2020 gegužės 26 d. antradienis, 6:04
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Stumdomi konteineriai į kiemus negrįš

2015-02-11 14:04
Savivaldybės administracija Klaipėdos pietinių kvartalų gyventojams primena, jog stumdomi komunalinių atliekų konteineriai išvežti ir ankstesnėse vietose jų nebebus. Nuo šiol atliekos turi būti metamos tik į požeminius konteinerius.
nuotrauka
Savivaldybės administracija Klaipėdos pietinių kvartalų gyventojams primena, jog stumdomi komunalinių atliekų konteineriai išvežti ir ankstesnėse vietose jų nebebus. Portalo nuotr.


„Pirmieji požeminiai konteineriai mieste pradėti naudoti jau prieš dvejus metus. Nuo praėjusių metų vasaros jie įrengti Baltijos, Debreceno, Pempininkų ir kituose pietinės miesto dalies kvartaluose, taip pat Dragūnų gatvės daugiabučių namų kiemuose. Iš viso mieste naudojimui paruošta apie 50 požeminių konteinerių aikštelių. Kur jie naudojami, ten stumdomi konteineriai jau nuimti, arba bus išvežti artimiausiu metu“, - pasakojo Daiva Berankienė, Aplinkos kokybės skyriaus vedėja.

D. Berankienė užtikrino, kad informacijos apie pasikeitusią tvarką tikrai yra pakankamai. Ten, kur nuvežami stumdomi konteineriai, visuose namuose, kiekvienoje namo laiptinėje (skelbimų lentoje, arba ant laiptinės durų), iškabinti skelbimai, nurodantys, kur yra artimiausi požeminiai konteineriai. Apie pasikeitimus iš anksto informuotos namų bendrijos ir administratoriai – 82 adresatams išsiųsti pranešimai su prašymu informuoti gyventojus apie pokyčius.

Pasak „Debreceno valdų“ administratoriaus, dauguma jų prižiūrimų daugiabučių namų gyventojai požeminiais konteineriais naudojasi tvarkingai. Informacija apie pasikeitusią tvarką buvo paskelbta visiems vienodai - iškabinti skelbimai laiptinėse. Tačiau yra keli namai, kur gyventojai jau kelintą kartą sukrauna atliekas senųjų konteinerių vietoje. Dažniausiai atliekos ne tam skirtose vietose paliekamos prie bendrabučių.

Valdų administratoriai bendradarbiauja su atliekų vežėjais ir surinks nelegaliai išmestas atliekas, o teritoriją vėliau sutvarkys savo jėgomis. Tačiau gyventojai po savo langais kurį laiką matys šiukšlyną, nes kiemsargiai teritoriją tvarko tik du kartus per savaitę.

Siekiant drausminti asmenis, nesilaikančių atliekų tvarkymo taisyklių, Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius kartu su policijos pareigūnais dar labiau sugriežtins kontrolę tam tikrose teritorijose tomis dienomis, kuomet jose bus keičiami antžeminiai konteineriai į požeminius.

Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė sakė, jog netinkamas atliekų tvarkymas mieste nėra masinis reiškinys ir apgailestavo, jog vis dar pasitaiko netvarkingų gyventojų. “Budėsime ir pažeidėjus bausime. Už netinkamą atliekų tvarkymą bauda gyventojams siekia iki 579 Eur, o namų valdoms - iki 144 Eur, sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėja.

Požeminiai konteineriai yra populiarūs Europoje. Tai daug tvarkingesnis, ekologiškesnis ir racionalesnis atliekų surinkimo būdas už antžeminius konteinerius. Miesto vystymo planuose požeminius konteinerius visoje Klaipėdoje numatyta įrengti iki 2020 metų, praneša Klaipėdos miesto savivaldybė. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-20 10:23
Vakar, gegužės 19 d., baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 09:08
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą, patvirtino, kad vartotojui mokėjimai už suvartotą karštą vandenį apskaičiuoti teisingai.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-15 07:02
Aplinkos ministerija parengė Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki gegužės 28 d.
nuotrauka
2020-05-13 10:12
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ kilusį vartojimo ginčą, pasisakė, kad bendrovė pagrįstai vartotojo suvartotą karšto vandens kiekį bute apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus.
nuotrauka
2020-05-12 12:44
Radiacinės saugos centras, atlikęs radono aktyvumo koncentracijos individualiųjų gyvenamųjų pastatų patalpų ore tyrimus, nustatė atvejus, kai radono aktyvumo koncentracija viršijo atskaitos lygį, nustatytą Lietuvos higienos normoje HN 73:2018 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“.
nuotrauka
2020-05-12 09:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs bylą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (Administracijos) išduoto leidimo trečiajam suinteresuotam byloje asmeniui įrengti išorinę reklamą ant gyvenamojo daugiabučio namo fasado teisėtumo ir pagrįstumo, konstatavo, kad ...
nuotrauka
2020-05-11 15:11
Nuo šiandien, gegužės 11-osios, individualių gyvenamųjų namų savininkai gali teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą į 5 klasės biokuro katilus ir šilumos siurblius.
nuotrauka
2020-05-11 08:06
Marijampolės savivaldybės administracija praneša, kad kreipėsi daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai, informuodami, kad įvairios privačios firmos primygtinai siūlo savo paslaugas parengti įvairių dokumentų paketus. Firmų atstovai motyvuoja tuo, kad tokių dokumentų reikalauja savivaldybės a...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-07 09:36
Dar beveik 500 – toks skaičius naujų požeminių, pusiau požeminių ir antžeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių bus įrengtas Vilniuje iki 2022 metų pabaigos. Tai jau antrasis jų įrengimo etapas: nuo 2018 m. iki šiol įrengta jau apie 800. Pirmiausiai aikštelės atsirado tankiausiai ...
nuotrauka
2020-05-07 09:26
Skatindama daugiabučių modernizaciją, Vilniaus savivaldybė patvirtino finansavimą daugiabučių administratoriams, organizuojantiems namų atnaujinimą. Toks Tarybos sprendimas taps papildoma parama, gaivinant sektorius, nukentėjusius nuo karantino apribojimų.
nuotrauka
2020-05-06 14:03
Dėl Lietuvoje paskelbto karantino lietuviai namuose praleidžia daugiau laiko nei įprasta. Per pastaruosius du mėnesius jie tapo ne tik laisvalaikio, bet ir darbo vieta tiek šeimoms, tiek vieniems gyvenantiems asmenims.
nuotrauka
2020-04-30 09:32
Etiketo specialistas Arminas Lydeka įsitikinęs, kad koronavirusas negrįžtamai pakoreguos daugybę protokolo taisyklių, viena pagrindinių – sveikinimąsi.
nuotrauka
2020-04-29 08:53
Aplinkos ministerija, siekdama mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus ir COVID-19 pandemijos ekonominius padarinius, sudarys lankstesnes sąlygas gyventojams įsigyti saulės elektrines.
nuotrauka
2020-04-29 08:03
Paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį visoje Europoje minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...