2019 spalio 19 d. šeštadienis, 14:48
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Statyboje – mažiau žūčių ir sunkių sužalojimų

2016-08-11 09:09
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad šių metų rugpjūčio pradžios išankstiniais duomenimis, buvo gauti 27 pranešimai apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 80 pranešimų – apie sunkiai sužalotuosius darbe. Palyginti su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu, žūčių darbe skaičius išliko panašus, sunkių nelaimingų atsitikimų darbe dešimčia sumažėjo.
nuotrauka
Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, išskirtina statyba – joje šiais metais dvigubai mažiau ir žūčių, ir sunkių sužalojimų. Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Žūtys ten, kur jų pernai nebuvo

Nuo metų pradžios daugiausiai nelaimingų atsitikimų darbe įvyko apdirbamojoje pramonėje – 5 mirtini ir 9 sunkūs, transporto įmonėse – 5 mirtini ir 18 sunkių, statybos įmonėse – 4 mirtini ir 14 sunkių, žemės ūkio įmonėse – 3 mirtini ir 8 sunkūs. 

Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, išskirtina statyba – joje šiais metais dvigubai mažiau ir žūčių, ir sunkių sužalojimų; perpus mažiau sunkių traumų ir apdirbamojoje pramonėje. Tačiau tokių nelaimių daugiau įvyko žemės ūkyje, miškininkystėje. Net 3 mirtini atvejai šiemet didmeninės ir mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių remonto įmonėse, o pernai tuo pačiu laikotarpiu žūčių jose nebuvo.

Pavojingais darbais išlieka statybos remonto, sandėliavimo, transportavimo, pakrovimo, iškrovimo bei techninių priemonių, mechanizmų, darbo įrenginių remonto, aptarnavimo darbai – sunkūs sužalojimai ir žūtys atliekant šiuos darbus sudaro apie pusę visų šalyje įvykusių sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe.

Krintama iš aukštai, žaloja daiktai, galvijai ir keleiviai

„Sunkių nelaimingų atsitikimų darbe tyrimai rodo, kad apie trečdalis tokių nelaimių įvyko žmogui nukritus iš aukštai,“ – pastebi VDI Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas. Darbuotojai sunkiai susižalojo įvairiais atvejais: nuslydus kopėčioms nukrito UAB „EPDM sistemos“ stogdengys; kartu su krautuvo šakių platforma nukrito ir joje buvę bei grūdų sandėlio lietvamzdžius tvarkę UAB „Raseinių grūdai“ darbuotojai; iš maždaug 6 m aukščio nukrito šlaitinio stogo gegnes tvirtinęs UAB “Ilvesta" darbuotojas; nuo Vilniuje statomo administracinio pastato perdangos maždaug iš 21 m aukščio nukrito UAB „Axis Power“ statybininkas; Šalčininkėliuose nuo kopėčių maždaug iš 3 m aukščio nukrito gaisrą gesinęs Šalčininkų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesys gelbėtojas. Tarp šių atvejų ir kiti, ne tokie „klasikiniai“, tačiau aplaidų darbo organizavimą liudijantys įvykiai: nuo kopėčių iš 0,7 m aukščio nukrito medelių šakas genėjusi Klaipėdos Suaugusiųjų gimnazijos kiemsargė; Vilniaus VšĮ Mykolo Marcinkevičiaus ligoninėje nuo tokio paties aukščio stalo nukrito kanalizacijos vamzdį valęs santechnikas.

Nemažai sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe įvyko nukritus daiktams, ruošiniams, kroviniams, jiems pasislinkus ar nuvirtus (medienos apdorojimo ceche paketų komplektavimo įrenginys prispaudė ir sunkiai sužalojo UAB „Germanika“ staliui montuotojui kojas; UAB „Termopalas“ stalių nubloškė pajudinta medžio drožlių plokščių atraižų krūva; hidromanipuliatoriumi iš automobilio iškraunami trinkelių padėklai užgriuvo UAB „Kelmės vietinis ūkis“ pagalbinį darbininką); kone 20 proc. sužalojimų – dėl žmogaus griuvimo (ne vienas atvejis, kai lipdami į vilkiko kabiną ar iš puspriekabės, autovežio platformos neišlaikė pusiausvyros, nukrito ir sunkiai susižalojo vairuotojai).

Kasmet kartojasi įvykiai, kai ūkiuose darbuotojus sunkiai sužaloja varomi ar melžiami galvijai. VDI pranešama ir apie netipinius sužalojimus darbe: maršrutiniame autobuse be bilieto važiavęs keleivis išstūmė kontrolierių iš autobuso, spyrė pargriuvusiam kontrolieriui į koją ir sunkiai sužalojo; darbuotojas nuo pastolių metė saują praskiesto statybinio mišinio ant žemės stovinčiam kitam darbininkui į veidą, mišinys pateko į akį ir ją nudegino; pietų pertraukos metu priėjęs iš nugaros pagalbinis darbininkas kirviu smogė į galvą direktoriui. 

Savo gyvybe rizikavo ir patys

„Nors dažna nelaimių darbe priežastis ta, kad darbdavys neužtikrino darbuotojų saugos ir sveikatos vidinės kontrolės ar nekontroliavo, kad darbuotojai laikytųsi jiems privalomų vykdyti reikalavimų, – pabrėžia S. Balčiūnas, – reikia nuolat priminti ir apie paties darbuotojo atsakomybę bei pareigas. Nelaimių tyrimai rodo, kad atlikdami darbus darbuotojai dažnai nesilaikė vadovų duotų nurodymų ar sąmoningai rizikavo savo sveikata ar gyvybe. Dėl šios priežasties įvyko apie 40 proc. ištirtų sunkių nelaimingų atsitikimų darbe.“

Didelė dalis sunkiai (40 proc.) ir mirtinai (30 proc.) sužalotųjų įmonėje, kurioje įvyko nelaimė darbe, dirbo pirmus metus. Didesnį darbo stažą įmonėje turintiems darbuotojams nelaimingi atsitikimai įvyksta kur kas rečiau.

Nukentėjusių neblaivių darbuotojų skaičius išliko panašus, kaip ir pernai tuo pačiu laikotarpiu: darbe žuvo 2 neblaivūs darbuotojai, 3 patyrė sunkius kūno sužalojimus – 2 iš pastarųjų dirbo statybos sektoriuje.Išsamesnė informacija – VDI Komunikacijos skyriaus vedėja Nerita Šot, tel. (8 5) 265 1628 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-10-18 14:21
Seime įvyko Seimo nario Algirdo Butkevičiaus inicijuota spaudos konferencija „Statybininko kortelė: kodėl valstybė už 1,5 mln. eurų kuria tai, kas jau yra sukurta?“, kurioje dalyvavo Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas, Seimo nariai Algirdas Butkevičius ir Simonas Gentvilas bei Lietuvos...
nuotrauka
2019-10-18 13:13
Pasinaudodama ES finansine parama Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet įsigijo 4 naujas gatvių valymo vakuumines mašinas. Šią savaitę jos perduotos operatoriui – UAB „Klaipėdos autobusų parkui“ (KLAP), laimėjusiam uostamiesčio gatvių valymo vakuuminėmis mašinomis paslaugos viešųjų pirkimų konkursą.
nuotrauka
2019-10-18 10:42
Valstybinėje darbo inspekcijoje (toliau – VDI) per 2019 m. III ketvirčius buvo gauti 29 pranešimai (išankstiniais duomenimis) apie įvykius darbe (10 iš jų susiję su eismo įvykiais), dėl kurių darbuotojai mirė, ir 88 pranešimai apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai...
nuotrauka
2019-10-18 10:29
Dėl gaisro Alytuje netoli gaisravietės esančioms įmonėms stabdant veiklą, Valstybinė darbo inspekcija sulaukia laikinai nuo darbo atleidžiamų darbuotojų klausimų ne tik dėl jų saugos ir sveikatos užtikrinimo, bet ir dėl darbo užmokesčio mokėjimo, nedirbto laiko įforminimo.
nuotrauka
2019-10-18 10:10
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija atmetė atsakovų apeliacinį skundą ir paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą, kuriuo visiškai patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, Marijaus Šalčiaus pareiškimą dėl Kauno mieste, Baltijos g...
nuotrauka
2019-10-18 10:09
Vakar, spalio 17 d., pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šią savaitę Alytuje esančioje padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilusio didžiulio gaisro, pranešė Generalinė prokuratūra.
nuotrauka
2019-10-18 09:32
2020 m. sausio 1 d. įsigalios naujasis Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas. Jis lems ne tik naujų teritorijų (apsaugos zonų, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos) ir tuo pačiu naujų ūkinės veiklos apribojimų atsiradimą bei jų privalomą registravimą viešame registre, tačiau...
nuotrauka
2019-10-17 15:08
Tarptautinei energetikos bendrovei „Ignitis grupė“ priklausanti įmonė „NT Valdos“ spalio 17 d. įvykusiame aukcione pardavė du nekilnojamojo turto objektus Marijampolėje ir Trakuose, kurių bendra pardavimo kaina siekia 446 tūkst. eurų, įskaitant PVM. Aukcioną organizavo tarptautinė nekilnojamojo turt...
nuotrauka
2019-10-17 11:44
Šią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė tarptautinį daugiafunkcio centro konkursą. Ieškomas rangovas, kuris suprojektuotų bei pastatytų jau daugiau nei dešimtmetį gyventojų itin laukiamą modernią laisvalaikio ir sporto erdvę Gargždų mieste.
nuotrauka
2019-10-17 09:37,      papildyta 2019-10-17 12:08, Atnaujinta informacija
„Tai viena didžiausių ekologinių nelaimių pastaruoju metu, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, atvykęs į padangų perdirbimo įmonę Alytuje, kur tebegesinamas gaisras. – Aplinkos ministerija sieks, kad būtų nustatytos šio gaisro priežastys ir nubausti kaltininkai. Sustiprinsime visas prevencin...
nuotrauka
2019-10-17 09:22
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, atsižvelgdamas į Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo atleidžia Dianą Vilytę iš Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriaus pareigų.
nuotrauka
2019-10-16 16:23
Viešųjų pirkimų tarnyba, kaip rašoma pranešime, vis dažniau sulaukia klausimų, ar galima keisti pasirašytą viešojo pirkimo-pardavimo sutartį, kadangi subtiekėjai išreiškė pageidavimą, jog su jais būtų atsiskaityta tiesiogiai, nors nei pirkimo dokumentuose, nei pirkimo sutartyje tai nebuvo numatyta.
nuotrauka
2019-10-16 16:01
Savarankiškai dirbantiems asmenims siūloma taikyti tokias pat įmokų lubas kaip ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį. Tokiai Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisai trečiadienį pritarė Vyriausybė, tvirtinusi valstybės, savivaldybių ir „Sodros“ biudžetų projektus.
nuotrauka
2019-10-16 15:44,      papildyta 2019-10-16 16:15, Papildyta nauja informacija
Mažinant neapskaitytos ekonomikos mastą ir piktnaudžiavimus statybų sektoriuje, kiekvienas statybvietėje dirbantis žmogus privalės turėti statybininko saugos tapatybės identifikavimo kodą. Trečiadienį tokio kodo įteisinimui pritarė ministrų kabinetas. Tam dar turės pritarti Seimas.
nuotrauka
2019-10-16 09:28
Š. m. lapkričio 14 dieną įvyks 3-ioji skaitmeninės statybos konferencija „BIMLINK 2019“.
nuotrauka
2019-10-15 16:35
Didžioji dalis Lietuvos Respublikos Seimo priimtų Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo, Lietuvos Respublikos pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo ir Lietuvos Respublikos koncesijų įstatymo pakeitimo įstatymais num...
nuotrauka
2019-10-15 15:06
Statybos darbų viešuosiuose pirkimuose vyrauja mažiausios kainos kriterijus, o užsakovų numatomi biudžetai atsilieka net po kelerius metus. Tai vis labiau verčia ne tik sunerimti statybos rangovus, bet ir valstybei stabdyti ne vieną statybos darbų pirkimo konkursą ar net vykdomą projektą. Ar valstyb...
nuotrauka
2019-10-15 10:43
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) patvirtino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė konkurenciją ribojantį susitarimą komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo paslaugų sektoriuje ir kartelį sudariusioms bendrovėms „Ecoservice“ ir „Marijampolės švara“ skyrė adekvačias b...
nuotrauka
2019-10-15 10:17
Po daugiau kaip 30 metų pertraukos poilsiautojai Palangoje vėl gali mėgautis geriamu mineraliniu vandeniu iš vietinio gręžinio. Jį į kurortą sugrąžino sanatorija „Gradiali“, oficialiai atidariusi mineralinio vandens gręžinį sanatorijos teritorijoje.
nuotrauka
2019-10-15 09:49
Vilniaus apygardos teismas atmetė Visagino atominės elektrinės (VAE) buvusio direktoriaus R. V. apeliacinį skundą ir paliko galioti 2019 m. gegužės 2 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo jis pripažintas kaltu piktnaudžiavus tarnybine padėtimi. Teismas buvusiam VAE direktoriui skyrė...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...