2019 lapkričio 23 d. šeštadienis, 1:01
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Sostenos“ verslo centras: prisitaikantis, patogus ir įvairialypis

2015-07-13 08:18
Penkioms automobilių markėms atstovaujanti bendrovė „Sostena“ rekonstravo savo verslo centrą Vilniuje. Dabar naujai pastatytuose keturiuose aukštuose virš autosalonų įsikurs įvairūs biurai. Darbus organizavo statybų rangovas UAB „Conresta“.
nuotrauka
Pagrindinis iššūkis architektų komandai, ko gero, buvo pastato įgyvendinimas keliais etapais. UAB „Conresta" nuotr.


Minimos įmonės
Conresta, UAB
Pastato vizualinė išraiška

„Sostenos“ pastatas yra šiaurinėje Vilniaus miesto dalyje, šalia vienos pagrindinių automagistralių Vilnius–Panevėžys (A2). „Netaisyklingos formos sklypas ir anksčiau suprojektuotas „Volvo“ pastatas (architektas Vladas Treinys, 2004 m.), buvo atspirties taškai kuriant dabartinio pastato koncepciją, vizualiai pratęsiančią ir formuojančią Ukmergės gatvės išklotinę“, – pasakojo architektė Aušra Černauskienė. Pastatas sudarytas iš dviejų tūrių: 2 aukštai plius 5 aukštai. Jis įdomus tuo, kad pastate yra įvairių paskirčių patalpų. Pirmieji du aukštai skirti naujų automobilių eksponavimo salėms, serviso patalpoms bei pagrindiniam biurų įėjimui; o naujai pastatyti trečias-septintas aukštai skirti administracinėms patalpoms. Įvertinant padidėjusį automobilių laikymo vietų poreikį, suprojektuotos požeminės automobilių saugyklos pastato rūsio -1 ir -2 lygiuose. Unikali ir konstruktyviai sudėtinga pirmo aukšto 20 metrų pločio serviso patalpa be atramų, su dviem šviesos šuliniais iš viršaus, ant jos stogo dar yra ir dengta automobilių stovėjimo aikštelė.

Informacija apie objektą:

Adresas: Ukmergės g. 280, Vilnius
Užsakovas: „Sostena Auto“
Generalinis rangovas: UAB „Conresta“
Techninio projekto vadovas: Darius Kirvaitis
Architektai: Danas Ruseckas, Aušra Černauskienė, Indrė Ruseckaitė, Jonas Ruseckas, Aistė Galaunytė.
Elektros instaliacija, ryšiai, priešgaisrinės sistemos: UAB „BD grupė“Pasak architektų, apskritai įdomi visa pastato vizualinė išraiška – monumentalus pagrindinis Ukmergės gatvės fasadas ir žaisminga bei utilitari kiemo fasado kompozicija. Dar vienas išskirtinis bruožas – pastato aukštis ir iš viršutinių aukštų atsiveriančios netikėtos Vilniaus gyvenamųjų rajonų ir centro panoramos.

„Pagrindinis iššūkis architektų komandai, ko gero, buvo pastato įgyvendinimas keliais etapais, – sakė A. Černauskienė. – 2007–2009 m. prie jau esamos „Volvo“ pastato dalies turėjo būti prijungta nauja pastato dalis, tačiau buvo pastatyti ir atiduoti naudoti trys aukštai iš septynių: statybos sustojo dėl ekonominės krizės. Kad pastatas atrodytų išbaigtas, buvo sukurtas laikinas trijų aukštų „Sostenos“ architektūrinis sprendinys. Statybos atnaujintos tik po penkerių metų, bet per tą laikotarpį neįtikėtinai daug kas pasikeitė: apdailos medžiagų pasiūla, stiklinių fasadų technologija, statybos reglamentai ir t. t. Visus pokyčius reikėjo įvertinti ir kūrybingai ieškoti naujų alternatyvų.“ Dabar pastatas jau yra toks, koks buvo numatytas pirminiame projekte. 2015 m. baigti naujai statyti dar keturi pastato aukštai, užimantys 2 300 kv. m ploto ir skirti biurams. Naujieji nuomai skirti biurai atitinka aukštus šiuolaikinius pastatų energetinio efektyvumo, statybinių medžiagų bei inžinerinės įrangos kokybės standartus.

Medžiagos ir konstrukcijos

Darbų vadovas Pavelas Vysockij pasakojo, kad pastato konstrukcija – standus monolitinis gelžbetoninis karkasas, o laiptinių ir liftų šachtų sienos atlieka standumo branduolių vaidmenį. Visos pastatytų ketvirto–septinto aukštų konstrukcijos standžiai jungiasi su anksčiau statytomis pastato konstrukcijomis ir viena su kita, tuo užtikrindamos bendrą visų pastato gelžbetoninio karkaso elementų (sienų, kolonų ir perdangų) stabilumą ir bendrą pastato pastovumą. Net perdažant patalpas pagalvota ne tik apie sienų patvarumą, bet ir apie aplinkos apsaugą. Parinkti dažai pagaminti vandens pagrindu, todėl yra saugūs tiek dažančiajam, tiek vėliau patalpoje būnančiam žmogui. Jie statybinių medžiagų emisijos klasifikacijoje atitinka M1 klasę, priskiriamą mažos emisijos medžiagoms.

Pastate panaudotos medžiagos, įrengimai ir technologijos, neturinčios neigiamos įtakos nei žmogaus sveikatai, nei aplinkai. Lietaus vandens nuotekos nuvedamos į miesto nuotekų tinklus. Atviros ir požeminių automobilių aikštelių lietaus vandens nuotekų tinklams įrengtos naftos produktų gaudyklės.

Oras ir vanduo

„Pastato energinio naudingumo klasė – B. Įvertinus projektavimo užduotyje keliamus reikalavimus ir vietovės klimatines sąlygas, pastatas, jo šildymo, aušinimo, vėdinimo ir kitos inžinerinio aprūpinimo sistemos bei įrenginiai suprojektuoti taip, kad reikalingas eksploatacijai energijos kiekis būtų mažiausias“, – aiškino UAB „Conresta“ darbų vadovas P. Vysockij. Sanitarinėms ir higieninėms sąlygoms palaikyti patalpose suprojektuota mechaninė ventiliacija. Serviso remontiniame bare pasitelkiant vėdinimo sistemas sukurta dukartinė oro kaita ir sumontuotos dujų nutraukimo nuo automobilių išmetimo vamzdžių sistemos. Automobilių laikymo zonoje sumontuotos vėdinimo sistemos ištraukia užterštą orą ir tiekia lauko orą, tuo užtikrindamos leidžiamą CO koncentraciją. Šiltuoju metų laiku numatytas oro vėsinimas autosalonuose ir biurų patalpose. Tam suprojektuota vėsinimo sistema su vandenine šaldymo mašina. Patalpų oras vėsinamas ventiliatoriniais konvektoriais (fankoilais). Automobilių saugyklose suprojektuota ir įrengta mechaninė dūmų šalinimo sistema.

Geriamos kokybės vanduo į rekonstruojamą pastatą tiekiamas dviem įvadais: iš centralizuotų miesto vandentiekio tinklų. Esamas įvadas buvo perklotas, šulinys rekonstruotas. „Sostenos“ verslo centro sanitarinėse patalpose sumontuoti komfortabilūs, energiją ir vandenį tausojantys maišytuvai.

Grindinis šildymas

„Pastato šilumos vartotojams šiluma tiekiama iš miesto šilumos tinklų. Pastato patalpoms įrengta šildymo sistema atsižvelgiant į jų paskirtį“, – dėstė techninio projekto vadovas Darius Kirvaitis.

Biurų patalpose įrengtas grindinis šildymas – komfortiška, tyli ir efektyviai energiją naudojanti sistema, puikiai tinkanti komerciniuose pastatuose. Vieni svarbiausių įdiegtos sistemos pranašumų biurų pastatams – sistemos detalių patvarumas (vamzdžių eksploatacijos laikas gerokai viršija standartinius reikalavimus), mažos šildymo sąnaudos, nes sistema paremta žema temperatūra, patalpose nebūna skersvėjų, nekyla problemų dėl dulkių, besikaupiančių radiatoriuose.

Informacija apie objektą:

Sklypo plotas: 4 074 kv. m
Bendrasis pastato plotas: 11 837,67 kv. m
Pagrindinis pastato plotas: 5 932,85 kv. m
Aukštų skaičius: 7 aukštai ant žemės ir 2 aukštai po žeme
Pastato aukštis: 34,20 m
Energinio naudingumo klasė: C


Spindulinio šildymo sistema, suderinta su gera ventiliacijos šviežiu oru sistema, kaip yra „Sostenos“ verslo centre, užtikrina sveiką ir darbingą aplinką patalpose, todėl žmonės komfortiškai jaučiasi savo darbo vietoje. Nėra jokių matomų šildymo prietaisų, apribojimų, kaip išdėstyti baldus. Komercinės paskirties pastatai ypatingi tuo, kad ne visada aiškiai apibrėžtos atskiros zonos, neretai suplanuojami tik pagrindiniai patalpų skirstymai, o, pavyzdžiui, atskirų kabinetų sienos atsiranda vėliau, kai paaiškėja, kad patalpas nuomos. Tai turi didelės įtakos šildymo sistemos veikimo efektyvumui. 

Šviesa ir išmaniosios sistemos

UAB „BD Grupė“ „Sostenos“ verslo centre atliko elektros instaliacijos, ryšių, priešgaisrinių sistemų projektų ruošimo bei montavimo darbus, įrengė modernų apšvietimą. Pasak įmonės specialistų, sistemas teko adaptuoti prie jau veikiančių pastato inžinerinių tinklų.

„Darbo buvo tikrai daug, o besikeičiantys terminai jo tikrai nepalengvino, – sakė įmonės vadovas Paulius Bakšys. – Antro etapo darbus teko atlikti praktiškai per mėnesį, prie sėkmingo rezultato labai prisidėjo mūsų parteris „SLO Lithuania“, laiku tiekęs medžiagas. Buvo sumontuota apie 700 šviestuvų, daugiau kaip 2 000 elektros prietaisų, nutiesta daugiau kaip 30 kilometrų kabelių ir kt. Atliekant darbus buvo naudojamos kokybiškos, gerai žinomų gamintojų medžiagos, elektros prietaisai, skydeliai: ABB automatika, „OBO Beterman“ instaliaciniai loviai, „Schnaider ESMI “ priešgaisrinė sistema.

Konferencijų salėje UAB „BD Grupė“ sumontavo „ABB -free@home“ sistemą, leidžiančią išmaniai valdyti salės apšvietimo, šildymo sistemas naudojant planšetę, išmanųjį telefoną arba kompiuterį.

Estetiška komercinė erdvė

Administracinėse patalpose buvo sukurtas bendrųjų patalpų interjeras, o kitos patalpos paliktos lengvai transformuojamos pagal klientų poreikius. Pasak architektės A. Černauskienės, „Sostenos“ pastato interjeras saikingas, šviesus, atspindintis skirtingoms patalpoms keliamus reikalavimus. Autocentro sienos nudažytos neutralia, šiek tiek rusvo atspalvio turinčia spalva. Dizaineriai rekomenduoja rinktis žemei artimas spalvas, taip pat siūlo vengti baltos spalvos. Todėl visiškai baltos spalvos buvo atsisakyta tiek dėl estetikos, tiek dėl siekio, kad patalpos atrodytų šiuolaikiškai. Pasirinktas atspalvis tarsi sušildo erdvę, bet kartu ir išlaiko komercinių patalpų įvaizdį. Be to, šveitimui bei drėgmei itin atsparūs parinkti dažai puikiai tinka ir pastatų laiptinėms, kur vyksta nuolatinis judėjimas ir sienos linkusios išsitepti bei greitai dilti.

Reklama

Pagal STRUCTUM (autor. Asta Geibūnienė)

UAB „Conresta“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2019-11-22 14:30
Susisiekimo ministerija inicijavo tarpinstitucinį pasitarimą dėl Lietuvos paštui priklausančių centrinių pašto pastatų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje tolesnio panaudojimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2019-11-22 07:41
Pasaulyje ekonomika jau daug metų veikia „negalvok – išgauk, gamink, vartok ir išmesk“ principu. Išgaunami gamtos ištekliai naudojami gamybos procese, o gaminiai po tam tikro eksploatavimo laiko tampa atliekomis, kurios kaupiasi sąvartynuose arba mūsų gyvenamoje aplinkoje. Žiedinė ekonomika gali tap...
nuotrauka
2019-11-21 16:04
Investicijų valdymo bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas fondas „Eika Real Estate Fund“ (EREF) už 5,8 mln. EUR įsigijo verslo centrą „Highway“, esantį Savanorių pr. 178A, Vilniuje. Fondas įsigijo 100 proc. UAB „Akvilas“, kuriai priklauso verslo centras „Highway“, akcijų iš AB „Invald...
nuotrauka
2019-11-21 11:37
Kiekvienais metais vis labiau tobulėjant dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi galimybėmis tam turi ruoštis ir statybos sektoriaus įmonės – nuo didžiausių ir daugiausia darbuotojų turinčių iki vos kelių žmonių startuolių. Tuo įsitikinę Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros f...
nuotrauka
2019-11-20 09:01
Vilniuje, Pašilaičių rajone, duris atvers naujas lopšelio-darželio „Gabijėlė“ modulinis priestatas, kurį nuo gruodžio 2 d. pradės lankyti 105 mažieji vilniečiai. Modulius tiekė ir montavo UAB „HSC Baltic“ ir UAB „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-11-11 16:24
Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu, SĮ „Vilniaus planas“ suprojektavo naują požeminį tunelį Zuikių gatvėje po geležinkeliu.
nuotrauka
2019-11-11 13:12
Vilnius imasi aktyvių veiksmų dėl autobusų stoties atnaujinimo – lapkričio 11 d. savivaldybėje pasirašyti keturšaliai sostinės, AB „Lietuvos geležinkeliai”, UAB „Vilniaus autobusų stotis“ ir UAB „Baltisches Haus“ ketinimai rajoną drauge paversti prestižiniu mobilumo centru. Tokiu būdu dvi pastarosio...
nuotrauka
2019-11-07 11:37
Vilkaviškyje kyla nauja autobusų stotis. Šį mėnesį jau pradėti darbai pastato viduje, o į naujosios stoties atidarymą tikimasi keleivius pakviesti 2020 metų kovo 1 dieną.
nuotrauka
2019-11-07 11:35
Šį gruodį Latvijoje baigiamos išparduotuvių miestelio „Via Jurmala Outlet Village“ (VJOV) statybos. Pirmasis projekto etapas, kurio parduotuvių plotas sieks 13,500 kv. m., duris atvers jau 2020 metų pavasarį. Čia lankytojų lauks 70 drabužių, avalynės, aksesuarų ir laisvalaikio parduotuvių, kavinės b...
nuotrauka
2019-11-07 10:01
UAB „Merko statyba“ apyvarta per tris 2019 m. ketvirčius pasiekė 45 mln. eurų, buvo parduota 210 iš 500 šiuo metu statomų butų.
nuotrauka
2019-10-29 16:33
Netrukus vietoj uždarosios akcinės bendrovės EIKA veiks dvi įmonės: EIKA ir veiklą pradės naujai įsteigta įmonė UAB AVI INVEST LT, praneša EIKA.
nuotrauka
2019-10-28 07:56
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos. Tai, kas g...
nuotrauka
2019-10-24 11:12
Ignas Rėksnys – vilnietis verslininkas, jau daugiau kaip 20 metų parduodantis interjero sprendimus. Tiesa, jis ir savo paties namams kurti skyrė ypatingai daug dėmesio, tad posakis „batsiuvys be batų“ jam negalioja.
nuotrauka
2019-10-24 10:02
Naujausi šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (ŠVOK) sistemų, pramonės bei jūrinės techninės izoliacijos garso sugerties duomenys jau surinkti vienoje vietoje, „Paroc“ techninės izoliacijos akustikos vadove, ir šiais duomenimis galima laisvai bei patogiai naudotis.
nuotrauka
2019-10-22 13:28
Statybos bendrovė „Veikmės statyba“ dar šiais metais pradės verslo centro „OFFICE 100 by Skraidenis“ statybos darbus Naugarduko gatvėje, Vilniuje. Kompanija pastatys 11 tūkst. kv. metrų, 7 aukštų verslo kompleksą pagal generalinės rangos sutartį, pasirašytą su įmone „Skraidenis“.
nuotrauka
2019-10-22 13:08
Į verslo centrą U219, esantį Ukmergės gatvėje, Vilniuje, pirmieji nuomininkai turėtų įsikurti jau pirmąjį 2020 m. ketvirtį.
nuotrauka
2019-10-21 11:26
Pernai šalia Vilniaus oro uosto pradėtą statyti modernią daugiafunkcę automobilių stovėjimo aikštelę jau baigiama įrengti. Planuojama, kad lapkričio mėnesį keleiviams bus pristatyta beveik tūkstantis naujų automobilių stovėjimo vietų.
nuotrauka
2019-10-18 14:11
Nuo 2017 metų kartu dirbančios ICOR grupės įmonės „Axis Technologies“ ir „Remeksi Keskus“ savo veiklą tęs su vieningu prekės ženklu „Axis Tech“. Toks akcininkų sprendimas priimtas siekiant sustiprinti kompanijos pozicijas žingsniui į tarptautines rinkas.
nuotrauka
2019-10-16 09:28
Š. m. lapkričio 14 dieną įvyks 3-ioji skaitmeninės statybos konferencija „BIMLINK 2019“.
nuotrauka
2019-10-08 11:51
Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi ūkio subjektai Lietuvoje privalės užtikrinti, kad kvapai dėl jų vykdomos veiklos gyvenamosios aplinkos ore neviršytų 5 europinių kvapo vienetų (OUE/m³). Taip siekiama pagerinti netoli pramonės objektų gyvenančių žmonių aplinką. Iki šiol Lietuvoje galioja 8 europinių kvap...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos