2020 vasario 23 d. sekmadienis, 2:20
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Statyboje – mažiau žūčių ir sunkių sužalojimų

2016-08-11 09:09
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad šių metų rugpjūčio pradžios išankstiniais duomenimis, buvo gauti 27 pranešimai apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 80 pranešimų – apie sunkiai sužalotuosius darbe. Palyginti su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu, žūčių darbe skaičius išliko panašus, sunkių nelaimingų atsitikimų darbe dešimčia sumažėjo.
nuotrauka
Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, išskirtina statyba – joje šiais metais dvigubai mažiau ir žūčių, ir sunkių sužalojimų. Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Žūtys ten, kur jų pernai nebuvo

Nuo metų pradžios daugiausiai nelaimingų atsitikimų darbe įvyko apdirbamojoje pramonėje – 5 mirtini ir 9 sunkūs, transporto įmonėse – 5 mirtini ir 18 sunkių, statybos įmonėse – 4 mirtini ir 14 sunkių, žemės ūkio įmonėse – 3 mirtini ir 8 sunkūs. 

Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, išskirtina statyba – joje šiais metais dvigubai mažiau ir žūčių, ir sunkių sužalojimų; perpus mažiau sunkių traumų ir apdirbamojoje pramonėje. Tačiau tokių nelaimių daugiau įvyko žemės ūkyje, miškininkystėje. Net 3 mirtini atvejai šiemet didmeninės ir mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių remonto įmonėse, o pernai tuo pačiu laikotarpiu žūčių jose nebuvo.

Pavojingais darbais išlieka statybos remonto, sandėliavimo, transportavimo, pakrovimo, iškrovimo bei techninių priemonių, mechanizmų, darbo įrenginių remonto, aptarnavimo darbai – sunkūs sužalojimai ir žūtys atliekant šiuos darbus sudaro apie pusę visų šalyje įvykusių sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe.

Krintama iš aukštai, žaloja daiktai, galvijai ir keleiviai

„Sunkių nelaimingų atsitikimų darbe tyrimai rodo, kad apie trečdalis tokių nelaimių įvyko žmogui nukritus iš aukštai,“ – pastebi VDI Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas. Darbuotojai sunkiai susižalojo įvairiais atvejais: nuslydus kopėčioms nukrito UAB „EPDM sistemos“ stogdengys; kartu su krautuvo šakių platforma nukrito ir joje buvę bei grūdų sandėlio lietvamzdžius tvarkę UAB „Raseinių grūdai“ darbuotojai; iš maždaug 6 m aukščio nukrito šlaitinio stogo gegnes tvirtinęs UAB “Ilvesta" darbuotojas; nuo Vilniuje statomo administracinio pastato perdangos maždaug iš 21 m aukščio nukrito UAB „Axis Power“ statybininkas; Šalčininkėliuose nuo kopėčių maždaug iš 3 m aukščio nukrito gaisrą gesinęs Šalčininkų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesys gelbėtojas. Tarp šių atvejų ir kiti, ne tokie „klasikiniai“, tačiau aplaidų darbo organizavimą liudijantys įvykiai: nuo kopėčių iš 0,7 m aukščio nukrito medelių šakas genėjusi Klaipėdos Suaugusiųjų gimnazijos kiemsargė; Vilniaus VšĮ Mykolo Marcinkevičiaus ligoninėje nuo tokio paties aukščio stalo nukrito kanalizacijos vamzdį valęs santechnikas.

Nemažai sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe įvyko nukritus daiktams, ruošiniams, kroviniams, jiems pasislinkus ar nuvirtus (medienos apdorojimo ceche paketų komplektavimo įrenginys prispaudė ir sunkiai sužalojo UAB „Germanika“ staliui montuotojui kojas; UAB „Termopalas“ stalių nubloškė pajudinta medžio drožlių plokščių atraižų krūva; hidromanipuliatoriumi iš automobilio iškraunami trinkelių padėklai užgriuvo UAB „Kelmės vietinis ūkis“ pagalbinį darbininką); kone 20 proc. sužalojimų – dėl žmogaus griuvimo (ne vienas atvejis, kai lipdami į vilkiko kabiną ar iš puspriekabės, autovežio platformos neišlaikė pusiausvyros, nukrito ir sunkiai susižalojo vairuotojai).

Kasmet kartojasi įvykiai, kai ūkiuose darbuotojus sunkiai sužaloja varomi ar melžiami galvijai. VDI pranešama ir apie netipinius sužalojimus darbe: maršrutiniame autobuse be bilieto važiavęs keleivis išstūmė kontrolierių iš autobuso, spyrė pargriuvusiam kontrolieriui į koją ir sunkiai sužalojo; darbuotojas nuo pastolių metė saują praskiesto statybinio mišinio ant žemės stovinčiam kitam darbininkui į veidą, mišinys pateko į akį ir ją nudegino; pietų pertraukos metu priėjęs iš nugaros pagalbinis darbininkas kirviu smogė į galvą direktoriui. 

Savo gyvybe rizikavo ir patys

„Nors dažna nelaimių darbe priežastis ta, kad darbdavys neužtikrino darbuotojų saugos ir sveikatos vidinės kontrolės ar nekontroliavo, kad darbuotojai laikytųsi jiems privalomų vykdyti reikalavimų, – pabrėžia S. Balčiūnas, – reikia nuolat priminti ir apie paties darbuotojo atsakomybę bei pareigas. Nelaimių tyrimai rodo, kad atlikdami darbus darbuotojai dažnai nesilaikė vadovų duotų nurodymų ar sąmoningai rizikavo savo sveikata ar gyvybe. Dėl šios priežasties įvyko apie 40 proc. ištirtų sunkių nelaimingų atsitikimų darbe.“

Didelė dalis sunkiai (40 proc.) ir mirtinai (30 proc.) sužalotųjų įmonėje, kurioje įvyko nelaimė darbe, dirbo pirmus metus. Didesnį darbo stažą įmonėje turintiems darbuotojams nelaimingi atsitikimai įvyksta kur kas rečiau.

Nukentėjusių neblaivių darbuotojų skaičius išliko panašus, kaip ir pernai tuo pačiu laikotarpiu: darbe žuvo 2 neblaivūs darbuotojai, 3 patyrė sunkius kūno sužalojimus – 2 iš pastarųjų dirbo statybos sektoriuje.Išsamesnė informacija – VDI Komunikacijos skyriaus vedėja Nerita Šot, tel. (8 5) 265 1628 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-02-21 14:56
Vilniaus miesto savivaldybė iki kovo 6 dienos viešina atnaujintus ir su visų derinančių institucijų pritarimo sulaukusius miesto teritorijos bendrojo plano (BP) sprendinius. BP rengimo procesą ir siūlymus analizuoja ir valstybės institucijos, ir verslo atstovai – pirmą kartą taip detaliai suplanuoto...
nuotrauka
2020-02-21 14:05
Šiaulių miesto savivaldybėje pasirašyta neeilinė infrastruktūros darbų sutartis. Per mažiau nei metus tarptautiniame Šiaulių oro uoste turi būti atnaujintas riedėjimo takas, peronas, nutiesti nauji keliai, inžinerinės linijos. Šios investicijos bus reikalingos ne tik laukiamam naujam investuotojui U...
nuotrauka
2020-02-21 13:28
AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ paskelbė konkursą pirkti „Rail Baltica“ geležinkelio linijos Lenkijos ir Lietuvos valstybių siena–Jiesia modernizavimo susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo plano parengimo ir poveikio aplinkai vertinimo (PAV) paslaugas.
nuotrauka
2020-02-21 11:44
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, kasacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, atmetė nuteistųjų advokatų skundus ir paliko pirmosios instancijos teismo sprendimą byloje, kurioje dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumento klastojimo ir suklastoto dokumento panaudojimo kaltais pripažinti buvę VĮ Rietavo...
nuotrauka
2020-02-21 09:53
Duotas startas projektui, apie kurio svarbą kalbama daugiau negu dešimtmetį, - bene svarbiausio įvažiavimo į Klaipėdą žiedinės sankryžos rekonstrukcijai.
nuotrauka
2020-02-20 11:36
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė dviejų nuteistųjų apeliacinius skundus ir paliko galioti Klaipėdos apygardos teismo 2019 m. gegužės 17 d. nuosprendį, kuriuo pripažinti kaltais: dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo buvęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) inžinierius A. T. i...
nuotrauka
2020-02-20 11:27
Klimato kaita, miestų plėtra ir aplinkos tarša – ir šių dienų, ir ateities iššūkiai. Ieškant jiems sprendimo, prioritetas turėtų būti teikiamas ir tvariam kraštovaizdžio išsaugojimui – parkams, vaikų žaidimo aikštelėms, laisvalaikio erdvėms. Rinkos aplinkoje pastebimas šių dienų iššūkius galinčių sp...
nuotrauka
2020-02-20 10:37
Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras teismui perdavė nagrinėti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos tirtą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo pareikšti buvusiam uždarosios akcinės bendr...
nuotrauka
2020-02-19 15:00
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs AB „Kauno būstai“ apeliacinį skundą, konstatavo, jog pareiškėjo skelbimai dėl parduodamų būstų Palangoje pagrįstai buvo pripažinti prieštaraujantys Reklamos įstatymo reikalavimams, o už padarytus pažeidimus 6 300 Eur bauda buvo paski...
nuotrauka
2020-02-19 14:40
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai vakar, vasario 18 d., įtariant kyšininkavimu, sulaikė Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Alytaus valdybos Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiąjį specialistą Ž. N.
nuotrauka
2020-02-18 11:27
ESO praneša, kad nepasiteisinusį prijungimo prie dujų skirstymo tinklo kvartalinį modelį keičia ekonomiškesnė naujų dujų vartotojų prijungimo tvarka. Energetikos ministerija pakoregavo šiuo metu galiojantį tvarkos prijungimo tvarkos aprašą.
nuotrauka
2020-02-18 11:07
Panevėžio miesto savivaldybė tęsia gerąją praktiką – antrąkart perka gatvių remonto paslaugas 3 metams. Paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas, rangovų pasiūlymų laukiama iki vasario 27 d.
nuotrauka
2020-02-18 10:37
Nuo šių metų įsigaliojus teisės aktų pakeitimams, kuriais sumažinta neapmokestinamojo nekilnojamojo turto (NT) mokesčio suma fiziniams asmenims, padaugėjo asmenų, turinčių prievolę mokėti NT mokestį. Asmenys savo valdomo NT mokestines vertes nesunkiai gali sužinoti Registrų centre.
nuotrauka
2020-02-18 07:47
Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose 2020 m. kovo mėnesį rengia nemokamus informacinius seminarus projektuotojams, konstruktoriams, architektams, statybos inžinieriams, statybininkams, statytojams ir visiems besidomintiems statybų technologijomis bei izo...
nuotrauka
2020-02-17 11:43
Ekonomikos ir inovacijų ministerija papildomai skyrė 5 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų smulkiojo ir vidutinio verslo paskolų ir lizingo sandorių, skirtų verslo reikmėms, palūkanoms kompensuoti. Verslo atstovai kompensacijų galės kreiptis jau nuo š. m. vasario 17 d.
nuotrauka
2020-02-17 10:42
Apie 70 Lietuvos moksleivių, 13 komandų iš KTU inžinerijos licėjaus, Vilniaus Žemynos bei Panevėžio J. Balčikonio gimnazijų šiais metais išbandė save architekto vaidmenyje – kūrė savo viešbučių viziją, logotipus bei eskizus. Moksleiviai, dalyvaujantys KTU Statybos ir architektūros fakulteto organizu...
nuotrauka
2020-02-17 09:46
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), vykdydama matininkų ir geodezininkų veiklos ir kvalifikacijos kėlimo priežiūrą, pastaruoju metu pastebi išaugusį skaičių asmenų, delsiančių tobulinti kvalifikaciją. NŽT perspėja, kad nekeliant kvalifikacijos pagal NŽT patvirtintas programas kvalifikacijos tobulinimo ...
nuotrauka
2020-02-17 09:23
Statistikos departamentas praneša, kad 2019 m. ketvirtąjį ketvirtį baigti statyti 1 968 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 10 proc. daugiau nei 2018 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2020-02-14 14:33
Jonavos rajono savivaldybės administracija sudarė sutartį su UAB „Statybos ritmas“ dėl Centrinio miesto stadiono tribūnų statybos ir stadiono kapitalinio remonto darbų.
nuotrauka
2020-02-14 10:12
Lietuvos bankas, išnagrinėjęs ginčą dėl atsisakymo mokėti sveikatos draudimo išmoką už suteiktas medicinos paslaugas, nustatė, kad draudikas ir draudiko atstovas apdraustajai nesuteikė reikiamos informacijos apie kompensuojamas paslaugas pagal sveikatos draudimo sutartį.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos