2020 liepos 12 d. sekmadienis, 16:01
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Šilumos tiekėjai pasirengę šildyti Vilnių, pirmieji šilumos sulauks ligoniai, darželinukai ir mokiniai

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-10-07 12:18
Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacija, bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybe surengė seminarą, kurio metu Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos ir energetikos departamento direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Karosas skaitė pranešimą apie šildymo sistemų paruošimą ir reikalavimus pradedant šildymo sezoną.
nuotrauka
Vilniečiai, tinkamai parengę savo šildymo sistemas, neskolingi šilumos tiekėjui ir daugumos prašymu nusprendę įjungti šildymą anksčiau, turi kreiptis į „Vilniaus energijos“ Klientų aptarnavimo centrus. Portalo nuotr.


Būtina parengti dokumentus

Pasak K. Karoso, pastaruoju metu nesikeitė jokie teisės aktai, reglamentuojantys šilumos vartojimą, tad belieka susirinkusiems daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkams, valdybos nariams, buhalteriams, administruojančių įmonių bei jungtine veiklos sutartimi įgaliotiems atstovams bei kitiems būsto sektoriaus dalyviams priminti, ką jie dar turi padaryti prieš prasidedant šildymo sezonui.

Iki šildymo sezono pradžios būtina paruošti reikiamą dokumentaciją: Šildymo ir karšto vandens sistemos aprašą, Pastato šildymo ir karšto vandens sistemos veikimo ir avarinio likvidavimo instrukciją, Priežiūros ir eksploatavimo instrukciją, žurnalą, kuriame bent kartą per savaitę nustatytu laiku yra įrašomi visi stebėjimai, šilumos punkto schemą, rodmenų nurašymo žurnalą. Be šių dokumentų būtina pasirašyti Pastato šilumos įrenginių parengties šildymo sezonui aktą.

Šildyti pradės pagal patvirtintą grafiką

Šildymo sezoną galima pradėti, kai temperatūra lauke tris paras iš eilės yra žemesnė nei 10 laipsnių šilumos. Teoriškai, kaip buvo pastebėta seminare, jį jau galima pradėti, tačiau iš tiesų jis pradedamas kiek vėliau Savivaldybės administracijos vadovų įsakymais. Pirmasis įsakymas įpareigoja šilumos tiekėją šildyti gydymo įstaigas, mokyklas, vaikų lopšelius – darželius, o antrasis įsakymas pasirašomas dėl bendro viso miesto šildymo. Šilumos tiekėjai jau pasiruošę šildymo sezonui ir laukia paskelbiant jo pradžią.

Pasak K. Karoso, kasmet sudaromas viso miesto šildymo pajungimo grafikas. Pirmiausia pradedama šildyti ugdymo ir gydymo įstaigas, o tada ir miesto daugiabučius. Pirmiausia šilumos sulauks Vilkpėdės, Šeškinės, Pilaitės, Šnipiškių, Lazdynų, Karoliniškių, Naujosios Vilnios gyventojai. Vėliau – Antakalnio, Žirmūnų, Pašilaičių, Naujininkų, Rasų, Fabijoniškių, Grigiškių ir kitų rajonų daugiabučiai. Per penkias dienas nuo įsakymo pasirašymo pradedama šildyti visą Vilniaus miestą.

Šildymo sezoną galima pradėti ir anksčiau

K. Karosas sako, kad gyvenamųjų namų, butų ir kitų patalpų savininkai, tinkamai parengę savo šildymo sistemas, neskolingi šilumos tiekėjui ir daugumos prašymu nusprendę įjungti šildymą anksčiau, nei bus priimtas Vilniaus savivaldybės administracijos sprendimas, apie savo norą šildyti daugiabučius anksčiau turi pranešti „Vilniaus energijos“ Klientų aptarnavimo centrams.

Seminaro metu taip pat pristatytos Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos sprendimu patvirtintos priežiūros ir kontrolės taisyklės dėl butų ir kitų patalpų savininkų bendrijų valdymo organų, jungtinės veiklos sutartimi įgaliotų asmenų ir Savivaldybės vykdomosios institucijos paskirtų bendrojo naudojimo objektų administratorių veiklos, susijusios su įstatymų ir kitų teisės aktų jiems priskirtų funkcijų vykdymu.

Pagerbs iniciatyviausius būsto sektoriaus dalyvius

Būsto rūmų prezidentas Juozas Antanaitis pasveikino visus susirinkusiuosius su Pasauline būsto diena ir pakvietė į jos minėjimą, kuris vyks spalio 13 dieną Vilniaus Rotušėje.

Renginį organizuoja Aplinkos ministerija kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, Respublikiniais būsto valdymo ir priežiūros rūmais bei Nacionaline pastatų administratorių asociacija. Renginio metu žadama pagerbti labiausiai nusipelniusius, savo iniciatyva ir lėšomis sutvarkiusius būsto aplinką būsto sektoriaus dalyvius. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-07-09 11:20
Energetikos ministerija parengė ir pateikė derinimui tvarką dėl suskystintų naftos dujų balionų (toliau - dujų balionų) daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Šis dujų balionų keitimas bus finansuojamas valstybės. Numatyta, kad parama sieks iki 600 eurų – daugiabučio namo vidaus elekt...
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-07 09:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), konstatavo, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę nereikalauti iš jo apmokėti sąskaitą už atliktus darbus yra nepagrįstas.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 17:14
Seimas po svarstymo pritarė draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-18 08:48
Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 14:58
Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-11 09:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiomis pataisomis siekiama sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, išsamiai reglamentuojant šių paslaugų kainų nustatymo, paskirstymo ir atskaitomyb...
nuotrauka
2020-06-11 09:28
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 769 gyventojų prašymus kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą V klasės biokuro katilais ir šilumos siurbliais.
nuotrauka
2020-06-09 13:55
Konkurencijos taryba išnagrinėjo Aplinkos ministerijos parengtą Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir rekomendavo jai dar kartą apsvarstyti siūlomus pakeitimus, kuriais savivaldybėms gali kilti interesų konfliktas, bei atlikti poveikio konkurencijai vertinimą.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai