2019 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 3:14
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Sostenos“ verslo centras: prisitaikantis, patogus ir įvairialypis

2015-07-13 08:18
Penkioms automobilių markėms atstovaujanti bendrovė „Sostena“ rekonstravo savo verslo centrą Vilniuje. Dabar naujai pastatytuose keturiuose aukštuose virš autosalonų įsikurs įvairūs biurai. Darbus organizavo statybų rangovas UAB „Conresta“.
nuotrauka
Pagrindinis iššūkis architektų komandai, ko gero, buvo pastato įgyvendinimas keliais etapais. UAB „Conresta" nuotr.


Minimos įmonės
Conresta, UAB
Pastato vizualinė išraiška

„Sostenos“ pastatas yra šiaurinėje Vilniaus miesto dalyje, šalia vienos pagrindinių automagistralių Vilnius–Panevėžys (A2). „Netaisyklingos formos sklypas ir anksčiau suprojektuotas „Volvo“ pastatas (architektas Vladas Treinys, 2004 m.), buvo atspirties taškai kuriant dabartinio pastato koncepciją, vizualiai pratęsiančią ir formuojančią Ukmergės gatvės išklotinę“, – pasakojo architektė Aušra Černauskienė. Pastatas sudarytas iš dviejų tūrių: 2 aukštai plius 5 aukštai. Jis įdomus tuo, kad pastate yra įvairių paskirčių patalpų. Pirmieji du aukštai skirti naujų automobilių eksponavimo salėms, serviso patalpoms bei pagrindiniam biurų įėjimui; o naujai pastatyti trečias-septintas aukštai skirti administracinėms patalpoms. Įvertinant padidėjusį automobilių laikymo vietų poreikį, suprojektuotos požeminės automobilių saugyklos pastato rūsio -1 ir -2 lygiuose. Unikali ir konstruktyviai sudėtinga pirmo aukšto 20 metrų pločio serviso patalpa be atramų, su dviem šviesos šuliniais iš viršaus, ant jos stogo dar yra ir dengta automobilių stovėjimo aikštelė.

Informacija apie objektą:

Adresas: Ukmergės g. 280, Vilnius
Užsakovas: „Sostena Auto“
Generalinis rangovas: UAB „Conresta“
Techninio projekto vadovas: Darius Kirvaitis
Architektai: Danas Ruseckas, Aušra Černauskienė, Indrė Ruseckaitė, Jonas Ruseckas, Aistė Galaunytė.
Elektros instaliacija, ryšiai, priešgaisrinės sistemos: UAB „BD grupė“Pasak architektų, apskritai įdomi visa pastato vizualinė išraiška – monumentalus pagrindinis Ukmergės gatvės fasadas ir žaisminga bei utilitari kiemo fasado kompozicija. Dar vienas išskirtinis bruožas – pastato aukštis ir iš viršutinių aukštų atsiveriančios netikėtos Vilniaus gyvenamųjų rajonų ir centro panoramos.

„Pagrindinis iššūkis architektų komandai, ko gero, buvo pastato įgyvendinimas keliais etapais, – sakė A. Černauskienė. – 2007–2009 m. prie jau esamos „Volvo“ pastato dalies turėjo būti prijungta nauja pastato dalis, tačiau buvo pastatyti ir atiduoti naudoti trys aukštai iš septynių: statybos sustojo dėl ekonominės krizės. Kad pastatas atrodytų išbaigtas, buvo sukurtas laikinas trijų aukštų „Sostenos“ architektūrinis sprendinys. Statybos atnaujintos tik po penkerių metų, bet per tą laikotarpį neįtikėtinai daug kas pasikeitė: apdailos medžiagų pasiūla, stiklinių fasadų technologija, statybos reglamentai ir t. t. Visus pokyčius reikėjo įvertinti ir kūrybingai ieškoti naujų alternatyvų.“ Dabar pastatas jau yra toks, koks buvo numatytas pirminiame projekte. 2015 m. baigti naujai statyti dar keturi pastato aukštai, užimantys 2 300 kv. m ploto ir skirti biurams. Naujieji nuomai skirti biurai atitinka aukštus šiuolaikinius pastatų energetinio efektyvumo, statybinių medžiagų bei inžinerinės įrangos kokybės standartus.

Medžiagos ir konstrukcijos

Darbų vadovas Pavelas Vysockij pasakojo, kad pastato konstrukcija – standus monolitinis gelžbetoninis karkasas, o laiptinių ir liftų šachtų sienos atlieka standumo branduolių vaidmenį. Visos pastatytų ketvirto–septinto aukštų konstrukcijos standžiai jungiasi su anksčiau statytomis pastato konstrukcijomis ir viena su kita, tuo užtikrindamos bendrą visų pastato gelžbetoninio karkaso elementų (sienų, kolonų ir perdangų) stabilumą ir bendrą pastato pastovumą. Net perdažant patalpas pagalvota ne tik apie sienų patvarumą, bet ir apie aplinkos apsaugą. Parinkti dažai pagaminti vandens pagrindu, todėl yra saugūs tiek dažančiajam, tiek vėliau patalpoje būnančiam žmogui. Jie statybinių medžiagų emisijos klasifikacijoje atitinka M1 klasę, priskiriamą mažos emisijos medžiagoms.

Pastate panaudotos medžiagos, įrengimai ir technologijos, neturinčios neigiamos įtakos nei žmogaus sveikatai, nei aplinkai. Lietaus vandens nuotekos nuvedamos į miesto nuotekų tinklus. Atviros ir požeminių automobilių aikštelių lietaus vandens nuotekų tinklams įrengtos naftos produktų gaudyklės.

Oras ir vanduo

„Pastato energinio naudingumo klasė – B. Įvertinus projektavimo užduotyje keliamus reikalavimus ir vietovės klimatines sąlygas, pastatas, jo šildymo, aušinimo, vėdinimo ir kitos inžinerinio aprūpinimo sistemos bei įrenginiai suprojektuoti taip, kad reikalingas eksploatacijai energijos kiekis būtų mažiausias“, – aiškino UAB „Conresta“ darbų vadovas P. Vysockij. Sanitarinėms ir higieninėms sąlygoms palaikyti patalpose suprojektuota mechaninė ventiliacija. Serviso remontiniame bare pasitelkiant vėdinimo sistemas sukurta dukartinė oro kaita ir sumontuotos dujų nutraukimo nuo automobilių išmetimo vamzdžių sistemos. Automobilių laikymo zonoje sumontuotos vėdinimo sistemos ištraukia užterštą orą ir tiekia lauko orą, tuo užtikrindamos leidžiamą CO koncentraciją. Šiltuoju metų laiku numatytas oro vėsinimas autosalonuose ir biurų patalpose. Tam suprojektuota vėsinimo sistema su vandenine šaldymo mašina. Patalpų oras vėsinamas ventiliatoriniais konvektoriais (fankoilais). Automobilių saugyklose suprojektuota ir įrengta mechaninė dūmų šalinimo sistema.

Geriamos kokybės vanduo į rekonstruojamą pastatą tiekiamas dviem įvadais: iš centralizuotų miesto vandentiekio tinklų. Esamas įvadas buvo perklotas, šulinys rekonstruotas. „Sostenos“ verslo centro sanitarinėse patalpose sumontuoti komfortabilūs, energiją ir vandenį tausojantys maišytuvai.

Grindinis šildymas

„Pastato šilumos vartotojams šiluma tiekiama iš miesto šilumos tinklų. Pastato patalpoms įrengta šildymo sistema atsižvelgiant į jų paskirtį“, – dėstė techninio projekto vadovas Darius Kirvaitis.

Biurų patalpose įrengtas grindinis šildymas – komfortiška, tyli ir efektyviai energiją naudojanti sistema, puikiai tinkanti komerciniuose pastatuose. Vieni svarbiausių įdiegtos sistemos pranašumų biurų pastatams – sistemos detalių patvarumas (vamzdžių eksploatacijos laikas gerokai viršija standartinius reikalavimus), mažos šildymo sąnaudos, nes sistema paremta žema temperatūra, patalpose nebūna skersvėjų, nekyla problemų dėl dulkių, besikaupiančių radiatoriuose.

Informacija apie objektą:

Sklypo plotas: 4 074 kv. m
Bendrasis pastato plotas: 11 837,67 kv. m
Pagrindinis pastato plotas: 5 932,85 kv. m
Aukštų skaičius: 7 aukštai ant žemės ir 2 aukštai po žeme
Pastato aukštis: 34,20 m
Energinio naudingumo klasė: C


Spindulinio šildymo sistema, suderinta su gera ventiliacijos šviežiu oru sistema, kaip yra „Sostenos“ verslo centre, užtikrina sveiką ir darbingą aplinką patalpose, todėl žmonės komfortiškai jaučiasi savo darbo vietoje. Nėra jokių matomų šildymo prietaisų, apribojimų, kaip išdėstyti baldus. Komercinės paskirties pastatai ypatingi tuo, kad ne visada aiškiai apibrėžtos atskiros zonos, neretai suplanuojami tik pagrindiniai patalpų skirstymai, o, pavyzdžiui, atskirų kabinetų sienos atsiranda vėliau, kai paaiškėja, kad patalpas nuomos. Tai turi didelės įtakos šildymo sistemos veikimo efektyvumui. 

Šviesa ir išmaniosios sistemos

UAB „BD Grupė“ „Sostenos“ verslo centre atliko elektros instaliacijos, ryšių, priešgaisrinių sistemų projektų ruošimo bei montavimo darbus, įrengė modernų apšvietimą. Pasak įmonės specialistų, sistemas teko adaptuoti prie jau veikiančių pastato inžinerinių tinklų.

„Darbo buvo tikrai daug, o besikeičiantys terminai jo tikrai nepalengvino, – sakė įmonės vadovas Paulius Bakšys. – Antro etapo darbus teko atlikti praktiškai per mėnesį, prie sėkmingo rezultato labai prisidėjo mūsų parteris „SLO Lithuania“, laiku tiekęs medžiagas. Buvo sumontuota apie 700 šviestuvų, daugiau kaip 2 000 elektros prietaisų, nutiesta daugiau kaip 30 kilometrų kabelių ir kt. Atliekant darbus buvo naudojamos kokybiškos, gerai žinomų gamintojų medžiagos, elektros prietaisai, skydeliai: ABB automatika, „OBO Beterman“ instaliaciniai loviai, „Schnaider ESMI “ priešgaisrinė sistema.

Konferencijų salėje UAB „BD Grupė“ sumontavo „ABB -free@home“ sistemą, leidžiančią išmaniai valdyti salės apšvietimo, šildymo sistemas naudojant planšetę, išmanųjį telefoną arba kompiuterį.

Estetiška komercinė erdvė

Administracinėse patalpose buvo sukurtas bendrųjų patalpų interjeras, o kitos patalpos paliktos lengvai transformuojamos pagal klientų poreikius. Pasak architektės A. Černauskienės, „Sostenos“ pastato interjeras saikingas, šviesus, atspindintis skirtingoms patalpoms keliamus reikalavimus. Autocentro sienos nudažytos neutralia, šiek tiek rusvo atspalvio turinčia spalva. Dizaineriai rekomenduoja rinktis žemei artimas spalvas, taip pat siūlo vengti baltos spalvos. Todėl visiškai baltos spalvos buvo atsisakyta tiek dėl estetikos, tiek dėl siekio, kad patalpos atrodytų šiuolaikiškai. Pasirinktas atspalvis tarsi sušildo erdvę, bet kartu ir išlaiko komercinių patalpų įvaizdį. Be to, šveitimui bei drėgmei itin atsparūs parinkti dažai puikiai tinka ir pastatų laiptinėms, kur vyksta nuolatinis judėjimas ir sienos linkusios išsitepti bei greitai dilti.

Reklama

Pagal STRUCTUM (autor. Asta Geibūnienė)

UAB „Conresta“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-09-12 15:12,      papildyta 2019-09-14 10:20, tikslinamas transportavimo laikas
Dėl sudėtingo oro sąlygų ir papildomų darbų transportavimas atidėtas šeštadienio vakarui. Alytaus bendrovė „Traidenis“ pradės Kauno kogeneracinei jėgainei skirto įrenginio – skruberio, dydžiu prilygstančio 12 aukštų namui, transportavimą. Vietomis bus ribojamas eismas.
nuotrauka
2019-09-12 09:46
Įmonė „Raseinių statyba“, įgyvendindama vieną iš sudėtingiausių technologiniu požiūriu objektų – „Intersurgical“ užsakymu statydama automatizuotą specialios paskirties sandėlį Pabradėje – būtinos statybinės technikos turėjo ieškoti užsienyje. Tai buvo tik vienas iš iššūkių, kuriuos teko įveikti gene...
nuotrauka
2019-09-10 11:00
Lietuvos paštas į savo tinklo atnaujinimą Kaune iki šių metų pabaigos investuos 610 tūkst. Eur – tiek numatyta skirti „miegamuosiuose“ mikrorajonuose šiuolaikiškiems pašto skyriams įrengti.
nuotrauka
2019-09-05 08:00
Savo žmones „Caverion Lietuva“ vadovas Egidijus Šydeikis vadina žvaigždžių komanda. Visomis prasmėmis: tiek inžinerinių žinių ir inovatyvumo, tiek požiūrio į gyvenimą, lankstumo ir įsiklausymo. Darbštūs, talentingi bei nuolat tobulėjantys darbuotojai – tai ir yra įmonės sėkmės pagrindas.
nuotrauka
2019-09-03 12:03
Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja verslą ir ekonominius procesus. Vykstantys pokyčiai neišvengiamai keičia ir darbų prigimtį, ir pačią darbo vietos koncepciją. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityj...
nuotrauka
2019-09-02 15:24
Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje, 14 numeriu pažymėtame sklype nauja mokykla iškilo greičiau nei per metus – praėjusių metų rugpjūčio 28 d. pradėtus darbus bendrovė „Merko statyba“ baigė šiemet pirmosiomis liepos dienomis, rugpjūčio 27 d. pastatas oficialiai perduotas savininkui.
nuotrauka
2019-09-02 09:44
Vilniaus oro uoste planuojama lėktuvų riedėjimo takų plėtra, leisianti orlaiviams atlikti mažiau sudėtingų manevrų bei sutrumpinti nutūpusių ir pakilimui riedančių lėktuvų riedėjimo laiką. Panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, numatoma praplatinti ir pailginti vieną esamą riedėjimo taką b...
nuotrauka
2019-09-02 08:00
Jau 40 metų „UNILIN“ kuria sprendimus pastatų sandarinimui ir šioje įmonių grupėje „tvarumas“ yra ne skambus žodis, o apgalvota strategija. „Tvarus mąstymas yra būtina sąlyga kiekviename mūsų įmonės lygmenyje. Kad ilgainiui sukeltum pokytį, turi dirbti ekologiškai ir sukurti žiedinę ekonomiką. Visuo...
nuotrauka
2019-08-30 11:13
Prie Balsių progimnazijos sparčiai kyla nauja pradinė mokykla, kurią lankys apie 600 moksleivių. Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius apsilankė statybų aikštelėje ir drauge su rangovais, UAB „Jungtiniai projektai“ atstovais aptarė darbų eigą.
nuotrauka
2019-08-30 11:03
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) pasirašė sutartį su UAB „Tilsta“ dėl viaduko, dar kitaip vadinamo „Nausodės viaduku“, virš kelio Panevėžys–Šiauliai, rekonstravimo. Pagal sutartį bus keičiamos viaduko perdangos (sijos), atnaujintos statinio dangos ...
nuotrauka
2019-08-29 13:05
Iki metų pabaigos Vilniuje duris atvers penki moduliniai darželiai. Keturiems iš jų – „Gabijėlei“, „Atžalėlei“, „Gintarėliui“ ir „Medynėliui“ – modulius pagamino ir tiekė bendrovė „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-08-29 08:32
Aplinkos ministerija toliau sėkmingai tęsia Klimato kaitos programą, jau patvirtinta kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tvarka, vis daugiau įmonių ir asmenų dalyvauja mažindami aplinkos taršą. Padažnėjus klimato atšilimo reiškiniams (liūtys, sausra, karštis), pasikeitė ir visuomenės požiūris. T...
nuotrauka
2019-08-28 14:12
Žaliausias Lietuvoje būsto projektas „Aeronamai“ tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu Baltijos šalyse būsto projektu, įvertintu dviem aukščiausios energinės klasės sertifikatais. Negana to, visą reikiamą elektros energiją – ir skirtą šildymui, vėsinimui ar vėdinimui, ir kasdienėms gyventojų reikmėms...
nuotrauka
2019-08-27 15:58
Nuo rugpjūčio pradžios bendrovėje „Dzūkijos statyba“ – pokyčiai. Įmonės generalinio direktoriaus pareigas eina naujas vadovas – Edvardas Mačiulaitis.
nuotrauka
2019-08-27 14:06
Vilniaus Balsių rajone jau metus veikiančiam 6,5 mln. eurų vertės prekybos ir paslaugų centrui „Žali“ suteiktas BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) galutinis sertifikatas. Centrą pastatė bendrovė „Eikos statyba“.
nuotrauka
2019-08-27 10:18
Jau 2022-aisiais Kauno oro uostas keleivius planuoja pasitikti atsinaujinęs – didesnis, erdvesnis ir patogesnis. Pokyčius diktuoja sparčiai augantys oro transportu keliaujančių srautai. Keleivių terminalo plėtros projekto architektas Gintautas Natkevičius pažymi, kad šiame oro uosto plėtros etape nu...
nuotrauka
2019-08-27 09:39
Nors Europa Sąjunga draudžia šalinti senas padangas sąvartynuose, tačiau nemažai jų ten dar patenka. Visgi pasaulyje atsiranda naujų sprendimų, kaip efektyviai panaudoti senas padangas.
nuotrauka
2019-08-26 09:38
Nauji „Cat“ mini ekskavatoriai nuo didžiųjų ekskavatorių skiriasi dydžiu ir svoriu, tačiau išmanumu mažai kuo nusileidžia didžiosioms kasimo mašinoms. Tai universali ir nepamainoma smulkioji statybinė technika, kuri dabar dar efektyvesnė, taupesnė ir patogesnė nei bet kada.
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-08-21 15:38
Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., oficialiai paskelbta naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos statybos pradžia. Į pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė su pranešimu apie mokyklos siekius ir laukiamus pokyčius.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...