2020 balandžio 9 d. ketvirtadienis, 15:43
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Statybos inspekcija siekia, kad „Infostatyba“ taptų pažangi ir patogi sistema

2016-05-04 07:46
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI), administruodama LR statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą „Infostatyba“, nuolat siekia gerinti gyventojams ir verslo subjektams teikiamų statybos srities viešųjų ir administracinių paslaugų prieinamumą, jų kokybę. 2013–2015 m. vykdyto „Infostatybos“ Europos Sąjungos remiamo modernizavimo projekto rezultatais jau galima naudotis. Sistema atnaujinta, atsižvelgiant į pasikeitusius teisės aktus, įdiegtos naujos ir modernizuotos esamos paslaugos.
nuotrauka
Su statybų dokumentacija susijusius klausimus galima išspręsti ne tik pateikiant prašymus, paraiškas ar pranešimus nuotoliniu būdu, bet ir gaunant reikiamą dokumentą internetu. Asociatyvi portalo nuotr.


Nuo šių metų vasario teikiama 18 elektroninių paslaugų. Su statybų dokumentacija susijusius klausimus galima išspręsti ne tik pateikiant prašymus, paraiškas ar pranešimus nuotoliniu būdu, bet ir gaunant reikiamą dokumentą internetu. Statybos dokumentų išdavimo procese dalyvaujantys subjektai taip pat bendradarbiauja elektroniniu būdu.

Per 70 proc. su statyba susijusių prašymų pateikta nuotoliniu būdu

Per modernizuotą „Infostatybą“ galima gauti visų rūšių statybą leidžiančius dokumentus, prisijungimo sąlygas ir specialiuosius reikalavimus statinio projektui parengti, pranešti apie galbūt savavališką statybą ir kt. VTPSI specialistai daugelį statybos valstybinės priežiūros funkcijų, susijusių su dokumentų išdavimu, taip pat atlieka nuotoliniu būdu. Sukurtos 85 mobilios darbo vietos statybos valstybinei priežiūrai vykdyti, tam skirta mobili programa.

Elektroninių statybos srities paslaugų pranašumo pripažinimą tiek dėl laiko sąnaudų, tiek ir dėl procedūrų skaidrumo liudija praeitų metų pabaigos statistika – daugiau kaip 70 proc. visų su statyba susijusių prašymų buvo pateikta nuotoliniu būdu. Taip pat ir naujosios „Infostatybos“ funkcionalumo naudą supranta vis daugiau ankstesne jos versija besinaudojusių žmonių. 

Planuojustatyti.lt ir skaitmeninė statyba

Įpratusiems tiesiogiai bendrauti su dokumentus priimančiais ir išduodančiais įstaigų specialistais vis dar atrodo, kad tiesioginis būdas patikimesnis. Gaištamas laikas, patiriamos išlaidos kelionėms, kai reikalus galima sutvarkyti prisėdus prie kompiuterio namuose. Tereikia internete nurodyti adresą www.planuojustatyti.lt ir pasirinkti pageidaujamą paslaugą. 

Neturinčių kompiuterio ar interneto prieigos gyventojų patogumui didžiųjų šalies apskričių teritorijas prižiūrinčiuose VTPSI skyriuose įrengtos kompiuterizuotos vietos lankytojams. VTPSI siekia, kad visi interesantai turėtų galimybę interneto adresu www.planuojustatyti.lt, prisijungę prie „Infostatybos“, pateikti prašymus elektroniniu būdu. Naudotis elektroninėmis paslaugomis gyventojai skatinami ir nustačius mažesnes paslaugų kainas, lyginant su tiesioginiu prašymų išduoti dokumentus pateikimu.

Statinių projektavimo ir statybos procese diegiami skaitmeninės statybos principai, statinio informacinis modeliavimas. Atsiradus galimybei statinio informacinį modelį teikti kaip statinio projektą ar jo dalį, visi projektą tikrinantys subjektai, statybos dalyviai ir statybos valstybinę priežiūrą atliekančios institucijos turi būti atitinkamai pasirengę dirbti su šiuo modeliu. Todėl neišvengiamai turi būti tobulinamos tiek informacinės sistemos, tiek ir specialistų gebėjimai.

Per „Infostatybą“ planuojama atlikti statinių registraciją Nekilnojamojo turto registre

2008 m. pradėjusi veikti „Infostatyba“ jau ne kartą modifikuota pagal pasikeitusius teisės aktus, tobulinta, gerinant gyventojams ir verslo subjektams teikiamų statybos srities viešųjų ir administracinių paslaugų prieinamumą ir jų kokybę. Šiuo metu jau kuriami nauji sistemos vystymo planai, plėtojantys informacijos mainus su kitomis informacinėmis sistemomis ir registrais. Pavyzdžiui, planuojama sudaryti galimybę per „Infostatybą“ atlikti statinių registraciją Nekilnojamojo turto registre, gauti duomenis iš topografijos ir infrastruktūros informacinės sistemos (TIIS), kitų duomenų bazių. 

Individualių namų statytojams ypač naudinga turėtų būti kuriama sudėtinė paslauga „Statau namą“, kuri padės identifikuoti konkrečiu atveju reikalingas atlikti procedūras (užsisakyti ir gauti atitinkamas elektronines paslaugas). Pildant prašymą, bus galima rasti paaiškinimus dėl taikytinų teisės aktų nuostatų. Informacinės sistemos portalą www.planuojustatyti.lt numatyta labiau orientuoti į eilinį naudotoją. Įgyvendinus „Infostatybos“ vystymo planus, bus žengti dar keli reikšmingi žingsniai pažangios skaitmeninės statybos link.
 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2020-03-05 10:35,      papildyta 2020-04-01 11:14, Pakeista data
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 13:42
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”. Konkursas yra skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.

Statybunaujienos.lt » RESTA