2020 rugpjūčio 3 d. pirmadienis, 23:10
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Statybos inspekcija paskelbė nulinę toleranciją korupcijai

2020-05-05 09:52
Nulinė dovanų politika, viešai skelbiami duomenys apie padalinių vadovų planuojamus susitikimus, anoniminė dėžutė, skirta pranešti apie kolegų galimai neteisėtus veiksmus, nauji teisėtumo kontrolės įgaliojimai Vidaus tyrimų skyriui – ir tai tik dalis Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pristatomų naujovių siekiant didinti įstaigos atvirumą ir mažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę statybos srityje.
nuotrauka
Statybos inspekcijos (FB) iliustr.


Minimos įmonės
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,
„Statybos inspekcija įsteigta tam, kad teritorijos būtų vystomos darniai, statiniai šalyje būtų saugūs, o visuomenė ir aplinka būtų apsaugota nuo bet kokios žalos vykdant statybas. Tik skaidriai veikianti Statybos inspekcija gali kurti vertę visuomenei, užtikrinti efektyvią institucijai priskirtų vertybių apsaugą, todėl progresyviems pokyčiams korupcijos prevencijos srityje skyrėme ir skirsime ypatingą dėmesį“, - cituojamas l. e. Statybos inspekcijos viršininko pareigas Vytautas Ambrazas.

Siekiant užkirsti kelią galimai korupcijai ir kurti atvirą, patikimą bei skaidrią Statybos inspekciją per pastaruosius metus žengtas ne vienas žingsnis: įgyvendinta įstaigos struktūros reforma, korupcijos prevencijos ir veiklos teisėtumo kontrolės tikslais įsteigtas Vidaus tyrimų skyrius, atsisakyta teritorinio principo vykdant priežiūros funkcijas ir skirstant užduotis inspektoriams, įdiegtas automatinis (informacinių sistemų priemonėmis vykdomas) prašymų suteikti paslaugas statybos srityje skirstymas visoje šalies teritorijoje dirbantiems statybos inspektoriams (nepriklausomai nuo statybos objekto buvimo vietos), pristatytas įstaigos atvirų duomenų portalas, planšetiniai klientų aptarnavimo stendai asmenų aptarnavimo vietose, įstaigoje pradėjo veikti teisėtumo kontrolės mechanizmai.

Įdiegtos naujovės netruko atnešti pozityvių pokyčių. Statybos inspekcijos 2019 m. pab. atliktas reprezentatyvus vartotojų pasitenkinimo įstaigos veikla tyrimas parodė, kad įstaigoje su korupcijos apraiškomis tvarkydami reikalus per pastaruosius metus susidūrė vos 0,1 proc. klientų. Tai ženklus pokytis lyginant su 2016 m. vykdyto tyrimo duomenimis – tuomet su korupcijos apraiškomis nurodė susidūrę net 4 proc. įstaigos klientų.

„Tyrimo rezultatai atspindi, kad pokyčiai ir priimti sprendimai buvo reikalingi. Korupcijos prevencijos srityje tikrai nežadame sustoti vietoje. Siekiant, kad Statybos inspekcija tarnautų žmonėms, o gyventojai pasitikėtų šios įstaigos veikla ir priimamais sprendimais, institucijoje bus keliami dar aukštesni atvirumo ir skaidrumo standartai. Neabejoju, kad pristatomas Elgesio kodeksas ir Antikorupcinės aplinkos vadovas eliminuos bet kokias landas galimoms korupcijos apraiškoms, užkirs kelią nepotizmo ir kronizmo rizikoms, užtikrins atvirą ir patikimą Statybos inspekcijos veiklą”, – pranešime cituojamas laikinai Statybos inspekcijos viršininko pareigas einantis Vytautas Ambrazas.

Kokių pokyčių reikėtų laukti įsigaliojus Statybos inspekcijos Antikorupcinės aplinkos vadovui ir Elgesio kodeksui?

Visų pirma, institucijoje įtvirtinama nulinė dovanų politika – nustatyta, kad Statybos inspekcijos darbuotojai patys ar per trečiuosius asmenis neteikia, o taip pat jie ir jiems artimi asmenys nepriima jokių su tarnyba susijusių dovanų nepriklausomai nuo jų vertės (pabrėžtina, kad dovana laikoma ir mažos vertės saldumynai, gėlės ir kt.). Informaciją apie visas (siūlytas, paliktas, rastas ir pan.) dovanas Statybos inspekcijos darbuotojai privalo nedelsdami pranešti Statybos inspekcijos Vidaus tyrimų skyriui, kuris visas dovanas registruos Statybos inspekcijos interneto svetainėje viešai skelbiamame Dovanų registre.

Antikorupcinės aplinkos vadove taip pat įtvirtinta pareiga padalinių vadovams viešai Statybos inspekcijos svetainėje (skiltyje „Darbotvarkės“) skelbti informaciją apie visus planuojamus savaitės susitikimus su privačių interesų turinčiais asmenimis ar jų atstovais (politikais, lobistais, verslininkais ir jų atstovais). Deklaruojant susitikimus turės būti nurodomas ir šių susitikimų laikas, vieta ir tikslas.

Įgyvendinant nustatytus pokyčius sukurta anoniminė el. pašto dėžutė skaidrumas@vtpsi.lt. Šiuo el. pašto adresu nuo šiol Statybos inspekcijos darbuotojai galės pranešti apie galimai neteisėtus ar įtarimų keliančius kolegų, privačių interesų turinčių ar kitų suinteresuotų asmenų veiksmus, taip pat galės konsultuotis jiems neaiškiais su korupcijos prevencija susijusiais klausimais.

Statybos inspekcijos Vidaus tyrimų skyrius prižiūrės, kaip laikomasi nulinės dovanų politikos, vykdys teritorinių padalinių sprendimų teisėtumo patikras, vyks į teritorinių padalinių organizuojamus patikrinimus vietoje.

„Noriu pabrėžti, kad nulinė tolerancija korupcijai – nėra tik skambūs žodžiai. Užtikrinu, kad apie bet kokius bandymus papirkti Statybos inspekcijos darbuotojus bus informuota Specialiųjų tyrimų tarnyba, su kuria aktyviai bendradarbiaujame siekdami eliminuoti bet kokias korupcijos rizikas statybos valstybinės priežiūros srityje. Todėl taip pat ir Statybų inspekcijos klientų prašau gerbti įstaigos darbuotojus ir nesiūlyti jiems dovanų ar kyšio“, pažymi l. e. viršininko pareigas Vytautas Ambrazas.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2020-07-14 10:24
KLAUSIMAS. Per sodininkų bendrijos sklypą eina elektros laidai. Ar galima tokiame sklype statyti namą? Namas pastatytas prie pat sodo sklypo ribos. Tarp gretimų sklypų, kurių viename pastatytas minimas namas, eina 80 cm pločio melioracijos griovys. Ar šiuo atveju privalu laikytis 3 m atstumo?
nuotrauka
2020-07-02 10:38
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atkreipia dėmesį, kad 2020 m. liepos 1 d. įsigaliojo nauji rinkliavų dydžiai už Statybos inspekcijos teikiamas paslaugas. Pareiškėjai, teikdami Statybos inspekcijai prašymus dėl paslaugų teikimo, ...
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-17 12:08
KLAUSIMAS. Planuojama keisti stogo dangą (iš asbestinio į skardinę dangą), nekeičiant stogo formos, nedidinant jo ir nekeičiant stogo konstrukcijų. Daugiabutis namas yra Kauno mieste – 6 butų, dviejų aukštų. Ar reikalingas projektas, ar reikia gauti statybos leidimą?
nuotrauka
2020-06-11 15:35
KLAUSIMAS. Daugiabutyje kaimynai, gyvenantys virš senyvo amžiaus sergančio žmogaus, įrengė grindis nesilaikydami technologinių reikalavimų, t.y. nedėjo garso izoliacijos. Taigi kiekvienas žingsnis ir juolab vaiko žaidimai, daiktų stumdymas bei ridenimas „varo iš proto“ apačioje gyvenančius žmones. J...
nuotrauka
2020-06-11 11:30
KLAUSIMAS. Nuosavame komercinės paskirties žemės sklype su detaliajam plane numatytu individualiu įvažiavimu norime statyti automobilių aptarnavimo patalpas su dviem darbo vietomis (šeimos verslas). Kokių atstumų reikia laikytis nuo gyvenamųjų namų?
nuotrauka
2020-06-11 08:33
Pirmasis ir būtinas žingsnis prieš pradedant statyti, rekonstruoti, griauti ar atnaujinti (modernizuoti) pastatus, primena Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, – pranešimas apie statybos pradžią.
nuotrauka
2020-06-10 08:01
KLAUSIMAS. Sūnus gyvena mediniame, sename trijų butų name Kauno mieste. Vidus sutvarkytas, o išorė prašosi tvarkoma. Kaimynai investuoti ir tvarkytis nesutinka. Ar gali sūnus renovuoti, apšiltinti savo namo dalį? Ar tam reikalingi leidimai, jei taip – kur kreiptis?
nuotrauka
2020-06-09 15:20
Kadangi šiltnamių statyba – neatsiejama vasaros sezono dalis, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pastaruoju metu sulaukia nemažai klausimų apie šių statinių statybą. Gyventojai teiraujasi, kokiu atstumu nuo sklypo ribos galima stat...
nuotrauka
2020-05-27 10:50
KLAUSIMAS. Moteris gyvena keturbutyje ir vienintelė yra išsipirkusi žemę. Garažas stovi jos sklype, kurio kita dalis priklauso savivaldybei. Bet garažas nėra įregistruotas, nors pastatytas jau seniai. Jis stovi prie pat tvoros kaimynų. Kokių dokumentų reikia ir kur kreiptis dėl jo įteisinimo?
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-19 09:06
Statybos inspekcijos atliktos visuomenės nuomonės apklausos rezultatai atskleidė, kad net 75 proc. apklaustųjų nežino, kur kreiptis dėl statybą leidžiančio dokumento išdavimo (SLD). Tiesa, net ir tie 25 proc. respondentų, kurie teigė manantys, kad žino, kas išduoda SLD, įvardindami, kas šį dokumentą...
nuotrauka
2020-04-28 09:41
KLAUSIMAS. Kokiu reikia dokumentų, norint statyti 20 kv. m priestatą prie sodo namelio, kurio plotas – 37 kv. m? Sodo nameliui yra parengtas projektas.
nuotrauka
2020-04-24 08:00
KLAUSIMAS. Vienoje iš Ukmergės rajono sodininkų bendrijų pastatytas biotualetas. Jis įkurdintas vos 50 cm atstumu nuo kaimyninio sklypo ribos. Kokiu atstumu nuo kaimyninio sklypo galima sgttatyti lauko tualetus. Ką daryti, kai kaimynams nepavyksta susitarti?
nuotrauka
2020-04-22 11:16
KLAUSIMAS. Kokie dokumentai reikalingi, norint įsirengti stoglangius daugiabučiame mediniame name? Ar užtenka 51% savininkų sutikimų? Ar reikalingas projektas, statybos leidimas ir pan.? Kokie teisės aktai reglamentuoja stoglangių įrengimą? Namas yra dviejų aukštų su palėpe, kurioje per visą plotą į...
nuotrauka
2020-04-09 10:55
KLAUSIMAS. Ar galima sodų bendrijoje statyti dviejų butų gyvenamąjį namą?
nuotrauka
2020-03-30 13:39
KLAUSIMAS. Kaimo vietovėje yra 50 aru namų valdos sklypas. Skaitytojas teiraujasi, kokiomis sąlygomis gali statyti pagalbines (be komunikacijų) 40 kv. m patalpas, kurių aukštis – apie 3,5 m. Ar reikia leidimų?
nuotrauka
2020-03-19 09:51
Statybos inspekcija informuoja, kad statinių projektų tikrinimo, statybą leidžiančių dokumentų išdavimo, deklaracijų apie statybos užbaigimą tvirtinimo, pažymų apie statybą be esminių nukrypimų nuo statinio projekto sprendinių išdavimo ir kitos nuotoliniu būdu informacinės sistemos „Infostatyba“ pri...
nuotrauka
2020-02-25 07:33
KLAUSIMAS. Ar galima 12 arų sklype statyti metalinį jūrinį konteinerį? Jei taip, tai kokio maksimalaus dydžio jis gali būti, ar galima statyti du tokius konteinerius? Skaitytojas planuoja statyti šiame sklype gyvenamąjį namą, tad konteineriai būtų kaip sandėlys įrankiams ir medžiagoms laikyti.
nuotrauka
2020-02-24 10:07
KLAUSIMAS. Per koki laikotarpį turi būti priduotas daugiabutis namas po renovacijos?

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...