2019 gruodžio 8 d. sekmadienis, 21:17
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Skaičiuojama, kad dėl „Ekologistikoje“ kilusio gaisro aplinkai padaryta žalos už 5,5 mln. eurų

2019-11-22 14:37
Dėl gaisro Alytaus miesto savivaldybės patirtos išlaidos šiuo metu siekia 100 tūkst. Eur, ūkio subjektai prašo kompensuoti nuostolius už 135 tūkst. Eur sumą. Alytaus rajono savivaldybė skaičiuoja 23 tūkst. Eur nuostolį. 18 ūkininkų kreipėsi į rajono savivaldybę su prašymais kompensuoti patirtą žalą dėl uždrausto parduoti pieno – ūkininkų nuostoliai siekia daugiau nei 20 tūkst. Eur.
nuotrauka
Gaisras Alytuje. Aplinkos ministerijos nuotr.


Minimos įmonės
Ekologistika, UAB
Aplinkos apsaugos agentūra,

Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija (toliau – VESK) aptarė įmonėje „Ekologistika“ kilusio gaisro padarinių šalinimo eigą Alytaus mieste ir rajone. VESK posėdyje nuspręsta, kad nėra būtinybės skelbti ekstremalios situacijos valstybės mastu – po gaisro Alytuje tarša į kitas savivaldybių teritorijas neišplito.

Kokius nuostolius gaisras atnešė savivaldybėms bei ūkio subjektams

Tačiau nutarta tęsti aplinkos taršos stebėseną: valstybės institucijos ir toliau privalės koordinuoti veiksmus su savivaldybėmis, teikti informaciją apie atliekamus tyrimus bei esant poreikiui – atnaujinti rekomendacijas gyventojams.

Posėdyje taip pat pristatyti aplinkos tyrimų Alytaus miesto ir rajono savivaldybėse rezultatai, aptartos savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos padarinių šalinimo priemonės ir problemos.
Maždaug pusė po gaisro susidariusių pavojingų atliekų iš įmonės teritorijos yra jau išvežta – liko dar 500 tonų padangų degėsių. Posėdžio metu pavesta įmonei „Toksika“ kaip įmanoma greičiau išvežti visas pavojingas atliekas. Šiuo metu užterštas vanduo, naudotas gaisrui gesinti, yra saugomas saugiose talpyklose – aplinkai pavojaus jis nekelia. Ekspertų grupė sprendžia, kokiu būdu saugiai ir efektyviai išvalyti užterštą vandenį.
VESK posėdyje pranešta, kokius nuostolius gaisras atnešė savivaldybėms bei ūkio subjektams.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba skaičiuoja, kad tyrimams, susijusiems su gaisro padariniais, išleista 250 tūkst. Eur, Sveikatos apsaugos ministerijos planuojamas biomonitoringas Alytaus rajone atsieis maždaug 400 tūkst. Eur. Patirti nuostoliai ir pagrįstos išlaidos gaisro padariniams likviduoti bus kompensuojami iš valstybės rezervo.

Skaičiuojama, kaip praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, kad dėl įmonėje „Ekologistika“ kilusio gaisro aplinkai padaryta žala siekia 5,5 milijono Eur.

Aplinkos apsaugos agentūra atliko beveik pustrečio tūkstančio vandens analizių 

Aplinkos apsaugos agentūra (AAA), kaip pranešė Aplinkos ministerija, nuo pat gaisro pradžios padangų perdirbimo įmonėje Alytuje spalio 16 d. iki lapkričio 18 d. atliko 119 vandens mėginių, imtų iš Nemuno ir vandens telkinių šio gaisro paveiktoje teritorijoje, 2407 analizes. Juose tirti 64 skirtingi parametrai.

Šių tyrimų tikslas – ištirti į paviršinius vandens telkinius galimai patekusius teršalus ir vandens kokybę.

Apibendrinus visą mėnesį iš Nemuno (žemiau Alytaus nuotekų valymo įrenginių) imtų mėginių tyrimus matyti, dalijasi AAA, kad jo vandenyje nė vienas iš matuotų sunkiųjų metalų neviršijo momentinių didžiausių leistinų koncentracijų, o kai jos nenustatytos – vidutinių metinių leistinų koncentracijų. Normų neviršijo ir kitos tirtos pavojingos medžiagos – polichlorinti bifenilai, policikliniai aromatiniai angliavandeniliai, lakieji organiniai junginiai, naftos angliavandeniliai. Spalio antroje pusėje trumpuoju laikotarpiu po gaisro dėl sutrikusios nuotekų valyklos veiklos Nemune buvo stebima padidėjusi organinių, azotinių ir fosfatinių medžiagų koncentracija, bet lapkričio pradžioje ji labai sumažėjo ir tapo artima geros būklės vertei. Gaisro metu (spalio 20-21 d.) paimti mėginiai toksiškumui nustatyti parodė, kad Nemuno vanduo buvo netoksiškas.

Padidėjusi tarša nenustatyta ir ištyrus gaisro poveikio teritorijoje esančių telkinių vandenį. Mėginiai buvo paimti iš kūdrų Miklusėnuose, Jasunskų ir Navickų kaimuose, Kavalio ežero ir Gulbynės karjero. Nė vienos kūdros vandenyje sunkiųjų metalų ir policiklinių aromatinių angliavandenilių koncentracijos, praneša AAA, neviršijo momentinių arba metinių didžiausių leistinų koncentracijų. Kavalio ežere sunkiųjų metalų, lakiųjų organinių junginių, polichlorintų bifenilų, policiklinių aromatinių angliavandenilių ir naftos angliavandenilių koncentracijos buvo mažesnės už metodo nustatymo ribą. Gulbynės karjere, į kurį pateko gaisro gesinimui naudoto vandens, nei vienas iš sunkiųjų metalų neviršijo momentinės didžiausios leidžiamos koncentracijos. Iš policiklinių aromatinių angliavandenilių vienintelis benz(g,h,i)perilenas viršijo momentinę didžiausią leidžiamą koncentraciją 1,5 karto. Kitų teršalų koncentracijos buvo mažos, o dažnai net mažesnės už metodo nustatymo ribą.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Gaisras, Nuostoliai



Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-12-06 09:12
Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai priėmė nutarimus atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones. Vienas iš nutarimų susijęs su tyrimu dėl Šiauliuose valstybiniame žemės sklype neteisėtai pastatytos tvoros, o kitas – dėl įmonės pastatyto priestato prie...
nuotrauka
2019-12-06 08:27
Šią savaitę Vilniaus miesto apylinkės teismas patvirtino Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) atlikto patikrinimo metu nustatytas aplinkybes, pripažino administracinėn atsakomybėn patrauktą pilietį A. G. kaltu dėl nelegalaus darbo bei komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos pažeidimų ir skyrė jam 1100 e...
nuotrauka
2019-12-05 16:52
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pristato trečiąją sektorinę – viešųjų pirkimų statybos srityje – apžvalgą.
nuotrauka
2019-12-05 13:32
Artėjant metų pabaigai nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka išlaiko visus metus stebimą stabilų augimo tempą, kurį palaiko augantis parduotų žemės sklypų, gyvenamųjų namų ir butų skaičius, skelbia sukauptus NT sandorių duomenis analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2019-12-05 10:25
Nuo 2020 m. liepos 1 d. įsigalios Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių ir Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašo pakeitimai. Tai reiškia, kad statybos darbų, kuriuos galima atlikti su verslo liudijimų, sąrašas ženkliai susiaurintas.
nuotrauka
2019-12-05 08:16
Lietuvoje pastaruoju metu suaktyvėjus statyboms, nustatomas ir didesnis nelegaliai dirbančių asmenų skaičius. Net 65% visų šalyje nelegaliai dirbančių asmenų nustatomi statybos sektoriuje.
nuotrauka
2019-12-04 13:46
Lapkričio mėnesį Lietuvoje įdarbinti 5800 trečiųjų šalių piliečių ir 160 užsieniečių komandiruoti dirbti į Lietuvą. Užsieniečius praėjusį mėnesį Lietuvoje įdarbino beveik 770 įmonių. Tokią statistika pateikia „Sodra“, remdamasi naujais pranešimais, kuriuos darbdaviai pradėjo teikti nuo lapkričio mėn...
nuotrauka
2019-12-04 09:45
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kaip elgtis, į ką atkreipti dėmesį, kad pirmajam ledui padengus kelius, nepadaugėtų darbuotojų traumų vykstant į darbą arba iš darbo, taip pat ir darbo vietose.
nuotrauka
2019-12-04 09:08
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) įvertino gautas paraiškas paramai, skirtai atsinaujinantiems energijos ištekliams (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ir kt.) panaudoti visuomeninės ir gyvenamosios paskirties pastatuose.
nuotrauka
2019-12-04 08:50
Klaipėdos apygardos teismas priėmė nuosprendį, kuriuo kaltais pripažino Skuodo rajono savivaldybės vyriausiąjį architektą ir jam talkinusią VĮ Registrų centro matininkę. Valstybės tarnautojas nuteistas pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius už piktnaudžiavimą tarnyba, dokumentų klastojimą ir kyš...
nuotrauka
2019-12-04 08:47
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) nusprendė nutraukti privalomą Vilniaus miesto bendrojo plano patikrinimą dėl netinkamai atliktos šio plano viešinimo procedūros. VTPSI taip pat pateikė pastabas planavimo organizatoriui (savivaldybės administracijos direktoriui) dėl kai ...
nuotrauka
2019-12-04 08:31
Seimas įstatyme įtvirtino reikalavimus/kriterijus, kada gali būti kreipiamasi dėl savivaldybių teritorijų ribų keitimo.
nuotrauka
2019-12-04 07:47
Seimas po svarstymo pritarė Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma sumažinti fizinių asmenų nekomercinės paskirties nekilnojamajam turtui taikomą neapmokestinamąjį dydį nuo 220 tūkst. eurų iki 150 tūkst. eurų.
nuotrauka
2019-12-04 07:41
„Ober-Haus“ atlikta trečioji tęstinė brangiausių butų analizė rodo, kad sostinėje nuperkama vis daugiau brangesnių butų. Šį kartą buvo nagrinėtas 2018 metų antrojo ir 2019 metų pirmojo pusmečio laikotarpis. Vilniuje per nagrinėjamą laikotarpį buvo atrinkti ir išanalizuoti visi įregistruoti butų sand...
nuotrauka
2019-12-04 07:23
Jau pradedamas skelbti visiškai naujas ir unikalus erdvinių duomenų rinkinys, kuriame pateikiama informacija apie visus šalyje esančius valstybinės žemės sklypus ir plotus, praneša Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT).
nuotrauka
2019-12-04 06:46
Pačiame Vilniaus centre Pylimo gatvėje esančio Reformatų sodo atkūrimo ir sutvarkymo darbai tęsiami: gruodžio 4 d. į teritoriją grįžta darbininkai po to, kai atlikti statinių liekanų architektūros tyrimai, užbaigti detalieji archeologiniai tyrimai lietaus nuotekų rezervuarų įrengimo vietose.
nuotrauka
2019-12-02 10:11
2019-ųjų Kalėdų sostinėje sezonas atidarytas – Katedros aikštėje ką tik karūnuota pagrindinė šalies eglė. Šiųmetis Kalėdų simbolis sostinėje paverstas galingiausia šachmatų figūra – karaliene.
nuotrauka
2019-11-29 14:23
Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) elektronikos gamintoja iš Vokietijos, Leipcigo miesto, atidarys modernų techninės priežiūros, remonto ir gamybos padalinį. LEZ buvo pasirinkta ir įvertinta kaip tinkamiausia numatytos plėtros etapui.
nuotrauka
2019-11-29 10:44
Vakar Prezidentūroje, kur vyko XIII Lietuvos urbanistinis forumas, įteikti šiemetiniai Aplinkos ministerijos apdovanojimai už geriausius urbanistikos ir architektūros kūrinius.
nuotrauka
2019-11-29 09:14
Apie tris bankrutuojančios įmonės kreditorių eiles yra girdėję net ir su teise nieko bendro neturintys žmonės. Pagal LR Įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 35 str. nuostatas, pirmąja eile tenkinami su darbo santykiais susiję darbuotojų reikalavimai, reikalavimai atlyginti žalą dėl suluošinimo ar...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos