2021 sausio 19 d. antradienis, 1:34
Reklama  |  facebook

Statybos įmonę iš Švedijos BIM kryptimi nukreipia lietuviai

2016-03-09 11:57
Kol dauguma Lietuvos statybos sektoriaus atstovų dar tik skaito apie skaitmeninę statybą ir svarsto, ar tikrai verta pereiti prie darbo pagal BIM principus, užsienyje BIM diegimas intensyviai vyksta ne tik projektavimo, bet ir gamybos bei statybos įmonėse. Puikus pavyzdys – viena iš didžiausių karkasinių namų gamyklų Švedijoje, nusprendusi pakeisti įprastus 2D darbo principus efektyvesniais ir šiam tikslui pasiekti pasisamdžiusi įmonę „AGA CAD“.
nuotrauka
Vasario mėnesį „AGA CAD“ atstovai lankėsi vienoje didžiausių medinių namų gamintojų Skandinavijoje Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
AGA CAD, UAB
Vasario mėnesį „AGA CAD“ atstovai lankėsi vienos didžiausių medinių namų gamintojų Skandinavijoje – kompanijos „Trivselhus“ AB –pagrindiniame biure ir gamybiniame padalinyje Švedijoje. Susitikimo tikslas – kuo geriau išsiaiškinti kliento gamybos ypatumus, poreikius bei galimybes ir pritaikyti esamus verslo procesus darbo pagal BIM principus specifikai.

Kompanija „Trivselhus“ Švedijoje turi kelis gamybos padalinius ir daugiau kaip 25 projektavimo biurus visoje šalyje. Ši įmonė ne tik projektuoja, gamina bei stato medinius namus pagal užsakovų poreikius Švedijoje, bet ir eksportuoja savo gaminius į Nyderlandus, Daniją, Vokietiją, Angliją ir Šveicariją. Didelės darbų apimtys skatina tobulinti pastatų projektavimo ir gamybos procesus, kad jie būtų kuo efektyvesni, tačiau, esant didesnei darbų spartai, gaminiai išliktų maksimaliai aukštos kokybės.

Švedai pasirinko „AGA CAD“ kaip profesionalią BIM ekspertų komandą. Skandinavai, šiuo metu dirbantys daugiausiai su CAD technologijomis, pageidavo maksimaliai padidinti savo veiklos efektyvumą, todėl ieškojo BIM profesionalų, kurie padėtų integruoti BIM darbo principus jų verslo procesuose. 

Įmonių susitikimo metu „AGA CAD“ atstovai analizavo BIM metodologijos diegimo tikslus, esamą kliento projektavimo, gamybos, statybos specifiką ir planuojamus veiklos technologinius tobulinimus. Buvo aptartas pageidaujamas bendradarbiavimo rezultatas – visiškai įdiegta BIM metodologija kliento projektavimo, gamybos ir statybos procese – ir suderintas veiksmų planas, kaip to rezultato bus siekiama.

„Įdiegus BIM metodologijos principus ir parinkus tinkamus darbo įrankius, galima mažiausiai dvigubai sutrumpinti projektavimo procesą. To ir sieksime įgyvendinant kliento užsakymą“, – teigia „AGA CAD“ BIM projektų vadovė Renata Jočienė.

>>>BIM – kur ir kodėl verta tai studijuoti?

Pagrindinis „Trivselhus“ tikslas – maksimaliai sumažinti projektavimo, gamybos ir statybos darbų trukmę. Medinių namų gamintojo laukia daug pokyčių: bus sutrumpintas projektavimo darbų laikas, diegiama pastato elementų klasifikavimo metodologija ir galiausiai įdiegta BIM informacijos mainų sistema, pritaikyta pagal užsakovo veiklos specifiką. Šie pokyčiai reikalingi norint užtikrinti sklandų bei efektyvų darbą visuose medinių namų gamintojo veiklos etapuose.

„Užsakovas turi tikslą sutvarkius BIM procesus padvigubinti gamybos apimtis. Jei šiandien jis pagamina po vieną namą per dieną, jo siekis - du namai per dieną. Mūsų paslaugos apims ne tik projektavimą, bet ir informacijos paruošimą gamybai ir statybai. Tam reikia sutvarkyti projektavimo, informacijos aprūpinimo, gamybos ir montavimo procesus. Tuo tikslu diegsime klasifikavimo ir indeksavimo sistemą, kuri nurodys konkrečią elementų montavimo vietą tam tikroje pastato konstrukcijoje. Ši sistema palengvins elementų pjovimo, žymėjimo, surinkimo brėžinių ruošimo ir gaminių montavimo statybos aikštelėje etapus“, - sako„AGA CAD“ direktorius Donatas Aksomitas.

„Įdiegus BIM informacijos mainų sistemą, ją dar reikės integruoti su planavimo, buhalterinės apskaitos, sąmatų skaičiavimo programomis. Šiandien įmonėje dalis specialistų dirba su „AutoCAD“ programine įranga, kita dalis su „Revit“, tačiau nėra vientiso BIM proceso, apimančio visus veiklos etapus. Dėl to skandinavai ir samdo „AGA CAD“, kad jų turimi programinės įrangos ištekliai būtų integruoti į skaitmeninės gamybos ir statybos procesą“, - toliau pasakoja D. Aksomitas.

>>>BIM – ne metodas, o procesas, kurio naudą pajusime eksploatuodami statinius

Viena didžiausių karkasinių namų gamyklų Švedijoje ne veltui pasitiki „AGA CAD“ profesionalumu BIM srityje. „AGA CAD“ jau daugiau nei 10 metų kuria BIM produktus, konsultuoja įmones BIM diegimo klausimais bei ne vienus metus dalyvauja Lietuvoje veikiančios VšĮ „Skaitmeninė statyba“ veikloje. Įmonė savo žiniomis ir patirtimi diegiant BIM procesus nuolat dalinasi su klientais. Juk ne veltui „AGA CAD“ veiklos vizija yra „vardan BIM industrijos sėkmės“.

Šis bendradarbiavimas – tai įrodymas, kad užsakovai tiki „AGA CAD“ profesionalumu BIM srityje. Švedai pasisamdė „AGA CAD“ specialistus, nes jų šalyje nėra tokių profesionalų, kurie galėtų ne tik mokyti dirbti BIM principais, bet ir sukurti bei įdiegti klientui pritaikytus BIM sprendimus.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-01-18 10:43
Vilniaus universitetas (VU) su partneriu UAB „Eikos statyba“ pasirašė VU Medicinos fakulteto Mokslo centro pastato statybos darbų vykdymo sutartį, kuria pradedamas naujas unikalaus projekto įgyvendinimo etapas.
nuotrauka
2021-01-12 11:37
Vilniaus Karoliniškių mikrorajone esanti ugniagesių-gelbėtojų stotis bus modernizuota, taip užtikrinant operatyvesnį reagavimą į gyventojų iškvietimus. Po rekonstrukcijos bus sukurtos šiuolaikinės darbo bei treniruočių sąlygos ir čia dirbantiems gelbėtojams.
nuotrauka
2021-01-11 11:16
Nuolatiniai garsai gali ilgam sutrikdyti ramybę, kenkti darbingumui, kokybiškam poilsiui ir žmogaus sveikatai. Projektuojant ir statant naujus ar renovuojant senus namus, daug dėmesio skiriama pastatų konstrukciniams sprendimams, šilumos izoliacijai, inžinerinių sistemų efektyvumui, tačiau jo pritrū...
nuotrauka
2021-01-11 09:33
Praėjusių metų gruodžio pradžia mokslo bendruomenei apkarto – viena didžiausių pasaulyje, tačiau pastaruoju metu vis labiau apleista Puerto Rike įkurta Arecibo observatorija galutinai sugriuvo į radijo bangas atspindinčią lėkštę nukritus virš jos pakabintam radioteleskopui.
nuotrauka
2021-01-10 20:26
Sausio 8 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pasirašė viešojo ir privataus sektorių partnerystės sutartis su UAB „Salvinta“ ir UAB „Partnerystės projektai keturi“, kurių galiojimo metu bus sukurta visiškai nauja karinė infrastruktūra trims Lietuvos kariuomenės bataliono dydžio vienetams ...
nuotrauka
2021-01-06 10:43
Gyvenamuosius ir komercinius projektus plėtojanti bendrovė „Baltic Asset Management“ įsigijo sostinės centre esantį viešbutį „Ecotel“. Slucko g. 8 įsikūręs viešbutis turi 166 kambarius ir stovi beveik 0,4 ha ploto sklype.
nuotrauka
2020-12-30 10:56
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) ir „Grinda" pasirašė sutartį, kuria numato plėsti bendradarbiavimo apimtis vykdant bendrus mokslinius tyrimus ir rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus.
nuotrauka
2020-12-21 09:41
Nostalgiją ir sentimentus kauniečiams keliančioje sporto halėje daugiau kaip metus laiko plušantys statybininkai jau mato finišo tiesiąją. Atlikta per du trečdalius suplanuotų rekonstrukcijos darbų: uždengtas stogas, išlietos betono konstrukcijos, atnaujinama vidaus bei išorės apdaila. Užbaigus darb...
nuotrauka
2020-12-18 11:43
Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika buvo statoma miestiečių lėšomis bei didikų fundacijomis ilgus dešimtmečius, vėliau – atstatoma po gaisrų, užsienio kariuomenių antpuolių, ir dabartinį savo interjero vaizdą įgavo tik XVIII amžiaus antroje pusėje. Dabar ji vėl tvarkoma, restauru...
nuotrauka
2020-12-18 07:30
Konkurencijos taryba leido įmonei „Hanner“ vykdyti koncentraciją įsigyjant 50 proc. bendrovės „SPV-43“ ir 50 proc. „Arenos NT“ akcijų bei kartu su esama akcininke UAB „NT draudimo grupė“ įgyjant bendrąją abiejų įmonių kontrolę.
nuotrauka
2020-12-14 06:30
Dažnai net nepastebime, kaip vos ne kasdien mieste atsiduriame ant kokio nors stogo. Tarsi Karlsonas. Tik ne šiaip sau ant stogo, bet – ant eksploatuojamo. Tai gali būti automobilių statymo aikštelė ant prekybos centro, pamėgta terasa ant banko ar kokio kito administracinio pastato, šokio festivalis...
nuotrauka
2020-12-11 10:15
Vilniaus oro uoste baigtas svarbus aerodromo rekonstrukcijos etapas - modernizuoti pietinėje oro uosto dalyje esantys du orlaivių riedėjimo takai. Teigiama, kad aerodromo rekonstrukcijos pagrindiniai tikslai yra pagerinti ne tik oro uosto operacijų saugą, atnaujintą infrastruktūrą pritaikyti greites...
nuotrauka
2020-12-11 08:27
Metams baigiantis įvertinta, kiek darbų atlikta Plungės Mendeno gatvėje statomame sporto ir sveikatingumo komplekse.
nuotrauka
2020-12-11 06:41
Aukščiausia energinio efektyvumo klasė A++ žymi energijos beveik nevartojantį pastatą. Būtent tokie namai Lietuvoje bus statomi nuo 2021 m. sausio 1 d., kai visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalios aukščiausi energinio efektyvumo reikalavimai pastatams. Kokie su šiais reikalavimais susiję pokyčiai la...
nuotrauka
2020-12-09 10:28
Buvusioje „Spartos“ teritorijoje pradedamas statyti „Cyber City“ – technologijų bendruomenei skirtas miestelis Vilniaus Naujamiestyje. Statybos darbus atliks UAB „Veikmės statyba“, juos planuojama užbaigti iki 2022 m. antro ketvirčio. Planuojama investicijų suma siekia daugiau nei 50 mln. eurų.
nuotrauka
2020-12-08 12:14
INHUS pradeda naują daugiafunkcį projektą „BonTop“ Švedijos Geteborgo regione. Konstrukcijų projektavimo darbus įmonė pradėjo dar 2018 m., o kitų metų sausį planuoja imtis gamybos ir montavimo.
nuotrauka
2020-12-08 07:59
Lietuvoje verslo ir kokybės konstanta laikoma tezė, kad pigiai, greitai ir kokybiškai nebūna. Vis tik trijų brolių Švykų valdomos įmonės „Švykai“ direktorius Vytautas Švykas tvirtina, kad užsakovams turi pateikti „ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą, o tai reiškia ir pigiausią“. Paklaustas, kaip tai...
nuotrauka
2020-12-07 12:00
Lietuvoje aktualus tiek senų, tiek naujų pastatų bei namų šiltinimas. Gyvename tokioje klimato zonoje, kur vyrauja daug drėgmės ir iškrenta daug kritulių, o šaltasis sezonas reikalauja efektyvaus šildymo ir šilumos išlaikymo namo viduje. Deja, ne visi pastatai atitinka aukštos klasės energinį efekty...
nuotrauka
2020-12-04 15:02
Trys partneriai – KTU, Kauno miesto savivaldybė bei „Kaunas 2022“ inicijuoja projektą „T-Factor“, kurio metu bus regeneruota Kauno miesto dalis – 30 hektarų ploto Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) ir čia esanti aviacijos gamyklos teritorija. Kaunas, kartu su Milanu, Londonu, Amsterdamu, Bilb...
nuotrauka
2020-12-01 12:21
„Caverion Lietuva“ – tarptautinė inžinerinių paslaugų įmonė – jau kurį laiką energinį tvarumą ir aplinkos tausojimą kelia kaip vieną reikšmingiausių įmonės strateginių tikslų bei siekia energiją, pagamintą iš iškastinio kuro, pakeisti atsinaujinančių šaltinių energija. Dėl to nuo šių metų gruodžio 1...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

„Mūsų svajonių įgyvendinimas yra įkvėpimo šaltinis naujiems mūsų sumanymams“ (Orison Swett Marden)

Galima įsigyti ir pasodinti labai dekoratyvių, brangių augalų, tačiau visuma nedžiugina. O galima pasirinkti neryškius, neišraiškingus augalus, tačiau tinkamai sukomponuota jų visuma atima ž...