2020 rugsėjo 30 d. trečiadienis, 19:24
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Statybos inspektoriai tikrino aštuonis iš dešimties modernizuojamų namų: pažeidimai – vis tie patys

2015-10-08 06:05
270. Tai yra statybos užbaigimo aktai, kuriuos per devynis šių metų mėnesius, tinkamai įgyvendinus daugiabučių modernizavimo projektus, išdavė Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija VTPSI). Per devynis šių metų mėnesius aktų išduota 33-imis daugiau, negu per visus praėjusius metus.
nuotrauka
Vilnius, Antakalnis. Asociatyvi portalo nuotr.


Darbus skubina ruduo

Baigti darbus skubina ruduo – trečiąjį ketvirtį statybos darbai baigti daugiau kaip pusėje nuo metų pradžios atnaujintų namų. Daugiausia šiais metais daugiabučių modernizuota Alytaus (39), Šiaulių (37), Telšių (33) ir Vilniaus (32) apskrityse.

Savivaldybių administracijos taip pat išdavė daugiau leidimų modernizuoti pastatus. Nuo metų pradžios, skelbia Statybos inspekcija, jau leista modernizuoti 862 daugiabučius gyvenamuosius namus, kai 2012–2014 metais iš viso išduoti 877 leidimai.

Baigiantis rugsėjui statybos darbai buvo vykdomi 818 modernizuojamų namų. VTPSI statybos valstybinės priežiūros specialistai iki šiol apsilankė aštuoniose iš dešimties statybviečių. Kai kurie namai tikrinti ne vieną kartą, operatyviai reaguojant į gautus skundus ar viešoje erdvėje paskleistą informaciją apie galimai nekokybiškai atliekamus darbus.

Pažeidimų pobūdis beveik nekinta

„Suprasdami gyventojų rūpestį dėl galutinio atnaujinimo rezultato, statybos inspektoriai kiekvienu atveju išsamiai aiškinasi abejonių keliančias situacijas, reikalui esant, į pagalbą kviečiasi kitų institucijų specialistus, – sako VTPSI viršininkė Laura Nalivaikienė. – Nors tyrimas pareikalauja laiko ir išteklių, džiugu, kad ne visada nustatoma neatitikčių projektui ir reglamentų nuostatoms. Tuomet mūsų pareigūnai tik paragina statybos dalyvius aktyviau bendrauti su modernizuojamų namų gyventojais, paaiškinti projekto sprendinių esmę, jų įgyvendinimo būdus ar keitimo priežastis.“ 

Nedideli kokybės trūkumai paprastai pašalinami nedelsiant. Reikšmingesnių pažeidimų dalis, sako Statybos inspekcijos atstovai, nesiekia 10 procentų.

Pažeidimų pobūdis beveik nekinta. Pasak Statybos inspekcijos vadovės L. Nalivaikienės, dažniausiai tai nukrypimai nuo projekto sprendinių, nustatytos technologijos nesilaikymas, statybos vykdymo dokumentacijos trūkumai. Už reikšmingus pažeidimus atsakingiems asmenims taikoma Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta atsakomybė ir teikiami privalomieji nurodymai per nustatytą terminą juos pašalinti. Šiemet 39 statybos dalyviams surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai, dėl penkių iš jų veiklos įvertinimo Statybos inspekcija kreipėsi į Statybos produkcijos sertifikavimo centrą.

Nuobaudos ir pagyrimai

Rugsėjį už pažeidimus ATP protokolai surašyti keturiems statybos darbų vadovams, trims techniniams prižiūrėtojams ir vienam rangovui. 

VTPSI Kauno skyriaus specialistai, nustatę, kad namų atnaujinimo darbai vykdomi nesilaikant reglamento ir statybos taisyklių, netinkamai pildomas statybos darbų žurnalas, nevykdomi techninio prižiūrėtojo reikalavimai, protokolus ir privalomuosius nurodymus pašalinti pažeidimus įteikė dviem statybos darbų vadovams ir dviem techniniams prižiūrėtojams.

Dėl nekokybiškai vykdomų statybos darbų, technologijos nepaisymo, trūkumų pildant statybos darbų žurnalą Utenos skyriaus pareigūnai administracinėn atsakomybėn patraukė techninės priežiūros vadovą, o rangovui skirs baudą už privalomojo nurodymo nevykdymą. 

Dviem Vilniuje atnaujinamų namų statybos darbų vadovams, neužtikrinusiems darbų vykdymo pagal projektą ir technologijos reikalavimus, taip pat nepavyks išvengti atsakomybės.

„Tačiau yra nemažai ir sektinų pavyzdžių. Ypač džiugu pasirašant atnaujinto namo statybos užbaigimo aktą girdėti tiek statybininkų darbu patenkintų gyventojų, tiek ir konstruktyvų bendravimą su jais vertinančių rangovų gražius atsiliepimus. Praeitą savaitę baigus pirmųjų dviejų daugiabučių modernizavimą Kybartuose pabaigtuvių nuotaikos galbūt padės ne tik šio miesto gyventojams lengviau apsispręsti dėl modernizavimo, labiau pasitikėti darbus vykdančiais statybininkais, bet ir rangovus paskatins glaudžiau bendrauti su namų bendruomenėmis“, – tikisi VTPSI viršininkė L. Nalivaikienė. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2020-09-18 10:54
Pakeitus teisės aktus, kaip praneša Statybos inspekcija, nebeliko reikalavimo gauti statybą leidžiantį dokumentą statant ar rekonstruojant nesudėtingąjį statinį upėje ar jos dalyje, kuri įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių ar jų ruožų sąrašą.
nuotrauka
2020-09-07 16:24
Statybos įstatyme nustatyti atvejai, kai statyba užbaigiama statytojui ar jo teises ir pareigas perėmusiam asmeniui surašant deklaraciją apie statybos užbaigimą, ją patvirtinant ir įregistruojant Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekci...
nuotrauka
2020-09-07 10:50
Išsiaiškinti, ar planuojamų naujų statinių statybai reikia gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD), statybos proceso dalyviai ir gyventojai jau gali vos per kelias sekundes – tereikia pasinaudoti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) įdiegtu ele...
nuotrauka
2020-08-28 13:48
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) pastebi, kad vis dar neišvengiama pažeidimų, kai netinkamai ar atmestinai tvarkomas statybos darbų žurnalas: apie statybvietėje vykdytus darbus įrašoma gerokai vėluojant, kartais visai pamirštama tai padaryti, pasitaiko atv...
nuotrauka
2020-08-27 10:48
Statybų teisės normoms dažniausiai nusižengiama, kaip informavo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI), didžiuosiuose šalies miestuose. Beveik pusė pernykščių savavališkos statybos aktų (iš viso 318) buvo surašyta Kaune (79) ir Vilniuje (70). Kaunas ir šiemet lenkia sostinę. ...
nuotrauka
2020-08-25 12:11
Nukritusi Lazdynuose esančios Architektų gatvės daugiabučio namo penkiolikto aukšto balkono gelžbetoninė plokštė atkreipė visuomenės dėmesį į pastatų konstrukcijų deformacijas ir galimas tokių defektų pasekmes.
nuotrauka
2020-08-20 15:47
Reido metu Kaune, Kaimelės g., Statybos inspekcijos specialistai užfiksavo savavališkai pradėtas gyvenamųjų namų statybas: viename iš sklypų įrengti trijų gyvenamųjų namų pamatai, vienas namas pradėtas mūryti, du namai jau sumūryti, įrengti jų stogai.
nuotrauka
2020-08-06 09:03
KLAUSIMAS. Sodo namelis, esantis Jiesios draustinyje, rekonstruojamas ir didinamas – iš 40 kv. m į 112 kv. m su mansarda. Statybos leidimas išduotas 2007 m. ( B energinio naudingumo). Ar galimi ir kokie projekto pakeitimai?
nuotrauka
2020-07-14 10:24
KLAUSIMAS. Per sodininkų bendrijos sklypą eina elektros laidai. Ar galima tokiame sklype statyti namą? Namas pastatytas prie pat sodo sklypo ribos. Tarp gretimų sklypų, kurių viename pastatytas minimas namas, eina 80 cm pločio melioracijos griovys. Ar šiuo atveju privalu laikytis 3 m atstumo?
nuotrauka
2020-07-02 10:38
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atkreipia dėmesį, kad 2020 m. liepos 1 d. įsigaliojo nauji rinkliavų dydžiai už Statybos inspekcijos teikiamas paslaugas. Pareiškėjai, teikdami Statybos inspekcijai prašymus dėl paslaugų teikimo, ...
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-17 12:08
KLAUSIMAS. Planuojama keisti stogo dangą (iš asbestinio į skardinę dangą), nekeičiant stogo formos, nedidinant jo ir nekeičiant stogo konstrukcijų. Daugiabutis namas yra Kauno mieste – 6 butų, dviejų aukštų. Ar reikalingas projektas, ar reikia gauti statybos leidimą?
nuotrauka
2020-06-11 15:35
KLAUSIMAS. Daugiabutyje kaimynai, gyvenantys virš senyvo amžiaus sergančio žmogaus, įrengė grindis nesilaikydami technologinių reikalavimų, t.y. nedėjo garso izoliacijos. Taigi kiekvienas žingsnis ir juolab vaiko žaidimai, daiktų stumdymas bei ridenimas „varo iš proto“ apačioje gyvenančius žmones. J...
nuotrauka
2020-06-11 11:30
KLAUSIMAS. Nuosavame komercinės paskirties žemės sklype su detaliajam plane numatytu individualiu įvažiavimu norime statyti automobilių aptarnavimo patalpas su dviem darbo vietomis (šeimos verslas). Kokių atstumų reikia laikytis nuo gyvenamųjų namų?
nuotrauka
2020-06-11 08:33
Pirmasis ir būtinas žingsnis prieš pradedant statyti, rekonstruoti, griauti ar atnaujinti (modernizuoti) pastatus, primena Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, – pranešimas apie statybos pradžią.
nuotrauka
2020-06-10 08:01
KLAUSIMAS. Sūnus gyvena mediniame, sename trijų butų name Kauno mieste. Vidus sutvarkytas, o išorė prašosi tvarkoma. Kaimynai investuoti ir tvarkytis nesutinka. Ar gali sūnus renovuoti, apšiltinti savo namo dalį? Ar tam reikalingi leidimai, jei taip – kur kreiptis?
nuotrauka
2020-06-09 15:20
Kadangi šiltnamių statyba – neatsiejama vasaros sezono dalis, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pastaruoju metu sulaukia nemažai klausimų apie šių statinių statybą. Gyventojai teiraujasi, kokiu atstumu nuo sklypo ribos galima stat...
nuotrauka
2020-05-27 10:50
KLAUSIMAS. Moteris gyvena keturbutyje ir vienintelė yra išsipirkusi žemę. Garažas stovi jos sklype, kurio kita dalis priklauso savivaldybei. Bet garažas nėra įregistruotas, nors pastatytas jau seniai. Jis stovi prie pat tvoros kaimynų. Kokių dokumentų reikia ir kur kreiptis dėl jo įteisinimo?
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-19 09:06
Statybos inspekcijos atliktos visuomenės nuomonės apklausos rezultatai atskleidė, kad net 75 proc. apklaustųjų nežino, kur kreiptis dėl statybą leidžiančio dokumento išdavimo (SLD). Tiesa, net ir tie 25 proc. respondentų, kurie teigė manantys, kad žino, kas išduoda SLD, įvardindami, kas šį dokumentą...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...