2018 gruodžio 19 d. trečiadienis, 7:17
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Šiaulių gatvių infrastruktūrai gerinti – rekordinės lėšos

2018-02-13 13:24
Tiek tęstinius, tiek naujus projektus pristačiusi Šiaulių miesto savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė sako, kad darbų šiais metais numatoma išties daug. Einamiesiems darbams, kurie finansuojami iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos Kelių priežiūros programai skiriamų lėšų, numatyta apie 4 mln. eurų. Tiesa, į šią sumą dar neįtrauktas tikslinis finansavimas, kurio suma, planuojama, bus apie 600 000 Eur. Pridėjus ir ES lėšas bei valstybės skiriamas lėšas, iš viso tam bus skirta gerokai virš 6 milijonų eurų.
nuotrauka
Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


Minimos įmonės
Panevėžio statybos trestas (PST), AB

Už daugiau nei 4 milijonus žadama daugiausia vykdyti tęstinius projektus, pradėtus 2017 metais.

Šiemet bus vykdoma Lyros-Gardino g. sankryžos rekonstrukcija, įrengiant žiedinę sankryžą. Pernai buvo parengtas projektas, šiuo metu jis baigiamas derinti, rengiami viešojo pirkimo dokumentai rangos konkursui. Tuo pačiu laikotarpiu planuojama atlikti visos Lyros gatvės paprastąjį remontą, sutvarkant šaligatvius ir gatvės dangą, o Lyros – Gegužių gatvių sankryžoje atnaujinti šviesoforinį valdymą. Darbai planuojami nuo liepos mėnesio. Pasak E. Bružienės, pietiniame miesto rajone šiais metais tai bus neabejotinai vienas iš didžiausių projektų.

Žadama tęsti ir Tilžės gatvės remontą, kur šiuo metu danga itin prasta, provėžuota. Bus vykdomas Tilžės gatvės kapitalinis remontas nuo Jablonskio iki Gardino gatvės. Šiuo metu vykdomas projektavimas. Rangos darbus planuojama pradėti rugpjūtį.

Vienas iš didžiausių objektų, projektuotų dar pernai - Bačiūnų gatvės rekonstrukcija. Šiems darbams dar laukiama tikslinio finansavimo iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos. Šiemet planuojama gauti dalį pinigų - tuomet būtų galima pradėti pirmąjį etapą. Jis apima apie 1 km atkarpą nuo Pramonės gatvės tolyn, Rėkyvos link.

Kaip tęstinis projektas, siekiant užtikrinti Prisikėlimo aikštės remonto tęstinumą bei sutvarkyti jungtis tarp Prisikėlimo aikštės ir Didždvario parko, bus vykdomas Varpo bei Gluosnių gatvių kapitalinis remontas, sutvarkant šaligatvius ir gatvės dangas. Darbai turėtų prasidėti rugpjūtį.

Skelbiama, kad jau šiemet bus rengiamas projektas J. Basanavičiaus gatvės kapitaliniam remontui nuo miesto ribos iki Vaidoto gatvės, tačiau darbai bus vykdomi 2019 – 2020 metais.

Dėmesys bus skiriamas ir mažesnėms miesto gatvėms

Kalbant apie mažesnes, tačiau gyventojams labai svarbias gatves, tęsiami 2017 metais pradėti darbai pagal Naujų gatvių įrengimo individualių namų kvartaluose programą. Bus vykdomas Traidenio ir Lizdeikos gatvių įrengimo 2 etapas. Pagal šią programą yra įrengiamos tik pačios gatvės, su žvyro danga. Asfaltavimas vykdomas pagal kitą programą. Tačiau prie Traidenio g. asfaltavimo (apie 300 metrų atkarpos) gyventojai prisideda savomis lėšomis. Su gyventojais jau pasirašyta sutartis, tad pokyčių jie sulauks jau šiemet. Lizdeikos gatvės gyventojai taip pat buvo išreiškę norą prisidėti, tačiau tikslaus jų sprendimo dar laukiama.

Taip pat tęsiamas gatvių asfaltavimas pagal 2008 metais Šiaulių miesto savivaldybės tarybos patvirtintą programą. Šiemet planuojama parengti projektus visoms šioje programoje esančioms gatvėms, o darbus įvykdyti per 2018-2020 m. Įgyvendinant šią programą, vien 2018 metais planuojama išasfaltuoti apie 2,5 km:

  • Išasfaltuoti Linkuvos, Dotnuvos, Paprūdžio, Padirsių gatves. Jų asfaltavimui jau yra parengti projektai ir turimi rangovai. Darbus vykdys skirtingos įmonės.
  • Dėl dar 6 gatvių projektų parengimo asfaltavimui 2018 m. sausio mėnesį pasirašytos sutartys su projektuotojais - AB ,,Panevėžio statybos trestas“. Tai - Kybartų (nuo Šakių g. iki Vilkaviškio g.), Šakių (nuo Kalinausko g. iki Kalno g.), Prienų (nuo Šakių g. iki Kalinausko g.), Odininkų (nuo Strazdelio g. iki Vytauto g.) bei Šilų gatvės (nuo Šilų g. 32 iki Vytauto g. 35) projektavimas.
  • Trims gatvėms (Pelkių g., Rėkyvos g. (nuo Žalgirio iki Dubijo g.), D. Poškos g. (nuo Rėkyvos iki Dubijos g.)) asfaltuoti vykdomas viešasis konkursas projektavimui su ranga. Konkursas yra paskelbtas ir jei pirkimo procedūros vyks sklandžiai, susipažinimas su pasiūlymais vyks vasario 26 d. Tuomet paaiškės ir kainos.

Pagal parengtus projektus 2018 m. planuojama išasfaltuoti dar papildomai 2-3 gatves (neskaičiuojant 4 gatvelių, kurioms rangovai jau parinkti). Kadangi dėl skirtingos gatvių specifikos, kiekvienos gatvės projektavimas užtrunka skirtingai, tai pirmiausia bus asfaltuojamos tos gatvės, kurioms projektai bus parengti greičiausiaiLikusių gatvių asfaltavimas pagal 2018 m. parengtus projektus planuojamas 2019-2020 m.

Tęsiamas gatvių asfaltavimas su gyventojų prisidėjimu. Pagal 2017 m. parengtus, bet dėl ypač lietingų orų nespėtus įgyvendinti projektus bus įrengiamas dvigubas apdaras šiose gatvėse: Panevėžio gatvės dalyje, Klaipėdos gatvėje (tarp Žagarės ir Panevėžio g.), Piktmiškio gatvėje (tarp Pramonės ir Piktmiškio g.), Miško gatvės dalyje bei Bijotės gatvėje. Iš viso tai sudaro apie 1,5 km. Darbai prasidės vos sulaukus tam tinkamų oro sąlygų.

Papildomai gyventojai yra pateikę prašymus išasfaltuoti Šiladžio, Žemynos, Pramonės g. atšakos, Šonos, Vėkės, Šatrijos, Medelyno, Žaliasodžių gatvių atkarpas. Vykdomas asfaltavimo darbų konkursas, su rangovo pasiūlymais bus galima susipažinti vasario 26 d. Jei gyventojai sutiks su rangovo pasiūlytomis asfaltavimo kainomis, šioms gatvėms dar šiais metais bus rengiami projektai, o 2019 m. vykdomi darbai.

Planuojama išspręsti jau seniai linksniuojamą, vieną didesnių miesto problemų - sutvarkyti Dvaro, Žemaitės bei Grafo Zubovo gatvių penkiašalę sankryžą. Rengiami dokumentai rangovui parinkti, kuris turės įrengti Stumbro gatvės jungtį tarp Sodo ir Žemaitės gatvių. Dvaro gatvės tęsinys nuo Žemaitės iki Sodo gatvės bus panaikintas. T.y. nebeliks penkiašalės sankryžos, bet atsiras Sodo gatvės jungtis Žemaitės gatve.

Prioritetas – juodųjų dėmių šalinimas ir saugumo didinimas

Didesnis dėmesys bus skiriamas ir šaligatvių remontui, jungčių įrengimui. Planuojama įrengti trūkstamas pėsčiųjų jungtis pėsčiųjų takuose Dainų, Pramonės (ties turgumi, nuo autobusų stotelės), Žaliūkių (iki autobusų stotelės) gatvėse. Jau parengti viešojo pirkimo dokumentai. Konkursą rangovui parinkti planuojama paskelbti per vasario mėnesį.

Numatyta įrengti pėsčiųjų taką ir automobilių stovėjimo vietas Medelyno gatvėje (nuo Vytauto g. iki Vilniaus g.), ties sporto mokykla.

Žadama atlikti paprastąjį remontą 2-3 km šaligatvių, pėsčiųjų dviračių takų. Konkrečių objektų sąrašas rengiamas.

Numatyta 2018 m. suprojektuoti pėsčiųjų-dviračių tako kapitalinį remontą Tilžės gatvėje nuo Vaidoto gatvės iki Ginkūnų kapinių. Atkarpos nuo Aušros alėjos iki Vaidoto gatvės projektas jau baigiamas rengti ir bus finansuojamas iš ES lėšų. Abiejų projektų įgyvendinimas vyktų 2018-2019 metais.

Vieni didžiųjų darbų, po kurių pokyčiais turbūt labiausiai džiaugsis pietinio rajono gyventojai - numatomi Dainų parke, nuo Gardino gatvės iki Šiaulių arenos. Žadama įrengti pėsčiųjų dviračių taką su poilsio stotelėmis ir apšvietimu. Šiuo metu baigiami rengti viešojo pirkimo dokumentai ir bus skelbiamas konkursas projektavimui su ranga. Tikslas – 2018 m. parengti projektą, o 2019 m. įvykdyti darbus. Vis dėlto, jei viskas vyks sklandžiai, projektas bus parengtas laiku, dalį darbų galbūt pavyks atlikti jau šiemet, rudenį.

Iš ES lėšomis finansuojamų projektų planuojama šiemet pradėti vykdyti, o kitąmet baigti Pakruojo gatvės rekonstrukciją (numatyta daugiau nei 2 mln. 200 000 Eur) ir Saugaus eismo priemonių diegimo projektą, kuriame numatytos priemonės saugumui gerinti. Prioritetas – juodųjų dėmių šalinimas ir teritorijų prie švietimo įstaigų saugumo didinimas. Šiam projektui šiais metais numatyta 150 000 Eur.

Bendradarbiaujant su Lietuvos automobilių kelių direkcija, bus rengiamas kelias nuo Pramonės parko iki A9 kelio. Šiuo metu jau suderinta bendradarbiavimo sutartis, laukiama kol ji bus pasirašyta. 2018 m. bus rengiamas projektas, 2019 m. planuojamas įrengimas. Taip pat ketinama įrengti jungtį LEZ teritorijoje, nuo Aviacijos gatvės iki A-9 kelio. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2018-12-18 11:38
Seimas priėmė Kelių įstatymo 16 straipsnio pataisas dėl kelių projektavimo, tiesimo, statybos, rekonstravimo, taisymo (remonto) ir priežiūros darbų finansavimo.
nuotrauka
2018-12-18 11:01
Pasibaigus priemonės „Pramonės skaitmeninimas LT“ kvietimo paraiškų vertinimui, Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA įvertimo 120 paraiškų. Prašomas finansavimas būsimiems projektams yra daugiau nei 66 mln. Eur.
nuotrauka
2018-12-17 14:19
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (toliau – FNTT) savo iniciatyva pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir svetimo turto iššvaistymo. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.
nuotrauka
2018-12-17 11:19
Ūkio ministerija į verslo klasterius susibūrusioms įmonėms skiria 3,6 mln. eurų, kuriuos jos galėtų panaudoti eksporto rinkų paieškai ir pozicijoms stiprinti rinkose, į kurias jau eksportuoja.
nuotrauka
2018-12-14 11:32
Ūkio ministerija siūlo 32 mln. eurų Europos Sąjungos investicijų verslui, norinčiam diegti aplinką tausojančias technologines inovacijas. Pasinaudodamos šia priemone bendrovės galėtų užtikrinti ne tik švaresnę, bet ir efektyvesnę gamybą, teigia ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.
nuotrauka
2018-12-14 11:04
Investicijos apdirbamojoje pramonėje 2018 m., palyginti su 2017 m., padidėjo, remdamasis pramonės įmonių vadovų apklausa, praneša Lietuvos statistikos departamentas.
nuotrauka
2018-12-14 09:25
Šiuo, prieššventiniu laikotarpiu, darbų apimtys ir tempai auga, iki metų galo skubama užbaigti turimas užduotis. Intensyvėja veikla prekybos, aptarnavimo srityse, atsiranda su šventiniu periodu susiję, specifinio pobūdžio laikini darbai: vyksta Kalėdinės mugės, prekiaujama eglutėmis, fejerverkais, k...
nuotrauka
2018-12-13 16:02
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai išaiškino vienuolikos bendrininkų grupuotę, kuri iš kelių reklamos paslaugas teikiančių bendrovių pasisavino daugiau nei 2 mln. eurų. Įtariama, kad už neteisėtai gautas lėšas buvo įsigytas įvairus nekilnojamasis turtas...
nuotrauka
2018-12-13 11:29
Verslo priežiūros institucijų skaičius nuo 2020 m. sumažės 8 institucijomis – nuo šiuo metu veiklą vykdančių 55 iki 47 priežiūros institucijų. Tokiam Ūkio ministerijos parengtam Ūkio subjektų priežiūrą atliekančių institucijų konsolidavimo ir optimizavimo planui pritarė Vyriausybė. Taip pat plane pa...
nuotrauka
2018-12-13 10:37
Šiemet Vilnius pirmą kartą istorijoje pateko į globalius „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ rinkimus dėl patraukliausių užsienio investicijoms miestų titulo. Vilnius tapo septintu geriausiu vidutinio dydžio pasaulio ateities miestu šalia Ziuricho, Belfasto, Liuksembu...
nuotrauka
2018-12-12 09:36
2018 m. gruodžio 11 d. Vilniaus miesto savivaldybėje įvyko Net-UBIEP projekto seminaras, skirtas viešojo sektoriaus institucijų, įmonių, inspekcijų, agentūrų ir kitų susijusių organizacijų vadovams ir specialistams, pastatų savininkams, nuomininkams ir pastatų administratoriams.
nuotrauka
2018-12-12 09:18
Užimtumo tarnybos duomenimis, Lietuvoje 2018 m. spalį registruota 188200 bedarbių, tačiau kas trečias darbo ieškantis asmuo gyvena kaimo vietovėse (58 tūkst.) ir dėl žemo mobilumo jiems sunku įsitvirtinti darbo rinkoje. Tipinis bedarbis – vyresnio amžiaus vyras/moteris be išsilavinimo (34,5%) ir dar...
nuotrauka
2018-12-11 10:39
Artėjančios Kalėdos įsuka ir šventinių vakarėlių darbovietėse karuselę. 2018 m. JAV atliktas tyrimas parodė, kad 1 iš 3 darbuotojų per šventinį vakarėlį padaro kažką, dėl ko vėliau gailisi. Žmonių išteklių vadybos ekspertė Lina Girdauskienė šio tyrimo rezultatus vertina su šypsena. Vis dėlto ji skat...
nuotrauka
2018-12-10 16:42
Lietuvos architektų rūmai, siekdami apginti viešąjį interesą, pateikė ieškinį Vilniaus miesto apylinkės teismui dėl Gedimino pr. 27, Vilniuje esančio kultūros paveldo statinio (autoriai architektai Stanislaw Murczynski ir Jerzy Soltan) vertingųjų savybių naikinimo. Rūmai kreipėsi į teismą dėl statyb...
nuotrauka
2018-12-10 12:27
Tokio konkurso sostinė nematė daugiau nei 15 metų – savivaldybė rengiasi tiesti naują ir įspūdingą pėsčiųjų tiltą per Nerį – nuo Vingio parko iki Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo". Tad kviečia Lietuvos ir pasaulio architektus dalyvauti idėjų konkurse. Tikimasi sulaukti įdomių ir unikalių ...
nuotrauka
2018-12-10 11:56
Jau pavasarį Kėdainių rajone bus pradėta kapitaliai tvarkyti apleistus melioracijos griovius. Iš viso jų planuojama atnaujinti apie 50 kilometrų. Dalinant Lietuvai skirtus per 16 mln. Eur atskiroms savivaldybėms, buvo atsižvelgta į melioracijos sistemų kiekį ir jų būklę. Kėdainių rajonas pagal finan...
nuotrauka
2018-12-10 08:02
Magiškos Kalėdos sostinėje džiugina vis įdomesnėmis naujomis pramogomis – savautgalį prie pagrindinės sostinės eglės „Laikas“ susitiko net 6 Kalėdų Seneliai iš visų Lietuvos regionų.
nuotrauka
2018-12-10 07:26
LR Vyriausybė planuoja įvesti kvotų sistemą darbuotojams, atvykstantiems iš trečiųjų šalių. Be to, Užimtumo tarnyba prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (buvusi Darbo birža) planuoja resursus darbuotojų perkvalifikavimui. VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) rengia statinių renov...
nuotrauka
2018-12-07 11:32
2018 m. trečiąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2017 m. ketvirčiu, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse (taip pat ir individualiąsias), pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo 10,7 proc., iš jų verslo įmonėse – 10,3 proc., praneša Lietuvos statistik...
nuotrauka
2018-12-06 16:25
UAB „Grinda“ viešame aukcione parduoda nebenaudojamą nekilnojamojo turto kompleksą prie Neries krantinės, Žirmūnų gatvėje.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Vonioje – tik „RAVAK“!

RAVAK – čekų įmonė, įkurta 1991 metais, – yra viena iš didžiausių vonios kambario įrangos gamintojų Centrinėje ir Rytų Europoje. UAB „Ravak Baltic“ – įmonė, kuri RAVAK prekės ženklui Lietuvo...
nuotrauka

Ką daryti, kai negalima laukti? Neoporas

UAB „Kauno šilas“ – pirmasis Lietuvos polistireninio putplasčio gamintojas. Bendrovė nebijo naujovių ir inovacijų – kartu su kompanija „Basf“ pirmoji Lietuvoje pirkėjams pasiūlė ir „Neoporą“...
nuotrauka

6 dalykai, padedantys pagerinti statybos projektų finansų kontrolę ir palaikyti juos „sveikus“

Statybos sektoriaus statistika rodo, kad nemažai statybos projektų įgyvendinama viršijant biudžetą. Tai paplitęs „negalavimas“. „Bauwise“ internetinės finansų kontrolės sistemos naudotojai y...