2019 lapkričio 20 d. trečiadienis, 7:12
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Statybų bendrovė teisme pralaimėjo

Audronė GRIEŽIENĖ, Kretingos rajono laikraštis „Pajūrio naujienos"      2017-06-08 09:18
Kretingos rajono apylinkės teismas paskelbė sprendimą civilinėje byloje, kurioje ieškovė – statybų bendrovė „Lankstinys“, o atsakovas – „Kretingos komunalininkas“. Abiejų šalių lūkesčiai liko nepatenkinti: tiek „Lankstinio“ ieškinys, kuriuo iš „Kretingos komunalininko“ už patirtus nuostolius jis siekė prisiteisti apie 60 tūkst. Eur, tiek šio priešieškinys – iš „Lankstinio“ prisiteisti 36 tūkst. 475 Eur netesybų bei 6 proc. dydžio palūkanas, – atmesti. Trečiajam asmeniui byloje – Projektų rengimo centrui – „Lankstinys turės sumokėti 2 tūkst. 178 Eur bylinėjimosi išlaidų.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Kretingos komunalininkas,
Lankstinys, UAB

Kretingos miesto Vilniaus g. namo Nr. 10 atnaujinimo-modernizavimo darbus atlikti pageidavusi statybų bendrovė viešame konkurse pasiūlė mažiausius įkainius ir jį laimėjo. Pagal sutartį statybininkai įsipareigojo atlikti techninį projektą ir visus reikalingus rangos darbus, o „Kretingos komunalininkas“ – už juos sumokėti. „Lankstiniui“ parengus pastato techninį projektą, paaiškėjo, kad investicinis projektas ir jo pagrindu parengta techninė specifikacija, pagal kurią buvo perkami darbai, neatitinka faktinių darbų kiekių, rangos pirkimo dokumentuose nurodyta 200 kv. m stogo mažiau negu yra. Gavę „Kretingos komunalininko“ direktorės Renatos Surblytės pritarimą, statybininkai uždengė jį visą, tačiau atlyginimo negavo.

Bendrovės „Kretingos komunalininkas“ atstovai tikino, kad darbų specifikacijoje buvo išdėstyti užsakovo reikalavimai ir pateikti apytikriai darbų kiekiai bei akcentuota, kad perskaičiavus, projektavimo metu jie gali skirtis. Kretingos komunalininkas“ yra gyventojų atstovas administruojant renovacijos projektą, kitų finansavimo šaltinių neturi – tik valstybės suteiktą paskolą, o konkrečia paskolos suma negali manipuliuoti ir sumokėti už didesnius darbų kiekius. „Kretingos komunalininko“ su „Lankstiniu“ sudarytoje pagrindinėje sutartyje taip pat nenumatyta galimybė pirkti papildomus darbus.

Ieškovo ir atsakovo prašymu, trečiuoju asmeniu byloje dalyvavusio Projektų rengimo centro (PRC) atstovų nuomone, pasiūlymus renovuoti šį namą buvo pateikę 5 rangovai, „Lankstinys“ atsirinktas dėl to, kad pasiūlė mažiausią kainą, o pridėjus reikalaujamas papildomas sumas, ta kaina taptų nebe mažiausia. Tai būtų nesąžininga ir prieš kitus viešųjų pirkimų konkurso dalyvius profesionalus, kurie galbūt būtų sugebėję įsivertinti riziką.

Teismo sprendimą atmesti ieškinį bendrovės „Lankstinys“ direktorius Arūnas Kaulius pavadino neteisingu, šališku. „Pajūrio naujienų“ paklaustas, ar pasinaudos galimybe per 30 dienų apskųsti aukštesnės instancijos teismui, atsakė, jog dar tarsis su advokatu. Esą sprendimas surašytas į 14 puslapių – reikia laiko perskaityti ir nuodugniai įsigilinti.

„Mes vertiname teigiamai, sprendimas iš dalies palankus ir mūsų įmonei, ir daugiabučio namo Vilniaus g. 10 gyventojams. Atstovaudami teisme, ginče su rangovu mes užtikrinome teisėtus gyventojų lūkesčius dėl namo renovacijos proceso įgyvendinimo“, – sakė „Kretingos komunalininko“ direktorė R. Surblytė. Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-11-19 16:12
Didelių padangų gaisrų patirtis rodo, kad be oro taršos rimtas problemas kelia ir gaisro gesinimo metu susidarę dideli kiekiai toksinėmis medžiagomis užteršto vandens. Jo sudėtyje gali būti fenolių, ketonų, aminų, policiklinių aromatinių angliavandenilių, dioksinų ir kitų pavojingų junginių. Dėl gal...
nuotrauka
2019-11-19 12:58
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) išnagrinėjo keturių įmonių, kurias Konkurencijos taryba pripažino sudarius kartelinį susitarimą viešuosiuose pirkimuose, skundus dėl skirtų finansinių sankcijų sumažinimo ir bylos grąžinimo papildomam tyrimui dėl skirtos baudos.
nuotrauka
2019-11-19 11:57
Didesnė konkurencija būsto paskolų rinkoje, pritraukiant daugiau ir įvairesnių skolintojų, geriausio būsto paskolos pasiūlymo paieškos palengvinimas ir skaitmenizavimas, paprastesnis jau paimtų paskolų refinansavimas sudarytų prielaidas palankesnėms būsto paskolų sąlygoms ir mažesnei jų kainai. Liet...
nuotrauka
2019-11-19 11:32
Regionų gaivinimas yra vienas iš vyriausybės deklaruojamų prioritetų. Tradiciškai regionų gyvybę didžiąja dalimi palaikė pramonės įmonės, tačiau šiandien šioje srityje susiduriama su nemažai problemų. Dėl to miestų bei rajonų savivaldybės stengiasi skatinti pramonės plėtrą ir pritraukti naujas įmone...
nuotrauka
2019-11-19 11:05
Seimas, 90 parlamentarų vieningai balsavus už, po svarstymo pritarė Reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymo pataisų projektui.
nuotrauka
2019-11-19 10:47
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kvietimą šilumos tiekimo įmonėms ir nepriklausomiems gamintojams teikti paraiškas paramai, skirtai įrangai modernizuoti.
nuotrauka
2019-11-18 16:04
Vilniaus apygardos teismas dėl prekybos poveikiu pripažino kaltais buvusį Nacionalinės žemės tarnybos (toliau – NŽT arba Tarnybos) direktoriaus patarėją G. J. F. ir pilietį S. Ž.
nuotrauka
2019-11-18 15:05
Paviršinio grunto mėginių, paimtų didžiulio padangų gaisro Alytuje apylinkėse, laboratorinių tyrimų duomenimis, nė viename iš šių 15 mėginių pavojingų cheminių medžiagų koncentracijos neviršijo ribinių verčių.
nuotrauka
2019-11-18 14:50
Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo perduoti valdyti baseiną savivaldybės viešajai įstaigai „Palangos investicijų valdymas“.
nuotrauka
2019-11-18 14:24
Panevėžio miesto savivaldybės paskelbtam baseino rekonstrukcijos architektūrinių idėjų konkursui pateikta 10 darbų. Visi jie pristatomi „Aukštaitijos“ sporto komplekso fojė.
nuotrauka
2019-11-18 13:43
Nuo ateinančių metų įsigaliosianti ES Pastatų energinio efektyvumo direktyva (toliau – Direktyva) numato, jog didžioji dalis pastatų ne vėliau kaip iki 2050 m. turi tapti neutralūs anglies dioksido išmetimui ir ekonomiškai efektyviai pertvarkyti į beveik nulinės energijos, t.y. beveik nevartojančius...
nuotrauka
2019-11-18 12:22
Seime įregistruotas pasiūlymas Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pakeitimo įstatymo projektui. Pasiūlymu siekiama sudaryti prielaidas tikslesnės, realią vertę atitinkančios nekilnojamojo turto vertės nustatymui.
nuotrauka
2019-11-18 12:11
Vilniaus apygardos administracinis teismas patvirtino teisėtvarkos pareigūnų įtarimus, kad kultūros vertybe pripažinto dvaro Utenos rajone teritorija ir apsaugos zona buvo sumažintos neteisėtai.
nuotrauka
2019-11-18 10:25,      papildyta 2019-11-18 14:10, Papildyta „Baltijos liftų“ komentaru
Trečiadienio, lapkričio 13 d., rytą Vilniuje, požeminės perėjos prie Karoliniškių poliklinikos lifte užstrigo du garbaus amžiaus žmonės. Bandymas jiems padėti parodė, kokie pažeidžiami esame ištikus bėdai, o tarnybos, sukurtos padėti, vykdo tik jiems nurodytas, apibrėžtas funkcijas.
nuotrauka
2019-11-14 11:39
Seimas nepritarė Ekonomikos komiteto išvadai ir atmetė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos siūlymą Seimo priimtą įstatymą dėl įmonių „Problematika“ ir „Kelių priežiūra“ laikyti nepriimtu.
nuotrauka
2019-11-14 10:24
Kaip pranešė Susisiekimo ministerija, „Lietuvos geležinkeliai“ baigia tarptautinį Vilnius-Klaipėda geležinkelio ruožo elektrifikavimo pirkimą. Geriausią pasiūlymą pateikė jungtinės veiklos partneriai „Elecnor S.A.“ ir „Instalaciones Inabensa S.A.“.
nuotrauka
2019-11-14 10:13
Per 2019 m. trečiąjį ketvirtį statybos darbų atlikta 0,8 proc. mažiau, bet 5,6 proc. daugiau nei prieš metus.
nuotrauka
2019-11-14 09:24
Lietuvos statybininkų asociacija (LSA), atstovaujama prezidento Daliaus Gedvilo, ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF), atstovaujama pirmininko Juozo Neverausko, pasirašė bendradarbiavimo sutartį.
nuotrauka
2019-11-13 13:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antikorupciniu požiūriu įvertino Seime registruotą daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą. Nustatyta, kad projekte numatytoms procedūroms stinga aiškumo ir išsamumo, nepakankamas dėmesys skiriamas daugiabučių administratorių atrankai, j...
nuotrauka
2019-11-13 11:57
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog užbaigus duomenų ir informacinės sąsajos su Administracinių nusižengimų registru (toliau - Registras) tvarkymo veiksmus bei patikrinus duomenų korektiškumą, papildytas minimalių patikimo mokesčių mokėtojo kriterijų (toliau – nepatikimi) n...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos