2020 gegužės 27 d. trečiadienis, 3:38
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Statybos inžinerija ir VGTU tarp populiariausių studijų programų

2016-07-28 10:17
Pasibaigus pirmajam pagrindinio priėmimo į aukštąsias mokyklas etapui, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) praneša, jog šiemet pakviestųjų studijuoti į aukštąsias mokyklas sumažėjo net 17 procentų, iš jų – 3 procentais gavusių kvietimą į valstybės finansuojamas vietas. Visgi, lyginant su 2015 m., pakviestųjų studijuoti į Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU) valstybės finansuojamas vietas skaičius išaugo 7 procentais nuo 1207 praėjusiais iki 1296 šiais metais.
nuotrauka
VGTU nuotr.


Pagal atskiras studijų programas, kaip praneša VGTU, tendencijos išlieka labai panašios: daugiausiai studentų VGTU pakviesta studijuoti į Multimedijos ir kompiuterinio dizaino (137), Kūrybinių industrijų (103), Programų inžinerijos (119) bei Statybos inžinerijos (110) studijų programas. Nuo visų pakviestųjų studijuoti technologinius mokslus valstybės finansuojamose vietose pakviesti į VGTU sudaro 46 proc. menų srityje (dizaino ir architektūros studijos) VGTU pakvietė 31 proc., fizinių mokslų – 13 proc., o socialinių mokslų – 10 proc. jaunuolių.

„Stebint bendrus rezultatus VGTU išsiskiria padidėjusiu studentų skaičiumi ir toliau išlaiko aukštą poziciją Lietuvos aukštųjų mokyklų lyderių trejetuke. Tam nesutrukdė ir nuo 1,5 iki 2 pakeltas minimalus stojimo balas ir limituotas pakviestųjų skaičius kai kuriose studijų programose stengiantis išlaikyti aukštą studijų kokybę, nes mums svarbu ne tik kokiais balais įstojo, bet ir kokiais balais universitetą baigs“, – sako VGTU studijų prorektorius Romualdas Kliukas.

Į populiariausias VGTU studijų programas, tokias kaip Multimedija ir kompiuterinis dizainas, Bioinžinerija, buvo dvigubai daugiau pretendentų, o į Orlaivių pilotavimą, Skrydžių valdymą pretendentų buvo net aštuonis kartus daugiau nei pakviestųjų studijuoti.

„Kaip žinia, šiemet valstybė dvigubai padidino IT studijų finansavimą, viešoje erdvėje džiaugiamasi, kad kai kurios IT studijų programos sulaukė kelių šimtų norinčių studijuoti, tačiau nekalbama apie tai, kiek bus priimta daugiau dėstytojų, kurie turi ne tik gerai išmanyti savo dalyką, bet turėti praktinių žinių ir edukologinių kompetencijų. Nuo to labai priklauso, kaip studentai gebės mokytis, spręsti problemas ir įsilieti į darbo rinką“, – sako VGTU studijų prorektorius Romualdas Kliukas.

Edukologinių kompetencijų didinimas VGTU yra privalomas visiems dėstytojams. Be to, apie dėstytojus ir dėstymo kokybę grįžtamąjį ryšį pateikia ir studentai kasmetinėse apklausose. Pasak studijų prorektoriaus, jei į darbo rinką vienu metu ateis keli šimtai specialistų, darbdaviai bus priversti žiūrėti į diplomo išrašą.

Nuo liepos 29 d. 16 val. iki liepos 31 d. 17 val. vyks antrasis pagrindinio priėmimo etapas, kurio metu LAMA BPO informacinėje sistemoje stojantieji gali atnaujinti savo prašymą. Visgi keisti bus galima tik pirmojo etapo prašyme nurodytų pageidavimų eiliškumą, tačiau negalima įtraukti naujų pageidavimų ar keisti finansavimo pobūdžio.

Netrukus prasidės antrasis papildomas priėmimas į II pakopos studijas, tačiau jau po pirmo etapo matyti, kad VGTU sulaukė daugiausia norinčių studijuoti magistro studijose. Šiemet jau sulaukta 1226 prašymų, pasirašyta 830 sutarčių – tai jau dabar daugiau nei 100 viršija praėjusių metų rezultatus po visų etapų.

Kaip ir prieš metus, populiariausios išlieka Statinio informacinio modeliavimo, Bioinžinerijos, Informacinių sistemų programų inžinerijos, Kūrybos visuomenės komunikacijos, Ekonomikos inžinerijos studijų programos. 

Taip pat skaitykite:

>>>KTU. Statybos inžinerija – tarp populiariausių studijų programų

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-05-26 14:41
Jonavoje šiais metais prasidės pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę statybos – gavusi Vyriausybės finansavimą, Jonavos rajono savivaldybė antradienį, gegužės 26 d., pasirašė sutartį dėl statybos darbų su viešojo pirkimo konkurso laimėtoja AB „Kauno tiltai“.
nuotrauka
2020-05-26 09:59
Kairiajame Nemuno krante, greta Vytauto Didžiojo tilto suprojektuotas M. K. Čiurlionio koncertų centras išsiskirs ne tik puikia akustika, bet ir drąsiais architektūriniais sprendimais. Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį su projektuotojais. Netrukus šiam unikaliam projektui viliamasi sulaukti ...
nuotrauka
2020-05-25 15:42
Siekiant spartesnio ekonomikos atsigavimo, investicijos į stambius infrastruktūros projektus sukuria apčiuopiamos naudos jau po metų ar dvejų, o energetikos, kelių, švietimo ir sveikatos sritys galėtų pritraukti iki 3,5 milijardo eurų privačių investuotojų lėšų, teigia „Newsec“.
nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:50
Nuomos sutarčių registravimas pastarosiomis dienomis yra viena populiariausių Registrų centro paslaugų. Pastebimai išaugus klientų, pageidaujančių Nekilnojamojo turto registre įregistruoti juridinį faktą apie sudarytą nuomos sutartį, šiam procesui skiriamas itin didelis dėmesys.
nuotrauka
2020-05-22 09:17
Nors Valstybinė darbo inspekcija (VDI), šalyje paskelbus karantiną, laikinai sustabdė planinius inspektavimus, atsižvelgiant į nelegalaus ir nedeklaruoto darbo žalą valstybės ir visuomenės interesams, nelegalaus darbo kontrolė ne tik nenutrūko, bet ir buvo dvigubai rezultatyvesnė. Kas antro patikrin...
nuotrauka
2020-05-22 08:38
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Viešųjų pirkimų komisijos ginčą dėl koncesijos sutarties sudarymo sustabdymo, nusprendė atmesti pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.
nuotrauka
2020-05-22 08:18
Aplinkos ministerija parengė Minimalius reikalavimus dulkėtumui mažinti laikant, kraunant, vežant birias kietąsias medžiagas ir kviečia visuomenę susipažinti su jų projektu. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki birželio 4 d.
nuotrauka
2020-05-21 08:05
Vyriausybė, Aplinkos ministerijos siūlymu, priėmė itin svarbų statybos sektoriaus ateičiai sprendimą, atveriantį kelią jam skaitmeninti. Nustatyta prievolė nuo kitų metų viešųjų statinių statybai pradėti palaipsniui taikyti informacinį modeliavimą, kuris pasaulyje žinomas santrumpa BIM (Building Inf...
nuotrauka
2020-05-20 13:38
Lietuvos kultūros taryba paskelbė atstovavimo Lietuvai 2021 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje konkursą. Pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinio paviljono projektą 2020 m. ir jį įgyvendinti 2021 m. šiame etape skirta 200 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.
nuotrauka
2020-05-19 14:01
Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes ir vandentvarkos įmones parengti paraiškas finansavimui, skirtam gyventojų būstus prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir teikti jas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 08:46
Gegužės pabaigoje įprastai suaktyvėja finansinių ataskaitų teikimas. Ne išimtis ir šie metai - nors karantinas šį procesą šiek tiek apsunkino, tačiau kasdien augantys pateikiamų naujų ataskaitų už praėjusius metus skaičiai byloja apie tai, kad ataskaitų teikimas šiomis dienomis yra itin aktualus, sk...
nuotrauka
2020-05-18 11:40
Įvedus karantiną Lietuvoje pasikeitė gamybos įmonių darbo specifika – tapo ypač svarbu, kad automatizuota pramonė galėtų dirbti pilnu pajėgumu ir atlaikyti karantino ribojimus. Pasak KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) profesoriaus dr. Dariaus Viržonio, netikėtas pasaulio užsidarym...
nuotrauka
2020-05-18 11:00
Koronaviruso grėsmės sukelta situacija ir šalyje įvestas karantinas sąlygojo pasikeitimus darbo santykiuose. Karantinas bei prastovos gali pakoreguoti ir atostogų planus. Artėjant vasarai, VDI specialistai primena, ką reikėtų žinoti dėl kasmetinių atostogų suteikimo.
nuotrauka
2020-05-18 08:06
Siekiant užtikrinti šalies elektros skirstomųjų tinklų saugumą ir patikimumą, Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) skelbia ketvirtąjį priemonės „Elektros skirstomųjų tinklų modernizavimas ir plėtra“ kvietimą teikti paraiškas. Į elektros energijos skirstomųjų tinklų operatorių projektus siekiama i...
nuotrauka
2020-05-15 10:18
Nacionalinis „Rail Baltica“ projekto įgyvendintojas Estijoje „Rail Baltic Estonia“ paskelbė Mugos multimodalinio terminalo projektavimo darbų pirkimą. Mugoje bus vienintelis su uostu sujungtas „Rail Baltica“ krovinių terminalas
nuotrauka
2020-05-15 09:46
2020 m. I ketvirtį baigti statyti 2 009 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 14,2 proc. daugiau nei 2019 m. atitinkamą ketvirtį, praneša Statistikos departamentas. Per ketvirtį pastatyta 1 856 nauji gyvenamieji namai su 3 462 būstais, iš jų 60,2 proc. – individualiuose namuose.
nuotrauka
2020-05-15 09:26
2020 m. pirmąjį ketvirtį, skelbia Statistikos departamentas, šalyje atlikta statybos darbų už 596,9 mln. EUR to meto kainomis, tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 12,3 proc. palyginamosiomis kainomis daugiau nei 2019 m. ketvirtąjį ketvirtį (nepašalinus – 39,5 proc. mažiau).
nuotrauka
2020-05-15 07:02
Aplinkos ministerija parengė Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki gegužės 28 d.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...