Tilžės gatvės remontą, kur šiuo metu danga itin prasta, provėžuota. Bus vykdomas Tilžės gatvės kapitalinis remontas nuo Jablonskio iki Gardino gatvės. Šiuo metu vykdomas projektavimas. Rangos darbus planuojama pradėti rugpjūtį.

Vienas iš didžiausių objektų, projektuotų dar pernai - Bačiūnų gatvės rekonstrukcija. Šiems darbams dar laukiama tikslinio finansavimo iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos. Šiemet planuojama gauti dalį pinigų - tuomet būtų galima pradėti pirmąjį etapą. Jis apima apie 1 km atkarpą nuo Pramonės gatvės tolyn, Rėkyvos link.

Kaip tęstinis projektas, siekiant užtikrinti Prisikėlimo aikštės remonto tęstinumą bei sutvarkyti jungtis tarp Prisikėlimo aikštės ir Didždvario parko, bus vykdomas Varpo bei Gluosnių gatvių kapitalinis remontas, sutvarkant šaligatvius ir gatvės dangas. Darbai turėtų prasidėti rugpjūtį.

Skelbiama, kad jau šiemet bus rengiamas projektas J. Basanavičiaus gatvės kapitaliniam remontui nuo miesto ribos iki Vaidoto gatvės, tačiau darbai bus vykdomi 2019 – 2020 metais.

Dėmesys bus skiriamas ir mažesnėms miesto gatvėms

Kalbant apie mažesnes, tačiau gyventojams labai svarbias gatves, tęsiami 2017 metais pradėti darbai pagal Naujų gatvių įrengimo individualių namų kvartaluose programą. Bus vykdomas Traidenio ir Lizdeikos gatvių įrengimo 2 etapas. Pagal šią programą yra įrengiamos tik pačios gatvės, su žvyro danga. Asfaltavimas vykdomas pagal kitą programą. Tačiau prie Traidenio g. asfaltavimo (apie 300 metrų atkarpos) gyventojai prisideda savomis lėšomis. Su gyventojais jau pasirašyta sutartis, tad pokyčių jie sulauks jau šiemet. Lizdeikos gatvės gyventojai taip pat buvo išreiškę norą prisidėti, tačiau tikslaus jų sprendimo dar laukiama.

Taip pat tęsiamas gatvių asfaltavimas pagal 2008 metais Šiaulių miesto savivaldybės tarybos patvirtintą programą. Šiemet planuojama parengti projektus visoms šioje programoje esančioms gatvėms, o darbus įvykdyti per 2018-2020 m. Įgyvendinant šią programą, vien 2018 metais planuojama išasfaltuoti apie 2,5 km:

  • Išasfaltuoti Linkuvos, Dotnuvos, Paprūdžio, Padirsių gatves. Jų asfaltavimui jau yra parengti projektai ir turimi rangovai. Darbus vykdys skirtingos įmonės.
  • Dėl dar 6 gatvių projektų parengimo asfaltavimui 2018 m. sausio mėnesį pasirašytos sutartys su projektuotojais - AB ,,Panevėžio statybos trestas“. Tai - Kybartų (nuo Šakių g. iki Vilkaviškio g.), Šakių (nuo Kalinausko g. iki Kalno g.), Prienų (nuo Šakių g. iki Kalinausko g.), Odininkų (nuo Strazdelio g. iki Vytauto g.) bei Šilų gatvės (nuo Šilų g. 32 iki Vytauto g. 35) projektavimas.
  • Trims gatvėms (Pelkių g., Rėkyvos g. (nuo Žalgirio iki Dubijo g.), D. Poškos g. (nuo Rėkyvos iki Dubijos g.)) asfaltuoti vykdomas viešasis konkursas projektavimui su ranga. Konkursas yra paskelbtas ir jei pirkimo procedūros vyks sklandžiai, susipažinimas su pasiūlymais vyks vasario 26 d. Tuomet paaiškės ir kainos.

Pagal parengtus projektus 2018 m. planuojama išasfaltuoti dar papildomai 2-3 gatves (neskaičiuojant 4 gatvelių, kurioms rangovai jau parinkti). Kadangi dėl skirtingos gatvių specifikos, kiekvienos gatvės projektavimas užtrunka skirtingai, tai pirmiausia bus asfaltuojamos tos gatvės, kurioms projektai bus parengti greičiausiaiLikusių gatvių asfaltavimas pagal 2018 m. parengtus projektus planuojamas 2019-2020 m.

Tęsiamas gatvių asfaltavimas su gyventojų prisidėjimu. Pagal 2017 m. parengtus, bet dėl ypač lietingų orų nespėtus įgyvendinti projektus bus įrengiamas dvigubas apdaras šiose gatvėse: Panevėžio gatvės dalyje, Klaipėdos gatvėje (tarp Žagarės ir Panevėžio g.), Piktmiškio gatvėje (tarp Pramonės ir Piktmiškio g.), Miško gatvės dalyje bei Bijotės gatvėje. Iš viso tai sudaro apie 1,5 km. Darbai prasidės vos sulaukus tam tinkamų oro sąlygų.

Papildomai gyventojai yra pateikę prašymus išasfaltuoti Šiladžio, Žemynos, Pramonės g. atšakos, Šonos, Vėkės, Šatrijos, Medelyno, Žaliasodžių gatvių atkarpas. Vykdomas asfaltavimo darbų konkursas, su rangovo pasiūlymais bus galima susipažinti vasario 26 d. Jei gyventojai sutiks su rangovo pasiūlytomis asfaltavimo kainomis, šioms gatvėms dar šiais metais bus rengiami projektai, o 2019 m. vykdomi darbai.

Planuojama išspręsti jau seniai linksniuojamą, vieną didesnių miesto problemų - sutvarkyti Dvaro, Žemaitės bei Grafo Zubovo gatvių penkiašalę sankryžą. Rengiami dokumentai rangovui parinkti, kuris turės įrengti Stumbro gatvės jungtį tarp Sodo ir Žemaitės gatvių. Dvaro gatvės tęsinys nuo Žemaitės iki Sodo gatvės bus panaikintas. T.y. nebeliks penkiašalės sankryžos, bet atsiras Sodo gatvės jungtis Žemaitės gatve.

Prioritetas – juodųjų dėmių šalinimas ir saugumo didinimas

Didesnis dėmesys bus skiriamas ir šaligatvių remontui, jungčių įrengimui. Planuojama įrengti trūkstamas pėsčiųjų jungtis pėsčiųjų takuose Dainų, Pramonės (ties turgumi, nuo autobusų stotelės), Žaliūkių (iki autobusų stotelės) gatvėse. Jau parengti viešojo pirkimo dokumentai. Konkursą rangovui parinkti planuojama paskelbti per vasario mėnesį.

Numatyta įrengti pėsčiųjų taką ir automobilių stovėjimo vietas Medelyno gatvėje (nuo Vytauto g. iki Vilniaus g.), ties sporto mokykla.

Žadama atlikti paprastąjį remontą 2-3 km šaligatvių, pėsčiųjų dviračių takų. Konkrečių objektų sąrašas rengiamas.

Numatyta 2018 m. suprojektuoti pėsčiųjų-dviračių tako kapitalinį remontą Tilžės gatvėje nuo Vaidoto gatvės iki Ginkūnų kapinių. Atkarpos nuo Aušros alėjos iki Vaidoto gatvės projektas jau baigiamas rengti ir bus finansuojamas iš ES lėšų. Abiejų projektų įgyvendinimas vyktų 2018-2019 metais.

Vieni didžiųjų darbų, po kurių pokyčiais turbūt labiausiai džiaugsis pietinio rajono gyventojai - numatomi Dainų parke, nuo Gardino gatvės iki Šiaulių arenos. Žadama įrengti pėsčiųjų dviračių taką su poilsio stotelėmis ir apšvietimu. Šiuo metu baigiami rengti viešojo pirkimo dokumentai ir bus skelbiamas konkursas projektavimui su ranga. Tikslas – 2018 m. parengti projektą, o 2019 m. įvykdyti darbus. Vis dėlto, jei viskas vyks sklandžiai, projektas bus parengtas laiku, dalį darbų galbūt pavyks atlikti jau šiemet, rudenį.

Iš ES lėšomis finansuojamų projektų planuojama šiemet pradėti vykdyti, o kitąmet baigti Pakruojo gatvės rekonstrukciją (numatyta daugiau nei 2 mln. 200 000 Eur) ir Saugaus eismo priemonių diegimo projektą, kuriame numatytos priemonės saugumui gerinti. Prioritetas – juodųjų dėmių šalinimas ir teritorijų prie švietimo įstaigų saugumo didinimas. Šiam projektui šiais metais numatyta 150 000 Eur.

Bendradarbiaujant su Lietuvos automobilių kelių direkcija, bus rengiamas kelias nuo Pramonės parko iki A9 kelio. Šiuo metu jau suderinta bendradarbiavimo sutartis, laukiama kol ji bus pasirašyta. 2018 m. bus rengiamas projektas, 2019 m. planuojamas įrengimas. Taip pat ketinama įrengti jungtį LEZ teritorijoje, nuo Aviacijos gatvės iki A-9 kelio. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2018-06-22 10:10
Kėdainiuose Vytauto parke sparčiai juda laisvalaikio ir poilsio zonos įrengimo darbai. Rekonstrukcijos eiga domėjosi, su bendrovės „Brosta“ atstovais darbus aptarė rajono meras Saulius Grinkevičius. Nors rekonstrukcija yra sudėtinga, tačiau rajono vadovas tikisi, kad ji bus užbaigta vasaros pabaigoj...
nuotrauka
2018-06-22 10:00
Šią vasarą Kėdainių miesto senamiestyje bus įrengtos trys naujos automobilių stovėjimo aikštelės. Šiuo metu intensyviai vyksta darbai. Atsiradus aikštelėms senamiestyje bus išspręstos automobilių statymo problemos. Rajono meras Saulius Grinkevičius tikisi, kad sutvarkant labiausiai apleistas senamie...
nuotrauka
2018-06-21 13:16
Koks turi būti geras ir darbdavio geidžiamas darbuotojas? Atsakymas į šį klausimą, pasak vadybos ekspertų, pastaruoju metu keičiasi iš esmės. Jei anksčiau labiausiai vertinta potencialaus darbuotojo profesinė patirtis, šiandien tai neretai nukeliauja į antrą planą. Pastebimai keičiasi ir komandos ly...
nuotrauka
2018-06-21 11:08
Seimas, 102 parlamentarams balsavus „už“, dviem – „prieš“ ir 11 susilaikius, priėmė Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą, reglamentuodamas finansinės paskatos pirmąjį būstą Lietuvos Respublikos regionų teritorijose įsigyjančioms jaunoms šeimoms, nevertinant jų gau...
nuotrauka
2018-06-21 11:03
Lietuva, siekdama būti pažangia valstybe ir kurti žiniomis grįstą ekonomiką, buvo išsikėlusi tikslą iki 2020 m. išlaidas MTEP padidinti iki 1,9 proc. nuo BVP. Vis dėlto 2016 m. šis rodiklis siekė vos 0,74 proc. ir buvo beveik tris kartus mažesnis už 2 proc. viršijantį ES vidurkį. Tikslas 2020 m. pas...
nuotrauka
2018-06-21 10:00
Lietuvoje daugiau nei 60 proc. darbo vietų gali tapti nereikalingos, kai robotizacijos ir automatizacijos sprendimai bus pritaikyti platesniu mastu. Tai vienas aukščiausių rodiklių tarp EBPO šalių, reiškiantis, kad didelė dalis darbo vietų šalyje gali būti pakeistos pritaikius efektyvesnius darbo pr...
nuotrauka
2018-06-21 07:08
Šiandien (birželio 20 d.) Vyriausybė paskirstė rezervines Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšas – 18,8 mln. eurų. Šios lėšos bus panaudotos valstybinės reikšmės ir vietiniams keliams bei gatvėms rekonstruoti, taip pat darbų kokybės kontroliniams patikrinimams atlikti. Didžiausia da...
nuotrauka
2018-06-20 18:43
Ar gali architektūros ir kitos meninei krypčiai priskiriamos pamokos būti lygiavertės matematikai, fizikai, rašymui ir kitiems dalykams, kurie mūsų ugdymo programoje dažniausiai laikomi svarbesniais? Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto (KTU SAF) lektorė Laura Jankaus...
nuotrauka
2018-06-20 13:00
Šiandien (birželio 20 d.), Baltijos šalių kelininkų asociacijos kvietimu Lietuvoje lankysis Danijos kelių tvirtumo tyrimo technikos gamintojai, kurie šalies keliuose atliks demonstracinius matavimus ir pristatys savo sukurtą naujos kartos kelių laikomosios gebos matavimo įrenginį. Tai bandomasis tyr...
nuotrauka
2018-06-20 10:50
Pasak Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Marijaus Veličkos, Savivaldybės netenkina vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstrukcijos darbus vykdančios bendrovės veikla. Iškastos gatvių ir pėsčiųjų takų zonos ilgam laikui paliekamos netvarkytos, todėl gadinamos transpor...
nuotrauka
2018-06-19 11:32
Valstybės kontrolė skelbia, kad vykdant Viešųjų pastatų atnaujinimo programą, 2014–2017 m. nebuvo atnaujinta nė vieno pastato. Vėluojant vykdyti programą neužtikrinama, kad kiekvienais metais būtų atnaujinama mažiausiai 3 proc. šių pastatų. Vėluojama ir su kitomis programomis. Išimtis – daugiabučių ...
nuotrauka
2018-06-19 08:41
Seimas šią savaitę pritarė siūlymui supaprastinti krašto apsaugos tikslams skirtų teritorijų planavimo, statinių statybos procedūras ir kartu sutrumpinti krašto apsaugos reikmėms skirtos infrastruktūros plėtros terminus.
nuotrauka
2018-06-18 10:16
Bendrovės „Litexpo“ valdyba patvirtino naują įmonės struktūrą, kuria siekiama palaipsniui atsisakyti su pagrindine veikla nesusijusių paslaugų ir koncentruotis į parodų bei kitų renginių organizavimą. Valdybos sprendimu, bendrovė antrąjį šių metų pusmetį nustos teikti parodų stendų projektavimo, įre...
nuotrauka
2018-06-18 10:00
Vienos svarbiausių Žvėryno gatvių rekonstrukcija baigta. Beveik 700 metrų ilgio Vytauto gatvėje atkarpoje, nuo Liubarto g. iki Latvių-Upės g. sankirtos, bendrovė „Grinda” per tris naktis paklojo naują ištisinio asfalto dangą, vėliau pakeitė nusidėvėjusius bortus, suremontavo šulinius ir atnaujino ša...
nuotrauka
2018-06-18 06:44
„Lietuvos energija“ atliko Vilniuje ir Kaune statomų kogeneracinių jėgainių pirkimo procedūrų ir interesų konflikto rizikų vertinimus. Per šiuos patikrinimus nebuvo rasta jokių faktinių duomenų, kurie leistų abejoti projektų skaidrumu, ar juos įgyvendinančia specialistų komanda.
nuotrauka
2018-06-15 13:10
Šiemet Vilniaus TV bokštas 3 dienas atvers duris žmonėms su judėjimo negalia ir sudarys galimybę jiems pakilti į bokšto viršuje esančią apžvalgos aikštelę. Artimiausia atvirų durų diena judėjimo neįgaliesiems – birželio 27-oji. Taip pat žmonėms vežimėliuose bus suteikta galimybė pakilti į Vilniaus T...
nuotrauka
2018-06-15 13:00
Inovacijos – brangus ir rizikingas procesas, ypač startuoliams, tačiau valstybės parama leidžia drąsiau eksperimentuoti, paspartinti idėjų įgyvendinimą ir produktų pateikimą rinkai. Apie tai kalbėjo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) specialistai, dirbę B2B konsultacijų zonoje praėju...
nuotrauka
2018-06-15 11:34
Susisiekimo ministerija, kartu su VĮ „Kelių priežiūra“ tęsdama buvusių regioninių kelių įmonių auditą, atskleidė tipinius pasikartojančius pažeidimus ir lėšų švaistymo atvejus. Piktnaudžiavimo schemos klaidingai apskaitant atliktus rangos darbus, masinės komandiruotės į užsienį, mokymai šiltuose kra...
nuotrauka
2018-06-15 06:31
Dar šį mėnesį Kaulakiuose pradedamas statyti Dubysos regioninio parko lankytojų centras.
nuotrauka
2018-06-15 06:30
Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadioną rekonstruos mažiausią kainą konkurse pasiūliusi Turkijos kompanija „Kayi Construction“. Šį ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybė su konkursą laimėjusia įmone pasirašė statybos darbų sutartį. Tuo pačiu buvo pasirašytas sutarties priedas, kuris miestui leis grie...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Švarus oras – visoms pramonės šakoms

Danų įmonė JKF POLSKA jau daugiau nei 60 metų nuosekliai didina savo indėlį į geresnės aplinkos kūrimą visame pasaulyje. Iš galvanizuoto metalo lakštų ir nerūdijančio plieno filtrus, separat...
nuotrauka

Neįtikėtinų produktų istoriją rankomis kuria nedidelių dirbtuvėlių meistrai

Grynas varis, amerikietiškas riešutmedis, ypač stiprus betono mišinys ir rankų darbas. Tokios yra sudėtinės dalys gaminių, kurie idealiai tinka aukščiausios klasės verslo dovanoms.