2019 lapkričio 13 d. trečiadienis, 8:53
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Statybos inžinieriai vienijasi  1

2018-03-22 14:17
Siekdamos bendro tikslo – profesionaliai atstovauti statybos inžinierių poreikiams ir interesams, vystyti jų savivaldą, visuomeninių organizacijų vaidmenį apibrėžiant, suteikiant, vertinant ir pripažįstant statybos inžinierių profesinę kvalifikaciją – septynios organizacijos 2018 m. kovo mėn. pasirašė bendradarbiavimo memorandumą.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Lietuvos statybininkų asociacija, VŠĮ
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga,
Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjunga,
Lietuvos vandens tiekėjų asociacija,
Lietuvos santechnikų asociacija,
Asociacija „Lietuvos keliai“,
Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociacija,

Memorandumu siekiama suvienyti visose statybos srityse Lietuvoje dirbančius statybos inžinierius, kurių interesams atstovauja atskiros asocijuotos struktūros. Bendradarbiavimą skatinantį dokumentą pasirašė Lietuvos statybos inžinierių sąjunga, Lietuvos statybininkų asociacija, asociacija „Lietuvos keliai“, Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjunga, Lietuvos vandens tiekėjų asociacija, Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociacija ir Lietuvos santechnikų asociacija.

Kaip skelbiama pranešime, organizacijos siekia aiškiai apibrėžti ir suvienodinti visų asociacijų ir bendrijų profesinės inžinierių kvalifikacijos srityje taikomus reikalavimus bei tvarkas, taikyti vieningą ir konsoliduotą informacijos kaupimo, saugojimo ir teikimo sistemą.

Poreikį aktyviau bendradarbiauti lėmė pastaruoju metu kilusios diskusijos dėl statybos inžinierių kvalifikacijos vertinimo ir pripažinimo organizavimo ateities, šiuos procesus toliau vykdysiančios institucijos. Memorandumą pasirašiusios organizacijos sutarė vieningai atstovauti statybų rinkoje Lietuvoje dirbantiems inžinieriams ir išreiškė pasiryžimą kartu su statybos sritį kuruojančia Aplinkos ministerija ieškoti geriausių sprendimų, kaip organizuoti statybos inžinierių profesinės kvalifikacijos vertinimą ir pripažinimą.

Praėjusių metų pabaigoje Aplinkos ministerija ėmėsi svarstyti statybos dalyvių atestavimo funkcijos atskyrimą nuo VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centro veiklos. Statybos sektoriaus dalyviai, vertindami planuojamų pokyčių svarbą, siekia aktyviai dalyvauti šio klausimo diskusijose ir teikti statybos rinkos dalyvių interesus atitinkančius pasiūlymus. Šiuo metu VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centro Statybos specialistų kvalifikacijos atestatų ir teisės pripažinimo dokumentų registre yra užfiksuota daugiau nei 18 tūkstančių atestatų, išduotų nuo 2012 metų.

„Visos septynios memorandumą pasirašiusios organizacijos pripažįsta tas pačias statybos inžinierių profesines vertybes, tačiau iki šiol išblaškytos pavienės iniciatyvos neduodavo laukiamų rezultatų. Tikime, kad bendradarbiaudami lengviau pasieksime bendrus tikslus, o suvienytas organizacijų darbas tinkamai atstovaus statybos inžinierių interesus. Spartėjant statybos skaitmeninimo procesams ryškėja būtinybė sisteminti kompetencijų ir kvalifikacijų vertinimo procesus ir duomenis“, - teigė Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.
memorandumas

Statybos inžinieriams atstovaujančios asociacijos ketina bendradarbiauti rengiant ir įgyvendinant statybos sektoriaus profesinį standartą, kuriant  statybos inžinierių profesinės kvalifikacijos apibrėžimą, suteikimą, vertinimą, pripažinimą – kuriant šiuos teisės aktus, vertinant kvalifikaciją, atestavimą ir pripažinimą, bendradarbiaus mokymo veiklose, kuriant vieningą statybos inžinierių registrą bei kitose srityse.

Lietuvos statybininkų asociacija siekia aktyviai dalyvauti statybos dalyvių – tiek specialistų, tiek darbininkų – kompetencijų vertinimo ir pripažinimo veiklose, šių procesų ir duomenų sisteminime. Memorandume pabrėžiama, kad efektyviam kompetencijų vertinimo ir pripažinimo procesui bei informacijos valdymui reikalingas visų susijusių organizacijų bendradarbiavimas, todėl Lietuvos statybininkų asociacija jau pasiekė bendradarbiavimo susitarimus su kitomis statybos sektoriuje veikiančiomis asociacijomis ir su daugeliu statybininkus rengiančių profesinių mokyklų Lietuvoje. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

andrius
2018-03-28 13:12
Koks čia interesų atstovavimas. Tiesiog noras iš inžinierių daugiau mokesčių išplėšti savo asociacijų išlaikymui (kaip Architektų rūmai). Jokios naudos neturi architektai, jokios naudos nebus ir inžinieriams. Lietuvis lietuviui - lietuvis.

Aktualijos

nuotrauka
2019-11-12 16:31
Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) specialistai praėjusią savaitę paėmė požeminio vandens mėginius UAB „Ekologistika“ padangų gaisro teritorijoje. Juos tiria Aplinkos apsaugos agentūros ir LGT laboratorijos. Rezultatų tikimasi iki lapkričio 15 d.
nuotrauka
2019-11-12 11:24
Šiaulių apygardos prokuratūra į teismą perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos tirtą sisteminės korupcijos didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje kaltinamas juridinis asmuo – UAB „Panevėžio melioracija“ ir dar 5 asmenys.
nuotrauka
2019-11-12 10:05
Konferencijos „Architektūros kokybė: integruotas požiūris į kultūros paveldą“ metu vykusiame tarpinstituciniame seminare „Sapiegų parkas, interesų susidūrimas kaip galimybė“ pagaliau pasiekta ilgai laukto susitarimo dėl Sapiegų parko rekonstravimo.
nuotrauka
2019-11-12 09:08
Šiuo metu Aplinkos ministerija, prieš teikdama Vyriausybei parengtus siūlymus, skirtus šalies statybos sektoriaus skaitmeninimui, juos aptaria su šio sektoriaus bendruomene. Siūlymai yra susiję su prievole taikyti statinio informacinį modeliavimą (BIM) projektuojant ir statant visus naujus sudėtingu...
nuotrauka
2019-11-11 11:46
UAB „LF Property“ sėkmingai pardavė pirmąjį Vilniuje A klasės verslo centrą Goštauto 40. Naujasis biurų pastato savininkas – UAB „AJ projektai“. Per rekordiškai trumpą laiką – vos keturis mėnesius – įvykusiam sandoriui tarpininkavo bendrovė „BPT Real Estate“.
nuotrauka
2019-11-11 08:21
Vienas iš pagrindinių rodiklių, atspindinčių pirkimų konkurencingumą, primena Viešųjų pirkimų tarnyba, tiekėjų patekimo į rinką galimybes – pirkimų, kuriuose dalyvauja vienas tiekėjas, dalis nuo visų įvykusių pirkimų.
nuotrauka
2019-11-08 09:01
Seimas nusprendė imtis siūlymo reglamentuoti gyventojų apklausas dėl galimų teritorijų keitimų. Seimui pateiktame įstatymo pakeitime siekiama, kad gyventojų apklausoje balsuotų ir savo nuomonę galėtų pareikšti visi tos savivaldybės, kurios teritoriją planuojama prijungti, teritorijoje gyvenantys gyv...
nuotrauka
2019-11-08 08:38
Seimas nusprendė svarstyti pateiktą įstatymo „Dėl paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti“ pataisą, neleidžiančią pernuomoti bet kokio savivaldybės suteikiamo būsto.
nuotrauka
2019-11-07 11:45
Sostinės savivaldybės įmonė AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) skelbia dar vieną aukcioną pastatų, esančių Smolensko gatvėje, pardavimui.
nuotrauka
2019-11-07 10:40
Panevėžys negali skųstis darbo vietų stoka – atsižvelgiant į gyventojų skaičių, čia yra bene didžiausia pramonės darbo vietų koncentracija. Todėl Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (KTU PTVF) čia turi išskirtinį vaidmenį, o kai kurie pramonininkai rėžia ties...
nuotrauka
2019-11-06 12:43
Nuosekliai tęsiant Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos programą, paskelbtas aerodromo rekonstrukcijos rangos darbų pirkimas. Aerodromo infrastruktūrą būtina rekonstruoti atsižvelgiant į jos nusidėvėjimą bei siekį mažinti poveikį aplinkai.
nuotrauka
2019-11-06 09:37
Lietuvos architektų biuras „Office De Architectura“ pasirašė sutartį projektuoti nuolatinį Lietuvą reprezentuojantį paviljoną Bengbu mieste Kinijoje.
nuotrauka
2019-11-06 08:56
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Klaipėdos senamiestyje (Daržų g. 14, Didžioji Vandens g. 26 ir 28) atliktų griovimo darbų pagal Kultūros paveldo departamento (KPD) surinktą medžiagą. Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl didelės mokslinės, istorinės ir kultūrinės vertės t...
nuotrauka
2019-11-05 13:53
Nuo 2019 m. lapkričio 4 d. įsigalioja nauja pareiga teikti pranešimus apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius (LDU pranešimas). Pareiga teikti LDU pranešimą kyla darbdaviams, įdarbinantiems ne ES šalių piliečius bei priimantiems komandiruotus laikinai dirbti į Lietuvą ES ir kitų užsienio šalių pilieč...
nuotrauka
2019-11-05 13:37
Pastaraisiais mėnesiais šiek tiek sulėtėjus nekilnojamojo turto (NT) sandorių augimo tempams, visą sandorių rinką į priekį tempia žemės sklypai. Tokias tendencijas pastebi sukauptus NT sandorių duomenis analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2019-11-05 12:41
Kritimai iš aukščio – viena pagrindinių nelaimingų atsitikimų darbe priežasčių. Lietuvoje apie 30 proc. visų žuvusių darbe gyvybės neteko nukritę iš aukštai. Trečdalis iš patyrusių sunkias traumas taip pat yra nukritę. Daugiausia tai statybos sektoriaus darbuotojai, bet pastebima, kad iš aukščio kre...
nuotrauka
2019-11-05 10:26
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras skubos tvarka įvertino Aplinkos apsaugos departamento prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones uždarajai akcinei bendrovei „Ekologistika“. Minėtoje Alytaus bendrovėje, užsii...
nuotrauka
2019-11-05 09:34
Kviečiame į Net-UBIEP projekto informacinį renginį ir apskrito stalo diskusiją apie BIM naudojimą energiją taupančių pastatų statyboje.
nuotrauka
2019-11-04 07:30
Latvijos statybvietėse, kai objekto vertė – 1 mln. eurų ir daugiau, privaloma elektroninė darbo laiko apskaita. Tačiau nuošalėje liko darbuotojų kvalifikacijos įrodymas, kurį Latvijos statybininkų asociacijos prezidentas Normunds Grinbergs laiko pačiu svarbiausiu. Latviai domisi Lietuvos statybinink...
nuotrauka
2019-10-31 10:05
Kaip rašoma išplatintame pranešime, Lietuvos Respublikos Prezidentas, vadovaudamasis Konstitucija, pasirašė dekretą, kuriuo grąžina Lietuvos Respublikos Seimui pakartotinai svarstyti Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pataisas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos