2020 rugpjūčio 6 d. ketvirtadienis, 1:05
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Statinių šiltinimo lyderiu“ tapusios UAB „Dauniškis“ ir KO vadovas: mes įpratę dirbti gerai, o sėkmę lemia stabilus kolektyvas ir teisingi sprendimai

Viktorija MITKUTĖ      2015-10-28 06:01,      Papildyta nuotraukų galerija 2015-10-30 13:00
Šioje istorijoje – laimėtojų tikrai daugiau negu du. Pirmasis – tik šiemet įsteigto apdovanojimo „Statinių šiltinimo lyderis“ laureatais tapę statybos ir pastatų atnaujinimo meistrai iš Utenos UAB „Dauniškis“ ir KO. Anot apdovanojimo iniciatorės Lietuvos polistireninio putplasčio asociacijos, uteniškiai šio apdovanojimo nusipelnė už gerą darbą vienu iš modernizavimo lyderių Lietuvoje vadinamoje Ignalinoje.
nuotrauka
Polistireniniu putplasčiu apšiltintuose modernizuotuose namuose ignaliniečiai sutaupo daugiau kaip 50 proc. šilumos energijos. UAB „Dauniškis“ ir KO nuotr.


Minimos įmonės
Dauniškis ir Ko, UAB
CPO LT, VŠĮ
PPA (Polistireninio putplasčio asociacija),
O antrasis laimėtojas – gausus būrys ignaliniečių, gyvenančių keliose dešimtyse daugiabučių, kuriuos apšiltino ir energiškai efektyvesniais pavertė Utenos bendrovės specialistai.

Atnaujino pusę Ignalinos

Ignalina, neseniai paskelbusi apie viešųjų pastatų rajone atnaujinimo pabaigtuves, artėja ir prie daugiabučių modernizavimo pabaigos – skaičiuojama, kad baigiantis 2015-iesiems energiškai efektyviais šiame mieste jau bus laikoma maždaug 85 proc. daugiabučių gyvenamųjų namų. Maždaug pusę iš jų atnaujino bendrovė „Dauniškis“ ir KO.

Sėkmingai CPO LT skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose dalyvaujanti uteniškių bendrovė su Ignalinos butų ūkiu buvo pasirašiusi genrangos sutartį dėl 20-ies namų atnaujinimo, o pagal subrangos sutartį atnaujino dar 6 namus. Tarp jų buvo ir penkiaaukščių, ir šešiaaukščių, ir triaukščių.

Gal todėl, kad „praktiškai pusė šiame mieste renovuotų gyvenamųjų namų – mūsų darbas, ir pelnėme nominaciją“, svarsto UAB „Dauniškis“ ir KO generalinis direktorius Alvydas Rudokas. Ignalinoje jo vyrai jau įprato jaustis kaip namuose: per pastaruosius dvejus metus įmonės atliktų daugiabučių modernizavimo darbų apimtys pagal sutartis, sudarytas per CPO LT, Ignalinoje buvo pačios didžiausios.

„Visi darbai, kuriuos jie turėjo atlikti ir kaip rangovai, ir kaip subrangovai, jau baigti. Atnaujinant 6 paskutinius namus rangovai buvo kita statybos kompanija, tačiau subrangovais jie pakvietė būtent UAB „Dauniškis“ ir KO“, – pasakoja „Ignalinos butų ūkio“ direktorius Antanas Gylys.

Ignaliniečiai pasirinko polistireninį putplastį

Kokiomis medžiagomis bus apšiltintas modernizuojamas daugiabutis, priklauso nuo to, ko nori gyventojai. Pavyzdžiui, Molėtuose, kur uteniškių bendrovė modernizavo 8 gyvenamuosius namus, 6 namų butų savininkai pasirinko vėdinamas fasado sistemas, o visi 26 daugiabučiai namai, kuriuos UAB „Dauniškis“ ir KO modernizavo Ignalinoje, apšiltinti 15-18 cm polistireninio putplasčio sluoksniu.

(Nuotraukoje: Polistireniniu putplasčiu apšiltinamas daugiabutis gyvenamasis namas Ignalinoje. Redakcijos archyvo nuotr.)

Ignaliniečiai, pasakoja A. Gylys, galėjo rinktis vėdinamus, mineraline vata arba polistireniniu putplasčiu apšiltintus tinkuojamus fasadus. Daugumos namų butų savininkai pasirinko tinkuojamus fasadus. „Tai buvo jų pasirinkimas ir tai buvo numatyta investiciniame projekte, – pastebi Ignalinos butų ūkio vadovas, o į klausimą, kas lėmė tokį pasirinkimą, atsako: – Įrengti ventiliuojamą fasadą kainuoja gerokai brangiau, negu apšiltinti namą kitais būdais, o apšiltinti modernizuojamą namą polistireniniu putplasčiu – pigiausia. Bet jeigu vertinsime, kiek šilumos bus sutaupyta, rezultatas bus lygiai toks pats“.

Jam pritaria ir A. Rudokas. Pasak jo, uteniškiai, modernizuojantys gyvenamuosius ir viešuosius pastatus įvairiose Lietuvos vietose ir įvaldę įvairias technologijas, patys įsitikino, kad šilumos sutaupoma tiek pat.

„Tai architektų ir gyventojų skonio reikalas, nes vėdinami fasadai ir fasadai, apšiltinti mineraline vata ar polistireniniu putplasčiu, atrodo skirtingai. Be to, vėdinami fasadai gerokai brangesni. Apšiltinimas mineraline vata taip pat kainuoja brangiau negu polistireniniu putplasčiu. Kita vertus, gyvenimas parodė, kad šilumos visais trimis atvejais sutaupoma tiek pat“, – sako jis ir priduria, kad meistrams dirbti su polistireniniu putplasčiu patogiau, o dėl to darbai dar sparčiau juda.

Vokiečių patirtis rodo, kad tinkuojamų ir vėdinamų šiltinimo sistemų ilgaamžiškumas yra vienodas.

Uteniškiai dirbo gerai

Pasak UAB „Dauniškis“ ir KO vadovo, modernizuoti gyvenamuosius namus sunkiau negu mokyklą ar vaikų darželį, nes pačiame modernizavimo procese dalyvauja daugiau asmenų su savo poreikiais bei nuomone. Todėl labai svarbu rasti visiems priimtiną sprendimą. Tačiau daugiabučių modernizavimo iniciatorius Ignalinoje – rajono savivaldybė, o užsakovas – savivaldybės įmonė „Ignalinos butų ūkis“, todėl nemažai lėmė ir bendravimas su šia įmone. Problemos, anot A. Rudoko, kyla tuomet, kai rangovas ką nors įsivaizduoja vienaip, o užsakovas kitaip, bet šiuo atveju visi kartu siekė bendro tikslo.

„Statyboje nei užsakovas, nei rangovas negali priimti vienašališko sprendimo, reikia bendrai dirbti, jei nori pasiekti gerų rezultatų. O Ignalinoje mes dirbom ieškodami bendrų sprendimų dėl iškilusių klausimų, atsiradusias problemas sprendėme geranoriškai bendradarbiaudami vieni su kitais. Daug prisidėjo ir patyrę darbų vykdytojai Pavelas Radvinskis ir Kęstutis Juška, kurie ne tik vadovavo Ignalinoje dirbusiems specialistams, bet ir nuolat bendravo su gyventojais išklausydami jų nuomonę, pretenzijas ir atsakydami į jiems rūpimus klausimus“, – pabrėžia A. Rudokas.

Sėkmingu bendradarbiavimu džiaugiasi ir A. Gylys: „Yra pora įmonių, kurios Ignalinoje labai atsilieka nuo darbų atlikimo grafiko, bet dauguma rangovų dirbo gerai. „Dauniškis“ ir KO visus šio etapo darbus baigė laiku ir jokių didesnių problemų su jais neturėjome. Dirbome draugiškai ir visada rasdavome visiems priimtiną sprendimą. Ir dabar jie niekada neatsisako atvažiuoti, jei kokių problemų kyla – laikosi susitarimo.“

(Nuotraukoje: modernizuotas daugiabutis gyvenamasis namas Vasario 16-osios gatvėje, Ignalinoje. UAB „Dauniškis" ir KO archyvo nuotr.) 

Sėkmę lemia kolektyvas

Apdovanojimo „Statinių šiltinimo lyderis“ laureatės UAB „Dauniškis“ ir KO vadovas tikina, kad gerai dirbti stengiasi ne dėl apdovanojimų – tiesiog jie taip įpratę. O sėkmę įmonei atnešė stabilus savo darbą išmanančių darbuotojų kolektyvas.

„Ir Ignalinoje, ir kitur beveik visus darbus atlieka mūsų įmonės specialistai. Kartais kviečiame į pagalbą subrangovus, su kuriais dirbome jau ne viename objekte ir pasitikime. O jei pamatome, kad subrangovas šiek tiek „sušlubuoja“, į pagalbą tame objekte siunčiame savo darbuotojus, kad darbus atliktume laiku ir kokybiškai“, – aiškina A. Rudokas.

Į klausimą, kodėl tame pačiame mieste, tokiomis pačiomis sąlygomis vieni sugeba visus darbus atlikti laiku, o kiti rangovai atsilieka nuo grafiko, jis atsako: „Kai kurių statybinių kompanijų vadovai galvoja, kad kai laimės konkursą, pasisamdys subrangovą ir pasiims savo procentus, o jeigu neras – pasisamdys vietinių. Ir Ignalinoje mes matėme skelbimų, kad ieškoma darbuotojų. Bet taip neišeina. Nėra tiek vietinių žmonių, kurie mokėtų atlikti darbus, todėl randa tik vieną kitą, o didžioji dalis gali dirbti tik pagalbiniais darbininkais. Todėl tie, kurie neturi savų patyrusių specialistų, ir vėluoja.“

Pagerbdami geriausius skatiname kokybiškai dirbti ir kitus

Tapti pirmaisiais apdovanojimo „Statinių šiltinimo lyderis“ laureatais siekė keliolika pretendentų – ir įmonės, ir aukštos kvalifikacijos projektuotojai, techniniai pastatų modernizavimo projektų prižiūrėtojai, konsultantai.

Komisija, kurioje dalyvavo ne tik apdovanojimą inicijavusios Polistireninio putplasčio asociacijos, bet ir Aplinkos ministerijos, Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), Architektų rūmų, Lietuvos statybos inžinierių sąjungos atstovai, vertino ir darbo kokybę, ir modernizuotų pastatų energinį efektyvumą, ir daugelį kitų dalykų.

„Darbus, kuriuos UAB „Dauniškis“ ir KO atliko Ignalinoje, labai gerai įvertino ir ministerijos specialistai, ir gyventojai, ir Ignalinos savivaldybės vadovai – tiek ankstesnis meras, europarlamentaras Bronis Ropė, tiek dabartinis meras Henrikas Šiaudinis. Apžiūrėję šios įmonės specialistų modernizuotus gyvenamuosius namus, mes taip pat įsitikinome, kad jų darbo kokybė yra gera, apšiltintuose pastatuose sutaupoma daugiau kaip 50 proc. šilumos energijos“, – sako Lietuvos polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas dr. Česlovas Ignatavičius.

Jo teigimu, dabar, kai visoje Lietuvoje įsibėgėjo senų pastatų atnaujinimas ir šiltinimas, labai svarbu pagerbti geriausiai ir sąžiningiausiai šioje srityje dirbančias įmones ir specialistus. Būtent todėl Lietuvos polistireninio putplasčio asociacija ir inicijavo apdovanojimą „Statinių šiltinimo lyderis“, kurio pirmaisiais laureatais minint Statybininkų dieną šiemet paskelbta dar viena įmonė ir du techninių projektų prižiūrėtojai. Tai UAB „Alvista“ (Alytus) bei inžinieriai Vytautas Rimkus (Klaipėda) ir Vydas Stasiulaitis (Kaunas).  

(Nuotraukoje: iš dešinės – A. Rudokas, Č. Ignatavičius, aplinkos ministras K. Trečiokas, V. Rimkus, V. Stasiulaitis. LSA archyvo nuotr.)

Pasak Č. Ignatavičiaus, apdovanojimas „Statinių šiltinimo lyderis“ taps kasmetiniu – kiekvienais metais per nacionalinę Statybininkų dienos šventę bus pagerbiamos daugiausiai šioje srityje nuveikusios įmonės bei geriausi projektuotojai ir techniniai projektų prižiūrėtojai.

„Aš manau, kad toks šiltinimo lyderių pagerbimas skatins kokybiškai dirbti ir kitus šiame visai Lietuvai svarbiame darbe dalyvaujančius specialistus“, – tikisi Polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas Č. Ignatavičius. 

Reklama

Galerijoje – UAB „Dauniškis" ir KO modernizuoti daugiabučiai gyvenamieji namai Ignalinoje. UAB „Dauniškis" ir KO archyvo nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2020-07-03 11:54
Dešimtajame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) suvažiavime birželio 30 d. įmonių atstovams buvo įteikti „Lietuvos metų eksportuotojo“ ir Vytauto Andriaus Graičiūno nominacijos apdovanojimai.
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-07-01 09:26
Antradienį apdovanoti geriausi 2019 m. Lietuvos skaitmeninės statybos projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) rengiamame konkurse „Lietuvos BIM projektai” 8-iose kategorijose apdovanojimus pasidalijo tiek viešojo, tiek privataus sektorių statybos projektai, įg...
nuotrauka
2020-06-02 09:19
Šių metų pradžioje pristačiusi visiems atvirą trimatį Vilniaus žemėlapį, miesto savivaldybė sėkmingai naudojasi juo ir pati – tiek planuodama pokyčius, tiek tikrindama projektų kokybę.
nuotrauka
2020-03-09 09:56
Yvonne Farrell ir Shelley McNamara, airių architektės ir „Grafton Architects“ bendrasavininkės, tapo 47-ąja ir 48-ąja Pritzkerio architektūros premijos laureatėmis. Pritzkerio premija – garbingiausias architektūros srities apdovanojimas, prilyginamas Nobelio premijai.
nuotrauka
2020-03-04 12:25
„Reikia atkakliai siekti tikslo, ieškoti būdų įgyvendinti idėją, kuria tiki ir nebijoti“, – sėkmingo verslo paslaptimis dalijasi teisės, buhalterijos, verslo, mokesčių konsultacijų paslaugų įmonės „Justicija“ vadovas Vaidas Šalaševičius. Be darbo savo įmonėje jis įsteigė ne vieną verslininkus vienij...
nuotrauka
2020-03-02 17:18
Europos Komisija įvertino Kauno pastangas darnaus judumo srityje. Kasmetiniuose Europos mobilumo savaitės (angl. European mobility week) apdovanojimuose tarp 36 nominantų iš viso Senojo žemyno Kauno miestas pateko į geriausiųjų trejetuką darnaus judumo planavimo kategorijoje. Dėl tarptautinio įverti...
nuotrauka
2020-02-18 14:16
Iki balandžio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami geriausi 2019 m. Baltijos šalių architektūros mokyklų absolventų – bakalaurų ir magistrų – baigiamieji darbai.
nuotrauka
2020-02-12 15:50
Šiemet „Europos ateities miestų ir regionų“ (angl. European Cities and Regions of the Future 2020/21) reitinguose tarp lyderių – Kauno miestas ir regionas. Tai investicijų reitingas, kurį pateikia „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ kasmet leidžiamas žurnalas „fDi Mag...
nuotrauka
2020-02-11 10:09
Bendrovė „Justicija“, teikianti buhalterinės apskaitos, teisines bei ekspertų paslaugas, pernai paminėjo 15-ąsias veiklos metines. Sukaktis buvo paminėta ne tik su gimtadienio tortu, bet ir praplečiant veiklų spektrą – prie jau vykdomų veiklų, susijusių su verslo, teisės, buhalterinių ir kitų klausi...
nuotrauka
2020-02-07 17:01
Apdovanojimas už metų darbą – Klaipėdos miesto vėliava – šiemet bus įteikta vieną didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse bendradarbystės erdvę „Light House“ įkūrusiam Šarūnui Butkui bei visai jo komandai. Tokiam siūlymui šiandien, vasario 7 d., pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos koleg...
nuotrauka
2020-01-31 14:10
Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose daugiausiai apdovanojimų pelnė Lietuvos statybininkų asociacijos įmonės: LAYHER BALTIC, CRAMO ir SDG.
nuotrauka
2020-01-27 11:57
Modernus biurų dangoraižis „3BURĖ“ po daugiau nei 10 metų pertraukos užbaigė trijų burių verslo kompleksą Vilniaus Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankryžoje. 2018 m. iškilusi „3BURĖ“ iš kitų verslo centrų išskiria įdiegtais inovatyviais sprendimais ir ypatingu dėmesiu ekologijai.
nuotrauka
2020-01-24 07:31
Vienas įspūdingiausių Lietuvoje iškilusių statinių – pasaulines architektūros madas diktuojančio Danielio Libeskindo suprojektuotas MO muziejus – po metų nuo atidarymo jau įvertintas ne tik Lietuvoje – pelnytas „Lietuvos metų gaminio 2019“ aukso medalis, bet ir tarptautinėje rinkoje – įtrauktas į įv...
nuotrauka
2020-01-14 09:29
Įrengiant bendrovės „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechą, generalinis rangovas UAB „Montuotojas“ pagamino ir sumontavo apie 700 tonų metalinių konstrukcijų. Toks konstrukcijų kiekis buvo pagamintas ir sumontuotas per metus. Trumpas terminas tokios apimties darbams kėlė nemažai į...
nuotrauka
2020-01-09 13:19
„Įvertini savo įmonės patirtį ir žengi vieną žingsnį į priekį. Tiek, kiek įmonė turi realaus potencialo, – sako bendrovės „Požeminiai darbai“ generalinis direktorius Raimondas Baikštys, akcentuodamas, kad tik toks gerai apgalvotas ir įvertintas žingsnis skatina tobulėjimą ir duoda galimybę siekti na...
nuotrauka
2020-01-07 10:57
Bendra Lietuvos ir Čekijos bendrovė „Grinduva“ jau penkerius pastaruosius metus fiksuoja 1–4 proc. metinį augimą. Specializuotų grindų įrengimo srityje veikianti įmonė nuosaikų augimą pasirinko sąmoningai.
nuotrauka
2019-12-16 11:55
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Šiemet Pirklių klube gruodžio 12 d. vykusioje šventėje skambėjo palinkėjimai artėjančių švenčių bei naujųjų metų proga ir...
nuotrauka
2019-12-15 10:02
per iškilmes Varšuvos universitete Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo ir dialogo forumas pagerbė labiausiai dvišalių santykių vystymui nusipelniusius asmenis ir įmones. Verslo kategorijoje, kuriant teigiamus santykius tarp lietuvių ir lenkų verslo įmonių, apdovanota AB „Kauno tiltai“. Bendrovės v...
nuotrauka
2019-12-12 11:38
Ketvirtadienį, gruodžio 12 d., Pirklių klube 23-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” apdovanojimai. Apdovanojimams buvo nominuotos 74 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 25-os šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...