2020 sausio 20 d. pirmadienis, 16:38
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Sodininkų bendrijas aplinkos ministras prilygino bombai  2

2014-02-27 21:15
Sodininkų bendrijų teritorijas aplinkos ministras Valentinas Mazuronis įvardino kaip didelę problemą, prilygstančią bombai.
nuotrauka
Portalo nuotrauka


„Tos bombos esmė yra ta, kad mes, iš vienos pusės, kolektyvinius sodus projektavome kaip žemės sklypelius su nedidelėmis pašiūrėmis, o paskui leidome ten statyti gyvenamuosius namus, kuriuos žmones įsiteisino pagal įstatymus, – sakė ministras. – Tos teritorijos tarsi automatiškai perėjo į gyvenamųjų namų teritorijas, tačiau jos neatitinka įstatymų, standartų: kelių plotis, nuolydžiai ir taip toliau.“

Aplinkos ministerijoje sukurta grupė, kuri nagrinėja, kaip spręsti susidariusią situaciją, kokia tokių teritorijų perspektyva. Gali būti, pasak V.Mazuronio, kad šioms teritorijoms prisieis sukurti specialias normas.

Šiuo metu sodininkų bendrijos neturi lėšų net sklypų ribų nustatymui, savivaldybės jų imtis nenori, nes reikiamų lėšų taip pat neturi.

Lietuva nėra išskirtinė, susidūrusi su sodininkų bendrijomis. Panašias problemas sprendžia ir kitos šalys, kaip, pvz., Olandija. Kaip sakė AM Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktorius Marius Narmontas, ministerija nagrinėja kitų šalių patirtį, kad galėtų įvardinti, kaip Lietuvoje po 20 metų turėtų atrodyti dabartinės sodininkų bendrijos. Paprastai Lietuvai būdingos problemos ištiko ir kitas šalis: nėra kelių, neprivažiuoja specialiosios tarnybos.

„Matyt, koncepcija būtų tokia, kad reikia leisti žmonėms, bendruomenėms, nes sodininkų bendrijos ir yra bendruomenės, pasirinkti, ar jie nori susitvarkyti, ar ne“, – sakė M.Narmontas. Seime, priminė ministras V.Mazuronis, buvo priimtas įstatymas, nesuderinamas su realybe, kaip antai, savivaldybės turi perimti kelius ir pan. Tačiau pasirodė, kad tokios sąnaudos savivaldybėms gali būti nepakeliama našta. Net jeigu ir būtų rasta lėšų parengti būtinus planus ir perimti į savo balansą, nėra jokių galimybių įgyvendinti tai, kad privalu: įrengti gatvių apšvietimą, užtikrinti, kad privažiuotų specialiosios tarnybos. Nors įstatymas priimtas ir savivaldybes įpareigoja, tačiau realiai įgyvendinti šių reikalavimų neįmanoma.

„Tai yra bomba, kurią reikia išminuoti ir mes ją bandom minuoti“, – sakė aplinkos ministras V.Mazuronis.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

mūsų sodai
2014-02-28 20:21
Jeigu valstybė suteikyų socialinę paslaugą ir soduose išasfaltuotų kelius, būtų puiku.Jeigu sodas miesto teritorijoje, tai turėti 6 arba 10 arų žemės ir nedidelį namelį, tuomet aš ten tikrai norėčiau gyventi. Gal tuomet nereiktų statyti tų brangių nekokybiškų daugebučių, po to, po 10 metų nereiktų renovuoti. Kodėl nėra paramos iš ES sodų bendrijų kelių asfaltavimui?
Gyvenimas
2014-02-27 21:41
Gyvenimas soduose - tobulas, kad tik gatvės būt išasfaltuotos. Savo kiemas, daržas, sodas, ir kaimynai ne už sienos, o bent jau per padorų atsumą .:)

Miestiečiai

nuotrauka
2020-01-17 16:36
Naujos regionui nepriskiriamos vietovės yra Gargždai, įsikūrę Klaipėdos rajone, didžioji Tauragės miesto dalis, taip pat regiono sąvokos nebeatitinka visas Utenos miestas. Tai paaiškėjo, Registrų centrui patvirtinus nekilnojamojo turto normatyvines vertes 2020 metams.
nuotrauka
2020-01-14 12:56
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius po svarstymo nepritarė vienbučio gyvenamojo namo Stanislovo Kerbedžio g. 13 rekonstrukcijos projektiniams pasiūlymams. Norint gauti teigiamą atsakymą projekto rengėjams teks išspręsti savivaldybės specialistų įvardint...
nuotrauka
2020-01-13 10:45
Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių arba 9 tūkst. butų. Iš viso nuo 2013 m., kuomet į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2019 m. atnaujinta daugiau kaip 24...
nuotrauka
2020-01-10 13:44
Nuo šių metų sostinėje tekstilė bus surenkama patogiau ir tvarkingiau: statomi nauji konteineriai visame mieste, parinktos patogesnės jų vietos, o tekstilės atliekas surinkinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.
nuotrauka
2020-01-09 16:26
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Kauno energija“ ginčą, pasisakė, kad visi pastato gyventojai turi mokėti už šilumą bendrosioms reikmėms, proporcingai jų turimo būsto plotui.
nuotrauka
2020-01-09 11:14
Vilniaus savivaldybė kviečia aktyvius vilniečius daugiabučių valdymą perimti į savo rankas – tapti savo būsto šeimininkais, patiems spręsti namo priežiūros ir atnaujinimo klausimus.
nuotrauka
2020-01-08 13:24
Beveik pusė Lietuvos vaikų gyvena sveikatai pavojingomis sąlygomis, rodo 2019 m. „VELUX Group“ atliktas tarptautinis „Sveikų namų barometro“ tyrimas. Penktą kartą atlikta kasmetinė studija parodė, jog taip gyvena 26 mln. – arba trečdalis – visos Europos vaikų.
nuotrauka
2020-01-03 10:47
Visą mėnesį – nuo 2020 m. sausio 2 iki 31 d. gyventojai gali teikti paraiškas kompensacijai pakeisti neefektyvius biokuro katilus į naujus efektyvius šildymo įrenginius. Tam skirta 3 mln. eurų.
nuotrauka
2020-01-01 14:00
Liko vos savaitė iki 5 savaites trukusio festivalio „Kalėdos sostinėje" pabaigos ir jau labai greit ateis metas, kai daugelis savo namuose, biuruose nupuoš kalėdines eglutes. Sostinės savivaldybė drauge su miestą tvarkančiomis įmonėmis pasirūpino, kad mieste atsirastų daugiau kaip 80 specialių vietų...
nuotrauka
2019-12-31 08:00
Kiekvienais metais vien Lietuvoje užfiksuojama daugiau nei 20 tūkst. vagysčių, o iš jų kas dešimta – įsilaužimas į gyvenamąsias patalpas. Tokie nusikaltimai ypač padažnėja šventiniu laikotarpiu, kai mūsų namai dažniau lieka tušti, o mūsų dėmesys – nukreiptas kitur.
nuotrauka
2019-12-30 11:32
Jonavoje kasdien atliekų surinkimo aikštelėse galima pamatyti kelis žmones. Jų darbas – pastatyti specialius daviklius į kiekvieną pusiau požeminį konteinerį, kurie atliekas tvarkančios įmonės darbuotojams praneš, kada reikia konteinerį ištuštinti.
nuotrauka
2019-12-30 11:14
Didžiosios metų šventės įkvepia dalintis gerumu ne tik su artimiausiais žmonėmis, bet ir aplinkiniais. Būtent todėl, šventiniu laikotarpiu, jau tapo įprasta matyti šalia konteinerių gyventojų išdėliotus daiktus, kurie dar tinkami naudoti ir palikti laukti naujų šeimininkų.
nuotrauka
2019-12-30 09:39
KLAUSIMAS. Daugiabutyje balkoną galima įsistiklinti parengus projektą ir gavus 50+1 namo gyventojų sutikimą bei leidimą iš savivaldybės. Ar tas galioja ir naujos statybos namams ?
nuotrauka
2019-12-30 08:48
Siekiant didesnio gyventojų saugumo ir stiprinant saugos reikalavimus, nuo sausio 1 d. dienos įsigalioja griežtesnė suskystintų naftos dujų balionų naudojimo tvarka. Tokie balionai turės būti naudojami su apsauginiais vožtuvais, apsaugančiais balioną nuo sprogimo gaisro metu.
nuotrauka
2019-12-20 10:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Palangos šilumos tinklai“ ginčą, įpareigojo bendrovę grąžinti vartotojo permoką už karšto vandens suvartojimą.
nuotrauka
2019-12-19 13:55
Kretingos miesto centrinė erdvė yra didesnė negu Vilniaus ir – neįtikėtina! – savo dydžiu prilygsta Maskvos Raudonajai aikštei. Tad kaip turėtų atrodyti Kretingos Rotušės aikštė šiandien, kad ji tarnautų kretingiškiams ne vien kaip automobilių stovėjimo aikštelė, bet būtų gyva žmonių susibūrimo viet...
nuotrauka
2019-12-18 11:32
Tomo Tomilino, Antano Vinkaus ir kitų Seimo narių iniciatyva apginti nuo rūkymo daugiabučių namų balkonuose kenčiančių gyventojų pamatinę teisę į sveikatą toliau skinasi kelią Seimo komitetuose – praeitą savaitę pritarimą iniciatyvai išreiškė Sveikatos reikalų komitetas. Šiandien, gruodžio 18 d., Sv...
nuotrauka
2019-12-17 11:56
UAB DASFA ir Ko siūlo kokybiškus ir itin saugius, pagal pažangias technologijas pagamintus biožidinius XARALYN su keraminiais įdėklais (degikliais).
nuotrauka
2019-12-15 10:11
Kad švenčių laukimas neprailgtų, nuo seno visoje Europoje rengiamos spalvingos, tūkstančius lankytojų pritraukiančios mugės. Palyginti su didžiausiomis Europos sostinėmis, Vilniaus Kalėdų miesteliai Katedros ir Rotušės aikštėse dar jauni, bet jau tapo šventinės sostinės kultūros dalimi, turi savo tr...
nuotrauka
2019-12-12 16:13
Sostinės savivaldybė kviečia vilniečius atnaujinti savo daugiabučius namus, o miestas nemokamai atnaujins renovuoto kvartalo kiemus. Kartu miegamuosius rajonus įmanoma paversti vieta, kur jauku, patogu ir norisi leisti laiką.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai