2020 rugpjūčio 12 d. trečiadienis, 6:32
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Sostenos“ verslo centras: prisitaikantis, patogus ir įvairialypis

2015-07-13 08:18
Penkioms automobilių markėms atstovaujanti bendrovė „Sostena“ rekonstravo savo verslo centrą Vilniuje. Dabar naujai pastatytuose keturiuose aukštuose virš autosalonų įsikurs įvairūs biurai. Darbus organizavo statybų rangovas UAB „Conresta“.
nuotrauka
Pagrindinis iššūkis architektų komandai, ko gero, buvo pastato įgyvendinimas keliais etapais. UAB „Conresta" nuotr.


Minimos įmonės
Conresta, UAB
Pastato vizualinė išraiška

„Sostenos“ pastatas yra šiaurinėje Vilniaus miesto dalyje, šalia vienos pagrindinių automagistralių Vilnius–Panevėžys (A2). „Netaisyklingos formos sklypas ir anksčiau suprojektuotas „Volvo“ pastatas (architektas Vladas Treinys, 2004 m.), buvo atspirties taškai kuriant dabartinio pastato koncepciją, vizualiai pratęsiančią ir formuojančią Ukmergės gatvės išklotinę“, – pasakojo architektė Aušra Černauskienė. Pastatas sudarytas iš dviejų tūrių: 2 aukštai plius 5 aukštai. Jis įdomus tuo, kad pastate yra įvairių paskirčių patalpų. Pirmieji du aukštai skirti naujų automobilių eksponavimo salėms, serviso patalpoms bei pagrindiniam biurų įėjimui; o naujai pastatyti trečias-septintas aukštai skirti administracinėms patalpoms. Įvertinant padidėjusį automobilių laikymo vietų poreikį, suprojektuotos požeminės automobilių saugyklos pastato rūsio -1 ir -2 lygiuose. Unikali ir konstruktyviai sudėtinga pirmo aukšto 20 metrų pločio serviso patalpa be atramų, su dviem šviesos šuliniais iš viršaus, ant jos stogo dar yra ir dengta automobilių stovėjimo aikštelė.

Informacija apie objektą:

Adresas: Ukmergės g. 280, Vilnius
Užsakovas: „Sostena Auto“
Generalinis rangovas: UAB „Conresta“
Techninio projekto vadovas: Darius Kirvaitis
Architektai: Danas Ruseckas, Aušra Černauskienė, Indrė Ruseckaitė, Jonas Ruseckas, Aistė Galaunytė.
Elektros instaliacija, ryšiai, priešgaisrinės sistemos: UAB „BD grupė“Pasak architektų, apskritai įdomi visa pastato vizualinė išraiška – monumentalus pagrindinis Ukmergės gatvės fasadas ir žaisminga bei utilitari kiemo fasado kompozicija. Dar vienas išskirtinis bruožas – pastato aukštis ir iš viršutinių aukštų atsiveriančios netikėtos Vilniaus gyvenamųjų rajonų ir centro panoramos.

„Pagrindinis iššūkis architektų komandai, ko gero, buvo pastato įgyvendinimas keliais etapais, – sakė A. Černauskienė. – 2007–2009 m. prie jau esamos „Volvo“ pastato dalies turėjo būti prijungta nauja pastato dalis, tačiau buvo pastatyti ir atiduoti naudoti trys aukštai iš septynių: statybos sustojo dėl ekonominės krizės. Kad pastatas atrodytų išbaigtas, buvo sukurtas laikinas trijų aukštų „Sostenos“ architektūrinis sprendinys. Statybos atnaujintos tik po penkerių metų, bet per tą laikotarpį neįtikėtinai daug kas pasikeitė: apdailos medžiagų pasiūla, stiklinių fasadų technologija, statybos reglamentai ir t. t. Visus pokyčius reikėjo įvertinti ir kūrybingai ieškoti naujų alternatyvų.“ Dabar pastatas jau yra toks, koks buvo numatytas pirminiame projekte. 2015 m. baigti naujai statyti dar keturi pastato aukštai, užimantys 2 300 kv. m ploto ir skirti biurams. Naujieji nuomai skirti biurai atitinka aukštus šiuolaikinius pastatų energetinio efektyvumo, statybinių medžiagų bei inžinerinės įrangos kokybės standartus.

Medžiagos ir konstrukcijos

Darbų vadovas Pavelas Vysockij pasakojo, kad pastato konstrukcija – standus monolitinis gelžbetoninis karkasas, o laiptinių ir liftų šachtų sienos atlieka standumo branduolių vaidmenį. Visos pastatytų ketvirto–septinto aukštų konstrukcijos standžiai jungiasi su anksčiau statytomis pastato konstrukcijomis ir viena su kita, tuo užtikrindamos bendrą visų pastato gelžbetoninio karkaso elementų (sienų, kolonų ir perdangų) stabilumą ir bendrą pastato pastovumą. Net perdažant patalpas pagalvota ne tik apie sienų patvarumą, bet ir apie aplinkos apsaugą. Parinkti dažai pagaminti vandens pagrindu, todėl yra saugūs tiek dažančiajam, tiek vėliau patalpoje būnančiam žmogui. Jie statybinių medžiagų emisijos klasifikacijoje atitinka M1 klasę, priskiriamą mažos emisijos medžiagoms.

Pastate panaudotos medžiagos, įrengimai ir technologijos, neturinčios neigiamos įtakos nei žmogaus sveikatai, nei aplinkai. Lietaus vandens nuotekos nuvedamos į miesto nuotekų tinklus. Atviros ir požeminių automobilių aikštelių lietaus vandens nuotekų tinklams įrengtos naftos produktų gaudyklės.

Oras ir vanduo

„Pastato energinio naudingumo klasė – B. Įvertinus projektavimo užduotyje keliamus reikalavimus ir vietovės klimatines sąlygas, pastatas, jo šildymo, aušinimo, vėdinimo ir kitos inžinerinio aprūpinimo sistemos bei įrenginiai suprojektuoti taip, kad reikalingas eksploatacijai energijos kiekis būtų mažiausias“, – aiškino UAB „Conresta“ darbų vadovas P. Vysockij. Sanitarinėms ir higieninėms sąlygoms palaikyti patalpose suprojektuota mechaninė ventiliacija. Serviso remontiniame bare pasitelkiant vėdinimo sistemas sukurta dukartinė oro kaita ir sumontuotos dujų nutraukimo nuo automobilių išmetimo vamzdžių sistemos. Automobilių laikymo zonoje sumontuotos vėdinimo sistemos ištraukia užterštą orą ir tiekia lauko orą, tuo užtikrindamos leidžiamą CO koncentraciją. Šiltuoju metų laiku numatytas oro vėsinimas autosalonuose ir biurų patalpose. Tam suprojektuota vėsinimo sistema su vandenine šaldymo mašina. Patalpų oras vėsinamas ventiliatoriniais konvektoriais (fankoilais). Automobilių saugyklose suprojektuota ir įrengta mechaninė dūmų šalinimo sistema.

Geriamos kokybės vanduo į rekonstruojamą pastatą tiekiamas dviem įvadais: iš centralizuotų miesto vandentiekio tinklų. Esamas įvadas buvo perklotas, šulinys rekonstruotas. „Sostenos“ verslo centro sanitarinėse patalpose sumontuoti komfortabilūs, energiją ir vandenį tausojantys maišytuvai.

Grindinis šildymas

„Pastato šilumos vartotojams šiluma tiekiama iš miesto šilumos tinklų. Pastato patalpoms įrengta šildymo sistema atsižvelgiant į jų paskirtį“, – dėstė techninio projekto vadovas Darius Kirvaitis.

Biurų patalpose įrengtas grindinis šildymas – komfortiška, tyli ir efektyviai energiją naudojanti sistema, puikiai tinkanti komerciniuose pastatuose. Vieni svarbiausių įdiegtos sistemos pranašumų biurų pastatams – sistemos detalių patvarumas (vamzdžių eksploatacijos laikas gerokai viršija standartinius reikalavimus), mažos šildymo sąnaudos, nes sistema paremta žema temperatūra, patalpose nebūna skersvėjų, nekyla problemų dėl dulkių, besikaupiančių radiatoriuose.

Informacija apie objektą:

Sklypo plotas: 4 074 kv. m
Bendrasis pastato plotas: 11 837,67 kv. m
Pagrindinis pastato plotas: 5 932,85 kv. m
Aukštų skaičius: 7 aukštai ant žemės ir 2 aukštai po žeme
Pastato aukštis: 34,20 m
Energinio naudingumo klasė: C


Spindulinio šildymo sistema, suderinta su gera ventiliacijos šviežiu oru sistema, kaip yra „Sostenos“ verslo centre, užtikrina sveiką ir darbingą aplinką patalpose, todėl žmonės komfortiškai jaučiasi savo darbo vietoje. Nėra jokių matomų šildymo prietaisų, apribojimų, kaip išdėstyti baldus. Komercinės paskirties pastatai ypatingi tuo, kad ne visada aiškiai apibrėžtos atskiros zonos, neretai suplanuojami tik pagrindiniai patalpų skirstymai, o, pavyzdžiui, atskirų kabinetų sienos atsiranda vėliau, kai paaiškėja, kad patalpas nuomos. Tai turi didelės įtakos šildymo sistemos veikimo efektyvumui. 

Šviesa ir išmaniosios sistemos

UAB „BD Grupė“ „Sostenos“ verslo centre atliko elektros instaliacijos, ryšių, priešgaisrinių sistemų projektų ruošimo bei montavimo darbus, įrengė modernų apšvietimą. Pasak įmonės specialistų, sistemas teko adaptuoti prie jau veikiančių pastato inžinerinių tinklų.

„Darbo buvo tikrai daug, o besikeičiantys terminai jo tikrai nepalengvino, – sakė įmonės vadovas Paulius Bakšys. – Antro etapo darbus teko atlikti praktiškai per mėnesį, prie sėkmingo rezultato labai prisidėjo mūsų parteris „SLO Lithuania“, laiku tiekęs medžiagas. Buvo sumontuota apie 700 šviestuvų, daugiau kaip 2 000 elektros prietaisų, nutiesta daugiau kaip 30 kilometrų kabelių ir kt. Atliekant darbus buvo naudojamos kokybiškos, gerai žinomų gamintojų medžiagos, elektros prietaisai, skydeliai: ABB automatika, „OBO Beterman“ instaliaciniai loviai, „Schnaider ESMI “ priešgaisrinė sistema.

Konferencijų salėje UAB „BD Grupė“ sumontavo „ABB -free@home“ sistemą, leidžiančią išmaniai valdyti salės apšvietimo, šildymo sistemas naudojant planšetę, išmanųjį telefoną arba kompiuterį.

Estetiška komercinė erdvė

Administracinėse patalpose buvo sukurtas bendrųjų patalpų interjeras, o kitos patalpos paliktos lengvai transformuojamos pagal klientų poreikius. Pasak architektės A. Černauskienės, „Sostenos“ pastato interjeras saikingas, šviesus, atspindintis skirtingoms patalpoms keliamus reikalavimus. Autocentro sienos nudažytos neutralia, šiek tiek rusvo atspalvio turinčia spalva. Dizaineriai rekomenduoja rinktis žemei artimas spalvas, taip pat siūlo vengti baltos spalvos. Todėl visiškai baltos spalvos buvo atsisakyta tiek dėl estetikos, tiek dėl siekio, kad patalpos atrodytų šiuolaikiškai. Pasirinktas atspalvis tarsi sušildo erdvę, bet kartu ir išlaiko komercinių patalpų įvaizdį. Be to, šveitimui bei drėgmei itin atsparūs parinkti dažai puikiai tinka ir pastatų laiptinėms, kur vyksta nuolatinis judėjimas ir sienos linkusios išsitepti bei greitai dilti.

Reklama

Pagal STRUCTUM (autor. Asta Geibūnienė)

UAB „Conresta“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-08-11 14:07
Kauno Naujamiesčio širdyje, Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, įsibėgėjo kapitaliniai restauracijos darbai. Daugelį metų neliestas, papilkėjęs ir byrantis fasadas, stogo kupolai bei kiti autentiški bažnyčios elementai atnaujinami miesto biudžeto, Kultūros paveldo departamento ir ES fondų lėšo...
nuotrauka
2020-08-10 10:17
Lietuvos įmonės didžiausiame regiono išparduotuvių miestelyje užims maždaug penktadalį viso nuomai skirto ploto.
nuotrauka
2020-08-10 09:23
Viena didžiausių Lietuvos statybos įmonių grupių AB Panevėžio statybos trestas dalį gamybos procesuose sunaudojamos elektros energijos generuos nuosavose saulės jėgainėse. 200 kW galingumo elektrinę įmonė jau įsirengė ant Panevėžyje, Tinklų gatvėje, esančio gamybinio pastato stogo. Dar viena – 100 k...
nuotrauka
2020-08-06 08:39
Lietuvos kariuomenei, pranešė Krašto apsaugos ministerija, perduoti už Jungtinių Amerikos Valstijų paramą įrengti infrastruktūros objektai, esantys Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazėje Šiauliuose. 14 projektų įgyvendino „Mitnija“.
nuotrauka
2020-08-04 11:46
Sostinėje rudenį duris atvers itin populiaraus co-living (liet. – bendragyvenimo) koncepto kompleksas „Liv_in Vilnius“. Nors pirmieji gyventojai į kompleksą įsikels tik rugsėjį, rezervuoti apartamentus projekto tinklalapyje galima jau dabar. Pasak projekto autorių, komplekse įrengti 6 skirtingų tipų...
nuotrauka
2020-08-03 10:26
BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikatas reiškia, kad pastatas atitinka aukščiausius energinio efektyvumo ir ekologiškumo standartus. „Kauno dokui“ suteiktas „BREEAM In-Use“ sertifikatas su įvertinimu „Excellent“. Geriausiai įvertintos naudojamų medžiagų ...
nuotrauka
2020-07-31 13:37
Vilniaus pataisos namuose nugriovus du nenaudojamus gamybinius pastatus, jų vietoje iškils šiuolaikinis, tokioms įstaigoms reikalingas socialines, buitines sąlygas atitinkantis 200 vietų kamerų korpusas.
nuotrauka
2020-07-30 11:19
Šią savaitę trumpam lankytojams duris atvėrė Vilniaus mieste seniausia, vis dar veikianti vandenvietė, kuri pastatyta dar praėjusiame šimtmetyje. Kas penkerius metus šios Sereikiškių vandenvietės vandens rezervuaras trumpam ištuštinamas, kad jį būtų galima išvalyti nuo mangano ir geležies nuosėdų, s...
nuotrauka
2020-07-29 09:00
AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ („LTG Infra“) ir UAB „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį, pagal kurią, vietoje probleminės vieno lygio pervažos, bus įrengtas tunelis automobiliams su pėsčiųjų taku. Naują tunelį, už beveik 5,8 mln. eurų, planuojama suprojektuoti ir pastatyti per kiek daugiau nei...
nuotrauka
2020-07-28 10:34
Netrukus turėtų startuoti darbai Ukmergės miesto buvusiame kariniame miestelyje ir šalia jo esančiose teritorijose. Pagal UAB „Patvanka“ 2018 metais parengtą techninį projektą antram gyvenimui šią beveik 20 hektarų teritoriją bandys prikelti UAB „Doresta“ iš Kėdainių.
nuotrauka
2020-07-28 10:23
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas pasirašė rangos sutartį su UAB „Statybos ritmas“ dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos naudojamo administracinio pastato ir garažo Kaune rekonstrukcijos, ...
nuotrauka
2020-07-27 11:31
Bendrovė „Darnu Group“ ir statybų bendrovė „Naresta“ pasirašė sutartį dėl šeštojo Paupio rajono kvartalo statybų Vilniaus senamiestyje. Tai jau trečiasis iš septynių kvartalų, patikėtas statyti „Narestai“.
nuotrauka
2020-07-27 09:41
Lietuvos bendrovė „Alvora“, kuriai patikėti Lietuvos-Lenkijos dujotiekio statybos darbai, liepą sėkmingai baigė vieną iš sudėtingiausių projekto etapų – nutiesė specialų vamzdį po Neries upės dugnu, 20 metrų gylyje.
nuotrauka
2020-07-24 09:44
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, siekdama sudaryti modernias sąlygas sporto veiklai vystyti buvusiame Lietuvos edukologijos universiteto futbolo stadione Vilniuje, jį perdavė Lietuvos sporto centrui. Stadioną numatoma iš esmės atnaujinti.
nuotrauka
2020-07-24 07:02
Liepą UAB „Alvora“ užbaigs įgyvendinti projektą Pietų Afrikoje. Pernai įmonė įgyvendino energetinio objekto projektą Švedijoje. Tai dvi naujos rinkos, į kurias „Alvora“, kaip viena iš nedaugelio Lietuvos įmonių, atliekanti bendruosius statybos ir technologinių įrenginių bei vamzdynų montavimo darbus...
nuotrauka
2020-07-23 10:32
Kauno oro uoste tęsiami plėtros darbai, kuriais siekiama sukurti geriausiai išplėtotą ir pritaikytą orlaivių techninio aptarnavimo (angl. Maintenance, Repair and Overhaul) infrastruktūrą visame regione. Liepą baigtas dar vienas etapas – naujo perono plėtra ir gaisrinės rekonstrukcijos darbai.
nuotrauka
2020-07-22 13:55
Mažeikių rajone jau ruošiamasi tarptautinės energetikos įmonių grupės „Ignitis grupė“ plėtojamo vėjo jėgainių parko projekto įgyvendinimui: prasidės kelių įrengimo ir kiti paruošiamieji darbai. Po maždaug pustrečių metų žalią elektros energiją šiame vėjo parke gamins iki 15 vėjo jėgainių, kurių bend...
nuotrauka
2020-07-20 11:55
Didžiausias Europoje miesto teritorijoje – Kaune – esantis ąžuolynas netrukus išgyvens tikrą renesansą. Kauno savivaldybė sudarė Ąžuolyno parko rangos darbų sutartį su konkursą laimėjusia įmone „Kauno keliai“. Infrastruktūros gerinimui bei rekonstrukcijai numatyta 5,6 mln. eurų iš ES fondų, Vyriausy...
nuotrauka
2020-07-20 07:34
Žmogus siekia gyventi ir dirbti komfortiškomis sąlygomis. Ką daryti, kad vasarą nekamuotų tvankuma, o žiemą nereikėtų drebėti nuo šalčio? Racionalūs žmonės siekia dar daugiau – kaip padaryti, kad ta pati sistema ir vėsintų, ir šildytų, o įrenginiai nedarkytų interjero? Išeitis – kapiliarinė vėsinimo...
nuotrauka
2020-07-17 14:54
Bendrovė „Ignitis grupė“ pranešė pasiekusi pagrindinio biuro konkursas baigiamąjį etapą. Pagal ekonominio naudingumo kriterijus įvertinus galutinius dalyvių pasiūlymus paaiškėjo, kad derybas dėl nuomos sutarties sudarymo bus siūloma pradėti biurų kompleksą „Business Garden Vilnius“ Lazdynuose plėtoj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...