2019 lapkričio 20 d. trečiadienis, 13:50
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Statinių šiltinimo lyderiu“ tapusios UAB „Dauniškis“ ir KO vadovas: mes įpratę dirbti gerai, o sėkmę lemia stabilus kolektyvas ir teisingi sprendimai

Viktorija MITKUTĖ      2015-10-28 06:01,      Papildyta nuotraukų galerija 2015-10-30 13:00
Šioje istorijoje – laimėtojų tikrai daugiau negu du. Pirmasis – tik šiemet įsteigto apdovanojimo „Statinių šiltinimo lyderis“ laureatais tapę statybos ir pastatų atnaujinimo meistrai iš Utenos UAB „Dauniškis“ ir KO. Anot apdovanojimo iniciatorės Lietuvos polistireninio putplasčio asociacijos, uteniškiai šio apdovanojimo nusipelnė už gerą darbą vienu iš modernizavimo lyderių Lietuvoje vadinamoje Ignalinoje.
nuotrauka
Polistireniniu putplasčiu apšiltintuose modernizuotuose namuose ignaliniečiai sutaupo daugiau kaip 50 proc. šilumos energijos. UAB „Dauniškis“ ir KO nuotr.


Minimos įmonės
Dauniškis ir Ko, UAB
CPO LT, VŠĮ
Polistireninio putplasčio asociacija (PPA),
O antrasis laimėtojas – gausus būrys ignaliniečių, gyvenančių keliose dešimtyse daugiabučių, kuriuos apšiltino ir energiškai efektyvesniais pavertė Utenos bendrovės specialistai.

Atnaujino pusę Ignalinos

Ignalina, neseniai paskelbusi apie viešųjų pastatų rajone atnaujinimo pabaigtuves, artėja ir prie daugiabučių modernizavimo pabaigos – skaičiuojama, kad baigiantis 2015-iesiems energiškai efektyviais šiame mieste jau bus laikoma maždaug 85 proc. daugiabučių gyvenamųjų namų. Maždaug pusę iš jų atnaujino bendrovė „Dauniškis“ ir KO.

Sėkmingai CPO LT skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose dalyvaujanti uteniškių bendrovė su Ignalinos butų ūkiu buvo pasirašiusi genrangos sutartį dėl 20-ies namų atnaujinimo, o pagal subrangos sutartį atnaujino dar 6 namus. Tarp jų buvo ir penkiaaukščių, ir šešiaaukščių, ir triaukščių.

Gal todėl, kad „praktiškai pusė šiame mieste renovuotų gyvenamųjų namų – mūsų darbas, ir pelnėme nominaciją“, svarsto UAB „Dauniškis“ ir KO generalinis direktorius Alvydas Rudokas. Ignalinoje jo vyrai jau įprato jaustis kaip namuose: per pastaruosius dvejus metus įmonės atliktų daugiabučių modernizavimo darbų apimtys pagal sutartis, sudarytas per CPO LT, Ignalinoje buvo pačios didžiausios.

„Visi darbai, kuriuos jie turėjo atlikti ir kaip rangovai, ir kaip subrangovai, jau baigti. Atnaujinant 6 paskutinius namus rangovai buvo kita statybos kompanija, tačiau subrangovais jie pakvietė būtent UAB „Dauniškis“ ir KO“, – pasakoja „Ignalinos butų ūkio“ direktorius Antanas Gylys.

Ignaliniečiai pasirinko polistireninį putplastį

Kokiomis medžiagomis bus apšiltintas modernizuojamas daugiabutis, priklauso nuo to, ko nori gyventojai. Pavyzdžiui, Molėtuose, kur uteniškių bendrovė modernizavo 8 gyvenamuosius namus, 6 namų butų savininkai pasirinko vėdinamas fasado sistemas, o visi 26 daugiabučiai namai, kuriuos UAB „Dauniškis“ ir KO modernizavo Ignalinoje, apšiltinti 15-18 cm polistireninio putplasčio sluoksniu.

(Nuotraukoje: Polistireniniu putplasčiu apšiltinamas daugiabutis gyvenamasis namas Ignalinoje. Redakcijos archyvo nuotr.)

Ignaliniečiai, pasakoja A. Gylys, galėjo rinktis vėdinamus, mineraline vata arba polistireniniu putplasčiu apšiltintus tinkuojamus fasadus. Daugumos namų butų savininkai pasirinko tinkuojamus fasadus. „Tai buvo jų pasirinkimas ir tai buvo numatyta investiciniame projekte, – pastebi Ignalinos butų ūkio vadovas, o į klausimą, kas lėmė tokį pasirinkimą, atsako: – Įrengti ventiliuojamą fasadą kainuoja gerokai brangiau, negu apšiltinti namą kitais būdais, o apšiltinti modernizuojamą namą polistireniniu putplasčiu – pigiausia. Bet jeigu vertinsime, kiek šilumos bus sutaupyta, rezultatas bus lygiai toks pats“.

Jam pritaria ir A. Rudokas. Pasak jo, uteniškiai, modernizuojantys gyvenamuosius ir viešuosius pastatus įvairiose Lietuvos vietose ir įvaldę įvairias technologijas, patys įsitikino, kad šilumos sutaupoma tiek pat.

„Tai architektų ir gyventojų skonio reikalas, nes vėdinami fasadai ir fasadai, apšiltinti mineraline vata ar polistireniniu putplasčiu, atrodo skirtingai. Be to, vėdinami fasadai gerokai brangesni. Apšiltinimas mineraline vata taip pat kainuoja brangiau negu polistireniniu putplasčiu. Kita vertus, gyvenimas parodė, kad šilumos visais trimis atvejais sutaupoma tiek pat“, – sako jis ir priduria, kad meistrams dirbti su polistireniniu putplasčiu patogiau, o dėl to darbai dar sparčiau juda.

Vokiečių patirtis rodo, kad tinkuojamų ir vėdinamų šiltinimo sistemų ilgaamžiškumas yra vienodas.

Uteniškiai dirbo gerai

Pasak UAB „Dauniškis“ ir KO vadovo, modernizuoti gyvenamuosius namus sunkiau negu mokyklą ar vaikų darželį, nes pačiame modernizavimo procese dalyvauja daugiau asmenų su savo poreikiais bei nuomone. Todėl labai svarbu rasti visiems priimtiną sprendimą. Tačiau daugiabučių modernizavimo iniciatorius Ignalinoje – rajono savivaldybė, o užsakovas – savivaldybės įmonė „Ignalinos butų ūkis“, todėl nemažai lėmė ir bendravimas su šia įmone. Problemos, anot A. Rudoko, kyla tuomet, kai rangovas ką nors įsivaizduoja vienaip, o užsakovas kitaip, bet šiuo atveju visi kartu siekė bendro tikslo.

„Statyboje nei užsakovas, nei rangovas negali priimti vienašališko sprendimo, reikia bendrai dirbti, jei nori pasiekti gerų rezultatų. O Ignalinoje mes dirbom ieškodami bendrų sprendimų dėl iškilusių klausimų, atsiradusias problemas sprendėme geranoriškai bendradarbiaudami vieni su kitais. Daug prisidėjo ir patyrę darbų vykdytojai Pavelas Radvinskis ir Kęstutis Juška, kurie ne tik vadovavo Ignalinoje dirbusiems specialistams, bet ir nuolat bendravo su gyventojais išklausydami jų nuomonę, pretenzijas ir atsakydami į jiems rūpimus klausimus“, – pabrėžia A. Rudokas.

Sėkmingu bendradarbiavimu džiaugiasi ir A. Gylys: „Yra pora įmonių, kurios Ignalinoje labai atsilieka nuo darbų atlikimo grafiko, bet dauguma rangovų dirbo gerai. „Dauniškis“ ir KO visus šio etapo darbus baigė laiku ir jokių didesnių problemų su jais neturėjome. Dirbome draugiškai ir visada rasdavome visiems priimtiną sprendimą. Ir dabar jie niekada neatsisako atvažiuoti, jei kokių problemų kyla – laikosi susitarimo.“

(Nuotraukoje: modernizuotas daugiabutis gyvenamasis namas Vasario 16-osios gatvėje, Ignalinoje. UAB „Dauniškis" ir KO archyvo nuotr.) 

Sėkmę lemia kolektyvas

Apdovanojimo „Statinių šiltinimo lyderis“ laureatės UAB „Dauniškis“ ir KO vadovas tikina, kad gerai dirbti stengiasi ne dėl apdovanojimų – tiesiog jie taip įpratę. O sėkmę įmonei atnešė stabilus savo darbą išmanančių darbuotojų kolektyvas.

„Ir Ignalinoje, ir kitur beveik visus darbus atlieka mūsų įmonės specialistai. Kartais kviečiame į pagalbą subrangovus, su kuriais dirbome jau ne viename objekte ir pasitikime. O jei pamatome, kad subrangovas šiek tiek „sušlubuoja“, į pagalbą tame objekte siunčiame savo darbuotojus, kad darbus atliktume laiku ir kokybiškai“, – aiškina A. Rudokas.

Į klausimą, kodėl tame pačiame mieste, tokiomis pačiomis sąlygomis vieni sugeba visus darbus atlikti laiku, o kiti rangovai atsilieka nuo grafiko, jis atsako: „Kai kurių statybinių kompanijų vadovai galvoja, kad kai laimės konkursą, pasisamdys subrangovą ir pasiims savo procentus, o jeigu neras – pasisamdys vietinių. Ir Ignalinoje mes matėme skelbimų, kad ieškoma darbuotojų. Bet taip neišeina. Nėra tiek vietinių žmonių, kurie mokėtų atlikti darbus, todėl randa tik vieną kitą, o didžioji dalis gali dirbti tik pagalbiniais darbininkais. Todėl tie, kurie neturi savų patyrusių specialistų, ir vėluoja.“

Pagerbdami geriausius skatiname kokybiškai dirbti ir kitus

Tapti pirmaisiais apdovanojimo „Statinių šiltinimo lyderis“ laureatais siekė keliolika pretendentų – ir įmonės, ir aukštos kvalifikacijos projektuotojai, techniniai pastatų modernizavimo projektų prižiūrėtojai, konsultantai.

Komisija, kurioje dalyvavo ne tik apdovanojimą inicijavusios Polistireninio putplasčio asociacijos, bet ir Aplinkos ministerijos, Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), Architektų rūmų, Lietuvos statybos inžinierių sąjungos atstovai, vertino ir darbo kokybę, ir modernizuotų pastatų energinį efektyvumą, ir daugelį kitų dalykų.

„Darbus, kuriuos UAB „Dauniškis“ ir KO atliko Ignalinoje, labai gerai įvertino ir ministerijos specialistai, ir gyventojai, ir Ignalinos savivaldybės vadovai – tiek ankstesnis meras, europarlamentaras Bronis Ropė, tiek dabartinis meras Henrikas Šiaudinis. Apžiūrėję šios įmonės specialistų modernizuotus gyvenamuosius namus, mes taip pat įsitikinome, kad jų darbo kokybė yra gera, apšiltintuose pastatuose sutaupoma daugiau kaip 50 proc. šilumos energijos“, – sako Lietuvos polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas dr. Česlovas Ignatavičius.

Jo teigimu, dabar, kai visoje Lietuvoje įsibėgėjo senų pastatų atnaujinimas ir šiltinimas, labai svarbu pagerbti geriausiai ir sąžiningiausiai šioje srityje dirbančias įmones ir specialistus. Būtent todėl Lietuvos polistireninio putplasčio asociacija ir inicijavo apdovanojimą „Statinių šiltinimo lyderis“, kurio pirmaisiais laureatais minint Statybininkų dieną šiemet paskelbta dar viena įmonė ir du techninių projektų prižiūrėtojai. Tai UAB „Alvista“ (Alytus) bei inžinieriai Vytautas Rimkus (Klaipėda) ir Vydas Stasiulaitis (Kaunas).  

(Nuotraukoje: iš dešinės – A. Rudokas, Č. Ignatavičius, aplinkos ministras K. Trečiokas, V. Rimkus, V. Stasiulaitis. LSA archyvo nuotr.)

Pasak Č. Ignatavičiaus, apdovanojimas „Statinių šiltinimo lyderis“ taps kasmetiniu – kiekvienais metais per nacionalinę Statybininkų dienos šventę bus pagerbiamos daugiausiai šioje srityje nuveikusios įmonės bei geriausi projektuotojai ir techniniai projektų prižiūrėtojai.

„Aš manau, kad toks šiltinimo lyderių pagerbimas skatins kokybiškai dirbti ir kitus šiame visai Lietuvai svarbiame darbe dalyvaujančius specialistus“, – tikisi Polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas Č. Ignatavičius. 

Reklama

Galerijoje – UAB „Dauniškis" ir KO modernizuoti daugiabučiai gyvenamieji namai Ignalinoje. UAB „Dauniškis" ir KO archyvo nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2019-11-05 10:16
Dienraščio „Verslo žinios“ jau devintus metus rengiamuose Verslo lyderių apdovanojimuose Jaunojo Metų CEO titulą pelnė Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jo įsitikinimu, dabar yra Lietuvos aukso amžius, k...
nuotrauka
2019-10-12 09:37
Minint Vietos savivaldos dieną sostinėje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės.
nuotrauka
2019-10-07 09:55
Šeštadienį baigėsi tris dienas trukusi kasmetinė paroda „Baldai Interjeras Dizainas 2019“. Vienas iš svarbiausių parodos renginių – Dizaino apdovanojimai. Šiemet tarptautinė žiuri pirmąją vietą skyrė originalios formos ir kelių atspalvių stalui „Lauro lapas“, kurį sukūrė studijos „KiTAIP“ dizainerė ...
nuotrauka
2019-10-04 08:07
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijoje rugsėjo 26–28 dienomis vyko inovacijų paroda „Inno panorama 2019“, pristatanti įvairias inovacijas ir naujoves. Renginyje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių, kurie pristatė naujausius išradimus. Pastarieji palengvins darbą ne tik stambiesiems ...
nuotrauka
2019-09-09 09:20,      papildyta 2019-09-09 10:20, pildoma nuotraukomis
Rugsėjo 7 d. Klaipėdoje įvyko jau 20-oji Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojama Statybininkų dienos šventė, pritraukusi beveik 400 dalyvių iš visos Lietuvos.
nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos