2020 birželio 3 d. trečiadienis, 17:10
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Šunų daugintojams – nerimo dienos

2014-09-10 12:13
Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija skelbia, kad tuzinas valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų bei žymių žmonių susivienijo kovai prieš neatsakingus šunų daugintojus ir skatina gyventojus būti atsargius įsigyjant šuniukus turguose ir per skelbimus internete – tokie gyvūnai dažnai būna prastai socializuoti ir nėra tinkami gyvenimui tarp žmonių bei neretai turi įgimtų sveikatos sutrikimų.
nuotrauka
Asociatyvi portalo archyvo nuotr.


Tik mažiau nei dešimtadalis iš pusės milijono Lietuvoje gyvenančių šunų turi kilmės dokumentus, liudijančius jų genetinę sveikatą. Likusi populiacija – apie 40 tūkst. naujų kasmet gimstančių šunų – yra daugintojų veiklos rezultatas.
 
„Į mus nuolat kreipiasi pagal skelbimus internete ir turguose šuniukus įsigiję žmonės, sakydami, kad gyvūnas po kelių dienų nugaišo, arba paaugus paaiškėjo, kad jis nėra tos veislės šuo, kurią jiems buvo nurodęs pardavėjas”, - sakė projektą „NoriuŠuns.lt” iniciavusios Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė.
 
Jos teigimu, šunų daugintojai neretai greito pelno siekia nehumaniško elgesio su gyvūnais sąskaita, tačiau to pasekmės – ne tik nukentėjęs šuo.
 
„Šuniukas, kurį jauname amžiuje daugintojai patingėjo socializuoti, sunkiai prisitaiko ir prie gyvenimo tarp žmonių. Ima lįsti baimės ir agresijos apraiškos, o tai gyvenimą su šunimi paverčia sunkiu darbu. Jo neištvėrę kai kurie žmonės augintinius atiduoda į prieglaudas arba užmigdo”, - sakė B.Kymantaitė.
 
Siekiant išvengti tokių pasekmių, projekto iniciatoriai ir iniciatyvai pritariantis atlikėjas Jurgis Didžiulis, pats auginantis bulmastifą Rembo ir neveislinį šunelį Rokį, rekomenduoja priglausti šunį iš prieglaudos arba pirkti jį iš atsakingų veisėjų.
 
„Jeigu žmogus neima šuns iš profesionalo, tada geriau yra iš gatvės paimti šuniuką, kuriam to labai reikia”, - sakė J.Didžiulis.
 
Jam pritaria dizaineris Robertas Kalinkinas: „siūlyčiau važiuoti į prieglaudas ir pasiimti tuos gyvūnus, kurių gyvybė priklauso nuo tos dienos: ar jį pasiims, ar užmigdys”.
 
Tuo tarpu turguose ir per skelbimus internete šuniukus parduodančius daugintojus, siūlančius „veislinius” šuniukus be dokumentų, Lietuvos gyvūnų teisių organizacija siūlo vertinti itin kritiškai.
 
„Kilmę įrodantys dokumentai yra garantas, kad įsigijote būtent tokį augintinį, kokios veislės ieškojote. Jie kainuoja apie 30 lt, taigi nėra jokio pagrindo jų neišrašyti”, - sakė B.Kymantaitė.
 
Jai antrina iniciatyvai „NoriuŠuns.lt” pritarianti taksų veisėja Skaiva Jasevičiūtė. „Net jeigu nori šuniuko namams, vis tiek vienareikšmiškai reikėtų imti augintinį su dokumentais, nes dokumentai nėra skirti tik parodoms”, - sako ji.
 
Anot B.Kymantaitės, atsakingų veisėjų šuniukai brangesni nei daugintojų dėl to, kad pastarieji sutaupo kitiems dalykams: netikrina kergiamų šunų sveikatos, nedaro genetinių tyrimų, neinvestuoja į saugią ir sveiką šunyčiams augti aplinką ir žinias apie šuniukų socializaciją.
 
Siekdami keisti šią situaciją, projekto iniciatoriai sukūrė informacinį portalą „NoriuŠuns.lt”, skirtą žmonėms, norintiems įsigyti ar jau įsigijusiems šunį bei planuojantiems veisti šuniukus. Čia pateikiama informacija apie atsakingą šunų įsigyjimą ir auginimą yra parengta bendradarbiaujant su didžiausia šunų gerovės organizacija Jungtinėje Karalystėje „Dogs Trust”.
 
Projektą finansuoja subalansuotos šunų mitybos ekspertai „Royal Canin” ir bankas „Big Bank”.
 
Tarp „NoriuŠuns.lt” partnerių - Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kinologijos mokslinio ir edukacinio ugdymo centras, Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacija, Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras, šunų dresūros mokykla „Educated Dog”, gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“, gyvūnų gerovės organizacija „5 pėdutės“, viešoji įstaiga „Vibrisė“,„Drama Queen” audiovizualiniai projektai.
 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-05-28 11:01
Pandemija gyventojų nesustabdė ir nuo sezoninio sodo namelio, sodybos ar buto atnaujinimo, tad pastaruoju metu pastebimai išaugo netinkamai paliktų statybinių ir didelių gabaritų atliekų kiekiai. Ekspertai atkreipia dėmesį, jog net ir per karantiną šios atliekos turi būti tvarkomos atsakingai bei pr...
nuotrauka
2020-05-28 08:50
Nuo š. m. gegužės 28 d. Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) priima paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės energijos technologijų, šilumos siurblių bei šilumos saugyklų – įrengimui daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, arba yra gav...
nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-20 10:23
Vakar, gegužės 19 d., baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 09:08
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą, patvirtino, kad vartotojui mokėjimai už suvartotą karštą vandenį apskaičiuoti teisingai.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-15 07:02
Aplinkos ministerija parengė Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki gegužės 28 d.
nuotrauka
2020-05-13 10:12
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ kilusį vartojimo ginčą, pasisakė, kad bendrovė pagrįstai vartotojo suvartotą karšto vandens kiekį bute apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus.
nuotrauka
2020-05-12 12:44
Radiacinės saugos centras, atlikęs radono aktyvumo koncentracijos individualiųjų gyvenamųjų pastatų patalpų ore tyrimus, nustatė atvejus, kai radono aktyvumo koncentracija viršijo atskaitos lygį, nustatytą Lietuvos higienos normoje HN 73:2018 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“.
nuotrauka
2020-05-12 09:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs bylą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (Administracijos) išduoto leidimo trečiajam suinteresuotam byloje asmeniui įrengti išorinę reklamą ant gyvenamojo daugiabučio namo fasado teisėtumo ir pagrįstumo, konstatavo, kad ...
nuotrauka
2020-05-11 15:11
Nuo šiandien, gegužės 11-osios, individualių gyvenamųjų namų savininkai gali teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą į 5 klasės biokuro katilus ir šilumos siurblius.
nuotrauka
2020-05-11 08:06
Marijampolės savivaldybės administracija praneša, kad kreipėsi daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai, informuodami, kad įvairios privačios firmos primygtinai siūlo savo paslaugas parengti įvairių dokumentų paketus. Firmų atstovai motyvuoja tuo, kad tokių dokumentų reikalauja savivaldybės a...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-07 09:36
Dar beveik 500 – toks skaičius naujų požeminių, pusiau požeminių ir antžeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių bus įrengtas Vilniuje iki 2022 metų pabaigos. Tai jau antrasis jų įrengimo etapas: nuo 2018 m. iki šiol įrengta jau apie 800. Pirmiausiai aikštelės atsirado tankiausiai ...
nuotrauka
2020-05-07 09:26
Skatindama daugiabučių modernizaciją, Vilniaus savivaldybė patvirtino finansavimą daugiabučių administratoriams, organizuojantiems namų atnaujinimą. Toks Tarybos sprendimas taps papildoma parama, gaivinant sektorius, nukentėjusius nuo karantino apribojimų.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...