2020 liepos 9 d. ketvirtadienis, 8:16
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Šiemet parodoje RESTA sutilpo visa statybų pramonė

2015-04-24 15:39
Jau trečią dieną LITEXPO parodų centre vykstanti 22-oji tarptautinė paroda RESTA kasdien sulaukia vis daugiau lankytojų, besidominčių statybų ir remonto naujienomis. Per porą pirmųjų dienų parodoje apsilankė apie 20 tūkst. žmonių iš visos Lietuvos ir užsienio šalių. Nemaža jų dalis – nuolatiniai šios parodos lankytojai, į RESTA atvykstantys kasmet. Tai statybos inžinieriai, statybininkai, projektuotojai, dizaineriai ar studijuojantys šias profesijas.
nuotrauka
Jau trečią dieną LITEXPO parodų centre vykstanti 22-oji tarptautinė paroda RESTA kasdien sulaukia vis daugiau lankytojų, besidominčių statybų ir remonto naujienomis. LITEXPO nuotr.


Minimos įmonės
RESTA 2015,
Kaip teigia parodos RESTA projekto vadovė Indrė Reimorienė, šiemet parodoje pastebimas statybinės technikos, technologijų, išmanių sprendimų aktualumas, ekologijos akcentavimas. Be to, parodoje didelio susidomėjimo sulaukė ne tik statybinės temos ar „išmaniųjų namų“ sprendimai, bet ir nekilnojamo turto pasiūlymai, želdinimo sprendimus ir idėjas pristačiusios įmonės, tradicinė sodinukų mugė. „Ypač lankytojai domėjosi „gyvomis“ ekspozicijomis: įrankių demonstracijomis, langų montavimu, išmania vandentvarkos demonstracija, gyvomis „žoliapjovėmis“ vadinamais gyvūnais – alpakomis“, - pasakoja I. Reimorienė.

Parodos akcentas – augantis miestas

Paroda šiemet atkreipia dėmesį į mums visiems svarbią temą – kokybišką gyvenimą mieste, miestų planavimą ir architektūrą, statybą, miesto aplinkos ir infrastruktūros formavimą, ekologiją ir taršą, inovacijas ir investicijas.

„Pasirinkdami 2015 metų parodos temą - augantis miestas, norėjome paskatinti miesto vadovų ir verslo atstovų partnerystę, kaip būtiną sąlygą darniajai miestų plėtrai - nuo savivaldybių investicijų į gyvenamųjų vietovių planavimą ir plėtros valdymą iki taupaus energetinių išteklių vartojimo, protingos ir atsakingos miestų urbanistikos“, - sako parodos RESTA projekto vadovė I. Reimorienė.

Augančio miesto vizijas ir planus parodoje pristatančios Vilniaus miesto ir Birštono savivaldybės pastebi, kad šiemet į parodą dauguma lankytojų atvyksta ieškoti konkrečių atsakymų į jiems svarbius klausimus.

„Iki šiol sulaukėme nemažai susidomėjimo būsima individualia daugiabučių apskaita. Lankytojai domėjosi, ką miesto gyventojas turėtų daryti, norėdamas sumažinti energijos resursų vartojimą. Kiekvienas užsukęs į mūsų stendą yra supažindinamas su interaktyviu faktinio energijos vartojimo klasių žemėlapiu. Jame gali įvertinti kiekvieno pastato faktinį energijos vartojimą ir palyginti su analogiškais“, - sako Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos ir energetikos departamento Energetikos skyriaus Energijos efektyvumo poskyrio vedėja Eglė Randytė. Pašnekovė teigia, kad lankytojai ypač teigiamai įvertino Vilniaus miesto savivaldybės ir VŠĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ švietėjišką projektą – edukacinį žaidimą, kurio pagalba mokomasi teisingai rūšiuoti, sužinoti įdomių faktų apie pakuočių perdirbimą.

Birštono miesto savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Jovita Tirvienė džiaugiasi, kad šiemet ji gali parodos lankytojams pristatyti augantį Birštono miestą. Pabendravus su parodos lankytojais paaiškėjo, kad didelė jų dalis dar nėra buvusi Birštone arba buvo labai seniai, kai miestas dar nebuvo atsinaujinęs. „Išgirdę apie vykdomus projektus mūsų krašte, lankytojai labai nustemba sužinoję, kiek visko jame renovuojama ir kiek dar planuojama padaryti. Nemaža dalis lankytojų pirmą kartą girdėjo, kad Birštone nemažai sveikatingumo kompleksų, sanatorijų. Atvykti mums į parodą buvo labai teisingas sprendimas, nes tai puiki erdvė, kurioje galime pristatyti nuolat augantį Birštono miestą“, - sako J. Tirvienė.

Konferencijose pristatoma statybų sektoriaus padėtis

Parodoje vyksta įvairūs renginiai, konferencijos, seminarai specialistams ir visuomenei. Jau įvykęs Lietuvos-Latvijos-Baltarusijos statybų forumas į konferencijų salę sukvietė ne tik statybos ir pramonės įmonių vadovus iš Baltarusijos ir Latvijos, bet ir parodoje dalyvaujančius statybininkus, statybų sektoriaus specialistus. Visi domėjosi šalių statybos sektorių padėtimi, problemomis bei bendradarbiavimo plėtra.

Viešosios įstaigos „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacijos surengta tradicinė tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2015. Vilnius“ supažindino parodos lankytojus su Lietuvos skaitmeninės statybos vystymo strategija. „Skandinavijos šalių ir D. Britanijos specialistai konferencijos metu dalinosi gerąja skaitmenine praktika, didinančia statybos sektoriaus konkurencingumą ir efektyvumą, eksporto skatinimą šiose šalyse. Apžvelgtos naujos specialistų kompetencijos, reikalingos skaitmeninei statybai“, - teigia Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, pabrėždamas, kad skaitmeninės statybos diegimas Lietuvoje yra neišvengiamas procesas.

Užsieniečiams patinka aiškumas

Lankytojai, kurie jau aplankė Lietuvos parodų ir kongresų centrą LITEXPO, spėjo susipažinti ne tik su Lietuvos, bet ir su įmonių iš Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Serbijos, Ukrainos, Vokietijos naujienomis. Kalbinti dalyviai iš Čekijos, Italijos ir Lenkijos, kaip susitarę tvirtino, kad jie labai norėtų pagirti visą parodos infrastruktūrą. „Parodoje labai lengva orientuotis, viskas suskirstyta temomis, atskirose salėse, todėl nereikia blaškytis, lakstyti iš vienos vietos į kitą. Jeigu tave, pavyzdžiui, domina inžineriniai IT sprendimai, matavimo įranga, projektavimo paslaugos, tai viską ir surasi toje pačioje erdvėje“, - teigia svečiai iš užsienio.

Parodoje save prisistatanti vokiečių delegacija tvirtina, kad jaučia išskirtinį lankytojų dėmesį dėl parodoje eksponuojamo daugiau kaip 700 kvadratinių metrų ploto statinio, sukonstruoto tik iš pastolių. „Kadangi mūsų ekspozicija yra šalia įėjimo, jos nepastebėti tiesiog neįmanoma. Iš įvairių statybos įmonių, pačių statybininkų sulaukiame daug klausimų, ką mes čia tokio demonstruojame, kokia šio statinio paskirtis“, - pasakoja didžiausio stendo „Layher Baltic“ atstovai, kurie nori savo produkcija įrodyti, kad jiems neįmanomų dalykų nėra.

Domisi naujais būstais

Šį mėnesį spaudoje pasirodžiusios pirmosios užuominos apie Lietuvos banko siūlymą trumpinti maksimalią būsto paskolų trukmę ir keisti paskolos išdavimo tvarką, greičiausiai suteikė nerimo tiems, kurie planavo įsigyti savo nuosavą būstą. Kaip pastebėjo parodoje dalyvaujantys nekilnojamojo turto ekspertai, veikiausiai šis faktas paskatino lankytojus aktyviau domėtis nekilnojamo turto pasiūlymais. Lankytojai parodoje galėjo pasikonsultuoti su keletu nekilnojamojo turto vystytojų.

„Pastebėjome tendenciją, kad jaunesnio amžiaus lankytojai domisi naujų būstų įsigijimo galimybėmis, klausinėjo, kokie gyvenamieji būstai ir kur šiuo metu yra parduodami, kokios jų kainos. Daugelis prašo patarimo, kokį būstą geriau pirkti pagal turimą biudžetą - naujos ar senos statybos name, geriau rinktis butą, namą ar kotedžą, kuriuo metų laiku yra pigiausia įsigyti būstą, kokios nekilnojamo turto prognozės laukia pirkėjų šiais metais ir panašiai“, - pasakoja nekilnojamo turto agentūros „Citus“ ekspertas Darius Ambrosevičius.

Kita parodos dalyvė nekilnojamojo turto vystymo ir plėtros bendrovė „MG Valda“ taip pat pastebi, kad šiemet lankytojai atkakliau užduoda klausimus dėl nekilnojamo turto įsigijimo ir ieško pačių geriausių sprendimų už prieinamą kainą. „Kadangi į stendą užsuka labai skirtingus poreikius turintys lankytojai, tai kiekvieno ir norai skirtingi. Vieni nori daugiau sužinoti apie modernius sprendimus ir „protingų namų“ sistemas turinčius namus, kiti domisi tokiais projektais, kurie yra šalia pušynų, neprarandant miesto infrastruktūros teikiamos naudos“, - pastebėjimus vardija „MG Valda“ rinkodaros projektų vadovas Simonas Lyvas.

Tuo tarpu čia sutikti lankytojai patvirtino, kad iš tiesų, galvojantiems apie nuosavą būstą, bet kokia informacija apie pokyčius šioje srityje svarbi ir gali paskatinti greičiau apsispręsti.„Mūsų jauna šeima kaip tik šiuo metu dairosi naujų namų. Jau beveik porą valandų parodoje konsultuojamės su nekilnojamo turto ekspertais šiuo klausimu. Su keliomis bendrovių konkrečiai susiderinome susitikimus kitai savaitei, kad brokeriai gyvai galėtų aprodyti kelis mums patikusius variantus“, - sako parodoje sutikta Milda.

Parodoje ieško potencialių darbuotojų

Jau penktą kartą parodoje RESTA vyko statybininkų profesinio meistriškumo konkursas, kuriame dalyvavo 22 mokiniai iš 11 profesinių mokyklų. Šiemet juo buvo siekta įvertinti apdailininkų-apšiltintojų profesinį meistriškumą ir išrinkti geriausias profesines kompetencijas demonstruojančius mokinius. Kaip sako Vidas Ringelevičius, VšĮ Vilniaus statybininkų rengimo centras vyr. profesijos mokytojas ir šio konkurso organizatorius, konkursas šiemet sulaukė nemažo įmonių dėmesio. „Sulaukėme atstovų iš įvairių statybos įmonių, kurie ieškojo potencialių darbuotojų. Po parodos, matyt, bus aiškiau, kiek mūsų mokinių turės potencialias darbo vietas įmonėse. Tai iš tiesų puikus būdas susirasti sau tinkamą specialistą“, - įsitikinęs V. Ringelevičius.

Lankytojai ieško naujovių ir patarimų

Dauguma parodos dalyvių sako, kad lankytojai drąsiai konsultuojasi jiems rūpimais klausimais. Pastebima tendencija, kad nemaža lankytojų dalis į parodą užsuka pasisemti naujų idėjų, kiti siekia užmegzti kontaktus ir bendradarbiavimą su įmonėmis. Parodos dalyviai taip pat nepraleidžia progos tarpusavyje pasikeisti kontaktais, vieni su kitais pasidalinti savo srities naujienomis.

Parodoje užkalbinti Agnė ir Ramūnas iš Varėnos rajono į RESTA atvykti planavo jau prieš kelis mėnesius, nes vis dar kuriasi savo naujuose namuose, kas skatina nuolatos domėtis statybų ir remonto naujovėmis. „Atvykome pasižiūrėti, kokius naujus gaminius šiais metais pristato statybų ir remonto įmonės. Nesinori lakstyti po visas statybų parduotuves ar ilgas valandas praleisti prie kompiuterio, ieškant informacijos apie šildymo, vėdinimo, „protingų“ namų sistemas, nuotekų sistemų įrenginius. Čia puiki proga viską rasti vienoje vietoje“, - įsitikinę parodos lankytojai. Kaip sako Ramūnas, su žmona jis atvažiuoja bene į kiekvieną parodą RESTA ir kasmet vis atranda kažką naujo. „Pavyzdžiui, šiemet mus labai sužavėjo gyvūnai alpakos, kurias parodoje, kiek girdėjome, dauguma vadina gyvosiomis žoliapjovėmis“, - su šypsena pasakoja Ramūnas.

Pirmoje parodų salėje, kurioje yra eksponuojami langai, durys, vartai, grindų danga, apdailos medžiagos, sutiktas Adas tikino, kad į parodą atvyko tiesiog gerai praleisti laiko, tikrai neplanavo nieko pirkti ar užsisakyti. Tačiau pasikalbėjęs su grindų dangos specialistais ir apžiūrėjęs įvairias duris, ėmė ir užsisakė naujų gaminių, kuriuos greitu metu panaudos remontuojant savo butą.

Lauko aikštelėje vaikštinėjantis Mantas domėjosi mediniais bei rąstiniais namais ir statybine technika. Lankytojo teigimu, jis ieško mini traktoriaus, kuris pagelbėtų atliekant ūkinius darbus sode, todėl parodoje nori apie juos susirinkti kuo daugiau informacijos.

Šiemet parodoje, kaip ir kasmet, lankytojus džiugina sodinukų mugė ir žalioji ekspozicija, kurią sukūrė Apželdintojų ir dekoratyvinių augalų augintojų asociacijos atstovai. Kaip sako parodoje sutikta Birutė, ji čia domėjosi apželdinimo, sodininkystės tendencijomis ir į parodą atvyko turėdama konkretų tikslą. Nori gražiai apželdinti savo sodybą, todėl atėjo pasisemti idėjų ir pasikonsultuoti su specialistais apie tai, kokius augalus galėtų derinti tarpusavyje ir kaip gražiai suplanuoti visą sodo kompoziciją.

Norintys suspėti apsilankyti parodoje RESTA, tą gali padaryti dar šiandien ir rytoj - balandžio 24-25 d., atvykę į Lietuvos parodų ir kongresų centrą LITEXPO. Čia savo naujienas demonstruoja 545 dalyviai iš 13 pasaulio šalių. Parodoje naudingos informacijos atras kiekvienas, planuojantis statybas, remontą, inžinerinių ar šildymo sistemų atnaujinimą, naujo būsto įsigijimą, aplinkos įrengimą, apželdinimą, praneša LITEXPO. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2020-06-03 20:28
Jau šį ketvirtadienį, birželio 4 d.,virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyks diskusija „Statybos darbų viešieji pirkimai: kaip teisingai atsirinkti rangovą ir sėkmingai įgyvendinti projektą".
nuotrauka
2020-06-02 10:01
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnu atveju linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 13:38
Jau šį trečiadienį, birželio 3 d., kviečia dalyvauti virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyksiančioje konferencijoje „Statyba ir infrastruktūra: Vizija 2030"!
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-27 07:44
Šiemet viskas kitaip, net ir didžiausia statybų paroda RESTA. Birželio 2 d. susitikime RESTA metu vyksiančioje virtualioje konferencijoje „Kaip skaitmeninės priemonės padeda efektyviai organizuoti darbą statybvietėse?“
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2020-05-06 08:18
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-03-05 10:35,      papildyta 2020-04-01 11:14, Pakeista data
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

„Megaplantas“. Ką daryti, kad medžiai mieste turėtų sau vietą?

Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą ...