2020 birželio 5 d. penktadienis, 8:59
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Statybos inžinieriai vienijasi  1

2018-03-22 14:17
Siekdamos bendro tikslo – profesionaliai atstovauti statybos inžinierių poreikiams ir interesams, vystyti jų savivaldą, visuomeninių organizacijų vaidmenį apibrėžiant, suteikiant, vertinant ir pripažįstant statybos inžinierių profesinę kvalifikaciją – septynios organizacijos 2018 m. kovo mėn. pasirašė bendradarbiavimo memorandumą.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
LSIS (Lietuvos statybos inžinierių sąjunga),
Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjunga,
Lietuvos vandens tiekėjų asociacija,
Lietuvos santechnikų asociacija,
Asociacija „Lietuvos keliai“,
Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociacija,

Memorandumu siekiama suvienyti visose statybos srityse Lietuvoje dirbančius statybos inžinierius, kurių interesams atstovauja atskiros asocijuotos struktūros. Bendradarbiavimą skatinantį dokumentą pasirašė Lietuvos statybos inžinierių sąjunga, Lietuvos statybininkų asociacija, asociacija „Lietuvos keliai“, Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjunga, Lietuvos vandens tiekėjų asociacija, Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociacija ir Lietuvos santechnikų asociacija.

Kaip skelbiama pranešime, organizacijos siekia aiškiai apibrėžti ir suvienodinti visų asociacijų ir bendrijų profesinės inžinierių kvalifikacijos srityje taikomus reikalavimus bei tvarkas, taikyti vieningą ir konsoliduotą informacijos kaupimo, saugojimo ir teikimo sistemą.

Poreikį aktyviau bendradarbiauti lėmė pastaruoju metu kilusios diskusijos dėl statybos inžinierių kvalifikacijos vertinimo ir pripažinimo organizavimo ateities, šiuos procesus toliau vykdysiančios institucijos. Memorandumą pasirašiusios organizacijos sutarė vieningai atstovauti statybų rinkoje Lietuvoje dirbantiems inžinieriams ir išreiškė pasiryžimą kartu su statybos sritį kuruojančia Aplinkos ministerija ieškoti geriausių sprendimų, kaip organizuoti statybos inžinierių profesinės kvalifikacijos vertinimą ir pripažinimą.

Praėjusių metų pabaigoje Aplinkos ministerija ėmėsi svarstyti statybos dalyvių atestavimo funkcijos atskyrimą nuo VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centro veiklos. Statybos sektoriaus dalyviai, vertindami planuojamų pokyčių svarbą, siekia aktyviai dalyvauti šio klausimo diskusijose ir teikti statybos rinkos dalyvių interesus atitinkančius pasiūlymus. Šiuo metu VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centro Statybos specialistų kvalifikacijos atestatų ir teisės pripažinimo dokumentų registre yra užfiksuota daugiau nei 18 tūkstančių atestatų, išduotų nuo 2012 metų.

„Visos septynios memorandumą pasirašiusios organizacijos pripažįsta tas pačias statybos inžinierių profesines vertybes, tačiau iki šiol išblaškytos pavienės iniciatyvos neduodavo laukiamų rezultatų. Tikime, kad bendradarbiaudami lengviau pasieksime bendrus tikslus, o suvienytas organizacijų darbas tinkamai atstovaus statybos inžinierių interesus. Spartėjant statybos skaitmeninimo procesams ryškėja būtinybė sisteminti kompetencijų ir kvalifikacijų vertinimo procesus ir duomenis“, - teigė Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.
memorandumas

Statybos inžinieriams atstovaujančios asociacijos ketina bendradarbiauti rengiant ir įgyvendinant statybos sektoriaus profesinį standartą, kuriant  statybos inžinierių profesinės kvalifikacijos apibrėžimą, suteikimą, vertinimą, pripažinimą – kuriant šiuos teisės aktus, vertinant kvalifikaciją, atestavimą ir pripažinimą, bendradarbiaus mokymo veiklose, kuriant vieningą statybos inžinierių registrą bei kitose srityse.

Lietuvos statybininkų asociacija siekia aktyviai dalyvauti statybos dalyvių – tiek specialistų, tiek darbininkų – kompetencijų vertinimo ir pripažinimo veiklose, šių procesų ir duomenų sisteminime. Memorandume pabrėžiama, kad efektyviam kompetencijų vertinimo ir pripažinimo procesui bei informacijos valdymui reikalingas visų susijusių organizacijų bendradarbiavimas, todėl Lietuvos statybininkų asociacija jau pasiekė bendradarbiavimo susitarimus su kitomis statybos sektoriuje veikiančiomis asociacijomis ir su daugeliu statybininkus rengiančių profesinių mokyklų Lietuvoje. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

andrius
2018-03-28 13:12
Koks čia interesų atstovavimas. Tiesiog noras iš inžinierių daugiau mokesčių išplėšti savo asociacijų išlaikymui (kaip Architektų rūmai). Jokios naudos neturi architektai, jokios naudos nebus ir inžinieriams. Lietuvis lietuviui - lietuvis.

Aktualijos

nuotrauka
2020-06-04 15:36
Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su rangovu, kuris rekonstruos išskirtinį uostamiesčiui objektą – pagrindinį įvažiavimą į Klaipėdą, vadinamąją Baltijos prospekto estakadą. Atvirą konkursą dėl Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstravimo darbų su darbo proje...
nuotrauka
2020-06-04 15:09
Seimas nutarimu patvirtino Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano valstybės teritorijos erdvinio vystymo kryptis ir teritorijos naudojimo funkcinius prioritetus.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-04 09:29
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlomoms Teritorijų planavimo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui.
nuotrauka
2020-06-04 09:08
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Kaune veikusios įmonės vadovas įtariamas pasisavinęs apie 233 tūkst. eurų ir nuslėpęs beveik 29 tūkst. eurų mokesčių.
nuotrauka
2020-06-04 09:00
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė statybų bendrovės Panevėžio statybos tresto (PST) ir bendrovės „Active Construction Management“, kuri anksčiau vadinosi „Irdaiva“, apeliacinius skundus ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad Kon...
nuotrauka
2020-06-03 15:22
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo, vakar, birželio 2 d., pareikšti įtarimai 6 asmenims.
nuotrauka
2020-06-03 09:07
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame uostamiesčio įmonės vadybininkas įtariamas sukčiavimu, daugiau nei 200 tūkst. Eur bendrovės turto pasisavinimu ir bendrovės klientų pinigų išviliojimu apgaule...
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-02 11:48
Gavus duomenų apie galimai vykdomas neteisėtas veikas: stambaus masto kyšininkavimą, papirkimą, prekybą poveikiu, turto iššvaistymą ir dokumentų klastojimą, šiandien, birželio 2 d., sulaikyti Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zala...
nuotrauka
2020-06-02 09:28
Aplinkos ministerija iš Klimato kaitos programos šiemet skyrė 10 mln. eurų paramos taršioms technologijoms keisti mažiau taršiomis ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje dalyvaujančiose įmonėse.
nuotrauka
2020-06-02 09:05
Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojama UAB „Grinda“ per 2019 m. pardavimų apimtis išaugino iki 21,512 mln. Eur ir uždirbo 1,798 mln. Eur audituoto pelno. Tai – bene didžiausias per visą įmonės istoriją pasiektas grynojo pelno rodiklis.
nuotrauka
2020-06-01 11:13
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atliko 20 neplaninių patikrinimų vyrų ir moterų darbo užmokesčio atotrūkio finansų ir draudimo įstaigose priežastims nustatyti. Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2018 m. Lietuvoje moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis finansinės ir draudimo veiklos įm...
nuotrauka
2020-06-01 11:02
Kauno miesto savivaldybė paskelbė tarptautinį „Mokslo salos“ rangovo parinkimo konkursą. Jo nugalėtojas statys pirmąjį mokslo muziejų Lietuvoje. Šiuo metu, kaip skelbia Kauno savivaldybė, atliekami namų darbai: Nemuno saloje į būsimą muziejų jau tiesiamos požeminės komunikacijos, įsibėgėja Karaliaus...
nuotrauka
2020-06-01 07:57
Koronavirusas pakeitė Lietuvos ir viso pasaulio verslo aplinką, o viena didžiausių dilemų verslui – kaip pritaikyti biurus naujoms higienos normoms ir ar apskritai verta į tai investuoti. Gal nuosavas biuras – prabanga? Kiekvienas atvejis unikalus, visgi yra sprendimų, kurie leidžia atsikratyti rūpe...
nuotrauka
2020-06-01 07:55
Įvertinus gautas visuomenės pastabas ir pasiūlymus, Aplinkos ministerijos parengtas Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektas bus teikiamas Vyriausybei svarstyti. Terminas, kai buvo galima pareikšti atsiliepimus, baigėsi.
nuotrauka
2020-05-29 10:15
Nuo birželio 1 d. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) savo veiklą vykdys įprasta tvarka: atnaujinami ūkio subjektų planiniai ir neplaniniai patikrinimai darbo inspektoriams apsilankant patikros vietose.
nuotrauka
2020-05-29 08:27
AB „Grigeo Klaipėda“ Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos departamentui pateikė paraišką Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidimui pakeisti. Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą, prašydama, kad būtų sustabdyti nesavalaikiai veiksmai, siekian...
nuotrauka
2020-05-28 09:10
Statybos sąnaudų elementų kainos 2020 m. balandį, palyginti su kovu, padidėjo 0,3 proc.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...